Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ugljan / Pašman

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
embe
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 01.06.2011
Ugljan / Pašman

Nieprzeczytany postnapisał(a) embe » 10.06.2011 07:36

Witam,
Moje zapytanie dotyczy wysp Ugjan i Pašman- w zasobach forum niewiele na ich temat, w większości stare posty. A może jednak znajdzie się ktoś skłonny podzielić szerzej wrażeniami? Interesowałoby mnie, które lokalizacje warto (bądź nie) wziąć pod uwagę, co oferują plaże (gdzie?).
Poważnie zastanawiam się nad pobytem na którejś z tych wysp. Wydaje się, że jest tam relatywnie tanio, są chyba mniej uczęszczane. Wyjazd z dwójką dzieciaków (5+2). Myślę, że jest to dość ciekawa lokalizacją, bo jest blisko do Zadaru, można pokusić się o wypad do PN Krka, a i na obu wyspach powinno się znaleźć coś atrakcyjnego.
Co sądzicie?
A może macie jakieś konkretne podpowiedzi dot. zakwaterowania?
dzięki.
btomek
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 20.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) btomek » 10.06.2011 18:26

Sv. Petar na moru - widzisz te wyspy możesz sie na nie wybrać a do róznych miejsc (krka masz zdecydowanie bliżej
pierzaczek
Odkrywca
Posty: 65
Dołączył(a): 24.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) pierzaczek » 21.06.2011 07:27

Byłem w Kukljicy.
Oczywiście - wycieczka całodzienna do wodospadów KRKa była i przy okazji wieczorem zwiedziliśmy Sibenik. Na wodospady zabierz stroje kąpielowe i reczniki.
Obie wyspy połaczone mostem lecz na Ugljan prom z zAdaru do Preko a na Pasman z Tkonu.
Mieszkałem w ośrodku turystycznym ale w czasie zwiedzania okolicy spotkałem przy kwaterach typu apartament dużo polskich rejestracji. I co dziwne nawet na budynkach polskie flagi - co miały znaczyć nie wiem ale myślę iz albo polska rodzina tam mieszka albo wynajmuje.

Jakie pytania jeszcze masz?
ewka
Globtroter
Posty: 55
Dołączył(a): 24.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewka » 21.06.2011 09:37

Witam i dołączam do pytania bo faktycznie mało informacji o tych wyspach. Nikt nie napisał relacji z pobytu, czy aż takie nieciekawe?
Napisz coś o tym ośrodku w Kukljicy. Jakieś wnioski z pobytu? Czego tam można się spodziewać w sezonie?
I w ogóle o wyspie. Byłeś w innych miejscach w CRO, do czego można porównać ( lub nie) Ugljan czy Pasman?
Z jednej strony podobno Ugljan jest to najbardzej zaludniona wyspa ( zamieszkana) a z drugiej wygląda na dziką. Ktoś opisał pobyt w Lukoranie - 2 dni szukał sklepu. Super.
Czy jakieś promy niesamochodowe na inne wyspy, widziałeś może?
pierzaczek
Odkrywca
Posty: 65
Dołączył(a): 24.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) pierzaczek » 21.06.2011 13:41

Ugljan to mój pierwszy pobyt na wyspie. Wcześniej to na ladzie - Rovinj, Pula, Baska , Sibenik
Miałem apartament w ośrodku turystycznym - kupowałem przez biuro Croatia z Rybnika.
Na miejscu w ośrodku apartamenty maja lepszy standart niż bungalowy.
nad samym morzem - w osrodku sklepym restauracja siatkówka dyskoteka w weekendy.
Do portu w Preko około 1o min samochodem.
Kukljica jest od wschodu i ta cześc wyspy jest bardziej zaludniona, Na rowerkach zjeżdziliśmy troszke i pasman i ugljan tak że od zachodu piekne plaże dla samotnego opalania.
Z kukljicy można płynąć także na Kornati . W wiosce kościół - jedna msza chyba sklepy kenoby - życie spokojne rybackiej wioski. Targ - nam najbardziej się własnie tam podobało z wszystkich innych wypadów. Wycieczki dalsze to Zadar, Sibenik, wodospady
Pomiędzy Zadarem a Preko jest wysepka - nie pamiętam nazwy mała i tam zawija chyba tylko pasażerski.
A tkon na Pasmanie nie pamiętam bo tylko jak jechaliśmy na południe do wodospadów KRK- korzystałem - ale coś tam jeszcze było w rozkładzie.
winetu
Odkrywca
Posty: 104
Dołączył(a): 17.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) winetu » 21.06.2011 13:53

Przejeżdżałem przez te wyspy zatrzymując się w Tkonie i Preko tak więc wiele nie doradzę ale zawsze coś: forum/viewtopic.php?t=29900&postdays=0&postorder=asc&start=15
ewka
Globtroter
Posty: 55
Dołączył(a): 24.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewka » 21.06.2011 14:27

dzięki
pierzaczek
już mi sie podoba, zwłaszcza klimat spokojnej wioski rybackiej
winetu
po Twoich wrażeniach z Preko chyba wiem dlaczego niektórzy się tam nie zapędzają, ( ...nie to co Madagaskar...) ale skąd wiedzieli :)

trochę poczytałam forum i Bogozur - poleca, było jeszcze pare osób ale nie znalazłam wrażen z pobytu
FUX - był na wycieczke, Thaliana - chyba pobytowo
moze się odezwą i cos dodadzą
romanoza
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 37
Dołączył(a): 28.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) romanoza » 15.07.2012 11:30

Minął rok od ostatniego wpisu, może jakieś nowe refleksje z wyspy Ugjan :?: Wybieram się za miesiąc do Poljany i byłbym wdzięczny za uwagi i ewentualne wskazówki.
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007
Re:

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 05.02.2013 09:08

pierzaczek napisał(a):Ugljan to mój pierwszy pobyt na wyspie. Wcześniej to na ladzie - Rovinj, Pula, Baska , Sibenik
Miałem apartament w ośrodku turystycznym - kupowałem przez biuro Croatia z Rybnika.
Na miejscu w ośrodku apartamenty maja lepszy standart niż bungalowy.
nad samym morzem - w osrodku sklepym restauracja siatkówka dyskoteka w weekendy.
Do portu w Preko około 1o min samochodem.
Kukljica jest od wschodu i ta cześc wyspy jest bardziej zaludniona, Na rowerkach zjeżdziliśmy troszke i pasman i ugljan tak że od zachodu piekne plaże dla samotnego opalania.
Z kukljicy można płynąć także na Kornati . W wiosce kościół - jedna msza chyba sklepy kenoby - życie spokojne rybackiej wioski. Targ - nam najbardziej się własnie tam podobało z wszystkich innych wypadów. Wycieczki dalsze to Zadar, Sibenik, wodospady
Pomiędzy Zadarem a Preko jest wysepka - nie pamiętam nazwy mała i tam zawija chyba tylko pasażerski.
A tkon na Pasmanie nie pamiętam bo tylko jak jechaliśmy na południe do wodospadów KRK- korzystałem - ale coś tam jeszcze było w rozkładzie.


Pierzaczku mam pytanie. Gdzie jeździliście na rowerach ? czy tylko główną drogą od Tkonu w kierunku wyspy Ugljan zwiedzaliście przyległe miejscowości ? czy też w poprzek? Jak zauważyłem na mapie są dróżki/ścieżki w poprzek wyspy wydaje mi się, że nadają się do jazdy na rowerze. Jeżeli to możliwe podpowiedzcie co mozna zwiedzać :)
Tu jest fajna strona z ew. trasami http://www.zadar.hr/upload/tbl_download ... 164942.pdf
Stary Chorwat
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 729
Dołączył(a): 09.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Stary Chorwat » 21.02.2013 15:38

Podczas ubiegłorocznego pobytu w Chorwacji byłem między innymi na wyspach Pašman i Ugljan. Wszystko co tam widziałem opisałem na mojej stronie internetowej www.mojachorwacja.eu, w relacjach z podróży. Zachęcam do przeczytania również pozostałych działów i obejrzenia galerii zdjęć.
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 21.02.2013 15:48

Stary Chorwat napisał(a):Podczas ubiegłorocznego pobytu w Chorwacji byłem między innymi na wyspach Pašman i Ugljan. Wszystko co tam widziałem opisałem na mojej stronie internetowej http://www.mojachorwacja.eu, w relacjach z podróży. Zachęcam do przeczytania również pozostałych działów i obejrzenia galerii zdjęć.


Szkoda tylko, że trzeba się nagrzebać i czytać od deski do deski chcąc znaleźć to co bezpośrednio interesuje bo sama data i tytuł wczasy... niewiele mówi. Przydałyby się w tytule nazwy miejscowości, może regionu, wyspy ?
Stary Chorwat
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 729
Dołączył(a): 09.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Stary Chorwat » 21.02.2013 16:43

bluesman napisał(a):
Stary Chorwat napisał(a):Podczas ubiegłorocznego pobytu w Chorwacji byłem między innymi na wyspach Pašman i Ugljan. Wszystko co tam widziałem opisałem na mojej stronie internetowej http://www.mojachorwacja.eu, w relacjach z podróży. Zachęcam do przeczytania również pozostałych działów i obejrzenia galerii zdjęć.


Szkoda tylko, że trzeba się nagrzebać i czytać od deski do deski chcąc znaleźć to co bezpośrednio interesuje bo sama data i tytuł wczasy... niewiele mówi. Przydałyby się w tytule nazwy miejscowości, może regionu, wyspy ?

Dzięki temu dowiedziałeś się i o innych rejonach Chorwacji. Poza tym to są relacje a nie wykaz i opis miejscowości.
longtom
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12168
Dołączył(a): 17.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) longtom » 21.02.2013 17:08

Stary Chorwat napisał(a):Dzięki temu dowiedziałeś się i o innych rejonach Chorwacji. Poza tym to są relacje a nie wykaz i opis miejscowości.


Cześć Stary Chorwacie :!: :D
Bluesman ma rację. W relacjach akapity i śródtytuły zwiększają ich przejrzystość. Ja zajrzałem do tego wątku, bo byłem ciekaw co inni myślą o Pasmanie. (Byliśmy tam w 2011). Skorzystałem z Twojego linka, ale jak zobaczyłem ciągły tekst to sobie odpuściłem.
Bym Ci nie zawracał głowy, gdyby nie fakt, że w dobie komputerów łatwo takie rzeczy zmodyfikować.

Pozdrawiam :wink:
Stary Chorwat
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 729
Dołączył(a): 09.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Stary Chorwat » 21.02.2013 17:41

longtom napisał(a):
Stary Chorwat napisał(a):Dzięki temu dowiedziałeś się i o innych rejonach Chorwacji. Poza tym to są relacje a nie wykaz i opis miejscowości.


Cześć Stary Chorwacie :!: :D
Bluesman ma rację. W relacjach akapity i śródtytuły zwiększają ich przejrzystość. Ja zajrzałem do tego wątku, bo byłem ciekaw co inni myślą o Pasmanie. (Byliśmy tam w 2011). Skorzystałem z Twojego linka, ale jak zobaczyłem ciągły tekst to sobie odpuściłem.
Bym Ci nie zawracał głowy, gdyby nie fakt, że w dobie komputerów łatwo takie rzeczy zmodyfikować.

Pozdrawiam :wink:

Wszelkie uwagi przyjmuję, bo jestem człowiekiem reformowalnym. Szkoda tylko, że odpuściłeś, bo w tekście jest naprawdę wiele ciekawych informacji z innych zakątków Chorwacji.
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 21.02.2013 18:02

Stary Chorwat napisał(a):
bluesman napisał(a):
Stary Chorwat napisał(a):Podczas ubiegłorocznego pobytu w Chorwacji byłem między innymi na wyspach Pašman i Ugljan. Wszystko co tam widziałem opisałem na mojej stronie internetowej http://www.mojachorwacja.eu, w relacjach z podróży. Zachęcam do przeczytania również pozostałych działów i obejrzenia galerii zdjęć.


Szkoda tylko, że trzeba się nagrzebać i czytać od deski do deski chcąc znaleźć to co bezpośrednio interesuje bo sama data i tytuł wczasy... niewiele mówi. Przydałyby się w tytule nazwy miejscowości, może regionu, wyspy ?

Dzięki temu dowiedziałeś się i o innych rejonach Chorwacji. Poza tym to są relacje a nie wykaz i opis miejscowości.


:mrgreen: ależ jesteś drażliwy :) Szczerze mówiąc przeleciałem po łebkach tylko pierwszy opis. Nie obraź się ale też zrezygnowałem z czytania dalszych opisów bo wymaga to dużo czasu. Sam inicjatywa sama w sobie ok. ale albo robisz coś dla siebie albo dla innych :lol:
Ostatnio edytowano 21.02.2013 18:03 przez bluesman, łącznie edytowano 1 raz
Następna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone