Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Trojmiasto - Split

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
plebi
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 18.05.2011
Trojmiasto - Split

Nieprzeczytany postnapisał(a) plebi » 21.05.2011 19:39

Naczytalem troche forum i mam straszna kolomyje w glowie :la: :roll:
Za porady w stylu "to wszystko juz bylo", "zapusc wyszukiwarke" od razu z gory dziekuje. Szkoda Waszego czasu na pisanie :-)
Poza tym czesc informacji pewnie juz jest nieaktualna (zwlaszcza te sprzwed kilku lat) wiec nie wiem na ile sa wiarygodne dane.

Moze w skrocie napisze co dane wejsciwe:
1. Planuje wyjazd w Lipcu.
2. 2 rodziny po 3 osoby, samochody z Gdanska (LPG mile widziane)
3. Punkt docelowy wyspa Vis. (blisko Splitu).
4. Caly pobyt wraz z dojazdem 14 dni.
5. Dojazd z noclegami po drodze (przynajmniej jednym).
6. Pobyt na wyspie Vis - tydzien (ze wzgledu na koszty promu nie planuje wyjazdow i wjazdow w trakcie pobytu). - tu juz mam apartament
7. Chcialbym zobaczyc jakies ciekawe miejsca (np. parki przyrodnicze z widokami, gory, ciekawe zabytkowebudowle itp. ) po drodze ale w taki sposob aby za bardzo nie zbaczac z trasy. W trasie w obie strony ok. 7 dni wraz ze zwiedzaniem.
I teraz prosba :
Jaka trase wybrac (prosze w miare szczegolowo miasta wymienic jesli to nie problem gdyz nie znam tej czesci swiata wcale).
Gdzie nie ma a gdzie sa problemy z gazem LPG ?
Gdzie na trasach powinienem kupic jakies winiety, jaki i za ile ?

Bardzo dziekuje za pomoc i wyrozumialosc.
Pozdrawiam.
karola5
Podróżnik
Posty: 24
Dołączył(a): 22.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) karola5 » 22.05.2011 13:08

Witam,
tez sie wybieramy w lipcu w okolice Splitu i moge sie podzielic tym co juz wiem, tj.:
!. Trasy sa dwie:
1- jedziesz przez Niemcy- Austrię, słowenie i na Chorwację- niby ze szybciej sie jedzie ze wzgledu na to ze omijasz cala fatalna podroz po Polsce
2. bardziej popularna- z Trojmiasta jedziesz na Cieszyn - Brno - Wieden - Zagrzeb i juz na Split. Sa to trasy w wiekszosci przez autostrady, ale jest ona najszyybsza.
We wszystkich państwach musisz kupic winiety (poza chorwacja chyba bo tam za autostrady placisz na bramkach. Winiety i ich koszt znajdziesz na stronach pzmot mozesz je tam kupic i miec z glowy szukanie ich po drodze.
Mama nadzieje ze na tyle na ile moglam pomoglam:)
becia_beata
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 73
Dołączył(a): 04.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) becia_beata » 22.05.2011 14:19

plebi napisał(a):Naczytalem troche forum i mam straszna kolomyje w glowie :la: :roll:
Za porady w stylu "to wszystko juz bylo", "zapusc wyszukiwarke" od razu z gory dziekuje. Szkoda Waszego czasu na pisanie :-)
Poza tym czesc informacji pewnie juz jest nieaktualna (zwlaszcza te sprzwed kilku lat) wiec nie wiem na ile sa wiarygodne dane.

Moze w skrocie napisze co dane wejsciwe:
1. Planuje wyjazd w Lipcu.
2. 2 rodziny po 3 osoby, samochody z Gdanska (LPG mile widziane)
3. Punkt docelowy wyspa Vis. (blisko Splitu).
4. Caly pobyt wraz z dojazdem 14 dni.
5. Dojazd z noclegami po drodze (przynajmniej jednym).
6. Pobyt na wyspie Vis - tydzien (ze wzgledu na koszty promu nie planuje wyjazdow i wjazdow w trakcie pobytu). - tu juz mam apartament



7. Chcialbym zobaczyc jakies ciekawe miejsca (np. parki przyrodnicze z widokami, gory, ciekawe zabytkowebudowle itp. ) po drodze ale w taki sposob aby za bardzo nie zbaczac z trasy. W trasie w obie strony ok. 7 dni wraz ze zwiedzaniem.
I teraz prosba :
Jaka trase wybrac (prosze w miare szczegolowo miasta wymienic jesli to nie problem gdyz nie znam tej czesci swiata wcale).
Gdzie nie ma a gdzie sa problemy z gazem LPG ?
Gdzie na trasach powinienem kupic jakies winiety, jaki i za ile ?

Bardzo dziekuje za pomoc i wyrozumialosc.
Pozdrawiam.


Na forum znajdziesz wszystko,chociaż trasę musisz wybrać sam.
My Jeździmy z Gdyni i nam odpowiada najbardziej trasa :
Gdynia-Chyżne-Zvolen-Sahy-Budapeszt-Letenye i dalej to już autostradami Chorwacji do swojego celu,gdzie płacisz na bamkach.
A Na Węgrzech kupujesz na pierwszej stacji winietę tzw. matricę.
A z gazem nie ma problemu ,znajdź mapkę Lpg i wydrukuj.
Pozdrav :) :)
taurus
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 698
Dołączył(a): 11.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) taurus » 22.05.2011 14:55

Witam

Kilkukrotnie jeździłem przez Boboszów i dopóki A1 nie będzie kompletna nadal będę tak jeździł

Gdańsk - Omisz - 19 - 21 godzin jazdy

Najwolniejszy odcinek masz od Wrocławia do Brna.

Nie bawiłem się w objazdy czeskiej autostrady i śmigałem na winietce - coś ok. 220 koron.

Jeżdżę z 3 dzieci i one dawały rade.

Autostradę w Słoweni objeżdżam - jak - masz na forum.

Co do naszej "1" - odcinek od Torunia do Wocławka to porażka - roboty drogowe - nie polecam.

Pozdrawiam
marcel232
Croentuzjasta
Posty: 263
Dołączył(a): 20.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) marcel232 » 22.05.2011 19:08

Ja tylko raz z Tczewa do Dalmacji jechalem 1 na poludnie.

Teraz TYLKO i wylacznie droga 22 prosto na niemcy i tam autostradami az do samej dalmacji. jest 200 km dalej ale wychodzi 2-3h szybciej - no i bezpieczniej
szakal36
Croentuzjasta
Posty: 212
Dołączył(a): 23.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) szakal36 » 22.05.2011 19:41

Jeśli chodzi o tras to na prawdę dobra jest ta wytyczana przez google maps. Polecam przez Niemcy ponieważ:
- jest szybsza
- bezpieczniejsza
- nie stoisz w korkach
a jeśli chodzi o cenę to: jadąc na południe przez Czechy musisz doliczyć winietkę - 30 dni 350 koron. Natomiast jadąc przez Niemcy, omijasz Czech i wjeżdżasz prosto do Austrii. W Austrii kupujesz winietę tygodniową za 7,9 eu. Dalej jest Słowenia. Tu słynny już koszt autostrady - 30eu. Można oczywiście objechać autostradę - ale tu mimo wszystko polecam wątek "objazd autostrady w Słowenii". Jest tam naprawdę wszystko opisane i jest aktualne. Ja osobiście jechałem autostradą, dlatego nie jestem w stanie podać ci objazdu. Dalej wjeżdżasz do Chorwacji. Tu wjeżdżając na autostradę pobierasz bilet. Nie zgub go. Wyjeżdżając a autostrady przedstawiasz bilet i na tej podstawie podają ci cenę. Link do strony gdzie możesz obliczyć koszt przejazdu:
http://www.hac.hr/en/toll-rates/motorway-network/ A jeszcze jedno - winiety możesz kupić w PZM: http://www.pzmtravel.com.pl/informacja- ... owych.html
taurus
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 698
Dołączył(a): 11.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) taurus » 22.05.2011 19:55

Trasa przez Niemcy jest dłuższa i droższa - więcej paliwa i opłaty za tunele w Austrii. Można je ominąć ale nie każdy lubi wycieczki krajoznawcze po lokalnych drogach.

56 zł za czeską winietkę to nie jest duża kwota.

To jest temat rzeka - są odpowiednie wątki na forum.

Sami musicie podjąć decyzję.

Pozdrawiam
matrix02
Croentuzjasta
Posty: 198
Dołączył(a): 06.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) matrix02 » 22.05.2011 20:55

W zeszłym roku Gdańsk Kołbaskowo nocleg w Graz rano Maribor i do Splitu.
W tym roku Gdańsk Cieszyn Budapeszt nocleg rano do Chorwacji i nocleg w Plitvicach potem kierunek Makarska
gosiulek
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 95
Dołączył(a): 30.04.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) gosiulek » 22.05.2011 21:21

jedziemy tą sama trasą 29/30 lipiec :)
planujemy docelowo Podstrane ale, że w ciemno to życie zweryfikuje ;)

chcemy jechac nocą ze względu na dzieci ;)
liczę na to, że nie będzie wówczas problemów z korkami i spokojnie śmigniemy przez PL

30.07. w dzień planujemy zatrzymać się gdzieś za Brnem (co by małźonek kierowca odespał trochę ;) ) i znowu na noc 30/31.07 ruszyć dalej

trasa zalecana przez Michellin, którą najprawdopodobniej pojedziemy
mapa Michellin
plebi
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 18.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) plebi » 22.05.2011 21:34

Bardzo wszystkim dziekuje za informacje podsumowujace rozne trasy. BArdzo mi pomogly.
Wydaje mi sie ze zrobimy tak ze:
pierwszygo dnia dojade nad Balaton po czym tam sie zatrzymamy na campingu na 1 dzien - niech dzieci sie pobawia w wodzie :-) itp. Moze jest tam cos fajnego w poblizu do zobaczenia ? Potem do Splitu i tu znowu gdizes nocleg w ciemno (co o tym sadzicie - czy na poczatku lipca da rade znalezc tam nocleg na jedna noc ?? - moze campingi). W splicie nocleg raczej wypadnie nam bo prom o 18.30 odplywa i nie wiem czy damy rade na niego sie zalapac.
Czekam na ewentualne komentarze ......
Powrot tez planuje tak aby sie gdzies zatrzymac i cos ciekawego zobaczyc jeszcze po drodze. Co polecacie tak aby na dwa etapy rozwalic podroz ?
Dzikeo
taurus
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 698
Dołączył(a): 11.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) taurus » 23.05.2011 13:40

plebi

proponuje postój we Wiedniu - noclegi można znaleźć nie drogo a miasto piękne.

Ewentualnie sztandarowy Oekotel w Graz-u. Jest o noclegach sporo na forum.

Pozdrawiam
Kostek_113
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 07.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kostek_113 » 07.06.2011 07:17

taurus napisał(a):
Autostradę w Słoweni objeżdżam - jak - masz na forum.



Poproszę o linka do tematu, żeby szybciej było:)

Pozdrawiam
fasi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 837
Dołączył(a): 22.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) fasi » 07.06.2011 07:19

Kostek_113
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 07.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kostek_113 » 07.06.2011 19:22

fasi napisał(a):Proszę

Bardzo dziękuję :D
plebi
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 18.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) plebi » 17.05.2015 08:01

Po latach odkopalem temat :-)
Pojechalismy z Gdanska przez Slowacje na Wegry - tam nad Balatonem na kempingu 1 dzien caly (dzieci mialy zabawe).
Kolejnego dnia znalezlismy piekny kamping niedaleko Plitvic (chcielismy spedzic 1 dzien nad jeziorami). Polecam nie pchanie sie z noclegiem pod same jeziora. JEst tam sporo drozej. My zatrzymalismy sie jakies 20km od parku i ceny byly znacznie nizsze (niestety nie pamietam juz dokladnie wartosci).
Trzeci nocleg - Kamping w Splicie. I tam dostalismy sie na prom ..... :-) Pozdrawiam.

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone