Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Uwaga na próby oszustw na autostradach w Chorwacji

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Crokuski
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 273
Dołączył(a): 09.05.2007
Zbierać zęby z podłogi

Nieprzeczytany postnapisał(a) Crokuski » 21.07.2008 16:54

Jak w temacie. Pozbierajcie zęby z podłogi po przeczytaniu, bo otrzymałem oficjalną odpowiedź z Polskiej Ambasady w Zagrzebiu.
Pan Paweł Sokołowski dogłębnie zajął się tematem i dzięki niemu prawdopodobieństwo oszustw będzie o wiele mniejsze.

1. Hrvatske Autoceste w wyniku badań kontrolnych wyciągnęło konsekwencje personalne, zaczęło wdrażać system kontroli pracowników poprzez monitoring uaktywniany w trakcie płacenia oraz prosi turystów o przeliczanie kwot i jeśli coś nie będzie się zgadzać należy odnotować to w dostępnej na każdym punkcie kontroli książce skarg (Knjiga žalbe).

2. Za zgodą pana Pawła przytaczam fragment korespndencji ze mną:
"Także Ministerstwo ds. Turystyki RCh w piśmie z dn. 11.07.2008 r. przesłanym na do Ambasady wyraża swoje ubolewanie i opisuje działania podejmowane w celu polepszenia jakości obsługi ruchu turystycznego w Chorwacji. Przyznaje przy tym, że pomimo starań mogą wystąpić pojedyncze przypadki zachowań nagannych. Ministerstwo przekazało do Zarządu Inspekcji Drogowej Ministerstwa ds. Morza, Transportu i Infrastruktury RCh uwagi w sprawie dotyczącej m.in. zgłoszonego przez Pana incydentu."

No, i pozamiatane. Oklaski.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107682
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 21.07.2008 18:12

Czyli akcja na Cro.pl miała swój udział

Obrazek

Ponieważ jakiś pojedynczy "lopov" się trafi, trzeba nadal być czujnymi :lol:
Crokuski
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 273
Dołączył(a): 09.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Crokuski » 21.07.2008 21:48

Chytrość ich zgubiła. Przeginali delikatnie rzecz ujmując. Tak czy siak, uważać trzeba, ale może już będzie jak za starych dobrych czasów :-)
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 24.07.2008 14:10

Na bramce na A1 płaciłem w E i było jakieś 5,04 (albo 5,24 nie pamietam) do zapłacenia-daje 5 i końcówkę a typ że najmniejszy nominał to 0,50 E. Oczywiście reszty nie wydaje. Niby nic ale -olać to - następnym razem trzeba sobie zostawić 150-200 KN na drogę....bo kurs na bramce jest złodziejski
FortArt
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 23
Dołączył(a): 25.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) FortArt » 25.07.2008 00:50

To co zaobserwowałem to szybkie kasowanie ceny na wyświetlaczu. A nuż kierowca nie zauważył.

Okradają, ale na małe kwoty: 50 eurocentów, 2 euro. Powiedzmy, że zaokrąglają w górę. Niech sobie każdy sam dla siebie rozstrzygnie czy są to kwoty warte kłótni.
Crokuski
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 273
Dołączył(a): 09.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Crokuski » 25.07.2008 01:33

Moich znajomych okroili na 50kun a to już przesada.
bietka1964
Globtroter
Posty: 43
Dołączył(a): 08.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) bietka1964 » 25.07.2008 07:44

Nas na 10 kun mimo iż kazałam przeliczyć resztę.Potem płaciłam tylko kartą.
tomsg
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 101
Dołączył(a): 15.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomsg » 25.07.2008 10:22

Ja przed wyjazdem spisałem sobie ceny za odcinki autostrad którymi jechałem. Było to jednak zbędne, ponieważ na każdych bramkach jest tablica z cenami za poszczególne odcinki. Część płaciłem kartą, natomiast część kunami. Chyba trafiłem na uczciwych- wydawali co do kuny :-)
ihab
Plażowicz
Avatar użytkownika
Posty: 6
Dołączył(a): 21.07.2008
Autocesta Zagreb-macelj

Nieprzeczytany postnapisał(a) ihab » 25.07.2008 21:29

Mnie w tym roku gość robnął tylko na 1 kn (na szczęście) na AUTOCESTA ZAGREB-MACELJ o godz. 6:22. Zapłaciłem 100 kn gość wydał 60 kn. Z powrotem zapłaciłem kartą tylko 39 kn. I tak będę płacił w przyszłości
Tantal
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 181
Dołączył(a): 24.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tantal » 25.07.2008 23:03

Niestety proceder trwa w najlepsze... mnie przy zjeździe na Zadar przerobili na 26 kun :x później już sie pilnowałem. Cóż, człowiek uczy się na błędach.
Renatka66
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 306
Dołączył(a): 04.11.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Renatka66 » 25.07.2008 23:20

Chcę donieść, że nikt mnie nie oszukał :!: ( bynajmniej tak mi się zdaje).
Podjeżdżając do bramki zawsze wiedziałam ile mam płacić i zawsze liczyłam resztę. Było OK. :papa:
Jacek Banasiuk
Odkrywca
Posty: 70
Dołączył(a): 25.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jacek Banasiuk » 26.07.2008 05:14

Spotkałem w Starej Baśce rodaka , który jechał przez Słowenię ( 80 km. autostrady - w trzy godziny !!!! )Remonty, remonty...itd. Zapłacił srogo (nie pamiętam już ile) , ale dziecko mu się rozchorowało (nie miał klimy w samochodzie ).Optuję - albo jak ja przez Budapeszt ,albo....
themoon
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 304
Dołączył(a): 13.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) themoon » 31.07.2008 09:16

Uprzejmie donoszę, że i jadąc do Cro, i wracając nie zostałem oszukany nawet na 1 kunę na bramkach, a tłok w drodze powrotnej był spory. Pozdrawiam.
Amy
Autostopowicz
Avatar użytkownika
Posty: 4
Dołączył(a): 30.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Amy » 31.07.2008 11:10

Ja równierz uprzejmię donoszę, że ani razu nas nie oszukano :D
Ba! Trafilismy na tak uprzejmego bramkarza, ze sami zostawilismy mu malutenki napiwek :)

chyba mielismy szczescie - bo czytalam ten watek z 8O 8O
Crokuski
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 273
Dołączył(a): 09.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Crokuski » 31.07.2008 12:04

To jeszcze mało doniesień aby stwierdzić, czy akcja coś pomogła... Poczekamy jeszcze trochę do ewentualnej interwencji . Raportujcie!
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Uwaga na próby oszustw na autostradach w Chorwacji - strona 10
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone