Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Tribunj, Vodice czy Srima

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Heterka
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 461
Dołączył(a): 21.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Heterka » 25.06.2009 12:43

Dzięki "Pszczółko Podkrakowska" ;) Pszczółka czy Hetera? ;)
Czyli nie byłem w dużym błędzie rozmyślając o 12h. Przypuszczam, że nocą szybciej i mniejsze korki. Pozdrawiam sąsiadkę! :)[/quote]

Nocą na pewno szybciej - zwłaszcza,że dzieci śpią i nie marudzą. Brak korków też jest bardzo ważny. My zawsze wyjeżdżamy w niedzielę na noc lub w tygodniu - nigdy w piątek i sobotę bo można sobie postać w kilometrowych korkach na Słowenii i przed tunelami.
Pozdrowienia dla krakowianina.
iamam
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 210
Dołączył(a): 26.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) iamam » 02.07.2009 10:01

Dla zainteresowanych sporo fotek z Tribunj: http://www.hrholiday.com/croatia/thumbn ... m=2&page=1
Adax
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 134
Dołączył(a): 20.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adax » 21.02.2010 16:36

Witam! Już zaczynam myśleć o urlopie :) więc pytańko, czy znacie podobną miejscowość jak Tribunj? Byłem tam w zeszłym roku i Tribunj urzekło mnie niesamowicie. Jest tak, jak pisaliście: spokój, urok, marina, plaża kamienista, betonowa i żwirowa, wysepka, góra z kościółkiem, targi rybne z imprezą w piątki, dobre miejsce na wyskoki samochodem, itd, itp.
Dziękuję wszystkim za polecenie!

W tym roku chciałbym odwiedzić podobnie spokojne i urokliwe miejsce w CRO. Czy coś Wam przychodzi do głowy? Pozdrawiam!
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 21.02.2010 18:06

Pakostane.
Adax
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 134
Dołączył(a): 20.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adax » 23.02.2010 18:37

FUX napisał(a):Pakostane.

Dzięki! Poczytam... Coś jeszcze? :)
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 23.02.2010 19:07

Adax napisał(a):
FUX napisał(a):Pakostane.

Dzięki! Poczytam... Coś jeszcze? :)

Nie ma co czytac; trzeba tam jechać...
Dziadek Maciek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5013
Dołączył(a): 31.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dziadek Maciek » 23.02.2010 20:33

FUX prawdę mówi, trzeba do Pakostane jechać :)
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 23.02.2010 20:44

maciek1956 napisał(a):FUX prawdę mówi, trzeba do Pakostane jechać :)

majac za plecami Kościół na ryneczku, po lewej w zrujnowanym budynku wspaniałe serdele i winko; kolacja na 2 osoby z 200 kun i kawalek dalej jagnięcina lub prosie z grilla za podobne pieniądze... :twisted:
Juz bym jechal!!!!!!
Dziadek Maciek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5013
Dołączył(a): 31.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dziadek Maciek » 23.02.2010 21:22

Zjechałem już większość Cro (oprócz wysp), wspaniałe ostatnie wakacje w Dingacu, ale Pakostane...to jedno z nielicznych miejsc, gdzie wrócę, gdzie juz prawie kupowałem apartament. Miejsce Fuxa, miejsce na wycieczki rowerowe, piesze, okoliczne plaże i wspaniałe wieczorne romantyczne wypady "na miasteczko" z żoną... ech powspominać i już powoli pakować bagaże :D :D :D


Ps aby w temacie Srima ....
Byłem kilka lat temu. Urlop wspaniały, Srima w trakcie rozbudowy.
W 2008 wpadłem zobaczyć, nie mogłem poznać tego cichego urokliwego miasteczka. Tam na urlop już nie pojadę
Adax
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 134
Dołączył(a): 20.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adax » 08.06.2010 07:22

Wracam tutaj, bo mam okazyjnie możliwość wyboru pomiędzy Tribunj i Pakostane, stąd pytanie:
1. gdzie są lepsze plaże . W Tribunj podobała mi się możliwość wyboru tych, dzikich, kamienistych na zachód i tych żwirowych, prawie piaszczystych na wschód w stronę Vodic
2. czy w okolicach Pakostane jest jakiś Lidl?
3. czy będąc wcześniej w Tribunj nie będę zawiedziony w Pakostane, np. brakiem górki z kościółkiem? ;)
4. jak ostatecznie wygląda porównanie tych 2 małych miasteczek?
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 08.06.2010 10:35

Adax napisał(a):Wracam tutaj, bo mam okazyjnie możliwość wyboru pomiędzy Tribunj i Pakostane, stąd pytanie:
1. gdzie są lepsze plaże . W Tribunj podobała mi się możliwość wyboru tych, dzikich, kamienistych na zachód i tych żwirowych, prawie piaszczystych na wschód w stronę Vodic
2. czy w okolicach Pakostane jest jakiś Lidl?
3. czy będąc wcześniej w Tribunj nie będę zawiedziony w Pakostane, np. brakiem górki z kościółkiem? ;)
4. jak ostatecznie wygląda porównanie tych 2 małych miasteczek?

Tribunj zwiedzałem z wody i z ladu. Niestety z z wody wyglada lepiej, IMO.
W pakostane masz miejską plażę kamienisto żwirową lub za Klubem Pakostane, trzeba dojechać, z piaszczystym dnem, skałkami i FKK.
Marketów kilka jest w Zadarze, a to kamieniem rzucić. Na miejscu jest kilka sklepików z mięsnym wlącznie i targowiskiem warzywnym, owocowym, rybnym.
Jade do Pakostane w tym roku, tylko nie wiem kiedy i na ile.
Będzie to nasz 6 raz.
Heterka
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 461
Dołączył(a): 21.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Heterka » 09.06.2010 12:26

Byliśmy i w Pakosztane i w Trybunij to w sumie miejscowości leżące niedaleko siebie ( jakieś 25 km. ) i mając do wyboru wybrałabym na pewno Trybunj. Bardzo urokliwe miejsce, blisko do Vodic i Sibenika. jest tam nieduży KONYUM, ale w Vodicach jest duży supermarket i targ gdzie można się zaopatrzyć we wszystko co potrzebne. U mnie rywalizację wygrywa Trybunj.
Mario99
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 42
Dołączył(a): 26.06.2011
Tribunj, Srima - szukam apartamentu!

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mario99 » 12.08.2012 16:33

Jutro startujemy we dwoje z żoną, cel - Tribunj, Srima w ostateczności Vodice. Przyjazd 14.08 w godz po południowych, pobyt do 24.08. Jedziemy w ciemno, ale gdybyście mieli coś godnego uwagi to chętnie skorzystamy.
-Muszę mieć dostęp do Vi-Fi ze względu na kontakt z firmą, niestety warunek mojego wyjazu
-Miejsce ciche, z daleka od zgiełku ulicznego.
-Z klimatyzacji bardzo bym się ucieszył.

Pozdrawiam Mario
Ostatnio edytowano 15.08.2012 13:10 przez Mario99, łącznie edytowano 1 raz
Mario99
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 42
Dołączył(a): 26.06.2011
Re: Tribunj, Srima - szukam apartamentu!

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mario99 » 15.08.2012 13:09

Byliśmy w Tribunij, Vodicach i Srimie, po pierwsze nie przypadły nam do gustu te miejscowości, po drugie nie mogliśmy znaleźć apartamentu który by nam odpowiadał.
Bez chwili namysłu pojechaliśmy do Tucepi, 150 km dalej, i nie ma porównania pod każdym względem jest lepiej. Był mały problem z apartamentem ale już jest ok, jest nawet wi-fi. W tej chwili znaleźć coś fajnego w Tucepi to problem, są apartamenty ale po drugiej stronie "jardanki" i do morza trzeba iść kawał drogi przechodząc pod drogą.
Szukaliśmy od 15 do 20tej, mieliśmy różne propozycje, 120Euro full wypas, 45Euro z oknami na wysokości 1.5m :oczko_usmiech: , itp.
Wieczorem los się do nas uśmiechnął i po przespaniu 1 nocy w Mienialnicy :D w stanie zawieszenia mamy uroczy pokoik, chłodny i bez klimy 50 m od morza.
Pomieszczenie Mienialnicy jest własnością naszej gospodyni, która nam zaoferowała tam nocleg zebyśmy mogli poczekać aż pokój się zwolni. To tyle, pozdrawiam i biorę się za wypoczynek.
yawepro
Podróżnik
Posty: 20
Dołączył(a): 20.08.2012
Re: Tribunj, Srima - szukam apartamentu!

Nieprzeczytany postnapisał(a) yawepro » 06.09.2012 20:12

Znam fajne apartamenty w Srima Vodice.
Wlasnie tu jestem :-)
To dla tych, ktorzy jeszcze szukaja fajnego miejsca.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Tribunj, Vodice czy Srima - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone