Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Tęcze Korčuli i kominy Lastova

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14803
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 19.08.2014 13:01

Witajcie!
Jestem z powrotem po przedłużonym weekendzie spędzonym na południu Czech :) Pięknie było! Stacjonowaliśmy w Czeskim Krumlovie (bajkowe miasto!) i oprócz tego miasteczka zwiedziliśmy Hlubokę nad Wełtawą, Telč, austriacki Linz i połazikowaliśmy nad jeziorem Lipno :)

Wakacje krótkie, ale bardzo męczące ;) Nawet ja mam już dosyć zwiedzania ;) :mrgreen:

Czas wrócić do pisania relacji, ale proszę o cierpliwość, bo muszę się trochę ogarnąć 8)


Fatamorgana napisał(a):W "Amforze" (Lastovo) drogo nie mieli... :) :wink:
Za to mieli zarąbiste rysunki satyryczne z konkursu- uśmiałem się w oczekiwaniu na pyszną pizzę.
:) :wink:

Cześć Fata!
Tak, "Amfora" była wyjątkiem i dlatego tam się żywiliśmy :) Mieli też pyszne lignje :D Generalnie dobre jedzenie za przyzwoitą cenę i do tego piękny widok z tarasu. A pana satyryka widziałam, jak podpisywał swoje rysunki :D

Fatamorgana napisał(a):Cześć Aga tak w ogóle i jak Ci już pisałem- Lastovo kajakiem- to mogła wymyślić tylko Maslinka... :) :mrgreen: :wink:

Biorę tylko połowę odpowiedzialności za ten pomysł ;) Sądziłam, że Lastovo trochę lepiej nadaje się do kajakowania. Brakowało mi pięknych plaż - takich jak na Hvarze czy Korčuli. Ale nie bylibyśmy sobą, gdybyśmy czegoś ciekawego dla siebie nie znaleźli ;)

Fatamorgana napisał(a):A przy okazji: o Lastovie bardzo dobrze i ciekawie oraz dokładniej było/jest w filmie pokazywanym wiosną po kilka razy na kanale Viasat Nature: "Wodne skarby Chorwacji"- odcinek II jest o Lastovie i pokazuje również mniejsze wyspy archipelagu oraz fantastyczne pionowe ściany podwodne i życie wokół nich.

Dzięki :) Na pewno zobaczę :)

A teraz czekam na Twoją relację :mrgreen:


Lidia K napisał(a):
maslinka napisał(a): To jak, płyniecie z nami?

Nadgoniłam może dlatego, że wybrałam własne nogi a nie kajak :wink: (podobnie jak Ty poprzedniego wietrznego dnia).

Witaj, Małgosiu :)
Czasami lepiej jest zaufać własnym nogom :D

Lidia K napisał(a):Zastanawiam jak Wam się będzie podobać w Grecji gdy już ten właśnie kierunek wybierzecie.

Musimy się o tym przekonać ;)


henius34 napisał(a):lepiej późno niż wcale...,zasiądę na rufie:)

Zapraszam :) Ale uprzedzam - może trochę chlapać ;)


miras_sg napisał(a):OK ... 0 ddw poczytam dalej jak wrócę , Pozdrav :)

Super wakacji życzę! :D


M.KOM.8 napisał(a):Bok!!!
Jak bym tam był...
Pozdrawiam Maslinko ;-)

Bok! :D
Cieszę się, że zajrzałeś :) Mam nadzieję, że spotkamy się we wrześniu/październiku :D


kroj napisał(a):Oj, wreszcie się zalogowałam, nie mogłam się dogadać z moim hasłem i spóźniłam się na rejs :oops: :(
Powlokę się wpław za Wami; super się czyta i ogląda Waszymi obiektywami :) Czekam na więcej..
Pozdrawiam ciepło
:papa:

Witaj! Dzięki za miłe słowa :)


ziemniak napisał(a):PS już nie jedna twoja relacja była dla nas bardzo pomocna, także gdyby się dało to nie jedno Ożujsko dla Ciebie :D ...a może kiedyś gdzieś spotkamy się po drodze :hut:

Hehe, w takim razie mam nadzieję, że się spotkamy ;) :D
Pozdrav :papa:
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13785
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 19.08.2014 14:13

Ja bede wyczekiwal Krumlova (zapewne w jakims innym watku) bo to jeden z moich kolejnych ewentualnych czeskich celow tranzytowych (w tym roku bylo Brno - ale za krotko!)
Telc tez mnie interesuje a gdyby byly jeszcze Vary Karla ;);) to juz w ogole bylbym w skowronkach :) :oczko_usmiech:
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14803
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 19.08.2014 14:34

tony montana napisał(a):Ja bede wyczekiwal Krumlova (zapewne w jakims innym watku) bo to jeden z moich kolejnych ewentualnych czeskich celow tranzytowych (w tym roku bylo Brno - ale za krotko!)
Telc tez mnie interesuje a gdyby byly jeszcze Vary Karla ;);) to juz w ogole bylbym w skowronkach :) :oczko_usmiech:

Cesky Krumlov jest cudny! Ale tranzytowo będziecie mieć duży niedosyt. Niby mała miejscowość, a po starówce można się włóczyć godzinami. Jest tam mnóstwo urokliwych zakątków. No i duży, piękny zamek :)
Warto tam zostać przynajmniej na 2 dni :)

Telc mnie trochę rozczarował, pewnie dlatego, że najpierw zobaczyliśmy Krumlov :D

Karlove Vary jeszcze przed nami ;)

Relacja z Czech pewnie będzie, ale kiedy, trudno powiedzieć :oczko_usmiech:
janusz07
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 260
Dołączył(a): 20.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) janusz07 » 19.08.2014 15:15

Witaj Agnieszko. Jak miło ze jest już Twoja relacja. ja wróciłem wczoraj z Chorwacji i wpadłem w depresje powrotną. Tam dwa tygodnie słońca a tu pada i pada. Zasiadam i łykam lekarstwo, :) Pozdrawiam
gosiak.k
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 240
Dołączył(a): 08.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gosiak.k » 19.08.2014 15:18

Ja również dołączam - niestety na szarym końcu ... - przynajmniej miałam kawał relacji do przeczytania "jednym tchem" :)
Jak zwykle super się czyta i ogląda,
pozdrawiam
Gośka
krombocher
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 647
Dołączył(a): 07.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) krombocher » 19.08.2014 16:01

Wakacyjny brak dostępu do netu i melduję się dopiero na 11 stronie :? Ale mojego ukochanego Lastova i to w Twoimi Oczami nie mogę sobie odpuścić. Relacja jak zwykle miodzio. Nadrabiam więc zaległości i czekam na więcej :papa:
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14803
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 19.08.2014 18:46

janusz07 napisał(a):Witaj Agnieszko. Jak miło ze jest już Twoja relacja. ja wróciłem wczoraj z Chorwacji i wpadłem w depresje powrotną. Tam dwa tygodnie słońca a tu pada i pada. Zasiadam i łykam lekarstwo, :) Pozdrawiam

Cześć Janusz.
Głupio mi, bo właśnie sobie przypomniałam, że Ci nie odpisałam na maila :oops: wysłanego już dawno temu (o kamerce). Zginął mi gdzieś w skrzynce odbiorczej... Takie rzeczy trzeba robić od razu, bo później umykają. Przepraszam.

Kupiłeś tę kamerkę? Co do naszej (Readleaf), nie mam porównania z lepszym sprzętem. Kupiliśmy ją również ze względu na cenę (GoPro dużo droższa). Zdjęcia robi takie sobie, ale filmiki ok. Teraz te informacje pewnie średnio Ci się przydadzą...


gosiak.k napisał(a):Ja również dołączam - niestety na szarym końcu ... - przynajmniej miałam kawał relacji do przeczytania "jednym tchem" :)
Jak zwykle super się czyta i ogląda,
pozdrawiam
Gośka

Witaj, Gosiu. Dzięki za miłe słowa.


krombocher napisał(a):Wakacyjny brak dostępu do netu i melduję się dopiero na 11 stronie :? Ale mojego ukochanego Lastova i to w Twoimi Oczami nie mogę sobie odpuścić. Relacja jak zwykle miodzio. Nadrabiam więc zaległości i czekam na więcej :papa:

Cześć Krombocher. Lastovo już niedługo. Jeszcze tylko 1 dzień na Korčuli i przerwa w postaci Lastova ;)
janusz07
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 260
Dołączył(a): 20.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) janusz07 » 19.08.2014 19:03

"Kupiłeś tę kamerkę? Co do naszej (Readleaf), nie mam porównania z lepszym sprzętem. Kupiliśmy ją również ze względu na cenę (GoPro dużo droższa). Zdjęcia robi takie sobie, ale filmiki ok. Teraz te informacje pewnie średnio Ci się przydadzą..."

Spokojnie, kupiłem sobie aparat do zdjęć podwodnych, porobiłem trochę fotek, nawet niezłe. (lepsze niż moim poprzednim). A ja trochę Twoim śladem, w zeszłym roku na Hvarze a w Tym trochę na Korculi. Ale dość o mnie, wracam do relacji. Fajnie piszesz (jak zwykle) :) Pozdrawiam
ziemniak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 724
Dołączył(a): 17.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ziemniak » 19.08.2014 19:29

Cesky Krumlov to wg. niektórych statystyk i takich tam NAJPIĘKNIEJSZE miasto na świecie!

ps szkoda, że z Linz nie pojechaliście do Salzburga - kolejna perełka jak Krumlov.
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14803
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 19.08.2014 22:22

janusz07 napisał(a):Spokojnie, kupiłem sobie aparat do zdjęć podwodnych, porobiłem trochę fotek, nawet niezłe. (lepsze niż moim poprzednim).

Aparat do zdjęć podwodnych sprawdza się chyba lepiej niż kamerka. Żałowałam trochę w tym roku, że nie mamy właśnie dobrego podwodnego aparatu. Ryby pięknie mi pozowały, a na zdjęciach wyszło to tak sobie. Kamerka niestety nie ma zooma ani nawet wyświetlacza, więc dopiero w domu, po zgraniu zdjęć, zobaczyliśmy, co udało się uchwycić :?

Kamerka dla nas sprawdza się przede wszystkim na nartach. Filmiki z szusowania wychodzą fajnie, zdjęcia podwodne nie do końca tak, jak byśmy tego oczekiwali.


ziemniak napisał(a):Cesky Krumlov to wg. niektórych statystyk i takich tam NAJPIĘKNIEJSZE miasto na świecie!

Podobno ;) Też znalazłam taki artykuł w necie ;) Może mógłby startować w kategorii małych miast... Ale jak tu porównać Krumlov do Paryża, Rzymu czy Budapesztu?

ziemniak napisał(a):ps szkoda, że z Linz nie pojechaliście do Salzburga - kolejna perełka jak Krumlov.

W Salzburgu byliśmy rok temu przy okazji krótkiego pobytu w Bawarii. Zgadza się - przepiękne miasto :D
Monte Christo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 793
Dołączył(a): 04.01.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Monte Christo » 20.08.2014 09:51

uff...wrocilem :) korcula spoko ;) zobacze co Ty pokazesz ;)
krombocher
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 647
Dołączył(a): 07.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) krombocher » 20.08.2014 11:08

maslinka napisał(a):Cześć Krombocher. Lastovo już niedługo. Jeszcze tylko 1 dzień na Korčuli i przerwa w postaci Lastova ;)


Super. W związku z tym zmieniam avatar z "korculańskiego" na taki z kominami 8) :papa:
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14803
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 20.08.2014 13:53

Monte Christo napisał(a):uff...wrocilem :) korcula spoko ;) zobacze co Ty pokazesz ;)

Też myślę, że spoko :mrgreen:


krombocher napisał(a):
maslinka napisał(a):Cześć Krombocher. Lastovo już niedługo. Jeszcze tylko 1 dzień na Korčuli i przerwa w postaci Lastova ;)


Super. W związku z tym zmieniam avatar z "korculańskiego" na taki z kominami 8) :papa:

Fajny avatar :D
Z tym, że 1 dzień na Korčuli, to kilka odcinków ;) Tyle się działo!


A teraz zapraszam na kolejny wieczór w miasteczku :)


20 lipca (niedziela): Trzeci korčulański wieczór

Jak spędzić wieczór w Korčuli? Oczywiście włócząc się po mieście, co będziemy robić już po raz trzeci :)

Najpierw jednak trzeba "złapać" taksówkę, co może nie być takie proste. Co prawda rozkład jazdy jest i wisi sobie w widocznym miejscu, ale rozkład rozkładem, a życie, życiem ;)

2014-07-20-19h23m42.jpg


Jest nie tylko rozkład, ale i zacumowana łódka. Brakuje tylko "kierowcy".

O 19:30 na pewno nie popłyniemy. Czekamy dobre 10 minut, potencjalnych chętnych coraz więcej...

2014-07-20-19h24m17.jpg


(Choć na tej fotce ich nie widać ;))

W końcu jakiś turysta się denerwuje (nie wiem, po co - wakacje są przecież ;)) i dzwoni na numer komórki widniejący na łajbie. Telefon odzywa się wewnątrz taksówki ;)

Po kolejnych 5 minutach podchodzi nieśpiesznie jakiś koleś, okazuje się, kapitan. Zdenerwowany turysta (chyba Niemiec) pokazuje na rozkład, na zegarek i coś tam mówi po swojemu. Na to pan kapitan z lekceważeniem wzrusza ramionami. Chcesz pan płynąć, to wsiadaj. Nie, to nie :lol:

Nie wiem, o co temu Niemcowi chodziło ;) Głupie 15 minut spóźnienia, to nie spóźnienie. Luuuz, w Chorwacji jesteśmy ;) :D

5 minut miłego rejsiku i jesteśmy przy starówce. Dzisiaj obieramy inny kierunek niż dotychczas i przeciwny do ogólnego kierunku poruszania się turystów ;) Większość ludzi śpieszy na Stare Miasto, my będziemy się od niego oddalać i zmierzać w stronę klasztoru dominikanów.

2014-07-20-19h51m17.jpg

2014-07-20-19h52m00.jpg


Korčula z tej perspektywy i w świetle zachodzącego słońca prezentuje się wyjątkowo atrakcyjnie:

2014-07-20-19h54m15.jpg


Przysiadamy więc co chwilę, podziwiamy i focimy.

2014-07-20-19h57m14.jpg

2014-07-20-20h01m39.jpg

2014-07-20-19h56m23.jpg


Podziwiają też inni, np. z tarasu pizzerii, na którym później zasiądziemy i my:

2014-07-20-19h59m57.jpg


Promenada wysadzana palmami (Mysza, Tobie dedykuję palmy w tym odcinku ;) :D):

2014-07-20-20h00m23.jpg


doprowadza nas do klasztoru dominikanów:

2014-07-20-20h04m12.jpg

2014-07-20-20h05m07.jpg


Obserwujemy zachód słońca, niestety za chmury...

2014-07-20-20h05m38.jpg


Pora wracać i zjeść coś dobrego. Ten korčulanin już je ;):

2014-07-20-20h08m42.jpg


My też zaraz siadamy we wspomnianej pizzerii z widokiem na starówkę:

2014-07-20-20h22m25.jpg


i zajadamy się pizzą z pršutem:

2014-07-20-20h30m21.jpg


Jest bardzo ciepło i, co dziwne, zupełnie bezwietrznie. W poprzednie dwa wieczory bardzo wiało. Mamy podejrzenia, że ta cisza nie wróży niczego dobrego...

Sprawdzamy prognozy i... one też źle wróżą na jutro.

2014-07-20-21h08m02.jpg


Cóż, chyba trzeba będzie zrobić sobie przerwę od opalania i kajakowania, bo wygląda na to, że słońce zrobi sobie przerwę :(

Robi się późno, więc wracamy w stronę starówki i przystani taksówek.

2014-07-20-21h19m04.jpg


Ciekawy zakątek z parasolkami (czyżby kolejna wróżba? :evil: ):

2014-07-20-21h36m23.jpg


Wrócimy tu jutro, jak będzie trochę jaśniej.

Tym razem taksówka już czeka i zaraz odpływa z nami na pokładzie. Noc jest piękna, a niebo rozgwieżdżone. Na razie nic nie zapowiada, że pogoda miałaby się zepsuć. A jednak...

:papa:
Ostatnio edytowano 06.04.2019 13:48 przez maslinka, łącznie edytowano 3 razy
andeo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2113
Dołączył(a): 31.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) andeo » 20.08.2014 14:37

Jestem ciekawa jak zorganizujecie sobie czas, w tą trochę mniej ładną pogodę :)
Elizasz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 518
Dołączył(a): 05.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Elizasz » 20.08.2014 19:43

Oj, coraz bardziej zazdroszczę Korčuli :oops: :wink:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Tęcze Korčuli i kominy Lastova - strona 11
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone