Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

SZWECJA ... 2013

Szwecja znana jest z organizacji światowego konkursu przyznania Nagrody Nobla. W Szwecji prężnie działa stowarzyszenie wolnomularskie. Szacuje się, że kraj ten zamieszkuje nawet 13 tysięcy masonów. Szwecja ma najwięcej wysp spośród wszystkich krajów na świecie – aż 267570. To kraj, który jako pierwszy w Europie stworzył instytucję parku narodowego – obszaru prawnie chronionego przez państwo.
Buber
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3790
Dołączył(a): 11.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Buber » 09.09.2013 19:05

kataryniarz napisał(a):... Czy na promie bardzo odczuwa się skutki bujania? Tego najbardziej się obawiam, raczej obierzemy wariant drogowy.


Bujanie nie jest takie złe ...
W tamtą stronę było trochę jak na bujanym fotelu ... ale z powrotem ... gładziutko :D.

Wariant lądowy / drogowy - via Pribałtyka, Russia i Finlandia ??
Hmmm ... szacuneczek.
Buber
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3790
Dołączył(a): 11.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Buber » 09.09.2013 19:12

tony montana napisał(a):... W połowie lat 90 było dla mnie szokiem, że pociąg ... mówi... ("nesta: Sponga") ... .


To jest ciekawe i sympatyczne ... ale i tak nie przebije Lucjana Szołajskiego ... w warszawskim metrze.
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1957
Dołączył(a): 21.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 09.09.2013 20:04

jan_s1 napisał(a):
Buber napisał(a):Mandat zależy m.in. od wysokości zarobków (np. 10 stawek dziennych) ... podobno policja ma dostęp do danych o zarobkach ...


Socjalistyczna normalka. Towarzysze Szwedzi zgodnie z przyjętą linią uważają, że tych, którzy pracują wiecej i lepiej należy za to ukarać. :oczko_usmiech:


a może bardziej chodzi o to by kara była dla każdego w miarę równie dotkliwa:)
by łamanie przepisów nie kusiło "lepiej sytuowanych" :)
Buber
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3790
Dołączył(a): 11.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Buber » 09.09.2013 23:12

Rafał K napisał(a):Wojtek "ejcz-di-aruje" :lol: O tempora, o mores :!: :D
Pzdr


O nie ... mój drogi Mistrzu.
Tego rodzaju sztuki ... nie uznaję.
Zwykła obróbka w LR ... bez wodotrysków.
:mrgreen:
Buber
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3790
Dołączył(a): 11.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Buber » 09.09.2013 23:15

radekp napisał(a):Chcialbym zauwazyc ze kierunek ten sam...tylko zwrot przeciwny ;-)


... i odległość też podobna ...
... nie wiem czy zauważyliście ... ale Ziemia się przebiegunowała ... po cichutku :wink: .
Buber
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3790
Dołączył(a): 11.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Buber » 09.09.2013 23:34

Sol-Wagon napisał(a):
jan_s1 napisał(a):
Buber napisał(a):Mandat zależy m.in. od wysokości zarobków ...


Socjalistyczna normalka. Towarzysze Szwedzi zgodnie z przyjętą linią uważają, że tych, którzy pracują wiecej i lepiej należy za to ukarać. :oczko_usmiech:


a może bardziej chodzi o to by kara była dla każdego w miarę równie dotkliwa:)
by łamanie przepisów nie kusiło "lepiej sytuowanych" :)


To nie jest takie złe.
Oczywiście można dyskutować czy jest to sprawiedliwe, ale skutek jest taki, że jeżdżą przepisowo ... i to nie tylko u siebie.
Na trasie Gdańsk - Toruń wyprzedziłem grupę motocyklistów na ścigaczach, ze Szwecji ...
Jechali 120 km/h.
Gdy zbliżaliśmy się do przejścia dla pieszych, każdy pojazd zwalniał i nas przepuszczał ...
Zresztą na pieszych trzeba bardzo uważać - w Sztokholmie czasem włażą na czerwonym i nikt ich za to nie goni.

Socjalistycznych wypaczeń szukałbym gdzie indziej.
Aż kłuje w oczy, widok licznych beneficjentów opieki / pomocy społecznej ... wzbogacających swoją nową ojczyznę ... całkiem niezłą konsumpcją.
Ktoś na to pracuje ...
My płaciliśmy tam tylko ... podatki pośrednie :wink: .
Buber
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3790
Dołączył(a): 11.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Buber » 09.09.2013 23:39

Tymona napisał(a):
Ale ja tym razem zamierzam się wtrANcać (i to dużo), ponieważ ten kierunek był także naszym wakacyjnym :mrgreen: ;) ...


:D
Bardzo dobrze ...
Czekam na posiłki i uzupełnienia
... tym bardziej ... że my w tej Szwecji byliśmy towarzysko ... a zwiedzanie było tylko przy okazji
kataryniarz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 539
Dołączył(a): 28.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) kataryniarz » 10.09.2013 09:18

Buber napisał(a):Wariant lądowy / drogowy - via Pribałtyka, Russia i Finlandia ??

Raczej Niemcy - Dania - Norwegia - Szwecja. Z Hirtshals do Kristiansand prom płynie na tyle krótko, że możemy w jedną stronę zaryzykować ;) , powrót mostem nad cieśniną Sund. Tak to sobie wstępnie wykombinowałem :roll:
Krzysiekm
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 413
Dołączył(a): 25.05.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krzysiekm » 10.09.2013 10:08

kataryniarz napisał(a):
Buber napisał(a):Wariant lądowy / drogowy - via Pribałtyka, Russia i Finlandia ??

Raczej Niemcy - Dania - Norwegia - Szwecja. Z Hirtshals do Kristiansand prom płynie na tyle krótko, że możemy w jedną stronę zaryzykować ;) , powrót mostem nad cieśniną Sund. Tak to sobie wstępnie wykombinowałem :roll:


Jadę do Szwecji w przyszłym roku przez Niemcy i Danię.
Prom Rostock-Gedser i śliczny most nad Sundem
Tylko,że ja jadę na Malmo,Goteborg (zach-płd wybrzeże) a autor opisuje wyjazd z Gdyni na Karlskronę i Kalmar więc to coś zupełnie innego.
Nie mniej jednak bardzo chętnie poczytam bo to moje "klimaty"!
adamitakdalej
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 191
Dołączył(a): 28.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) adamitakdalej » 10.09.2013 15:47

Witam wszystkich, z boczku siędę i pogapię ukradkiem, taki rajd wokół Bałtyku mi się snuje po łepetynie więc każda informacja cenna. :D
Buber
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3790
Dołączył(a): 11.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Buber » 10.09.2013 22:59

kataryniarz napisał(a):... Niemcy - Dania - Norwegia - Szwecja. Z Hirtshals do Kristiansand prom płynie na tyle krótko, że możemy w jedną stronę zaryzykować ;) , powrót mostem nad cieśniną Sund. Tak to sobie wstępnie wykombinowałem :roll:


Krzysiekm napisał(a):Jadę do Szwecji w przyszłym roku przez Niemcy i Danię.
Prom Rostock-Gedser i śliczny most nad Sundem
Tylko,że ja jadę na Malmo,Goteborg (zach-płd wybrzeże) a autor opisuje wyjazd z Gdyni na Karlskronę i Kalmar więc to coś zupełnie innego.
Nie mniej jednak bardzo chętnie poczytam bo to moje "klimaty"!


Chłopaki widzę, że niezłe wyprawy się szykują ...
Będziecie koniecznie musieli je opisać. :D

Co do tej relacji ... to nie miejcie za dużych oczekiwań ...
(Teraz mi trochę głupio za szumny tytuł - tak napisałem, bo myślałem, że przecieram szlaki ... dobrze, że Tymonka już była ... może coś podratuje) .
Na wszelki wypadek uprzedzę fakty - był Sztokholm, okolice pewnego miasta na północy i w sumie tyle ...
Buber
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3790
Dołączył(a): 11.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Buber » 10.09.2013 23:05

adamitakdalej napisał(a):Witam wszystkich, z boczku siędę i pogapię ukradkiem, taki rajd wokół Bałtyku mi się snuje po łepetynie więc każda informacja cenna. :D


Wujek dobra rada czuwa ... co pamiętam to napiszę :wink:
PZDR
wojan
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5547
Dołączył(a): 17.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojan » 10.09.2013 23:26

Buber napisał(a):Eh ... Andrzej :papa: by się przydał ...


Buberku - nie wiem jak to się stało, że dopiero teraz Cię tu znalazłem 8O SKS i refleks już nie ten co kiedyś ... :lol: :lol:

Buber napisał(a):
Pewnie coś by ... poradził :wink: .


W listopadzie Krakusy jak co rok pewnie coś zorganizują :D Daleko nie masz ... Przyjedź ... coś możemy poradzić ... :D :papa:
Buber
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3790
Dołączył(a): 11.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Buber » 10.09.2013 23:45

Dojeżdżamy do Kugens kurva ...
Dzieci mam na tyle świadome, że jest im ... wesoło z powodu drugiego członu tej nazwy :wink: ...
A przecież to tylko ... Królewski zakręt ...

Myślałem, że wiąże się z tym jakaś średniowieczna historia - np. ostatnie miejsce na królewski popas, przed powrotem do stolicy ... itp.
Prawda jest bardziej prozaiczna - w 1945 król Gustaw V miał tu wypadek ... jego Cadillac wylądował w rowie ... i tak już zostało :lol: .
Teraz nie ma tu nawet pół rowu ...
Są tylko spłachetki trawki, skały ... oraz centra handlowe (ponoć największa IKEA na świecie ... - eee nie robi wrażenia), logistyczne i ... nasze miejsce popasu ...

Hotel Dialog - to taki piętrowy baraczek, pewnie były hotel robotniczy.
W środku jest zdecydowanie lepiej niż z zewnątrz ... warunki naprawdę spoko.

Obsługa to istna wieża Babel.
W recepcji wita nas facet o arabskich rysach twarzy, w kuchni 2 ... chyba Turczynki (jedna leniwa, druga bardzo miła i pracowita), Afroamerykanin sprząta ... a konserwatorem jest Azjata ...

Lokalizacja jest genialna ... cicho, spokojnie ...
A do stacji T-bany w Skarholmen ... jedynie z 10-15 minut ... per pedes.
Ostatnio edytowano 10.09.2013 23:54 przez Buber, łącznie edytowano 1 raz
Buber
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3790
Dołączył(a): 11.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Buber » 10.09.2013 23:53

wojan napisał(a):Buberku - nie wiem jak to się stało, że dopiero teraz Cię tu znalazłem 8O SKS i refleks już nie ten co kiedyś ... :lol: :lol:


Eee tam ...
Dobrze jest ...
To ja się ukrywam po różnych działach... i dlatego ciężko mnie wyśledzić :wink: .



wojan napisał(a):W listopadzie Krakusy jak co rok pewnie coś zorganizują :D Daleko nie masz ... Przyjedź ... coś możemy poradzić ... :D :papa:


Może coś z tego wyniknie ...
Najwyżej ... potem ... wezmę termometr :mrgreen:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Szwecja - Sverige



cron
SZWECJA ... 2013 - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone