Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ukraina bezdrożami czyli offroad w pięciu po Gorganach

Ukraina to prawdziwy raj dla miłośników górskich wędrówek. Górzyste i wyżynne tereny rozciągają się niemal przez cały kraj. Tradycyjnym ubiorem Ukrainek i Ukraińców jest wyszywanka czyli koszula (zwykle biała) pokryta folkowym haftem. Na Ukrainie znajduje się jeden z geograficznych środków Europy – w niewielkiej wsi Diłowie, która położona jest w pobliżu Rachowa. Wielkanocne, kolorowe pisanki pochodzą właśnie z Ukrainy.
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 21.11.2008 14:30

Lidia K napisał(a):...
6 - niezwykle ładnie harmonizuje drewniana cerkiew (bo to chyba cerkwie) z trzema (w jesiennych kolorach) drzewami, a dach tej budowli w wychodzącymi w pagórków srebrnymi mgłami. Jednak gdybym umiała usunąć druty i ten słup z pierwszego planu - usunęłabym.
22 - koń na zdjęciu ma takie smutne oczy, czy wszystkie konie są takie smutne, widać, że czeka go ciężka praca.
24 - kiedy patrzę na to zdjęcie czuję jak się zapadam w głębokie błoto, grzęznę....... i się zastanawiam jak można było to przejechać i przejść.
33 - zdjęcie z ruchem. Jak się skończyła ta konkretna akcja? Podobna nasza akcja ale na piachu zakończyła się zasypaniem tylnich kół auta niebezpiecznie prawie do połowy. Na pomoc ruszyli Albańczycy, podnieśli autko i wynieśli je na bezpieczny teren.
35 - najładniejsze, najlepsze, najciekawsze. Może tyle wystarczy?

6 - to kościół - zdjęcie Piotrka moim aparatem
22 - widziałem tylko tego jednego konia. Przeważnie pracują tam maszyny ciężkie.
24 - przeszliśmy i przejechaliśmy, ale swoją drogą to coś mi się wydaje, że Albert (na zdjęciu) też się zastanawiał jak my to przejedziemy :lol:
32 i 33 - to zdjęcia z miejsca 24 tyle, że w drodze powrotnej :D
35 - mnie też się podobała ta perspektywa z teleobiektywu :D

Dzięki
Pozdrav :papa:
U-la
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2268
Dołączył(a): 10.11.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) U-la » 23.11.2008 18:56

Znów mnie trochę w tym naszym ślicznym kraju nie było :twisted: , ale o Waszej wyprawie pamiętałam. I kiedy wróciłam i zobaczyłam 14 stron to zostawiłam sobie na dłuuuugie popołudnie. I to było dziś :lol:

Dołączam do gratulacji!!! Kawał wspaniałej przygody. Wiem co to znaczy spać w namiocie, kiedy jest blisko zera, wiem co znaczy mieć przemoczone buty (i co się czuje jak się rozlecą też wiem :lol: )i wiem co znaczy ciorać się po błocie :lol: :lol: :lol: ale nie wiem jak to jest jak się jeździ takim autem po takich bezdrożach :D :D :D I trzeba to wyciągać, wypychać, rąbać to czy owo :lol: GRATULUJĘ!!!

Co do granicy, to do tej pory jak terrorysta czułam się tylko na lotnisku w Tel Avivie, przechodząc przez 8 różnorakich kontroli i odpowiadając na milion bardzo dziwnych pytań - łącznie z kontrolowaniem czy mówię po arabsku :lol: :lol: :lol: Taka moja arabska twarz, co zrobić :lol:
Ale tam to wszystko w pełnej kulturze i kiedy już pot lał mi się strumieniem, panie i panowie powiedzieli baardzo kulturalnie dziękujemy i jakoś przeżyłam. Tu u Was to jakiś totalny surrealizm w europejskiej XXI-wiecznej rzeczywistości.
Wiem, że czasem jedynym lekarstwem jest śmiech, ale co podżyliście na granicy, to Wasze. ZGROZA i ROZPACZ!!!

GRATULUJĘ RAZ JESZCZE!!! :D
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 24.11.2008 09:49

Wiedziałem, że nie ominiesz tej relacji :twisted: ale spokojnie czekałem :lol:

Dzięki :D

Ładnie to ujęłaś "surrealizm" :lool:. To prawda, to był jakiś kosmos, a celnicy ukraińscy to "obcy" :lool:. Normalnie zachowania nie z tej planety. Całe szczęście butów nikt nie przemoczył ;), ale chłodno było. Mnie nawet ten but z "rozlecianą" podeszwą nie przemókł :twisted:. Buty wyczyszczone zakonserowane i zaraz lecą do szewca, żeby je pozbijał gwoździami :twisted:. Dalej będą służyć na takich eskapadach :twisted:

Pozdrav :papa:
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 28.11.2008 19:02

Leszek Skupin napisał(a):...
24 - przeszliśmy i przejechaliśmy, ale swoją drogą to coś mi się wydaje, że Albert (na zdjęciu) też się zastanawiał jak my to przejedziemy :lol:...

A oto film z przejazdu tamtym odcinkiem ;) Okazało się, że przeszedł jak po maśle... dosłownie... tak się ślizgał :lol:



:D
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 30.11.2008 11:31

Leszek Skupin napisał(a):
Leszek Skupin napisał(a):...
24 - przeszliśmy i przejechaliśmy, ale swoją drogą to coś mi się wydaje, że Albert (na zdjęciu) też się zastanawiał jak my to przejedziemy :lol:...

A oto film z przejazdu tamtym odcinkiem ;) Okazało się, że przeszedł jak po maśle... dosłownie... tak się ślizgał :lol:



:D



Zazdroszczę koledze takiej męskiej wyprawy. Mnie ciągle się wydaje, że bezemnie to rodzina się pogubi i ciągle jestem jej potrzebny. Dlatego też nie odważyłem się kiedykolwiek jechać gdziekolwiek bez rodziny. Chyba , że służbowo ale to inna sprawa. Bardzo mi się spodobał wyjazd na Ukrainę, taki beztroski, bez zmartwień i żony skrzeczącej nad uchem. :D
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 30.11.2008 11:34

darek1 napisał(a):Bardzo mi się spodobał wyjazd na Ukrainę, taki beztroski, bez zmartwień i żony skrzeczącej nad uchem. :D


No to znamy pierwszą tajemnicę Darka1 - na żonę skrzeczącą nad uchem :lol: :oczko_usmiech:
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 30.11.2008 11:41

darek1 napisał(a):...i żony skrzeczącej nad uchem. :D

Czy Twoja żona skrzeczy :?: :roll:
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 30.11.2008 12:18

Leszek Skupin napisał(a):
darek1 napisał(a):...i żony skrzeczącej nad uchem. :D

Czy Twoja żona skrzeczy :?: :roll:



Jak każda. :D W tym przedmiocie nie ma wyjątków. :D :D :D
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 30.11.2008 12:24

darek1 napisał(a):
Leszek Skupin napisał(a):
darek1 napisał(a):...i żony skrzeczącej nad uchem. :D

Czy Twoja żona skrzeczy :?: :roll:



Jak każda. :D W tym przedmiocie nie ma wyjątków. :D :D :D

Nie sądź na podstawie wlasnego doświadczenia... :roll:
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 30.11.2008 16:15

FUX napisał(a):
darek1 napisał(a):
Leszek Skupin napisał(a):
darek1 napisał(a):...i żony skrzeczącej nad uchem. :D

Czy Twoja żona skrzeczy :?: :roll:



Jak każda. :D W tym przedmiocie nie ma wyjątków. :D :D :D

Nie sądź na podstawie wlasnego doświadczenia... :roll:


Złośliwiec.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 30.11.2008 16:38

Janusz Bajcer napisał(a):
darek1 napisał(a):Bardzo mi się spodobał wyjazd na Ukrainę, taki beztroski, bez zmartwień i żony skrzeczącej nad uchem. :D


No to znamy pierwszą tajemnicę Darka1 - ma żonę skrzeczącą nad uchem :lol: :oczko_usmiech:

no i jeszcze jedną -Niezastąpiony :wink: taki to ma szczeście tylko pozazdrościć. A tak w ogóle to może założymy nowy temat: z Darkiem1 post za post ????
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 01.12.2008 09:43

lubelski napisał(a):.... A tak w ogóle to może założymy nowy temat: z Darkiem1 post za post ????


Dobre :wink:
z Darkiem1 post za post na lodzie
plavac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4893
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) plavac » 01.12.2008 17:53

Leszku - taki mały ale bardzo ciekawy polityczny przyczynek do Waszej wyprawy, szczególnie w kontekście przekraczania granicy.
Pozdrawiam.
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 02.12.2008 08:26

Leszek - w związku z blokadą mrówek w Medyce miałbyś jeszcze ciekawiej przy wyjeździe nie tylko przy powrocie
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 02.12.2008 09:02

plavac napisał(a):Leszku - taki mały ale bardzo ciekawy polityczny przyczynek do Waszej wyprawy, szczególnie w kontekście przekraczania granicy.
Pozdrawiam.

Hehehe to wjeżdżaliśmy na Ukrainę, a wracaliśmy przez Ruś Zakarpacką :devil:... Może dlatego nas tak trzepali :devil:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ukraina - Україна



cron
Ukraina bezdrożami czyli offroad w pięciu po Gorganach - strona 14
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone