Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ubezpieczenie moto-assistance

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
fabio007
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 247
Dołączył(a): 31.07.2006
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) fabio007 » 06.07.2016 23:10

anlama napisał(a):
fabio007 napisał(a):
anlama napisał(a):
fabio007 napisał(a):Z tego co czytam to w ADAC holowanie jest do 100 km.

To jakaś bzdura .. w pakiecie "plus" holowanie pod wskazany adres. Chyba nikt ich nie pobije


Czy bzdura to nie wiem. Mój wpis opiera się na tym, co znalazłem: https://www.starter24.pl/jak-kupic-ubezpieczenie-adac/

To nie na jakimś starter tylko w niemieckim ADAC sie kupuje :roll:


Jak masz pod ręką to podrzuć link do szczegółów tej oferty. Chętnie się zapoznam, bo może jest bardziej atrakcyjna od tej, którą mam teraz w PZU.
anlama
Croentuzjasta
Posty: 321
Dołączył(a): 06.06.2016
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) anlama » 06.07.2016 23:34

fabio007 napisał(a):
anlama napisał(a):
fabio007 napisał(a):
anlama napisał(a):
fabio007 napisał(a):Z tego co czytam to w ADAC holowanie jest do 100 km.

To jakaś bzdura .. w pakiecie "plus" holowanie pod wskazany adres. Chyba nikt ich nie pobije


Czy bzdura to nie wiem. Mój wpis opiera się na tym, co znalazłem: https://www.starter24.pl/jak-kupic-ubezpieczenie-adac/

To nie na jakimś starter tylko w niemieckim ADAC sie kupuje :roll:


Jak masz pod ręką to podrzuć link do szczegółów tej oferty. Chętnie się zapoznam, bo może jest bardziej atrakcyjna od tej, którą mam teraz w PZU.

Nieeee mam linku... kolega od lat mieszka w DE i załatwia to znajomym, rodzinie... Tam.. Nie tu przez starter.pl jakiś i nie przez pośredników. Dostaje upoważnienie do załatwienia formalności i po krótkim czasie papiery przychodzą na PL adres. W pakiecie ADAC plus działa na terenie Europy tak jak pakiet ADAC w DE. Może wejdź na niemiecką stronę ADAC przetłumacz i poczytaj. Ja na to czasu nie mam. Opieram się na tym co kumpel mówi i na doświadczeniach z polskimi kolegami którzy stety niestety musieli korzystać z usług ADAC na terenie Europy w tym Polski również. Pewnie w google jak wpiszesz to znajdziesz opisy osób które korzystały z ich usług itd ja na to czasu nie mam. Sorry. :oczko_usmiech:
rodzynpatryk
Croentuzjasta
Posty: 168
Dołączył(a): 27.05.2015
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) rodzynpatryk » 07.07.2016 08:42

AdamBeata napisał(a):
rodzynpatryk napisał(a):Jakiś czas temu wspominałem o ubezpieczeniu swojego auta w PZU, dzisiaj wykupiłem konkretną polisę i mogę przestawić moje warunki. To dla tych, którzy mają różne informacje na temat wieku pojazdu itp. :)
Auto, jakim jadę (ubezpieczam), to VW Polo III z 1998 roku więc swoje latka już ma, silnik 1,9 TDi 90KM, przebieg około 175kkm.
Ze względu posiadania OC w MTU, musiałem dobrać jakiekolwiek ubezpieczenie w PZU - wziąłem MC (minicasco). Tak więc, ASS z holowaniem do 1000km i MC, składka za Polówkę wynosi 507 zł.



Wykupywałeś w PZU bezpośrednio czy w jakiejś multiagencji? Moja Astra z 98r nie chciała przejść w systemie z MC, tylko z OC a to tało już ponad tysia.


Bezpośrednio w PZU, poprzez infolinię. Wiem, że na ass nie mają żadnych ograniczeń wiekowych, jak z MC to nawet nie wiem, ale przeszło. Wczoraj, od razu po telefonie, dostałem maila z OWU i druczkiem do opłacenia, mam tydzień uregulowanie, a polisa wchodzi w życie 20.07.
Rozpocząłem ją wcześniej bo przez 7 dni od momentu startu polisy, holowanie jest do 150km, po tych 7 dniach wzrasta do 1000km w UE :) jak macie jakieś pytania, proszę pisać to postaram się udzielić odpowiedzi ;)
fabio007
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 247
Dołączył(a): 31.07.2006
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) fabio007 » 07.07.2016 09:06

Nieeee mam linku... kolega od lat mieszka w DE i załatwia to znajomym, rodzinie... Tam.. Nie tu przez starter.pl jakiś i nie przez pośredników. Dostaje upoważnienie do załatwienia formalności i po krótkim czasie papiery przychodzą na PL adres. W pakiecie ADAC plus działa na terenie Europy tak jak pakiet ADAC w DE. Może wejdź na niemiecką stronę ADAC przetłumacz i poczytaj. Ja na to czasu nie mam. Opieram się na tym co kumpel mówi i na doświadczeniach z polskimi kolegami którzy stety niestety musieli korzystać z usług ADAC na terenie Europy w tym Polski również. Pewnie w google jak wpiszesz to znajdziesz opisy osób które korzystały z ich usług itd ja na to czasu nie mam. Sorry. :oczko_usmiech:[/quote]

No to poszukałem i znalazłem np. takie coś http://jazdawde.pl/portal.htm?show=4, tyle, że w § 25 Holowanie mowa jest o pokryciu kosztów holowania pojazdu do kwoty 200 euro.

I takie coś: http://olx.pl/oferta/karta-adac-czlonko ... 6OL57.html Tu mowa jest o 300 euro limitu na holowanie.

Czy ktoś z forumowiczów może ma takie ubezpieczenie i może nam tu wyjaśnić, jak to naprawdę wygląda?
Użytkownik usunięty
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 07.07.2016 09:52

fabio, w linku, który przytoczyłeś są jakieś tam zasady tego ass. Z tego co w wolnym tłumaczeniu tam zamieszczono: istnieje możliwość ściągnięcia samochodu do wybranego miejsca w pobliżu domu z całej Europy w wypadku gdy samochodu nie da się naprawić w ciągu 3 dni. Szczegóły faktycznie należałoby przetłumaczyć ze strony Adac. Ja w tym języku potrafię powiedzieć tylko to czego nauczyłem się z Czterech pancernych :)
AdamBeata
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 800
Dołączył(a): 06.08.2013
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamBeata » 07.07.2016 10:14

Co do ADAC to mi auto scholowali prawie 200km po Polsce bez problemu w środku nocy i miałem auto zastępcze na 7 dni. Poza krajem nie miałem nigdy problemu ale koledze auto z Hiszpanii do Niemiec (bo tam mieszka) dowieźli, a sam wrócił na ich koszt z żoną do domu.
Użytkownik usunięty
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 07.07.2016 10:17

Diabeł jak zwykle tkwi w szczegółach /owu/. A tu ten diabeł dodatkowo po niemiecku gada...
fabio007
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 247
Dołączył(a): 31.07.2006
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) fabio007 » 07.07.2016 10:26

bigredone napisał(a):fabio, w linku, który przytoczyłeś są jakieś tam zasady tego ass. Z tego co w wolnym tłumaczeniu tam zamieszczono: istnieje możliwość ściągnięcia samochodu do wybranego miejsca w pobliżu domu z całej Europy w wypadku gdy samochodu nie da się naprawić w ciągu 3 dni. Szczegóły faktycznie należałoby przetłumaczyć ze strony Adac. Ja w tym języku potrafię powiedzieć tylko to czego nauczyłem się z Czterech pancernych :)


W pierwszym linku są przetłumaczone ogólne warunki tego ubezpieczenia i tam rzeczywiście jest mowa o holowaniu do domu, jeśli auta nie da się naprawić w 3 dni, więc w tym przypadku ubezpieczenie PZU do 1000 km jest chyba wygodniejsze, bo od razu mogę sobie zażyczyć holowanie do domu (limit 1000 km wiadomo).

Stąd moje pytanie do forumowiczów, czy ktoś zna temat dokładniej :)
andrzej.ch
Podróżnik
Posty: 23
Dołączył(a): 10.04.2015
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) andrzej.ch » 07.07.2016 10:44

z tego co Ja się dowiedziałem to limit do 1000km w PZU jest poza granicami kraju,w Polsce jest bez limitu,czyli holują Nas z Chorwacji np 700km(w ramach limitu)dojezdzamy do Polski i limitu już nie ma, czyli mogą dalej Nas holować nawet powyżej tych 1000km,Ja tak to zrozumiałem
anlama
Croentuzjasta
Posty: 321
Dołączył(a): 06.06.2016
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) anlama » 07.07.2016 17:33

Acha.... No to super.... ekstra.... czyli PZU nie wnikają co cir się zepsuło itd nic ich nie obchodzi??? Jedziesz sobie do np. Chorwacji dzwonisz mówisz że Ci się auto zepsuło oni przyjeżdżają i bez wnikania biorą auto na lawete i holują 1000 km???? Fajnie... i tak w nieskończoność???? Możesz sobie dzwonić a oni będą Cię wozić???? To chyba normalne, że faktycznie musi się coś zj...ć żeby Cię ściągneli... No ale skoro w PZU jest inaczej.... super
andrzej.ch
Podróżnik
Posty: 23
Dołączył(a): 10.04.2015
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) andrzej.ch » 07.07.2016 17:52

a co mają wnikać?jak zadzwonisz do nich np.z autostrady to myślisz ,że będą chcieli żebyś podał im wszystkie szczegóły usterki?i co im powiesz?panie auto mi zgasło i co dalej?skąd będziesz wiedział co się stało?nawet w ASO diagnozują usterkę nieraz przez kilka dni ,a ty masz z autostrady powiedzieć im co się zepsuło w samochodzie!!!!!mowisz ,że auto unieruchomione i przyjeżdżają,i z takiej opcji w PZU możesz skorzystać dwa razy w roku
wokri
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 19
Dołączył(a): 08.07.2012
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) wokri » 07.07.2016 17:56

anlama napisał(a):Acha.... No to super.... ekstra.... czyli PZU nie wnikają co cir się zepsuło itd nic ich nie obchodzi??? Jedziesz sobie do np. Chorwacji dzwonisz mówisz że Ci się auto zepsuło oni przyjeżdżają i bez wnikania biorą auto na lawete i holują 1000 km???? Fajnie... i tak w nieskończoność???? Możesz sobie dzwonić a oni będą Cię wozić???? To chyba normalne, że faktycznie musi się coś zj...ć żeby Cię ściągneli... No ale skoro w PZU jest inaczej.... super

Owszem nie wnikają czy naprawdę coś się popsuło. Dzwonisz i cię holują tyle że nie w nieskończoność tylko dwa razy w roku. Sprawdzone w tamtym roku
Użytkownik usunięty
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 07.07.2016 19:17

andrzej.ch napisał(a):z tego co Ja się dowiedziałem to limit do 1000km w PZU jest poza granicami kraju,w Polsce jest bez limitu,czyli holują Nas z Chorwacji np 700km(w ramach limitu)dojezdzamy do Polski i limitu już nie ma, czyli mogą dalej Nas holować nawet powyżej tych 1000km,Ja tak to zrozumiałem


Niestety tak nie jest. 1000 to 1000.
Użytkownik usunięty
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 07.07.2016 19:18

anlama napisał(a):Acha.... No to super.... ekstra.... czyli PZU nie wnikają co cir się zepsuło itd nic ich nie obchodzi??? Jedziesz sobie do np. Chorwacji dzwonisz mówisz że Ci się auto zepsuło oni przyjeżdżają i bez wnikania biorą auto na lawete i holują 1000 km???? Fajnie... i tak w nieskończoność???? Możesz sobie dzwonić a oni będą Cię wozić???? To chyba normalne, że faktycznie musi się coś zj...ć żeby Cię ściągneli... No ale skoro w PZU jest inaczej.... super


I po co te emocje ?
andrzej.ch
Podróżnik
Posty: 23
Dołączył(a): 10.04.2015
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) andrzej.ch » 07.07.2016 19:34

bigredone, wszystko mozliwe,tylko jak zrozumieć słowa agenta ubezpieczeniwego cyt.w Polsce bez limitu,a za granicą do 1000km
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Ubezpieczenie moto-assistance - strona 67
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone