Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Szybenik, Trogir, Split - Miłość, złość i zauroczenie :)

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Onlyhope
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) Onlyhope » 17.08.2015 14:12

Witam wszystkich w mojej szczegółowej i mam nadzieję ciekawej relacji z aktywnego wyjazdu w dwa miejsca noclegowe Szybenik oraz Kastel Stari, które pozwoliły nam zwiedzić miejsca takie jak : Szybenik, Krka, Brodarica połączona z wyspą Krapanj, Primosten, Kastele, Trogir, Split i Kotlenice . Aktywnie spędzone 10 dni w Chorwacji czas zacząć!

Relacje będę dodawała sukcesywnie opisując dokładnie wszystkie szczegóły ( skupię się na cenach, dobrych lokalach, wybranych potrawach, własnych odczuciach co do atrakcji. Będzie lista pamiątek oraz wiele zdjęć, a także specjalna czarna lista źle wydanych pieniędzy ) Mam nadzieję, że moja relacja pomoże wam podczas indywidualnego zwiedzania, a tym, którzy już byli w wymienionych miejscach przypomni o pięknych Chorwackich wakacjach, w których nie sposób się nie rozkochać.

Część 1 ( Podróż i pierwsze wrażenia ) już dziś pod wieczór !

SDC17773.JPG
magdalena.cebularz
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) magdalena.cebularz » 17.08.2015 14:15

Pierwsza.. :-) chętnie wrócę wspomnieniami w te rejony ;-)
neska213
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) neska213 » 17.08.2015 14:48

Witam:) Z chęcią przeczytam Twoją relację. Jeszcze kilka dni temu zwiedzałam te same miejsca:) Pozdrawiam.
Kasia i Krzyś
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kasia i Krzyś » 17.08.2015 17:02

no to czekamy na wieczór :)
loverosa
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) loverosa » 17.08.2015 17:14

Jestem ciekawa tak szczegółowej relacji :D
Patroniusz
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Patroniusz » 17.08.2015 17:40

Oooo,załapałem się do biznes klasy...lecimy
Sara76
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sara76 » 17.08.2015 19:00

Jestem i ja, czekam aż relacja ruszy pełną parą :hut:
megidh
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) megidh » 17.08.2015 19:59

Czyżby udało mi się załapać na pierwszy rząd ?.
W kilku zapowiadanych miejscach byłam i chętnie wrócę tam wspomnieniami. Pozostałe z przyjemnością poznam. :)
ramota
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) ramota » 17.08.2015 20:17

To i ja poproszę o miejscówkę ;)
piotr. z
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotr. z » 17.08.2015 20:28

Zasiadam, zasiadam. :D
Onlyhope
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) Onlyhope » 17.08.2015 20:44

Cieszę się, że będziecie czytać. To pierwsza moja relacja i pewnie nie ostatnia.

Zaczynamy !

Wyjazd w nocy z 1.08-2.08 winiety kupione na tolltickets.com dwa tygodnie przed wyjazdem. Ubezpieczeni z AIG wariant brązowy, w portfelach karty EKUZ. Wylatujemy pełną parą z Kłodzka przez Czechy, Wiedeń, Austrię , Słowenię ( tu ze spokojem omijamy autostradę , jadąc bardzo dobrą drogą zaoszczędzamy na winiecie ) i docieramy do Chorwacji po 14 h ( wliczając przerwy na trasie ) . Nigdzie nie nocowaliśmy , bo nie było potrzeby. Droga minęła zaskakująco szybko. Nie spotkaliśmy korków, większych wypadków utrudniających przemieszczanie się, więc zaliczyliśmy drogę "do" Chorwacji na 5 +. Na bramkach zero kolejek, pusta droga. Za Zagrzebiem kolejka wracających długa na kilka kilometrów, na szczęście nas to nie dotyczy, pędzimy dalej na Szybenik :D
SDC17792.JPG

Pod wieczór zbliżamy się do celu..

SDC17793.JPG

Koło 19:00 jesteśmy na miejscu.Jest nasz apartament( dla zainteresowanych mogę podać namiary na priv ).
SDC18030.JPG

Będziemy w Szybeniku przez 8 dni , więc zorganizowałam nam czas aktywnie. Na pewno poznamy miasto i okolice dokładnie i bez stresu. Kolejnym miejscem na 4 dni będzie Kastel Stari, ale do tego jeszcze dojdziemy.
Chcę wam przybliżyć nieco Szybenik moim okiem, bo miasto jest niedocenioną perłą na tle Trogiru i Splitu. W Szybeniku można zakochać się na zabój , ale miłość nie przyjdzie po pierwszej godzinie. W mieście trzeba pobyć kilka dni, odkryć jego tajemnice, poznać historię, pochodzić po krętych uliczkach, a co najważniejsze ruszyć lekko za centrum i wybrać się na Twierdze górujące nad Szybenikiem, z których widok jest po prostu niezapomniany. Niebawem pojawią się zdjęcia z Szybenika, bo mam wiele pozytywnych odczuć związanych z tym miejscem i będę się chciała z wami nimi podzielić.
SDC18236.JPG

Apartament czysty, zadbany i komfortowy. Byliśmy bardzo zadowoleni z wyboru miejsca. Do centrum i plaży
mieliśmy spacerkiem ok. 10 minut.
SDC18234.JPG

Z uwagi na wieczór i zmęczenie po podróży decydujemy się tylko na krótki spacer na plażę i okoliczny deptak, a poznanie miasta odkładamy na kolejny dzień.

Następnego dnia zamierzamy przywitać się z Szybenikiem odwiedzając twierdzę św. Anny, z pewnością pobłądzimy między wąskimi uliczkami... mogę wam zdradzić, że miasto zawładnęło moim serduchem. Mając porównanie do Splitu i Trogiru, które odwiedziliśmy 9 dni później mogę śmiało powiedzieć, że pod kątem turystycznym jest świetnie rozwinięte i otwarte dla turysty. W szczególności chcę podkreślić zaangażowanie osób pracujących w punktach turystycznych, którzy samą historią o mieście potrafią rozkochać..

Kolejna część ze zdjęciami z Szybenika już w środę w godzinach porannych.
Kuni
Turysta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kuni » 19.08.2015 00:16

Ja też poczytam :)
gumis84
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) gumis84 » 19.08.2015 07:10

zapowiada się ciekawa relacja więc zasiadam i ja :)
piekara114
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 19.08.2015 09:05

Bardzo lubię tak niedoceniany Sibenik, więc będę i ja.
Ciekawa jestem czy odwiedziłaś miejsce, które nazwałam domem starców dla moich żółwi czerwonolicych :lol:

Liczę na codzienny odcinek, bo za 2 tyg. znowu pokręcę się po uliczkach tego miasta :mrgreen:
Yanush
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Yanush » 19.08.2015 09:13

Zapowiada się ciekawie, więc dosiadam się i ja :D
Następna strona

Powrót do Nasze Relacje z podróży

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019