Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Tatry 1980

W Polsce znajduje się największy ceglany zamek świata - pokrzyżacki zamek w Malborku. Radom ma znacznie większą powierzchnię niż stolica Francji – Paryż. Pierwszą polską książkę kucharską, która zachowała się do dnia dzisiejszego wydano w 1698 roku. Polska posiada drugi najstarszy uniwersytet w Europie - Uniwersytet Jagielloński został założony przez króla Kazimierza Wielkiego w 1364 roku. Polska konstytucja była pierwszą w Europie i drugą na świecie - powstała zaraz po konstytucji Stanów Zjednoczonych.
dżejbo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 329
Dołączył(a): 17.08.2012
Tatry 1980

Nieprzeczytany postnapisał(a) dżejbo » 26.09.2012 00:18

Wstęp:
W drugiej klasie licealnej moi przyjaciele ze szkolnej ławki: Sławek, Darek i Andrzej zaczęli interesować się wspinaczką górską. Ja też, choć bez takiego zapału jak oni. Jeździliśmy często w skałki do Podlesic, w góry Sokole, byliśmy razem zimą w Karkonoszach. Ja poprzestałem na turystyce, oni przeszli kursy wspinaczkowe. Andrzej ze swojej pasji uczynił zawód i pomysł na życie – jest instruktorem i uczy kolejne pokolenia młodych zapaleńców.
W 1980 roku pojechałem w Tatry z innym moim kolegą z liceum – Jankiem. Janek, zwany przez nas z powodu swojej powagi Panem Jankiem, skończył właśnie pierwszy rok studiów na Wydziale Mechanicznym PŁ i był bardzo tym faktem przejęty. Po dwóch tygodniach miała do nas dołączyć moja ówczesna dziewczyna –U- przebywająca na razie na plenerze malarskim na Mazurach.
Na Taborisku koło Morskiego Oka spodziewałem się spotkać Sławka i Darka.
2.07.1980
Przyjazd do Morskiego Oka. Deszcz. Spotkaliśmy Darka, który wstał o 12 i przywlókł się do schroniska. Ucieszyliśmy się i humory się nieco poprawiły, tylko Pan Janek (PJ) coś tam kwasił.
Udało nam się dostać nocleg na jedną noc w 17-tce. Znów przeżyłem chwile radosnego oszołomienia czytając napisy w WC na drugim piętrze:
„Precz z terroryzmem pań bufetowych i kelnerek!”
„Wołoszyn, Wołoszyn. Wole se Granaty.
Hej w dupie mam Welona i jego mandaty” ( Welon – groźny strażnik TPN)
Przechodniu pamiętaj, że:
WZÓR.png
To był podobny wzór, wyglądał bardzo profesjonalnie

I prośba o czystość w formie czterowiersza:
„ Na Bismarcka srebrną trumnę
Na Adolfa czoło dumne
I na wszystkich Niemców w świecie
Tylko nie na deskę przecie.”
Z powodu deszczu rozpoczęliśmy gry i zabawy świetlicowe. Pani świetliczanka, w osobie Darka, zażyczyła sobie brydża. Graliśmy do wieczora. Potem pouczająca wycieczka wokół Moka.
Moc wrażeń, piękno gór i dzikiej przyrody itd. itp.
3.07.
Po śniadaniu wyruszamy „ceprostradą” na Szpiglasową Przełęcz. Na górze złapał nas ni to grad, ni to śnieg (a mamy lipiec) , na szczęście przelotny. Schodzimy do Pięciu Stawów po ogromnych polach śnieżnych, myślałem, że zima już dawno minęła! Pięcistawy niezbyt gościnne. Chmury nisko przewalają się nad doliną, w schronisku zabrakło szarlotki, a PJ uparcie i dość zawile tłumaczy mi problemy fizyczno - politechniczne . Dzięki Bogu podejście pod górę skróciło mu oddech i przerwało wywody. Zaglądamy, dosłownie na herbatę, do Roztoki, a potem wracamy w ulewnym deszczu do Moka.
Pierwszy nocleg na werandzie. Troszkę twardo ( o karimatach się jeszcze nawet nie śniło), a nad ranem zimno, ale przeżyliśmy.
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 26.09.2012 00:25

dżejbo napisał(a):Udało nam się dostać nocleg na jedną noc w 17-tce. Znów przeżyłem chwile radosnego oszołomienia czytając napisy w WC na drugim piętrze:
„Precz z terroryzmem pań bufetowych i kelnerek!”

Niewiele wcześniej na drzwiach WC w Murowańcu można było m.in. przeczyać:

"Srej powoli i dokładnie
to ci premia nie przepadnie
a jak bydziesz gibko sroł
gówno z tego bydziesz mioł"

Sorry... ;)

Pozdrawiam,
Wojtek
dżejbo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 329
Dołączył(a): 17.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) dżejbo » 26.09.2012 00:50

Przytoczyłem tylko niektóre i cenzuralne napisy. Najlepszy brzydki napis to ten na drzwiach: ' spójrz w prawo"
'spójrz w lewo" " spójrz do tyłu" i w końcu " Co się tak ch...ju wiercisz?'
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 26.09.2012 00:57

dżejbo napisał(a):Przytoczyłem tylko niektóre i cenzuralne napisy.

Ja też.

Inny brzmiał:

A gdy ci życie zbrzydnie
i stanie sie piekłem
to se głowa wraź do kibla
i nakryj se deklem.


Pozdrawiam,
Wojtek
dżejbo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 329
Dołączył(a): 17.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) dżejbo » 26.09.2012 01:25

A w Radzyniu Podlaskim korzystałem w 1982 z toalety w restauracji i tam było najbardziej demokratyczne głosowanie ( w dodatku tajne) pod słońcem. Pytanie brzmiało: Kto uważa,że Wojtek (Jaruzelski ) to ch...uj, niech postawi krzyżyk swój. Opcja na TAK to było kilka tysięcy głosów, po stronie NIE nic nie było.
Potter
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2495
Dołączył(a): 15.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Potter » 26.09.2012 08:13

Jestem :D .
I to w pierwszym rzędzie :mrgreen: .
Wiedziałam, że się nie zawiodę :papa: .
Jakby się jeszcze jakieś zdjęcia znalazły archiwalne byłoby super bardziej 8) .
Transalp
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 269
Dołączył(a): 22.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Transalp » 26.09.2012 08:46

A propos generałów i Tatr, w 89, kiedy gen. Czesław nie zdołał powołać rządu, na ławce obok schroniska na Hali Kondratowej jeden z jego fanów wyrył napis: "Kiszczaka pomścimy".

Pozdrawiam

Tomek
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 26.09.2012 09:08

Napis na drzwiach toalety, na kempingu w Zakopanem pod krokwią, lata 70-siąte :

Sraj Polaku sraj
bo to wolny kraj
tylko tyle Ci zostało,
że się możesz wysrać śmiało


by było zabawniej kiedyś lat temu może 7 spotkałem gościa i tak jakoś się zgadało na temat Zakopca i owego kempingu. Przyznał się, że popełnił napis w toalecie, nie wierzyłem........ napisaliśmy tekst na kartce i okazał się taki sam !!!!!!
PabloX
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 1727
Dołączył(a): 20.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) PabloX » 26.09.2012 10:27

Franz napisał(a):

A gdy ci życie zbrzydnie
i stanie sie piekłem
to se głowa wraź do kibla
i nakryj se deklem.




Spuść wodę powoli
Niech łeb Ci ostudzi
A staniesz się może
Podobny do ludzi.


Zna ktoś kolejne strofy? :lol:
dżejbo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 329
Dołączył(a): 17.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) dżejbo » 26.09.2012 20:04

Niechcący poruszyłem fascynujący temat.
dżejbo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 329
Dołączył(a): 17.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) dżejbo » 26.09.2012 22:21

4.07.
Dzień schroniskowy z powodu intensywnych opadów. Kontynuacja zajęć świetlicowych. Pani świetliczanka zaproponowała, dla odmiany, brydża – 10 godzin z przerwami na jedzenie i siku.
Wieczorem, gdy układaliśmy się do snu, przyszła do nas jedna z młodych (lecz niezbyt urodziwych)
sprzątaczek, Ania. Zaproponowała mi koc , a może życzyłbym sobie jeszcze coś?... 8O
Poprzestałem na kocu. Drugi nocleg na werandzie.
5.07.
Te ławy dębowe nie są takie złe. Tylko trzeba zwinąć śpiwory przed przyjściem pierwszych turystów, czyli ok.7. Strzeliliśmy z Darkiem i Panem Jankiem śniadanie i poszliśmy na Mnicha.
Nie na wariant „R”, tylko od tyłu, najłatwiejszą drogą. Na ostatnich kilku metrach trzeba się było związać liną i przyasekurować. Czubek Mnicha to lekko pochyła skała, mniej więcej 2x2 metry, ale wrażenie przestrzeni i ogromu powietrza wokół - niesamowite.
W czasie zejścia PJ zaczyna boleć kolano. Idzie przed nami mocno kulejąc, a my z Darkiem za nim, dyskutując o nowoczesnych sposobach amputacji kończyn i o postępie technicznym w produkcji protez. :) PJ ma minę złego psa z filmów rysunkowych. :evil: Chyba nie pójdziemy dzisiaj do 5 Stawów.
Kierownik schroniska zgodził się na jeszcze jeden, ale już ostatni, nocleg na werandzie.
Znowu pojawiła się Ania, proponując wieczorny spacer wśród kosodrzewin. Zdecydowanie odmawiam i koc, pożyczony wczoraj, znika wraz z Anią.
Rozmawiam z miłą starszą panią, która od trzech dni maluje widok na Mięgusze. Jest malarką z Gdańska, obecnie mieszka w Zakopanem.
A oto moja wersja tego samego widoku – wystarczyło 15 min!
Mięg1.jpg
Ołówek na papierze.

Trzeci nocleg na werandzie.
Ostatnio edytowano 27.09.2012 11:29 przez dżejbo, łącznie edytowano 1 raz
CROberto
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4909
Dołączył(a): 03.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROberto » 26.09.2012 23:47

Już nie pamiętam gdzie został wyrażony ten gniew człowieka.....
:wink:

Patrz człowiecze, co Ci z tyłka ciecze.....
To Twój trud i praca - w gówno się obraca......


Też bardzo przepraszam......(w WC nie było cenzury w tamtych czasach....... :wink: )
Ostatnio edytowano 27.09.2012 00:03 przez CROberto, łącznie edytowano 1 raz
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107683
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 27.09.2012 00:01

dżejbo napisał(a):Niechcący poruszyłem fascynujący temat.

W oczekiwaniu na esencję :lol: :idea:
cd fascynującego tematu bez cenzury z WC :wink:
"Tu się robi ser dla ZSRR"
Fatamorgana
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6257
Dołączył(a): 08.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fatamorgana » 27.09.2012 00:35

dżejbo napisał(a):Przytoczyłem tylko niektóre i cenzuralne napisy. Najlepszy brzydki napis to ten na drzwiach: ' spójrz w prawo"
'spójrz w lewo" " spójrz do tyłu" i w końcu " Co się tak ch...ju wiercisz?'

8O :D :lol: :lol: :lol:

Tego tam nie widziałem...

Ale ten pamiętam!
A gdy ci życie zbrzydnie
i stanie sie piekłem
to se głowa wraź do kibla
i nakryj se deklem.


Dżejbo, Tyś chyba jak Wojtek- już na emeryturze...
Bo walicie tyle opowieści, że nie wiadomo co brać na pierwszy ogień, czym się napalić a czym zgasić dzień.. 8O :) .
dżejbo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 329
Dołączył(a): 17.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) dżejbo » 27.09.2012 11:00

Fatamorgana napisał(a):
dżejbo napisał(a):Dżejbo, Tyś chyba jak Wojtek- już na emeryturze...
Bo walicie tyle opowieści, że nie wiadomo co brać na pierwszy ogień, czym się napalić a czym zgasić dzień.. 8O :) .

Jeszcze do emerytury zostało mi 15 lat (dziękujemy Panowie Politycy), chociaż w moim zawodzie nie słyszałem, żeby ktoś skończył 67 lat i powiedział: dzięki, od jutra nie zaprojektuję już nic.
Uprzedzam pytanie o zawód (zaczyna się na A..., a kończy na ...rchitekt), chociaż i skończyłem PSZ Technik Teatralno-Filmowych, a rok temu zrobiłem kurs pilota wycieczek (to trzymam w odwodzie na emeryturę właśnie)
Następna strona

Powrót do Polska


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Tatry 1980
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone