Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Tęcze Korčuli i kominy Lastova

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14803
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 11.08.2014 15:05

poljako_poljako napisał(a):Pozdrawiam Maslinka. Jak Korcula, to jestem.

Ja również pozdrawiam :)


razpol napisał(a):Jak czytam tą relację to mam wyrzuty sumienia, że nie zwiedzam tych różnych zakątków od strony wody.. ;)
No ale póki co na kajak i jego transport nie ma za bardzo możliwości..

Transport to nie taki duży problem. Sevylor jedzie do Cro w swojej torbie. Fakt, trochę miejsca zajmuje, ale nie więcej niż duża torba z ciuchami ;)

Na miejscu transportujemy go na dachu samochodu, żeby nie musieć go ciągle pompować :)


AniaJ. napisał(a):Ciekawe czy na Vrnik pływają taksówki z Korculi... :roll:

maslinka napisał(a):A teraz najlepsze :D Obie ciekawe wyspy, które dzisiaj odwiedziliśmy (Badija i Vrnik) są bezproblemowo dostępne dla wszystkich (nie tylko dla tych, którzy mają swoje pływadła). Z Korčuli pływają wodne taksówki, które codziennie zabierają tu turystów. Rejs na Badiję kosztuje 50 kun od osoby w obie strony. Jak to wygląda cenowo, jeśli chodzi o Vrnik, nie wiem, ale podejrzewam, że podobnie.


;)
AniaJ.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 784
Dołączył(a): 24.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) AniaJ. » 11.08.2014 15:16

maslinka napisał(a):
AniaJ. napisał(a):Ciekawe czy na Vrnik pływają taksówki z Korculi... :roll:

maslinka napisał(a):A teraz najlepsze :D Obie ciekawe wyspy, które dzisiaj odwiedziliśmy (Badija i Vrnik) są bezproblemowo dostępne dla wszystkich (nie tylko dla tych, którzy mają swoje pływadła). Z Korčuli pływają wodne taksówki, które codziennie zabierają tu turystów. Rejs na Badiję kosztuje 50 kun od osoby w obie strony. Jak to wygląda cenowo, jeśli chodzi o Vrnik, nie wiem, ale podejrzewam, że podobnie.


;)


:wink: przeoczyłam, w pracy jestem :lol:
Vrnik będzie na następny raz w takim razie :hut:
andeo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2113
Dołączył(a): 31.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) andeo » 11.08.2014 18:10

Ach co ja bym dała za Twoją fotkę z tym wiosłem na plecach :mrgreen: niezła przygoda,nie bałaś się zostawić małżonka na pastwę dzikich fal? :lol:
ewelka1
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 82
Dołączył(a): 19.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewelka1 » 11.08.2014 18:34

Cudne te twoje zdjęcia z tych małych ale jak pięknych wysepek :D
My w niedziele wracaliśmy do domu z Korculi :cry: :papa:
longtom
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12172
Dołączył(a): 17.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) longtom » 11.08.2014 18:43

maslinka napisał(a):
Robi się też (z powodu wiatru) nieprzyjemnie chłodno. Jestem już strasznie zmarznięta; postanawiamy więc z mężem, że wysiądę przy przeprawie promowej, a on dalej popłynie sam.


Przydałyby się Wam takie kółeczka jakie wyprodukowałem do naszego Sevylorka.
Byście mogli wylądować oboje i jak z taczkami :D wrócić na camp. :D

pzdr :wink:
Eunike1984
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1407
Dołączył(a): 30.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Eunike1984 » 11.08.2014 18:54

Fajnie się z Wami zwiedza te wysepki w pobliżu Korculi :) My niestety nie mieliśmy szansy ich odwiedzić, bo wpław raczej marne szanse ;) w dodatku z dzieckiem na grzbiecie ;) Ale to musi być fajne i ciekawe przeżycie :)
Tak się przyglądam tej "klapko-rzeźbie" ;) Ale niestety nie odnalazłam tam trepa mojego męża, który porwał mu Jadran w zeszłym roku na Korculi ;)
Świetne fotki :) Czekam na więcej :) Korcula cudowna wyspa :)
emi13214
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 409
Dołączył(a): 16.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) emi13214 » 11.08.2014 21:13

andeo napisał(a):Ach zazdroszczę Wam tych danieli i pięknej plaży.Badija zapisana na "kiedyśtam"
Plaża była rzeczywiście bardzo ładna, ale w moim rankingu będą jeszcze lepsze plaże :mrgreen:


Baćva?
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14803
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 11.08.2014 22:11

andeo napisał(a):Ach co ja bym dała za Twoją fotkę z tym wiosłem na plecach :mrgreen: niezła

Hehe, ja też bym taką chciała mieć :D Może ktoś mi zrobił ;)

andeo napisał(a):niezła przygoda,nie bałaś się zostawić małżonka na pastwę dzikich fal? :lol:

Przygoda była super! Mąż mówi, że to on się bał o mnie 8O Właściwie to nie wiem, o co. Że niby co mogłam tym wiosłem nawywijać? ;)


ewelka1 napisał(a):My w niedziele wracaliśmy do domu z Korculi :cry: :papa:

Znam ten ból :(


longtom napisał(a):Przydałyby się Wam takie kółeczka jakie wyprodukowałem do naszego Sevylorka.
Byście mogli wylądować oboje i jak z taczkami :D wrócić na camp. :D

No tak, coś takiego byłoby dobre :) Oszczędzilibyśmy 40 minut czasu, a na wakacjach ciągle nam go brakowało ;)
Tylko nie wiem, czy przy naszym dużym majdanie znalazłoby się jeszcze w kajaku miejsce na kółeczka :roll:


Eunike1984 napisał(a):Fajnie się z Wami zwiedza te wysepki w pobliżu Korculi :) My niestety nie mieliśmy szansy ich odwiedzić, bo wpław raczej marne szanse ;) w dodatku z dzieckiem na grzbiecie ;)

Ależ pływają taksówki wodne, więc nema problema :) Pakujecie się w Korčuli na łódkę, 50 kun od osoby i nic Was nie interesuje :) Nawet wiosłować nie musicie :D

Eunike1984 napisał(a):Tak się przyglądam tej "klapko-rzeźbie" ;) Ale niestety nie odnalazłam tam trepa mojego męża, który porwał mu Jadran w zeszłym roku na Korculi ;)

Może na innej plaży ;) Ewentualnie na innej wyspie :mrgreen:


emi13214 napisał(a):Baćva?

Nie...
Najpiękniejszą plażę odkryjemy dopiero ostatniego dnia pobytu na Korčuli. Najlepsze na koniec :)
Eunike1984
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1407
Dołączył(a): 30.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Eunike1984 » 11.08.2014 22:29

eee, taksówki wodne to nie to samo, co ponton czy kajak ;) chodziło o takie spokojne pływanie kiedy się chce, gdzie się chce itp... ;) zupełnie inna przyjemność, niż zwykły transport na i z wyspy :)
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18321
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 11.08.2014 22:46

maslinka napisał(a):P.S. Mam nadzieję, że tym razem nie przesadziłam z ilością tekstu i dotarliście do końca moich "wypocin" :wink:


Agnieszko , czytanie Twoich relacji to wielka przyjemność :D , więc pisz , proszę i wklejaj piękne zdjęcia .
Wysepki zapisane w pamięci 8)

Pozrawiam
Piotr
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14803
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 12.08.2014 10:53

Eunike1984 napisał(a):eee, taksówki wodne to nie to samo, co ponton czy kajak ;) chodziło o takie spokojne pływanie kiedy się chce, gdzie się chce itp... ;) zupełnie inna przyjemność, niż zwykły transport na i z wyspy :)

No pewnie tak :) Ale my, mimo kajaka, też raz skorzystaliśmy z taksówki. W niektóre miejsca było jednak za daleko jak na kajakowe możliwości...


piotrf napisał(a):Agnieszko , czytanie Twoich relacji to wielka przyjemność :D , więc pisz , proszę i wklejaj piękne zdjęcia .
Wysepki zapisane w pamięci 8)

:)

Niedługo Korčula by night :D
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14803
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 12.08.2014 12:15

19 lipca (sobota): Korčula by night

Czas na kolejną porcję zdjęć ze starówki Korčuli, tym razem "bajnajtowej" :)

Taksówki wodne pływają, powiedzmy, niezupełnie zgodnie z rozkładem ;) Śmiejemy się, że przez rok zdążyliśmy zapomnieć o "chorwackiej punktualności" 8)

Nema problema, pójdziemy na piechotę. To tylko jakieś 20 minut spacerkiem.

2014-07-19-20h57m20.jpg


Żywa reklama piwa ;):

2014-07-19-21h00m09.jpg


Wchodzimy na starówkę:

2014-07-19-21h11m16.jpg

2014-07-19-21h33m03.jpg

2014-07-19-23h05m32.jpg


Stare Miasto jest w wielu punktach niestety słabo oświetlone albo oświetlone niebieskim światłem, więc trzeba się nagimnastykować, żeby zrobić przyzwoite zdjęcia. Nasze aparaty cudów robić nie potrafią, ale coś tam napstrykaliśmy ;)

2014-07-19-21h13m52.jpg


Katedra:

2014-07-19-21h31m00.jpg


i pizzeria przed katedrą:

2014-07-19-21h26m11.jpg


Na żółto ;):

2014-07-19-22h53m25.jpg


Kot - żebrak ;):

2014-07-19-21h23m54.jpg


I dla kontrastu: kot - wampir :mrgreen::

2014-07-19-22h47m42.jpg


Gdzieś w uliczce:

2014-07-19-22h40m30.jpg


Slastičarna Kiwi - jak co wieczór, tłumy:

2014-07-19-21h37m47.jpg


Jednak nie na lody mamy ochotę, a na jakąś słoną przekąskę. W jednej z uliczek (już poza samą starówką) znajdujemy miejsce, które zwie się "Vinum Bonum" i serwuje głównie korčulańskie wina i coś do wina ;)

My zdecydowanie preferujemy piwo, ale okazuje się, że też się go można tutaj napić. Do tego coś pysznego - pršut, paški sir, sir iz ulja i masliny :D Wszystko super!

2014-07-19-21h57m36.jpg


Na koniec koło baszty Veliki Revelin trafiamy na jakiś koncert:

2014-07-19-23h08m10.jpg


Ale dalmatyńska klapa i turbo folk w jednym jakoś nam średnio brzmi.

Czas na nas... Tym razem popłyniemy na camping taksówką. Akurat zbierają się chętni. 10 kun za osobę, 5 minut "rejsu" i jesteśmy na miejscu :)

To był długi i bardzo udany dzień, a jutro znowu będzie ciekawie :D

:papa:
Ostatnio edytowano 06.04.2019 13:28 przez maslinka, łącznie edytowano 1 raz
Goniaa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 559
Dołączył(a): 03.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Goniaa » 12.08.2014 12:32

"Twój" :) kot-wampir, to dla nas kot-pirat. Akurat spał grzecznie, a ta bandamka pod szyją zrobiła z niego pirata :)
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13066
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 12.08.2014 12:34

maslinka napisał(a):Na żółto ;):

Obrazek

Fajowo to na żółto :D .

maslinka napisał(a):To był długi i bardzo udany dzień, a jutro znowu będzie ciekawie :D
:papa:

A czy jutro musi być jutro :roll: :smo: :?:
Goniaa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 559
Dołączył(a): 03.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Goniaa » 12.08.2014 12:43

mysza73 napisał(a):A czy jutro musi być jutro :roll: :smo: :?:


Też się z prośbą zwracam razem z Myszą, żeby jutro było dzisiaj :lol:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Tęcze Korčuli i kominy Lastova - strona 8
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone