Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Tralala - Stare Graty dwa

Ludzie pytają jak coś wygląda. Plaża, miasteczko, otoczenie... Tu można zakładać tematy z nazwą miejscowości i zdjęciami okolicy. Można wklejać też linki do zdjęć z innych portali by dać jak największy przegląd fotograficzny miejcowości. Proszę nie umieszczać zdjęć pobranych z innych serwisów.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
MorskiPas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3214
Dołączył(a): 13.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) MorskiPas » 28.07.2008 20:24

Buber napisał(a):Dzięki, ale foty ... to pierwsze kiepskie koty za płoty


Jeśli takie foty wychodzą Ci "przypadkiem", to co będzie jak już oswoisz nowy sprzęt? Mnie się podoba ta z krzyżem i słońcem (a może to księżyc, bo skąd by się wzięło dolne światło?).

Zdradź coś na ten temat: czy było już całkiem ciemno czy szarówka i czy te refleksy wokół księżyca to specjalny filtr czy tak się samo zrobiło?
dorasoft
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 212
Dołączył(a): 05.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) dorasoft » 28.07.2008 23:56

Niektórzy zaniemówili z wrażenia oglądając takie foty.

pozdrawiam
Buber
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3790
Dołączył(a): 11.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Buber » 29.07.2008 08:51

MorskiPas naprawdę ? - ja jestem trochę mniej zadowolony - teraz zrobiłbym to inaczej - ale powoli, powoli może dojdę do tego co pokazuje np. Rysio, czy Rafał Krasoń i "odważę się" umieścić zdjęcia w dziale fotograficznym :wink: .

Co do samej fotki - nie wiem - tak jakoś wyszło; światło dolne - bo krzyż na Glavicy jest od dołu podświetlany; światło zewnętrzne - było już ciemno; dane EXIF: ISO: 80, f/6.4, migawka: 13 sek (13), ogniskowa: 10.8 mm - innych "grzechów" niestety nie pamiętam :oops: :wink: .

Dorasoft
:lol: dzięki :papa:
janusz.w.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1672
Dołączył(a): 21.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) janusz.w. » 29.07.2008 09:23

Nadrabiając zaległości wpadłem i tu... Zdjęcia extra :!: Miło popatrzeć :!:

pozdr
Buber
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3790
Dołączył(a): 11.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Buber » 03.08.2008 23:14

W jednym, z ostatnich dni pobytu wybraliśmy się wcześnie rano (brrr..) starą drogą ze Stari Gradu do Hvaru. W sumie po jakiś 1 - 2km za przystanią trajektów, jest fajny punkt do focenia na północną stronę wyspy:

Obrazek

Obrazek

A nieco dalej jest jeszcze ładniej:

Obrazek

A potem to juz tylko lawenda i ... Solta:

Obrazek

Czasem udaje się zrobić zdjęcie naszemu "definitywnemu" celowi dzisiejszej wyprawy tj. ... Sv. Nikoli:

Obrazek

Tuż przed "dobiciem" do Hvaru, w lewo można skręcić na miejsce oznaczone na mapie jako "twierdza napoleońska" czy coś takiego :?: . Wąską, stromą, kamienistą, ale raczej równą drogą dojeżdżamy na samą górę.
Widać najpierw cały Hvar z "Pakleniami" i Visem :D :

Obrazek


No, a potem można zobaczyć szczegóły:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Z Hvaru jedziemy "nową drogą" z powrotem, ale po paru kilosach odbijamy w lewo (czyli z powrotem do starej drogi) przez - na początku chyba opuszczone, malownicze Malo Grablje:

Obrazek

A potem równie piękne ...... Velo Grablje:

Obrazek

Obrazek

Wracamy się do Stari Gradu, niedaleko od wiosek jest "rowerowe" odbicie na Sv. Nikolę - jedziemy tamtędy:

Obrazek

Zostawiamy auto pod szczytem, kilkanaście minut per pedes i już wspaniałe widoki - to na zachód - na pierwszym planie chatka "vatrogościów":

Obrazek

I prosto w dół - wiadomo co i gdzie:

Obrazek

I na północ - też wiadomo:

Obrazek

Niestety odpływający do Splitu Petar Hektorovic ....(i telefon mojej żony :wink: )

Obrazek

..przypomina, że czas już wracać do "bazy"....

Obrazek

CDN.
Mniejszy
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 141
Dołączył(a): 05.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mniejszy » 04.08.2008 19:03

Ale mieliscie super wakacje :D
Kapitalna relacja. Z niecierpliwoscia czekam na CDN :D
Buber
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3790
Dołączył(a): 11.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Buber » 13.08.2008 10:02

Ostatniego dnia przed wyjazdem wybrałem się z rana na focenie samego Hvaru. Jakoś tak wyszło, że wcześniej nie było okazji - a to straszny deszcz, a to klocki się darły (DARŁY - nie piszczały i dlatego nie wiedziałem że to klocki :) ).

Najlepiej Hvar zacząć oglądać z góry tj. z okolicy twierdzy "spanjolki":

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Można iść na zachód i wdrapać się na kolejną górkę, z której jest ładny widok na plac:

Obrazek

Potem schodzę i troszkę włóczę się wzdłuż brzegu, oglądając Loggię miejską, a to klasztor franciszkański, a to .. stateczki:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Chcąc, nie chcąc i tak zawsze trafia się na główny plac:

Obrazek

Obrazek

Najfajniejszy jest ten pałac "non finito" z gotyckimi oknami (bodajże Hektorovica - wszystko się z nim kojarzy :wink: ):

Obrazek

Jeżeli jest jeszcze trochę czasu warto "zagubić się " w uliczkach - ja poszedłem na północ - pod twierdzę:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

No i niestety - czas się pożegnać :( :

Obrazek

KONIEC :D .
Lidia K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3519
Dołączył(a): 09.10.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lidia K » 21.08.2008 12:26

Pourlopowe wielkie czytanie doprowadziło mnie wreszcie do Twojej fotorelacji i uzupełnieniu tego czego przed wyjazdem nie miałam czasu obejrzeć - Hvaru. I muszę przyznać, że z wielką przyjemnością pooglądałam sobie Twoje zdjęcia z mikroWenecji (inne też). Są według mnie najlepsze spośród tych umieszczanych na forum w tym roku z Vrboskiej.

Pierwsze z nich i wszystkie następne pokazują, że to jest MIKROWENECJA

Obrazek



Buber napisał(a):Wracamy się do Stari Gradu, niedaleko od wiosek jest "rowerowe" odbicie na Sv. Nikolę - jedziemy tamtędy:


Czy łatwo znaleźć tę drogę, jaki jest jej stan i ile kilometrów trzeba było jechać szutrem pod szczyt :?: (to pytanie kierowcy - Kulki :D )

Buber napisał(a):wybraliśmy się wcześnie rano (brrr..)


Ta pobudka musiała być przed piątą nad ranem. Pierwsze zdjęcia zrobione jest przez świtem. Prawdziwie górskie wstawanie. Dla nas to prawie codzienność urlopowa, ale nie w Chorwacji...............tylko czasem :D .


Pozdrawiamy
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 21.08.2008 13:23

Lidia K napisał(a):
Buber napisał(a):Wracamy się do Stari Gradu, niedaleko od wiosek jest "rowerowe" odbicie na Sv. Nikolę - jedziemy tamtędy:


Czy łatwo znaleźć tę drogę, jaki jest jej stan i ile kilometrów trzeba było jechać szutrem pod szczyt :?: (to pytanie kierowcy - Kulki :D


Odbicie na sv.Nikolę ze starej drogi znajduję się za wioską Selca a przed "vidikovcem" Lavanda. Punkt dość charakterystyczny, bo przy rozstaju dróg stoi trim (czyli takie "kamienne iglo") (w jednym z forumowych tematów o St. Gradzie z zeszłego roku wstawiałam foty tego miejsca i wpisałam wskazówki nt. drogi na szczyt).
Zdecydowanie lepsza jednak droga (zarówno dla rowerzystów jak i zmotoryzowanych) odbija od nowej drogi St.Grad - Hvar. Zaraz przy wyjeździe z tunelu jest piaszczysto - kamieniste odbicie w lewo (punkt orientacyjny to duża biała tablica agroturystycznego gospodarstwa rodziny Kolumbić. To droga p-poż przygotowana w zeszłym roku. Nawet dosć nisko zawieszone autka dadzą sobie radę. Dojazd prawie pod sam szczyt.
Pozdrawiam
Lidia K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3519
Dołączył(a): 09.10.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lidia K » 22.08.2008 10:09

Kasiu, bardzo dziękujemy za dokładne wskazówki :D Jak tylko przez te kilka dni planowane na Hvarze będzie odpowiednia pogoda (co we wrześniu nie jest takie pewne) na pewno z nich skorzystamy i podjedziemy pod szczyt.

Pozdrawiamy
Lidia i Kulka
Buber
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3790
Dołączył(a): 11.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Buber » 22.08.2008 21:07

Lidka wjeżdżało się nam bardzo dobrze - kamyczki i dość równo (chociaż nie wiem do końca, czy to ta sama trasa co Kasia opisuje, bo trimu nie mogę sobie przypomnieć, ale na pewno było to w tym rejonie).

Zjeżdżaliśmy drogą do tunelu i w sumie też nie było źle (aczkolwiek chwilami "subiektywnie" - w dół było trochę stromo).
Co do pokonania tych dróg osobówką myślę, że tak (ale tylko myślę, bo jechaliśmy SUVem, a nie moją osobówką :D ).

Nie polecam natomiast nikomu, pokonania normalnie zawieszonym autem odcinka między nową a starą drogą Stari Grad - Hvar, przez Male i Wielkie Grablje - szkoda fury.

Pozdrawiam i wspaniałej wrześniowej pogody.

Kasiu za wskazówki knajpiane i inne, dziękuję jeszcze raz - dla nas nr uno to też Antika :D .
Poprzednia strona

Powrót do Chorwacja w naszym obiektywie


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Tralala - Stare Graty dwa - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone