Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Sv. Jure

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
binkowskig
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 315
Dołączył(a): 16.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) binkowskig » 28.05.2008 16:24

Bierut napisał(a):To prawda Czesi jezdza wolno wg naszego mniemania zbyt wolno. Ale nie tylko oni. Co do tego kujawsko-pomorskiego to chyba troche przesadziles. Jakos nie wydaje mi sie ze jest szerokosci 400 km...Poza tym u nich nawet na ekspresowych mozna jechac 130 co traktuje z szacunkiem. A byliscie kiedys w Pradze, na lotnisku ? Zycze takich drog w Warszawie. Poza tym nawet jesli kiedys pojawia sie u nas autostrady to chcialbym za nie placic tyle co Czesi. I na koniec nic smiesznego:
5000 zabitych w tym 2000 dzieci (jakies 2 szkoly w Bieslaniu :( )rocznie to nie dlatego ze nas jest wiecej niz Czechow.......Dla mnie to katastrofa.
Tak wiec uwazam ze do nas Polakow nie dotra te liczby dopoki ktos z naszego bliskiego otoczenia do nich nie dolaczy...[/list]

Trafione w sedno!
mutiaq
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1892
Dołączył(a): 19.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mutiaq » 02.07.2008 09:53

Czy ktoś wie może, czy są organizowane jakieś wycieczki na Sv.Jure z Makarskiej?
(samochody osobowe, jakieś busiki nieduże ;) )
Będę w Cro bez samochodu, a chciałabym się tam jakoś dostać :)
Chodzi mi o dojazd, nie dojście, gdyż jadę z mamą..
I jaki jest koszt takiej wycieczki...
Buber
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3790
Dołączył(a): 11.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Buber » 02.07.2008 12:01

Cześć Mutiaq :D
Właśnie mam przed sobą ulotkę biura turystycznego Tip-extreme z Tucepi, z 2007 r. Wtedy organizowali oni półdniową wycieczkę na Jura za 340Kn od osoby (2 busiki z klimą + w wycieczce był lunczyk, wstęp i wszystko). Busy zbierały rano ludzi od Omisa - z jednej strony i od Gradaca z drugiej - z Makarskiej odjazd był o 8.00. Na ulotce mam podaną stronę: www.tipextreme.hr

Wg. mnie - cena trochę za wysoka :? - nie wiem czy taniej nie wyjdzie wynajęcie jakiegoś małego autka :) .

W kazdym razie - tak czy siak - miłej wycieczki - oby tylko pogoda dopisała.
dsk
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 160
Dołączył(a): 18.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dsk » 02.07.2008 14:51

Ja bylem na Vosacu (1422) i Ravna Vlaska (1228) i moim zdaniem nie ma co placic jak sie ma mozliwosci to mozna samemu wejsc...nie jest wcale ciezko... przynajmniej na Vosac i Ravna.

Obrazek


Obrazek

Obrazek
mutiaq
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1892
Dołączył(a): 19.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mutiaq » 02.07.2008 19:13

Ale ja nie mam możliwości wejść, dlatego pytam o jakieś "podwózki" :)
Inde
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 873
Dołączył(a): 07.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Inde » 03.07.2008 16:06

Buber napisał(a):Cześć Mutiaq :D
Właśnie mam przed sobą ulotkę biura turystycznego Tip-extreme z Tucepi, z 2007 r. Wtedy organizowali oni półdniową wycieczkę na Jura za 340Kn od osoby (2 busiki z klimą + w wycieczce był lunczyk, wstęp i wszystko). Busy zbierały rano ludzi od Omisa - z jednej strony i od Gradaca z drugiej - z Makarskiej odjazd był o 8.00. Na ulotce mam podaną stronę: www.tipextreme.hr

Wg. mnie - cena trochę za wysoka :? - nie wiem czy taniej nie wyjdzie wynajęcie jakiegoś małego autka :) .

W kazdym razie - tak czy siak - miłej wycieczki - oby tylko pogoda dopisała.


Widok na pewno jest super ale cena 340Kn jest nieco przegięta niestety :( Co prawda mam za sobą nie jedną wspinaczkę na wysokości 1800m i więcej ale tym razem chyba zadecyduje o wyborze dotarcia na górę tak zwany "wewnętrzny leń" :mrgreen: Orientuje się ktoś może z Was czy istnieją jacyś tańszy dowożący na sam szczyt?:)

:papa:
mutiaq
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1892
Dołączył(a): 19.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mutiaq » 12.07.2008 15:03

chyba nikt nie wie :-/
sprawdzę to ;)
Buber
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3790
Dołączył(a): 11.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Buber » 12.07.2008 19:51

Inde i Mutiaq - myślę, że najlepiej sprawdzić w kalendarzu wyjazdowym, kto zmotoryzowany będzie w trakcie waszego pobytu w okolicy Jura, napisać do niego maila - czy będzie miał ochotę wyjechać na górę i miał możliwość zabrać Was ze sobą i po sprawie.
Życzę żeby się udało :D - tak jak udało się mnie, Krzyśkowi i Piotrkowi w ubiegłym roku: forum/viewtopic.php?p=245237#245237
mruczycho
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 90
Dołączył(a): 04.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mruczycho » 13.07.2008 10:46

Obrazek
Może będzie pomocna taka mapa.
mario5791
Podróżnik
Posty: 28
Dołączył(a): 25.11.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) mario5791 » 16.07.2008 08:56

Jeśli chodzi o to kiedy wjechać poroponuje kierować się kryterium przejżystości powietrza. Tzn. tak dobrać dzień i godzinę, żeby widoki były nieziemskie - woda błękitna, wszystkie wyspy w zasięgu i dalej. Ja jak byłem pierwszy raz to było super bez tego charakterytycznego zamglenia nad morzem ale baterie od apartu mi padły. Potem w następnych latach robiłem 2 próby i za każdym razem porażka w widoczności - nie mogłem trafić (słabo widać jak na zdjęciach u przedmówców). Będę polował dalej.
Bierut
Croentuzjasta
Posty: 168
Dołączył(a): 17.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bierut » 17.07.2008 11:01

A czy orirntujecie się ile kosztuje wynajęcie skutera w Makarskiej. Bo ja tak planuję wjechać na szczyt. :D
dsk
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 160
Dołączył(a): 18.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dsk » 17.07.2008 11:10

Bierut napisał(a):A czy orirntujecie się ile kosztuje wynajęcie skutera w Makarskiej. Bo ja tak planuję wjechać na szczyt. :D


30e
Bierut
Croentuzjasta
Posty: 168
Dołączył(a): 17.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bierut » 18.07.2008 09:18

dsk napisał(a):
Bierut napisał(a):A czy orirntujecie się ile kosztuje wynajęcie skutera w Makarskiej. Bo ja tak planuję wjechać na szczyt. :D


30e


Dzięki za odpowiedź.
A czy ktoś już próbował takiego sposobu ? :D
typ
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 933
Dołączył(a): 27.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) typ » 19.07.2008 23:35

Ja nie próbowałem, zawsze wjeżdzałem swoim samochodem, ale mijałem skutery z wypożyczalni......

Buber napisał(a):Inde i Mutiaq - myślę, że najlepiej sprawdzić w kalendarzu wyjazdowym, kto zmotoryzowany będzie w trakcie waszego pobytu w okolicy Jura, napisać do niego maila - czy będzie miał ochotę wyjechać na górę i miał możliwość zabrać Was ze sobą i po sprawie.


Dobra rada. Np ja w tym roku jechałem sam, miałem pusty samochód. Pozostali wybrali plaże.
mutiaq
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1892
Dołączył(a): 19.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mutiaq » 26.07.2008 14:43

No to tak..
Byłam, wróciłam ;)
Sv.Jure nie zwiedziłam :evil:
Znalazłam bp. Atlas (jest przy głównej promenadzie Baski Vody), cena "Biokovo picnic" 340kn 8O hehehe,
wyjazd 7:55 w czwartek i każdą sobotę ;)
to tak, jakby ktoś chciał :P
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone