Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Trpanj - Peljesac

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
agniecha0103
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) agniecha0103 » 27.05.2010 22:20

Fajna relacja.
Może w tym roku uda mi się zrobić przerwę w drodze do Czarnogóry
i zostać trochę dłużej w Dubrowniku.
Pokazałeś piękne miejsca.
Pozdrawiam.
gego
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) gego » 28.05.2010 20:33

DZIĘKI

Piękne miejsca są ciągle przed nami...
Marcin-1
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marcin-1 » 11.07.2010 09:02

mimik napisał(a):Witam.
I ja przyłączam się do piewców piękna Trpani.
Jeśli ktoś jest zainteresowany jakimiś informacjami na temat campu Vrila to służę zdjęciami i swoją wiedzą. Spędziłem tam piękne wakacje w 2006 i 2007. Chętnie prześlę zdjęcia na maila.
Pozdrawiam

Mam zamiar wybrać się na ten camp, pod namiot, jadę około 16 sierpnia. Mam pytanie dotyczące prądu, jak długi przedłużacz powinienem zabrać i czy potrzebne są jakieś specjalne przejściówki typu "cee" ? I czy w tym terminie znajdę miejsce na tym kempingu, czy jest w miarę duży? Jeśli można proszę zdjęcia na maila , Pozdrawiam.
mimik
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) mimik » 12.07.2010 22:34

Marcin-1 napisał(a):
mimik napisał(a):Witam.
I ja przyłączam się do piewców piękna Trpani.
Jeśli ktoś jest zainteresowany jakimiś informacjami na temat campu Vrila to służę zdjęciami i swoją wiedzą. Spędziłem tam piękne wakacje w 2006 i 2007. Chętnie prześlę zdjęcia na maila.
Pozdrawiam

Mam zamiar wybrać się na ten camp, pod namiot, jadę około 16 sierpnia. Mam pytanie dotyczące prądu, jak długi przedłużacz powinienem zabrać i czy potrzebne są jakieś specjalne przejściówki typu "cee" ? I czy w tym terminie znajdę miejsce na tym kempingu, czy jest w miarę duży? Jeśli można proszę zdjęcia na maila , Pozdrawiam.

Camp jest dość duży.
Z tego co pamiętam to podzielony jest jak gdyby na dwie części.
Jedna cały czas dostępna i dobrze zagospodarowana dostęp do prądu bez problemu. Natomiast drugą cześć campu przygotowują dopiero pod koniec lipca kiedy zaczyna się zjeżdżać więcej ludzi. I tam niestety do prądu było już daleko. Tak przy okazji ta druga część jest bliżej wjazdu z drogi :D
Parę zdjęć zamieściłem stronę wcześniej.
Pozdrawiam
ita
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) ita » 04.08.2010 12:43

ale fajna ta relacja :) niedługo to skonfrontuję ;)
maslinka
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 04.08.2010 12:53

Z campem Vrila jest jeden problem. Jest tam jedyny budynek toalet, w dodatku umiejscowiony na samym końcu campingu. W szczycie sezonu to zdecydowanie za mało. Tworzą się kolejki pod prysznic, i to nie tylko po damskiej stronie 8O

Poza tym w toaletach krótko mówiąc: śmierdzi. Jak na cenę, którą trzeba zapłacić, nie są to dobre warunki. Za 2 osoby, namiot, samochód, prąd płaciliśmy 153 kuny (za dobę) w drugiej połowie lipca.

Dla mnie dosyć ważne są warunki sanitarne, dlatego o tym piszę. Żebyście jednak mieli świadomość, jak tam jedziecie. Nie jest bardzo źle, ale czysto też nie jest. No i jak się rozbijecie na początku campu (od Trpanja patrząc), to macie niezły spacer do toalet, czasem można nie zdążyć :lol:

Ale jak dla kogoś to nie problem, to może śmiało jechać, bo plaża przepiękna i 1,5 km przyjemnym spacerkiem do centrum miasteczka, które ożywa w nocy (zwłaszcza polecam wieczory w Klubie "Jabuka" w starszej części Trpanja, w jednej z wąskich uliczek).

Marcin, jeśli chodzi o przedłużacz, weź bardzo długi. My mamy 25 metrów i nie wystarczyło 8O Na szczęście pani z recepcji pożyczyła nam jeszcze jeden i połączyliśmy oba przedłużacze.

Pozdrawiam :papa:
ita
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) ita » 04.08.2010 14:01

ja mam tysiąc pomysłów na minutę, co czytam relację to głupieję i nowy camp wybieram ;) pewnie będzie tak, że na miejscu się okaże gdzie zakotwiczymy, ale cieszę się, że coraz więcej wiem :D (a może coraz mniej :roll: :wink: )
na razie wiem ,że Peljesac :!:
mahadarbi
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) mahadarbi » 09.08.2010 19:35

Z przyjemnością podróżuję wirtualnie po ukochanym Pejesacu i Trpanj 8) Moim zdaniem to kwintesencja całej Chorwacji! Niech nam żyją! :D
AniaJ.
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) AniaJ. » 30.03.2011 18:22

Odświeżę wątek- szukam informacji o Trpanj i campie Vrila.

Czy z campu można spacerować do Trpanj z wózkiem? Wcześniej zamieszczona jest mapka z opisem trasy spacerowej, możliwej do przejścia z wózkiem właśnie - tak wynika z opisu. A czy do campu też można? Czy do miasteczka wiedzie jakaś droga nadmorska, czy między zabudowaniami? Może ktoś ma jakieś zdjęcia?

A plaże/ zatoczki jeszcze za Vrilą? Są dostępne tylko od strony morskiej, czy można do nich dojechać?

Fakt, trochę niepokoi mnie to, co pisała m.in. maslinka o sanitariatach, ale...może do lata coś się poprawi? Może pod koniec sierpnia, przy nieco mniejszej ilości turystów łatwiej będzie gospodarzom zachować czystość?
Jakie wielkości jest ten camp? Rozumiem, że nie malutki jak w Dubie, ale pewnie też nie ogromny, prawda?

:papa:
maslinka
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 30.03.2011 20:32

Witaj, Aniu :)
AniaJ. napisał(a):Czy z campu można spacerować do Trpanj z wózkiem? Wcześniej zamieszczona jest mapka z opisem trasy spacerowej, możliwej do przejścia z wózkiem właśnie - tak wynika z opisu.

Z wózkiem to najlepiej iść "normalną" drogą - tylko kawałek idzie się dojazdówką na camping, a ruch nie jest duży. Potem skręca się w alejkę, która prowadzi na plac zabaw :) A potem niestety znowu drogą - główną ulicą w Trpanju, ale można skręcić w boczną uliczkę i wejść na "starówkę" i wąskimi uliczkami dojść do nabrzeża. Zresztą "główna droga" w Trpanju w tym sezonie prawdopodobnie nie będzie już główną, bo w lipcu ubiegłego roku robili obwodnicę. Podejrzewam, że skończą/skończyli :wink:

Druga opcja to dojście "trasą spacerową", ale nie polecam, bo ona jest położona na skarpie i najpierw trzeba się na nią wdrapać, czyli pokonać sporo schodów (to chyba były schody, w innym wypadku było stromo pod górkę). Nikogo z wózkiem na tej ścieżce nie widziałam. Wózkowi spacerowicze wybierali tradycyjną drogę.

O tej promenadzie nadmorskiej pisałam tutaj. Kilka zdjęć też się znajdzie :wink:

AniaJ. napisał(a):A plaże/ zatoczki jeszcze za Vrilą? Są dostępne tylko od strony morskiej, czy można do nich dojechać?

Niestety tylko od strony morskiej.

AniaJ. napisał(a):Jakie wielkości jest ten camp? Rozumiem, że nie malutki jak w Dubie, ale pewnie też nie ogromny, prawda?

Camping jest średniej wielkości :wink: Powiedzmy porównywalny do słynnego "Pod maslinom" w Orasacu (ale nie wiem, czy on jest Ci znany...)
Myślę, że maksymalnie 300 osób mogłoby na nim wypoczywać w jednym czasie.

Trpanj jest świetną miejscowością! :D

Pozdrawiam :papa:
AniaJ.
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) AniaJ. » 30.03.2011 21:19

Dzięki za odzew, maslinko :D Zawsze można na Ciebie liczyć!

I dzięki Tobie wypłynęła kolejna przydatna informacja, mianowicie, że niedaleko od campu jest plac zabaw :D Może się przydać, dzieci będzie trójka.
Tak czy siak - droga na spacer z wózkiem do Trpanja jest.

Camp "Pod maslinom" jest mi świetnie znany, choć byliśmy na nim bardzo dawno, w 2003 chyba. Czyli, ze Vrila ogromny nie jest, to dobrze :D

Dziękuję i pozdrawiam :papa:

Jeszcze pewnie Cię pomęczę, bo na ten rok rozważamy miejsca, w których byłaś (Peljesac właśnie, Drazicę na Pagu, albo Prizbę na Korculi). Wszędzie nas ciągnie...trudno wybrać :wink:
maslinka
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 30.03.2011 21:30

AniaJ. napisał(a):Jeszcze pewnie Cię pomęczę, bo na ten rok rozważamy miejsca, w których byłaś (Peljesac właśnie, Drazicę na Pagu, albo Prizbę na Korculi). Wszędzie nas ciągnie...trudno wybrać :wink:

Nema problema, jak mówią Chorwaci :wink:

Peljesac, Pag czy Korcula - to dopiero dylemat! :roll: Powodzenia w dokonywaniu wyboru :D
AniaJ.
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) AniaJ. » 06.04.2011 23:29

Ponieważ w tym wątku sporo było o campie Vrila, to napiszę tu :D

Korespondencja z niejaką Ulli przyniosła info o cenach, zamieszczam poniżej:

C J E N I K Autokamp “Vrila”
Vl. Jakov Begović
Trpanj
OIB: 87130782699

Od 01.06. do 30.09.2011

Po osobi: 37,- Kn/dan
Djeca: 30,- Kn/dan (od 7 do 12 god.)
Šator: 22,- Kn/dan
Motocikle: 15,- Kn/dan
Automobil: 22,- Kn/dan
Kombi: 30,- Kn/dan
Autodom: 37,- Kn/dan
Autobus: 74,- Kn/dan
Auto-prikolica: 15,- Kn/dan
Kamp-prikolica: 30,- Kn/dan
Električni Priklj.: 22,- Kn/dan
Boravišna taksa: 7,- Kn/dan

C J E N I K

Od 01.10. do 31.05.2011

Po osobi: 30,- Kn/dan
Dijeca: 22,- Kn/dan (od 7 do 12 god.)
Šator: 15,- Kn/dan
Motocikl: 7,-/dan
Automobil: 15,- Kn/dan
Kombi: 22,- Kn/dan
Autodom: 30,- Kn/dan
Autobus: 66,- Kn/dan
Autoprikolica: 7,- Kn/dan
Kampprikolica: 22,- Kn/dan
Elekrični priklj.: 22,- Kn/dan
Boravišna taksa: 7,- Kn/dan

[/i]

Jeśli chodzi o toalety - jest jeden budynek toalet, 5 toalet, 5 umywalek, 3 prysznice - i to wszystko razy dwa, część damska i męska :wink: Twierdzi, że wody ciepłej brakuje tyko kiedy jest największy tłok na campie, czyli w sierpniu...no cóż, z opisów wygląda to nieco inaczej...

Dla mnie ten cennik jest bardzo korzystny - nie płacimy za dzieci, więc wcale nie drogo jak dla nas :D
maslinka
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 06.04.2011 23:51

Ulli (zarządzająca campem) jest dziwna.
W naszym przypadku to było tak. Pierwsze wrażenie niekorzystne: olała nas, zajmowała się kimś innym.
Drugie podejście: ok, sympatyczna, chętnie pomogła, nawet pożyczyła przedłużacz.

Ale później sama nie wiedziałam, co o niej sądzić. Generalnie miła, machała do nas, często zamieniałyśmy parę słów. Kontaktowa i... złośliwa :wink: Miała cięty język, ale ja w sumie lubię takie charakterne babki.

Bardzo dobrze mówi po angielsku i po niemiecku, co jest zrozumiałe, bo jest Niemką mieszkającą od lat w Chorwacji.

Ciekawe, jak Wy ją ocenicie :)

Z tą ciepłą wodą to trochę ściemnia. My byliśmy w drugiej połowie lipca i ja chyba nigdy pod prysznicem jej nie miałam. Raz, czy dwa była letnia. To był szczyt marzeń. Ale w upalny dzień aż tak bardzo mi to nie przeszkadzało. Mimo wszystko, tak jak już pisałam, toalety to zdecydowanie najsłabsza strona campu - za mało i niezbyt estetyczne; nawet nie to, że brudne, bo dosyć czysto było, ale ciemno wszędzie, brązowe kafle i jakiś problem z zapachem czasami występował...

Poza tym camp ok! Nie chcę zniechęcać, bo ogólnie mi się podobało. Powinniście być zadowoleni. Z tym, że uważam, że należy wiedzieć o wszystkim :wink:

Pozdrawiam serdecznie.
emarylka
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) emarylka » 05.01.2015 16:04

Odświeżone. Gego twoje emotikony powalają tak jak i fotki.
Pozdrawiam
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze Relacje z podróży

Trpanj - Peljesac - strona 9
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019