Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ugljan / Pašman

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
longtom
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12172
Dołączył(a): 17.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) longtom » 21.02.2013 19:03

Stary Chorwat napisał(a):...w tekście jest naprawdę wiele ciekawych informacji z innych zakątków Chorwacji.


Będę pamiętał :!:

pzdr :wink:
Stary Chorwat
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 729
Dołączył(a): 09.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Stary Chorwat » 21.02.2013 19:27

Nie jestem drażliwy tylko albo się czymś interesuję albo nie. :mrgreen: Poza tym można coś robić i dla siebie i dla innych. Mimo wszystko życzę miłej lektury.
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 21.02.2013 19:42

Zgadzam się z Tobą :) czasem ktoś z boku może zauważyć coś co usprawni czy też udoskonali Twoje dzieło, pozwalając cieszyć się nim większej liczbie osób :) Mnie również jakiś czas temu zwrócono w relacji uwagę na te rzeczy, o których wspomniał Longtom. Przyjąłem uwagi i teraz relacja jest bardziej czytelna, nie męczy wzroku :)
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005
Re:

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 21.02.2013 22:56

ewka napisał(a):FUX - był na wycieczke,


Z Pagiem pomyliłaś... :papa:
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 21.02.2013 23:00

Nie był ? to będzie :mrgreen:
jkos33
Podróżnik
Posty: 18
Dołączył(a): 22.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) jkos33 » 15.01.2014 11:35

Zamierzam wybrać się w tym roku na wyspę Ugljam do miejscowości Ugljam. Czy ktoś może tam był?
Mam dużo pytań typu czy da się tam dostać świeże rybki? Czy jest stragan warzywny/owocowy ? Czy długo jest płycizna?
black_lord
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 201
Dołączył(a): 25.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) black_lord » 18.01.2014 12:30

W ogóle był ktoś dłużej na wyspie Paśman lub Ugljan ?
Płycizny są wokół wysp czy tylko w zatokach na plaży ?
longtom
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12172
Dołączył(a): 17.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) longtom » 18.01.2014 12:48

black_lord napisał(a):W ogóle był ktoś dłużej na wyspie Paśman... ?

był :)
dadler
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 04.04.2016
Ugljan/Plaże

Nieprzeczytany postnapisał(a) dadler » 01.07.2016 13:40

Siemanko wszystkim.Przyszedł czas na Ugljan, Jedziemy w drugim tygodniu sierpnia,Reisefieber już działa.Proszę pomóżcie mi z tematem plaż. Na Pagu byliśmy już dwukrotnie ale za pierwszym razem zanim odkryliśmy plażę minęły nam 4 dni.Pula i Rovinij też zaliczona. Pierwsze plaże na jakich spędziliśmy czas były porażką dla dzieciaka (ostre kamienie zero kawałka piasku, bardzo wysokie fale (jak dla dzieciaka) Swoją drogą polecam plażę Cista piaszczysto kamienista dla dzieciaków ale i dla ludzi preferujących łagodne zejscie - super,, mankament to swój środek transportu. No cóż dzieciak już większy fale mogą być wyższe ale sama plaża w miarę łagodna , auto jest ale czasu tym razem nie będzie aż tyle by eksperymentować.Podobno są jakieś mapki z plażami (na Pagu warto się o nie postarać ,jakby co to mogę zeskanować i przesłać)ale nie wiem skąd je dorwać? Troszeczkę tu poczytałem Waszych opinii i względem zwiedzania juz jestem przygotowany ale plażowanie nul, zero ,nic nie wiem. Niemiaszki opisywali na forum coś o plażach na zachodniej części wyspy gdzie przez jakiś las drogi szutrowe prowadzą,czy ktoś coś wie ? Proszę napiszcie cokolwiek co wiecie o plażach na obu połączonych mostem wyspach.
Może ktoś juz w tym roku był? Pozdrawiam Was gorąco.
Darek
boluś
Odkrywca
Posty: 80
Dołączył(a): 19.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) boluś » 05.07.2016 02:30

dadler - w zeszłym roku byliśmy z rodziną 2+3 + pies na przełomie lipca i sierpnia (14dni) na wyspie Ugljan. Pierwszy tydzień w Preko a drugi w Kali. Są mapki z zaznaczonymi plażami zatokami dostaniesz je w każdym punkcie informacyjnym. Polecam punkt info w Kali bardzo sympatyczne Panie dość mocno zaangażowały się w szukanie nam apartamentu a nie było łatwo ze względu na psa. Dojazd do plażę/ zatokę troszkę uciążliwy trzeba dojechać samochodem a nieraz jeszcze dojść pieszo, ale warto.
dadler
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 04.04.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) dadler » 15.07.2016 14:45

Dzięki boluś,,
MagdaMac123
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 30.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) MagdaMac123 » 27.07.2017 12:23

Witam,
byłam w tym roku pierwszy raz w Chorwacji, dokładnie w Zadarze. Ale jednego dnia zrobiliśmy sobie wycieczkę na cały dzień, promem z Zadaru na Wyspe Ugljan do Preko. Wyspa bardzo mnie urzekła. Bardzo zielona, jest tam najwięcej gajów oliwnych. Nasza wycieczkę po wyspie zaczęliśmy od Preko, które jest cudne. Mała, rybacka miejscowość. Piękna promenada , niewielki port, wzdłuż promenady urocze knajpki. Ja podróżowałam z mężem i trzema synami ( 8 lat, 5 lat, 5 lat), więc zwracałam głównie uwagę na udogodnienia dla dzieci. No wiec tak, plaża betonowa, na plaży leżaki (chyba darmowe). Dalej plaża przechodzi już w żwirową, jest łagodne zejście do wody, w sam raz dla dzieci. Przy plaży ( w zasadzie na plaży) placyk zabaw. Z tyłu knajpy. Przy plaży przebieralnie i natryski. Czego chcieć więcej... ;) Dalej na zachód jest podobno plaża z Niebieską Flagą, czyli b. czystą wodą. Nie dotarliśmy tam. W Preko wydawało mi się, że wszystko jest blisko, i sklepy i knajpy i sklepy z pamiątkami itp. Potem pojechaliśmy do Pasman, ale tam już w celach plażowych. W Pasman znaleźliśmy plażę betonową, ale za to w morzu było piaszczyste dno i kąpielisko zrobione tak, że dłuuugo wgłąb morza jest płytko (ok. 50 cm) i pasek pod nogami. Dla dzieci-bajka. Przy plaży przebieralnie i natryski. Mnie się wyspa podobała, choć nie udało mi sie zwiedzić pozostałych miejscowości. Najwięcej czasu spędziliśmy w Preko i myślę, że może następnym razem właśnie tam pojade na urlop.
ewula91
Cromaniak
Posty: 629
Dołączył(a): 06.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewula91 » 06.08.2017 12:38

MagdaMac123 napisał(a):Mnie się wyspa podobała, choć nie udało mi sie zwiedzić pozostałych miejscowości. Najwięcej czasu spędziliśmy w Preko i myślę, że może następnym razem właśnie tam pojade na urlop.

Wyspa bardzo ładna :) ma wiele uroczych i pustych zakątków.
Byliśmy w tym roku na wakacjach i właśnie piszę relację tutaj
Poprzednia strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Ugljan / Pašman - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone