Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dyskusja

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
marek.pl3
Croentuzjasta
Posty: 133
Dołączył(a): 28.04.2015
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) marek.pl3 » 06.08.2016 22:01

marc1nn napisał(a):24km dalej, ale tylko ok 10min dłużej.

Według AutoMapy 27 km dalej i 17 min. dłużej, w okolicy Trebisova nie ma już żadnych mijanek, drogę zrobili, a potem do samego Miskolca jedzie się w terenie niezabudowanym więc dosyć szybko pokonuje się km
valdemar
zbanowany
Posty: 443
Dołączył(a): 10.06.2016
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) valdemar » 06.08.2016 22:18

marek.pl3 napisał(a):
marc1nn napisał(a):24km dalej, ale tylko ok 10min dłużej.

Według AutoMapy 27 km dalej i 17 min. dłużej, w okolicy Trebisova nie ma już żadnych mijanek, drogę zrobili, a potem do samego Miskolca jedzie się w terenie niezabudowanym więc dosyć szybko pokonuje się km



Tylko po co udziwniać i dodawcać sobie kilometrów skoro nas tej trasie są też remonty? Znajomi wracali z Bułgarii parę dni temu i narzekali, że nie pojechali autostradą z Debrecena do Miskolca, bo przez Trebisov mieli parę mijanek.

http://www.zjazdnost.sk/map/view.html

No i nie wiem dlaczego piszesz o terenie niezabudowanym, sam jeździłem tam nie raz i od Satoraljauhjely przez Sarospatak do Miskolca jest pełno wioch, na pewno więcej niż jadąc od Koszyc, w dodatku teren pagórkowaty i kupa zakrętów.
marek.pl3
Croentuzjasta
Posty: 133
Dołączył(a): 28.04.2015
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) marek.pl3 » 06.08.2016 23:26

valdemar napisał(a):
marek.pl3 napisał(a):
marc1nn napisał(a):24km dalej, ale tylko ok 10min dłużej.

Według AutoMapy 27 km dalej i 17 min. dłużej, w okolicy Trebisova nie ma już żadnych mijanek, drogę zrobili, a potem do samego Miskolca jedzie się w terenie niezabudowanym więc dosyć szybko pokonuje się km



Tylko po co udziwniać i dodawcać sobie kilometrów skoro nas tej trasie są też remonty? Znajomi wracali z Bułgarii parę dni temu i narzekali, że nie pojechali autostradą z Debrecena do Miskolca, bo przez Trebisov mieli parę mijanek.

http://www.zjazdnost.sk/map/view.html

No i nie wiem dlaczego piszesz o terenie niezabudowanym, sam jeździłem tam nie raz i od Satoraljauhjely przez Sarospatak do Miskolca jest pełno wioch, na pewno więcej niż jadąc od Koszyc, w dodatku teren pagórkowaty i kupa zakrętów.


Jeżdżę w kierunku Miskolca co najmniej raz w miesiącu poczynając od maja kończąc na październiku, w tym roku trasą Medzilaborce - Humenne - Michalovce - Trebisov - Satoraljauhjely - Sarospatak - Szerencs - Miskolc nie spotkałem sie z żadną mijanką, a jechałem 5 razy. Ponadto wystarczy zobaczyć na StreetView, bądź każdej innej mapie, jakie są od Sarospataku do Miskolca zakręty, jedziesz ciągle 90 km/h, zwalniasz jedynie na obwodnicy Satoraljauhjely, w Szerencsu na rondach (60) i przed Miskolcem. A co do pagórków, to różnica wzniesień 10-20 m n.p.m. to są pagórki ? Nie chodzi chyba o sprzeczanie, a przedstawienie koledze sytuacji i wyboru drogi. Przypominam, że drogę w Trebisovie już zrobili, w tamtym roku rzeczywiście były utrudnienia, ale już ich nie ma. Osobiście z Satoraljauhjely do Miskolca dojeżdżam bez szaleństw w godzinę.
b0czek
Podróżnik
Posty: 20
Dołączył(a): 11.03.2015
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) b0czek » 06.08.2016 23:56

wawa21 napisał(a):Witam wszystkich. 10 września jadę do Chorwacji na wyspę Brać. Jadę przez Słowację i Węgry. Mam pytanie i prośbę do osób, które w ostatnim czasie jechały tą trasą o podanie jaka jest cena paliwa na Węgrzech na stacjach przy autostradzie M7? Mam mały bak w aucie i muszę tankować na Węgrzech, nie dojadę na jednym baku z Polski do Chorwacji.
Pozdrawiam


Zalakomar (https://www.google.pl/maps/@46.51147,17 ... a=!3m1!1e3), 28go lipca - E95 - 368,90 Ft/L

Dla porównania przy trasie nr 3:
Halmaj (https://www.google.pl/maps/@48.2517833, ... a=!3m1!1e3), 5go sierpnia - E95 - 319,90 Ft/L
wawa21
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 25.06.2015
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) wawa21 » 07.08.2016 08:41

Dzieki za podanie cen. Różnica w cenie całkiem spora.
marc1nn
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 26.05.2015
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) marc1nn » 07.08.2016 08:48

Dzięki za podpowiedzi. Faktycznie na mapce podanej przez valdemara jest sporo remontów na Trebisov, a z Preszova na Koszyce pusto. Pewnie polecę 20stką.
valdemar
zbanowany
Posty: 443
Dołączył(a): 10.06.2016
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) valdemar » 07.08.2016 09:12

wawa21 napisał(a):Dzieki za podanie cen. Różnica w cenie całkiem spora.


Różnica bardziej wynika z tego, że ceny paliw ostatnio szybko spadają, a tu mamy ponad tydzień różnicy, niż z lokalizacji.
wawa21
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 25.06.2015
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) wawa21 » 07.08.2016 11:22

valdemar napisał(a):
wawa21 napisał(a):Dzieki za podanie cen. Różnica w cenie całkiem spora.


Różnica bardziej wynika z tego, że ceny paliw ostatnio szybko spadają, a tu mamy ponad tydzień różnicy, niż z lokalizacji.

Zawsze przy autostradzie paliwo jest droższe z tego sobie sprawę zdaję bylem tylko ciekaw ile w tym momencie koszuje.
Pozdrawiam
valdemar
zbanowany
Posty: 443
Dołączył(a): 10.06.2016
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) valdemar » 13.08.2016 22:22

Za Barwinkiem nie ma już mijanek ze światłami. Jedyna za serpentyną w Sariskim Stavniku, długa ma 200 metrów

Nie ma co kombinować, tylko jechać główną trasą.
ajsek
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 23.02.2013
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) ajsek » 16.08.2016 23:10

No dobra - sprawdzona trasa ( Słowacja bez autostrad, remonty już prawie ustały); sierpień 2016: Tarnobrzeg - Rzeszów - Barwinek - Świdnik (obwodnica bezpłatna do 3,5t)- Presov ( remont - lecisz na castorame)- dalej trasa 68, równoległa do niby autostrady - Koszyce - dalej 68 dobrze oznakowana do granicy, nie zjedź na obwodnicę /ok. 6 km/ po prawej stronie z 68 - granica - nie warto stanąć na fajkę, nagabywaczy pełno -dalej na Forro /Encs czyli "CPN" z winietkami po lewej stronie drogi, nie ma szans coby minąć ;) pełno naszych, kupujesz płacąc kartą /bo taniej/ np. 10 dni lub 30 dni ceny winiet/e-matrica na autostrady znajdziesz np. tu https://ematrica.nemzetiutdij.hu/ - potem to już bajka - Miszkolc- wjazd na autostradę - i Budapeszt -koniecznie przez CENRTUM bo.. no wlaśnie .. nie powiem, że szybciej no, ale... do przemyślenia - ja zawsze, ale to zawsze przez CENTRUM -dalej autostradą koło Baloatonu - i ... już Chorwacja ... - dalej kontrola graniczna i ... dalej autostrada - bramki jak w Polsce, po wyjęciu bileciku z bramki lecisz na pierwszy/drugi/trzeci "CPN" - i ja kupuje ichniejszą kartę z Internetem - muszę, mam dorastające fejsbuuuuuuuuuukowe dzieci - polecam do wyboru VIP na 7 dni no limits /80 kun/, lub TELE2 na 30 dni z 3 GB do wykorzystania /50 kun/, przetestowałem oba polecam VIP z TELE2 musiałem poczytać o konfiguracji, niestety mój fon nie złapał od razu konfiguracji Tele2, VIP poszedł od razu po włożeniu karty - co do powrotu - czuli Lucko doczytaj bo warto, czyli na prawo i kartą ;)...
Pozdrawiam
ajsek
Polecam Primošten - choć "papu" drogie, już ktoś o tym pisał na forum, nie wierzyłem, ale potwierdzam w Trogir, Splicie czy nawet Makarskiej o wiele taniej..
valdemar
zbanowany
Posty: 443
Dołączył(a): 10.06.2016
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) valdemar » 17.08.2016 08:51

ajsek napisał(a):No dobra - sprawdzona trasa ( Słowacja bez autostrad, remonty już prawie ustały); sierpień 2016: Tarnobrzeg - Rzeszów - Barwinek - Świdnik (obwodnica bezpłatna do 3,5t)- Presov ( remont - lecisz na castorame)- dalej trasa 68, równoległa do niby autostrady - Koszyce - dalej 68 dobrze oznakowana do granicy, nie zjedź na obwodnicę /ok. 6 km/ po prawej stronie z 68 - granica - nie warto stanąć na fajkę, nagabywaczy pełno -dalej na Forro /Encs czyli "CPN" z winietkami po lewej stronie drogi, nie ma szans coby minąć ;) pełno naszych, kupujesz płacąc kartą /bo taniej/ np. 10 dni lub 30 dni ceny winiet/e-matrica na autostrady znajdziesz np. tu https://ematrica.nemzetiutdij.hu/ - potem to już bajka - Miszkolc- wjazd na autostradę - i Budapeszt -koniecznie przez CENRTUM bo.. no wlaśnie .. nie powiem, że szybciej no, ale... do przemyślenia - ja zawsze, ale to zawsze przez CENTRUM -dalej autostradą koło Baloatonu - i ... już Chorwacja ... - dalej kontrola graniczna i ... dalej autostrada - bramki jak w Polsce, po wyjęciu bileciku z bramki lecisz na pierwszy/drugi/trzeci "CPN" - i ja kupuje ichniejszą kartę z Internetem - muszę, mam dorastające fejsbuuuuuuuuuukowe dzieci - polecam do wyboru VIP na 7 dni no limits /80 kun/, lub TELE2 na 30 dni z 3 GB do wykorzystania /50 kun/, przetestowałem oba polecam VIP z TELE2 musiałem poczytać o konfiguracji, niestety mój fon nie złapał od razu konfiguracji Tele2, VIP poszedł od razu po włożeniu karty - co do powrotu - czuli Lucko doczytaj bo warto, czyli na prawo i kartą ;)...
Pozdrawiam
ajsek
Polecam Primošten - choć "papu" drogie, już ktoś o tym pisał na forum, nie wierzyłem, ale potwierdzam w Trogir, Splicie czy nawet Makarskiej o wiele taniej..


Nie wiem po co centrum Budapesztu, akurat tranzyt nie robi żadnego wrażenia, bo ulice i widoki nieciekawe.

Z ostatniego pobytu służbowo w Budapeszcie, coś ponad rok temu,stwierdziłem że wygląda jak nasza Warszawa z końca lat 90, miasto mocno zaniedbane.
b0czek
Podróżnik
Posty: 20
Dołączył(a): 11.03.2015
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) b0czek » 17.08.2016 20:07

ajsek napisał(a):Presov ( remont - lecisz na castorame)- dalej trasa 68, równoległa do niby autostrady - Koszyce


Ale co w niej takiego 'niby'? Przejechałem i odpocząłem po radosnym odcinku Rzeszów (a w zasadzie Lublin) - Presov. W sumie co kto uważa.
valdemar
zbanowany
Posty: 443
Dołączył(a): 10.06.2016
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) valdemar » 17.08.2016 21:37

b0czek napisał(a):
ajsek napisał(a):Presov ( remont - lecisz na castorame)- dalej trasa 68, równoległa do niby autostrady - Koszyce


Ale co w niej takiego 'niby'? Przejechałem i odpocząłem po radosnym odcinku Rzeszów (a w zasadzie Lublin) - Presov. W sumie co kto uważa.


Ludziom szkoda na winietki, to piszą "niby" ;)
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1957
Dołączył(a): 21.01.2012
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 17.08.2016 22:38

a może nie umieją ominąć...:p
z lenistwa np....:p
valdemar
zbanowany
Posty: 443
Dołączył(a): 10.06.2016
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) valdemar » 18.08.2016 22:01

Sol-Wagon napisał(a):a może nie umieją ominąć...:p
z lenistwa np....:p


Fakt, aktywni i dynamiczni lecą gminymi :D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dyskusja - strona 6...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone