Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Szlakiem korczulańskich plaż...czerwiec 2013

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
szrek27
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 761
Dołączył(a): 19.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) szrek27 » 28.08.2013 00:07

czekamy na dalszy ciąg :) 9ddw więc chcę wiedzieć jak najwięcej ;) super fotki :)
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 29.08.2013 10:10

Hej,

Super odkrycie ten Samograd, ładna plaża! Ja po powrocie z Korculi słyszałem sporo o "fajnych plażach w okolicy Racisce", ale to już było po ptokach - zresztą nie da się wszystkiego naraz, zwłaszcza jak się jest na jednej plaży w ciągu 1 dnia, a drugiego na innej. Do tego na niektóre musielismy wrócić (Bratinja, Bacva, Prżina...).

Konoba Belin - cieszę się, że Wam też smakowało. Miło zobaczyć znowu foty tego miejsca - znajduje się wysoko w rankingu odwiedzonych przez nas konob, razem z Rozenem z Tri Luke i Haciendą z ok. Selcy (Brać) i pewnym miejscem na Visie ;)

P.S. Jakby co, to jestem Marsallah - bo Marshall też jest na forum. ;)
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 29.08.2013 10:39

Zaległości nadrobione :)
Super z Was rodzinka, zdjęcia urzekają :)
ArliJ
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 705
Dołączył(a): 31.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) ArliJ » 30.08.2013 21:39

Marsallah napisał(a):Hej,

Super odkrycie ten Samograd, ładna plaża! Ja po powrocie z Korculi słyszałem sporo o "fajnych plażach w okolicy Racisce", ale to już było po ptokach - zresztą nie da się wszystkiego naraz, zwłaszcza jak się jest na jednej plaży w ciągu 1 dnia, a drugiego na innej. Do tego na niektóre musielismy wrócić (Bratinja, Bacva, Prżina...).


z takim samym poczuciem i my wróciliśmy, że na pewno jeszcze sporo nie odkryliśmy chociaż codziennie poszukiwaliśmy i wróciliśmy na 2 z odkrytych....trzeba sobie coś zostawić na powroty:)

Marsallah napisał(a):Konoba Belin - cieszę się, że Wam też smakowało. Miło zobaczyć znowu foty tego miejsca - znajduje się wysoko w rankingu odwiedzonych przez nas konob, razem z Rozenem z Tri Luke i Haciendą z ok. Selcy (Brać) i pewnym miejscem na Visie ;)

P.S. Jakby co, to jestem Marsallah - bo Marshall też jest na forum. ;)


kolejne nazwy zanotowane bo to co polecasz jest zawsze na wysokim poziomie;)

i faktycznie :oops: aż mi głupio bo rzeczywiście zjadłam Ci kawałek nazwy, wybacz ale ważne, że wiedziałeś, że chodzi o Ciebie. Poprawię błąd;)
ArliJ
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 705
Dołączył(a): 31.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) ArliJ » 30.08.2013 21:42

Roxi napisał(a):Zaległości nadrobione :)
Super z Was rodzinka, zdjęcia urzekają :)


dziękujemy!:)

miło Cię widzieć w moim wątku:). Wprawdzie już niewiele zostało do opisania ale zapraszam do dalszego śledzenia;)
Magda O.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1747
Dołączył(a): 20.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magda O. » 01.09.2013 11:05

Bardzo miło wspomina się z Wami zeszłoroczne wakacje na Korčuli. Mam pytanie: czy poprawiasz zdjęcia w jakimś programie, że mają tak intensywne kolory?
Ps. widziałam Was wczoraj w nowej włoskiej restauracji w Krakowie na ul. Focha. Kraków jest jednak małym miastem, jakiś czas temu minęłam się też z krakuscity i fiołkiem :)
JoannaG
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 867
Dołączył(a): 08.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) JoannaG » 03.09.2013 21:16

Z wielką przyjemnością nadrobiłam zaległości po powrocie z wakacji i czekam na ciąg dalszy :)
mariusz_77
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2345
Dołączył(a): 26.09.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz_77 » 03.09.2013 22:14

... a już myślałem, że dalszy ciąg relacji sie pojawił :x

czekam dalej... :papa:
szrek27
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 761
Dołączył(a): 19.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) szrek27 » 05.09.2013 22:28

miałem nadzieję poczytać jeszcze trochę o Korculi przed wyjazdem, ale już raczej mi się to nie uda :( szkoda... Cóż, poczytam jak wrócę :)
ArliJ
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 705
Dołączył(a): 31.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) ArliJ » 05.09.2013 23:29

szrek27 napisał(a):miałem nadzieję poczytać jeszcze trochę o Korculi przed wyjazdem, ale już raczej mi się to nie uda :( szkoda... Cóż, poczytam jak wrócę :)


no przykro mi ale za to miło będzie powspominać:)

mariusz_77 napisał(a):... a już myślałem, że dalszy ciąg relacji sie pojawił :x

czekam dalej... :papa:

niebawem :D


JoannaG napisał(a):Z wielką przyjemnością nadrobiłam zaległości po powrocie z wakacji i czekam na ciąg dalszy :)


już mało zostało...wrzucę coś pewnie w weekend bo teraz mam straszne zabieganie i niedoczas...





Magda O. napisał(a):Bardzo miło wspomina się z Wami zeszłoroczne wakacje na Korčuli. Mam pytanie: czy poprawiasz zdjęcia w jakimś programie, że mają tak intensywne kolory?
Ps. widziałam Was wczoraj w nowej włoskiej restauracji w Krakowie na ul. Focha. Kraków jest jednak małym miastem, jakiś czas temu minęłam się też z krakuscity i fiołkiem :)


co do zdjęć to nie wiem dlaczego ale np. w pracy na monitorze zarówno ja i mój mąż też mamy takie intensywniejsze a na laptopach normalne;)....ot zwyczajnie kontrast ale widać może mam zbyt łagodne ustawienie i może później na innych wygląda intensywnie,...

tak to my byliśmy :D , wymyśliliśmy wypad do Zoo i przyuważyliśmy knajpke, potem przypomniałam sobie, że to własność znajomych naszych sąsiadów więc wdepnęliśmy zorientować się czy jakaś fajna:)
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10867
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 06.09.2013 07:56

ArliJ napisał(a):co do zdjęć to nie wiem dlaczego ale np. w pracy na monitorze zarówno ja i mój mąż też mamy takie intensywniejsze a na laptopach normalne;)....ot zwyczajnie kontrast ale widać może mam zbyt łagodne ustawienie i może później na innych wygląda intensywnie,...


też tak mam, nawet jak podkręcę kolory na laptopie + jasność to i tak na zwykłym monitorze wyglądają lepiej...

Bałtyk też ma to coś, ale jak mam porównywać z Korczulą... :?: :mrgreen:
ArliJ
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 705
Dołączył(a): 31.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) ArliJ » 07.09.2013 22:38

Dzień 13 – całodniowe pożegnanie…

Noc bezwietrzna, rano budzi nas kolejny słoneczny dzień….tak pogoda bardzo nas rozpieściła na tym wyjeździe….zwykle trafiały się 1-2 dni pochmurne a tym razem pełne słońce przez 2 tygodnie:).
Temperatura w ciągu dnia nieco zelżała do 26-28 stopni, plażowanie więc jest każdego dnia…myślimy nad dzisiejszym…

Nie możemy się zdecydować więc postanawiamy zbadać okolice wcześniej odwiedzonej uvali Orlandus i kierujemy się do zatoki Curicevo dance na znakach opisywanej jako Bila glavica. Oznakowanie bardzo dobre więc jedziemy..jedzie się milusio ale nagle znak private property trochę mnie wprowadził w lekki niepokój….wiemy jak jest z tym wybrzeżem ale jednak czujemy się dość nieswojo…znak zrobił swoje…dodatkowo droga traci na jakości
Decydujemy się na wysłanie przedstawiciela/ochotnika na zwiady:)….ochotnik z nakazu wybrał się więc na rozpoznanie, wraca zziajany, kawałek jeszcze do zatoki jest a i tak nie zszedł na sam dół…przyuważył bowiem zwiadowca, że ktoś tam już okupuje te krzaki więc za dużo nas w jednych krzakach…

Obrazek

Obrazek


Niewiele już tracąc czasu na zastanawianie decydujemy się wrócić do Orlandusa – co jak co ale zatoczka godna powrotu:)
Ale zanim w ogóle wybraliśmy się na poszukiwanie plaży po drodze wstąpiliśmy do Smokvicy na poszukiwania dziadka polecanego przez Marshallaha:) domniemujemy gdzie dokładnie dziadek urzęduje ale jest jeszcze przed południem i jest zamknięte…nie zakładam, że już dziadek ma dość…:)

Ok wrócimy tu wieczorem, jadąc na stację INA w Smokvicy dostrzegamy wiele szyldów z zaproszeniem na degustację i na zakupy…nie będzie źle, jak nie dziadek to ktoś nam tu wino dobre sprzeda.

Tymczasem Orlandus na nas czeka więc lecimy. Miejsce nas zaskakuje, zero aut, robotnicy z budowy przy drodze gdzieś też poukrywani a plaża pusta:) ha..czerwiec jest the best:)

Cóż za marnotrawstwo takiej pięknej plaży ale nie narzekam, my ją wykorzystamy:)….
Co Wam będę więcej pisać… czas plażowy w błogiej samotności…czuliśmy się jak na zagubionej wyspie…ba jak na prywatnej wyspie i plaży…jak w Błękitnej Lagunie – piękni, młodzi, dzieci rozkoszne…dobra poniosło mnie z tą młodością:)...dobra pięknością też…ale dzieci rozkoszne :mrgreen:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Wspólny posiłek zbliża:)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Mało zdjęć mamy z tego dnia bo rozkoszowaliśmy sie ostatnim dniem plażowania…to było dobre miejsce na pożegnanie…

Obrazek


Tak się nie mogliśmy pogodzić z myślą, że powoli nasz pobyt dobiega końca…jutro pakowanie, Orebic na chwil kilka, Trogir i powrót do Polski…

Postanowiłam więc kawałek plaży zabrać ze sobą, były tam piękne otoczaki i wiadro takowych wyszło z niej z nami:)...cieszą teraz oko w naszym ogrodzie :hut:

Ponieważ nie byliśmy na plażowaniu w uvali Bratnija Luka to postanowiłam zejść tam i chociaż z bliska zorientować się na przyszłość .

Schodzi się łagodną ścieżką, dość przyjemną…fajnie fajnie ale im bliżej brzegu tym czułam się jak intruz…to jednak bardziej zamknięte miejsce dla osób z apartamentów…tak się to odczuwa….ścieżka wchodzi między domki i wpada się nagle na plaże a tam kilka osób i mnie cofnęło….jakbym im przeszkodziła a oni wszyscy mnie zauważyli…
to mała plaża, dość kameralna więc jak nie ma tam za wielu mieszkających to może być cudownie ale tak wpaść z „ulicy”…nawet zdjęć się nie odważyłam zrobić…dopiero z małej góreczki obok…tak poglądowo :mrgreen: dla cromaniaków :mrgreen:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ostatni dzień plażowania, ostatnia wizyta w Korculi, ostatnie lody…smutno jakoś ale też radośnie, że to były bardzo udane wakacje i rodzinnie i pod względem miejsca wakacji.


Mała drzemka:)


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Tak się szwendamy ile się da…

Obrazek

Obrazek

Zaglądamy tu i ówdzie

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Obrazek

Obrazek

Zbieramy się już późnym wieczorem…po drodze zaglądamy do dziadka, trafiamy też na jego kuzynkę z mężem, przylecieli z Australii. Zaczęła się rozmowa bo dziadeknie bardzo po angielsku więc głównie Oni z nami rozmawiali ale rozmowa rozkręcała się świetnie bo jak się okazało mają synową z Polski, znają Kraków, polecają nam wyroby dziadka...ja testuję bo mąż kieruje i wybór pada na Posipa w szkle i w plastiku.
Dziadek mówi, że Polacy to świetni klienci, że najgorsi są Włosi…tylko degustują i nic nie kupują:).
Miło się rozmawiało, Państwo Australijczycy strasznie mili i tyle miłych słów usłyszeliśmy…czuliśmy się po tej pogawędce jakbyśmy się już znali długo….przyjemny akcent na koniec wakacji..

Kolacja w naszym apartamencie, spijamy co zostało ..taki miks….

W nocy docierają też goście którzy mają mieszkać pod nami…okazuje się, że Polacy i też z Krakowa. Niestet mieli pecha….przyjechali na 2 duże auta, 10 osób, 3 skutery i 1 auto im się zepsuło…zostawili je na lądzie w Baska Voda…do promu na 2 razy kursował drugi kierowca, potem do Zavalaticy też….pech niestety…

Obrazek


Dobranoc mówimy Korculi…kolejne dobranoc już na lądzie
JoannaG
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 867
Dołączył(a): 08.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) JoannaG » 07.09.2013 23:06

Kolejny fantastyczny odcinek :)
Po każdym kolejny sobie myślę, że może jednak Korcula za rok... choć na trochę... Dobrze, że już kończycie, bo plany mamy trochę inne ;)
CROnikiCROpka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 04.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROnikiCROpka » 08.09.2013 00:16

A ja powiem tylko jedno : Jaką Ty masz niesamowitą figurę! 8O 8O 8O
mariusz_77
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2345
Dołączył(a): 26.09.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz_77 » 08.09.2013 09:38

Szkoda, że już koniec... świetne zdjęcia i dobrze się czytało :papa:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Szlakiem korczulańskich plaż...czerwiec 2013 - strona 15
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone