Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Supetar

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
ines
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) ines » 25.04.2009 09:30

orfik11 bardzo dziękuję za miłe słowa i cieszę się, że relacja się podobała :)
Co do Korculi do byłam tylko w miasteczku Korcula, gdy mieszkaliśmy w Orebic.
W tym roku może wybiorę się na szczegółowe zwiedzanie wyspy więc chyba bardzo w tej kwestii nie pomogę :)
Kaska1207
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kaska1207 » 25.04.2009 11:17

Dzięki myślę ,że jakoś sobie poradzimy.Nasze dzieci trochę łapią po angielsku,resztę wytłumaczymy ręcznie :D Co do zwiedzania,chciałabym zobaczyć ile się da.Tym bardziej,że to nasz pierwszy wyjazd do CRO.Myślę iż na miejscu kupimy przewodnik, objedziemy wyspę.Jak oglądam zdjęcia Ines,to jestem pod wielkim wrażeniem.Te kiwi w zasięgu ręki,mandarynki,w ogóle cała przyroda,gaje oliwne no a ten lazur wody....W drodze powrotnej na pewno zaliczymy jeszcze Jeziora Plitwickie.Być tak blisko i nie zwiedzić takiego miejsca to byłby grzech .Pozdrawiam wszystkich :papa:
orfik11
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) orfik11 » 25.04.2009 19:25

Ines. To kto tutaj mnie "wypuszcza" mówiąc, iż jesteś fachowcem od Korculi? :D A możesz powiedzieć jak z wycieczką, stateczkiem na Korculę? Skąd, za ile itp? Pozdrawiam Cromaniaków.
Katarzyna Głydziak Bojić
Rezydent

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 26.04.2009 12:23

orfik11 napisał(a): jak z wycieczką, stateczkiem na Korculę? Skąd, za ile itp? Pozdrawiam Cromaniaków.

Ale skąd? Z Brača do/na Korčuli/ę?
Nie, nie ma takiej możliwosci. Ze Splitu przez m. Hvar na Korčulę (Prigradica i m. Korčula) płynie krilo jet

Chyba, że mowa o Orebiću... (choć to temat o Supetrze..) stamtąd masz co godzina tramwaje wodne (tylko dla pieszych) oraz dość często promy (mozliwa przeprawa autem).
Pozdrawiam
Ostatnio edytowano 26.04.2009 12:26 przez Katarzyna Głydziak Bojić, łącznie edytowano 1 raz
orfik11
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) orfik11 » 26.04.2009 12:26

Katarzyna Głydziak Bojić napisał(a):
orfik11 napisał(a): jak z wycieczką, stateczkiem na Korculę? Skąd, za ile itp? Pozdrawiam Cromaniaków.

Ale skąd? Z Brača do/na Korčuli/ę?
Nie, nie ma takiej możliwosci. Ze Splitu przez Hvar na Korčulę (Prigradica i m. Korčula) płynie krilo jet

Chyba, że mowa o Orebiću... (choć to temat o Supetrze..) stamtąd masz co godzina tramwaje wodne (tylko dla pieszych) oraz dość często promy (mozliwa przeprawa autem).
Pozdrawiam

Dziękuję. Żeby nie zaśmiecać faktycznego tematu. Czy mogę prosić o przeniesienie do tematu Korcula i tam bym miał kilka pytań? Jeżeli możesz pomóc to będę wdzięczny.
SDI
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) SDI » 04.06.2009 16:03

.....2 lipca będe na wyspie Brać i mam pytanie pewnie nie ostatnie.1-czy kierowca jest wliczony w bilet za auto,2-czy jak zrobię wypad z wyspy np do Mostaru nie będe miał problemów z dostaniem się na wyspę wieczorem.NIe chodzi mi o 100% pewność tylko jak to jest w praktyce
Katarzyna Głydziak Bojić
Rezydent

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 04.06.2009 20:13

SDI napisał(a):.....2 lipca będe na wyspie Brać i mam pytanie pewnie nie ostatnie.1-czy kierowca jest wliczony w bilet za auto,2-czy jak zrobię wypad z wyspy np do Mostaru nie będe miał problemów z dostaniem się na wyspę wieczorem.NIe chodzi mi o 100% pewność tylko jak to jest w praktyce

1. Nie, kierowca nie jest wliczony w bilet za auto. Auto osobno i ludzie osobno.
2. Wystarczy sprawdzić rozklad rejsów..tu i być w porcie wcześniej (i jakieś 50 - 30 min. przed wypłynięciem ustawić się w kolejce)
Pozdrawiam
Aniutka
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aniutka » 05.06.2009 18:13

Czy w Supetar jest jakiś większy sklep i czy jest targ ?
mkm
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) mkm » 05.06.2009 18:32

Aniutka napisał(a):Czy w Supetar jest jakiś większy sklep i czy jest targ ?

Największy sklep jest za rondem w stronę Splitskiej , ok. 500 m. po lewej stronie - Konzum ... Chyba największy na Bracu :!:
Lubuszanin
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lubuszanin » 05.06.2009 18:36

Jest ryneczek na którym można kupić świża rybkę rano, owoce itp. Sklepików i innych przybytków do rozrywki też nie brakuje :D .
Kaska1207
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kaska1207 » 07.06.2009 12:11

Hej Kromaniacy! Wróciliśmy dziś z Supetaru.Całe dwa tygodnie na przepięknej wyspie Brać.Było cudownie.Chorwacja urzekła nas swoimi krajobrazami.No i przede wszystkim pogoda.Żegnało nas 32 st.na północy a przywitało 12 na naszej granicy.Pozdrowionka no i udanych wakacji Wszystkim ,Którzy jeszcze przed.
Ljepa
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ljepa » 07.06.2009 13:55

Witajcie.
Jednym z tych miejsc, które chciałabym odwiedzić jest właśnie Supetar.
Powiedzcie, jak to jest z tłumami tam? Miasteczko jest blisko Splitu, bezpośrednie połączenie... Zgaduję, że tłoczno tam w sezonie. Mam rację?
Katarzyna Głydziak Bojić
Rezydent

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 07.06.2009 19:21

Ljepa napisał(a):Witajcie.
Jednym z tych miejsc, które chciałabym odwiedzić jest właśnie Supetar.
Powiedzcie, jak to jest z tłumami tam? Miasteczko jest blisko Splitu, bezpośrednie połączenie... Zgaduję, że tłoczno tam w sezonie. Mam rację?

Raczej tłoczno (główny port praktycznie przy starówce...) i moim zdaniem mało urokliwie.. W sezonie lepiej ulokować się w miejszej mieścinie czy osadzie.
Pozdrawiam
Kaska1207
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kaska1207 » 07.06.2009 20:33

Nie wiem jak jest w sezonie,ale teraz było wspaniale.Turystów dużo jedynie w hotelach,knajpki pootwierane ,cicho,kameralnie,woda ciepła,plaża z kamyczkami tylko przy brzegu a dalej piasek.Nie spotkaliśmy też jeżowców i meduz, przed którymi nas tak ostrzegano.Osobiście Supetar spodobał mi się bardziej niż Bool.
ines
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) ines » 07.06.2009 21:39

Kaska1207 napisał(a):Nie wiem jak jest w sezonie,ale teraz było wspaniale.Turystów dużo jedynie w hotelach,knajpki pootwierane ,cicho,kameralnie,woda ciepła,plaża z kamyczkami tylko przy brzegu a dalej piasek.Nie spotkaliśmy też jeżowców i meduz, przed którymi nas tak ostrzegano.Osobiście Supetar spodobał mi się bardziej niż Bool.

Nam też Supetar się bardzo podobał..we wrześniu też było cicho i spokojnie..pewnie w sezonie jest tam niestety tłoczno..wtedy można się ulokować w mniejszych mieścinach :)
Pozdrawiam
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne

reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019