Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Uwaga na próby oszustw na autostradach w Chorwacji

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
pablo2222
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 849
Dołączył(a): 05.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) pablo2222 » 13.07.2010 12:59

Na bramce bez obsługi nie wbijamy pinu. Odbywa się to w sposób: wkładamy kwitek, wkładamy kartę, odbieramy kartę i odjeżdżamy. Ja mam akurat potwierdzanie transakcji przez podpis. Ciekawie by to wyglądało z automatem. :D
piotrs
Croentuzjasta
Posty: 387
Dołączył(a): 02.02.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrs » 13.07.2010 13:02

Owain:
Banalnie, nawet za banalnie :) . W zeszłym roku na ten przykład płaciłem kartą wracając do kraju i przed Zagrzebiem (trzeba uważać na zjazd na oddzielne bramki do płacenia kartą bo jest jakiś 1,5 km przed bramkami, ale dobrze oznaczony). Podjeżdżasz pod bramkę wkładasz papier z wjazdu wkładasz kartę i po 0,5 sekundy wychodzi karta i jedziesz dalej - żadnego pinu - przy bramce stał człowiek, który pomagał w opłacie, zeby przyspieszyć proces. Trochę miałem stracha, ze tak bez żadnej autoryzacji, ale jak się potwem okazało na koncie wszystko było ok.Bardzo to wygodne, gdyż w tym samy czasie niezły koreczek do opłat gotówka (tak z 1km, a tu wszystko szybko sprawnie). Podobnie wyglądało płacenie na końcu autocesty przed granicą.
maniust
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7698
Dołączył(a): 02.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniust » 13.07.2010 14:22

Według tej stronki http://www.hac.hr/?task=aut wjeżdzając na A2 i kierunek na Pakostane wyszło mi - Trakoscan :arrow: Benkowac - 309,20 km i 144 kuna za ten odcinek.
Mógłby być ktoś tak uprzejmy i potwierdzić że dobrze obliczyłem? :wink:
Niechciałbym być orżnięty na bramce , czytając w/w posty widzę że się zdarza , a pierwszy raz będę się poruszać po HR autostradach. .
Biker_HR
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 847
Dołączył(a): 18.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Biker_HR » 13.07.2010 14:43

Trakoscan - Zapresic - 42 kn

Zagreb (Lucko) - Benkovac - 117 kn

Ukupno - 159 kn
maniust
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7698
Dołączył(a): 02.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniust » 13.07.2010 15:03

Hvala Biker_HR :wink:

Obrazek
Biker_HR
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 847
Dołączył(a): 18.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Biker_HR » 13.07.2010 17:42

maniust napisał(a):Hvala Biker_HR


Nema na cemu - svijetlo pivo ja pijem samo u izvanrednim okolnostima, Tomislav pivo je kralj! :D

Obrazek
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107665
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 13.07.2010 18:05

Biker_HR napisał(a):
maniust napisał(a):Hvala Biker_HR


Nema na cemu - svijetlo pivo ja pijem samo u izvanrednim okolnostima, Tomislav pivo je kralj! :D


Od 15 lipca szukam tego "kralja" w Pakoštane (ale najpierw kwaterę) :D
Biker_HR
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 847
Dołączył(a): 18.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Biker_HR » 13.07.2010 19:07

Janusz Bajcer napisał(a):Od 15 lipca szukam tego "kralja" w Pako¹tane (ale najpierw kwaterê) :D


Janusz - DOBRODOŠLI, zelim Vam lijepi i nezaboravni odmor u Pakostanima! Ponuda smještaja i privatnih apartmana tamo je velika, tako da cete sigurno pronaci nesto sto vam odgovara!

Ovo je jedan od najpoznatijih: http://www.club-pakostane.hr/hr/galerije/

Obrazek

A ovo je jedan od sinova Pakostana :wink:

lechiti
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 67
Dołączył(a): 09.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) lechiti » 13.07.2010 20:47

Podobny pomocnik na interaktywnej mapce.. http://map.hak.hr/ oczywiście niebyt przydatny w samochodzie ale zawczasu można się przygotować przed podróżą..
Marek40
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1713
Dołączył(a): 30.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marek40 » 06.07.2014 20:21

UWAGA NA Bramkach jak jechałem z cakoweca w Kierunku Zagrzebia na bramce cena a gościu z 50 wydał o 10 kun mniej . Za bramką zatrzymałem się światła awaryjne a gościu szybko 10 oddał . Po wydaniu spokojnie przeliczyć i odjechać nie ma prędko - Nie dajmy się rolować
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 04.07.2017 15:29

Bramka zjazd na Sibenik. Koleś oszwabił mnie na 5 kun.
bykman
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 242
Dołączył(a): 19.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) bykman » 04.07.2017 16:00

Dajcie spokój, traktujące to jako dar dobrego serca, Chorwaci ledwo wiążą koniec z końcem, niech ma dla dzieci na bułkę z masłem...
Poprzednia strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Uwaga na próby oszustw na autostradach w Chorwacji - strona 21
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone