Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

SUP pompowany - co polecacie i dlaczego?

Piaszczyste plaże? To w Chorwacji jednak rzadkość. Ale może są tacy, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą na ten temat. Potrzebujesz łagodnego zejścia do morza? A może lubisz nurkować czy wędkować? Chcesz wypożyczyć łódkę i poznać Chorwację od strony morza? Albo masz skuter wodny i chcesz go zabrać?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Epepa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 523
Dołączył(a): 29.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Epepa » 29.06.2023 17:35

Wahaliśmy się między zakupem tej deski z Decathlona a Aqua Mariną Fusion. Ostatecznie zdecydowaliśmy się na tę drugą opcję i nie żałujemy. Jeśli miałabym coś doradzić, to polecam dokupić w Decathlonie wiosło do kajaka. Fajnie się sprawdza.
https://www.decathlon.pl/p/wioslo-skladane-regulowane-x100-symetryczne-2-cz/_/R-p-303069?mc=8545877&c=Pomara%C5%84czowy
przepol
Odkrywca
Posty: 60
Dołączył(a): 23.10.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) przepol » 29.06.2023 17:45

Moje przemyślenia to:

Jak sup jako platforma dla dzieciaków to brałbym tani.

Jak sup na coś więcej to polecam wypożyczalnie lub klub supowy w Polsce. Popływać pooglądać i spróbować różnych rodzajów desek.


Deski z deca - fajne na wyprzedaży. Brak wiosła na swój sposób jest zrozumiały. Mi udało się na jesień kupić przecenione karbonowe wiosło (pióro zwykle) za śmieszne pieniądze. Te 200 g mniej masy w porównaniu ze zwykłym wiosłem robi na kilometrach machania pagajem różnice.

Natomiast kilka razy polecałem deski zgrzewane ze względu na wagę . Wiem że warstwą kleju wzmacnia deskę ale kilka kilogramów mniej robi robotę. Co do bardziej specjalistycznych desek (race czy surf) to już specjalizacja.
qra69
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 223
Dołączył(a): 08.09.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) qra69 » 30.06.2023 09:14

yarko2000 napisał(a):Oczywiście że będzie dobra ale decathlon ma takie smutne malowanie
Nie wiem jak teraz, ale deski z decathlonu zawsze były bez wiosła. Jeżeli dokupisz wiosło to ta cena już nie jest taka atrakcyjna.
Popatrz, aqua marinę i aquatona. Zaraz rozpocznie się wyprzedaż (a może już jest - nie szukałem)

Np. coś takiego?
https://www.jula.pl/catalog/wypoczynek/zeglarstwo/sporty-wodne/deski-do-wioslowania-na-stojaco/dmuchana-deska-do-wioslowania-sup-014233/
yarko2000
Cromaniak
Posty: 714
Dołączył(a): 24.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yarko2000 » 30.06.2023 10:55

qra69 napisał(a):
yarko2000 napisał(a):Oczywiście że będzie dobra ale decathlon ma takie smutne malowanie
Nie wiem jak teraz, ale deski z decathlonu zawsze były bez wiosła. Jeżeli dokupisz wiosło to ta cena już nie jest taka atrakcyjna.
Popatrz, aqua marinę i aquatona. Zaraz rozpocznie się wyprzedaż (a może już jest - nie szukałem)

Np. coś takiego?
https://www.jula.pl/catalog/wypoczynek/zeglarstwo/sporty-wodne/deski-do-wioslowania-na-stojaco/dmuchana-deska-do-wioslowania-sup-014233/

Ta deska wygląda na szybką - race, czyli jest dosyć szpiczasta. Abyś się nie zniechęcił, bo będzie mniej stabilna, za to szybsza.
Zabawa na pewno będzie przednia :).
Zobacz tą: https://supmania.pl/pl/p/Deska-SUP-AQUA ... IsQAvD_BwE, nie ma siedzenia. Za to ładny kolor (oczywiście kwestia gustu :) ).
Niby zalecane dla osób 95kg, ale maks 145 kg w jednym miejscu. Pływam na takiej i z dzieckiem bez najmniejszego problemu dajemy radę, czasami służy jako taksówka i 2 dorosłe osoby przetransportuje na wysepki. Oczywiście pasażer siedzi z przodu ja już na kolach z tyłu.
yarko2000
Cromaniak
Posty: 714
Dołączył(a): 24.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yarko2000 » 30.06.2023 11:05

Jeżeli potrzebujesz na już, a nigdy nie pływałeś, to chyba lepszą opcją będzie SUP z lidla. One sa uniwersalne i bardzo stabilne, mają 2 komory co jest zaletą i wadą, minusem sposób mocowania płetwy ale za to b. bogate wyposażenie. Teraz jest w b. dobrej promocji - nie pamiętam, ale coś ponad tysiąc plnów.
el_guapo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1539
Dołączył(a): 08.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) el_guapo » 30.06.2023 14:49



Mam tą deskę od 3 sezonów - jest bardzo OK. To linia budżetowa AquaMarina - osprzęt jest taki jak w deskach AM.
Wada to torba - jest za duża, wszystko w niej lata i nie da się jej ładnie spakować do auta, w przeciwieństwie do plecaka, który dają do AquaMarina. Rozwiązaniem jest wiązanie złożonej deski takimi pasami jak do walizek i dopiero potem pakowanie do torby. Jednak pompka, siedzisko i wiosła będą dalej latać po torbie.
W komplecie jest wszystko, łącznie z siedziskiem i leashem.
Z doświadczenia: Jula nie robi problemów z gwarancją.

Pewną wadą może być bardzo małe "zadarcie" dziobu, ale rekompensowane jest właśnie "szpicem".
Fajnie się pływa, łatwiej mi na niej w pozycji stojącej niż na AM Fusion.

P.S.

Ta deska wygląda na szybką - race, czyli jest dosyć szpiczasta. Abyś się nie zniechęcił, bo będzie mniej stabilna, za to szybsza.
Zabawa na pewno będzie przednia :).


To nie jest deska RACE. Ma szerokość 80-paru centrymetrów, tylko szpic sugeruje że jest wąska i niestabilna. Jest stabilniejsza od AM Fusion z 2017 - mam je obie: na AquaPure (z Juli) pływa żona (stabilna), na AquaMarinie Fusion pływam ja (ta ma coś koło 76cm szerokości).

Obrazek

Obrazek
AdamPab
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 10.07.2023

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamPab » 10.07.2023 12:16

Witam wszystkich
mam pytanko odnośnie tej deski Itiwit X100 11' z decatchlon,(niestety jestem świeży na forum i nie mogę dodać linka)
czy nadaje się dla osoby ważącej 150 kg? W opisie jest napisane że max obciążenie wynosi 320 kg, może ktoś ma doświadczenia z tą deską z takimi obciążeniami, dodam że będzie to pierwsza deska dla mnie (150 kg) ale będzie też służyć do zabaw dla dzieci na wyjeździe, głównie jako platforma do skakania.

.
marecky81
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 575
Dołączył(a): 24.03.2023

Nieprzeczytany postnapisał(a) marecky81 » 10.07.2023 12:21

Przyznam, że nie widziałem jeszcze deski w wydaniu XXXXL, na którą mogą wejść 4 dorosłe osoby.

Platforma do skoków? Z supa nie wybijesz się, aby dobrze skoczyć, bardziej to będzie upadek niż skok.

Czy przy swojej wadze, będziesz w stanie podciągnąć się na deskę z wody?
AdamPab
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 10.07.2023

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamPab » 10.07.2023 12:59

marecky81 napisał(a):Przyznam, że nie widziałem jeszcze deski w wydaniu XXXXL, na którą mogą wejść 4 dorosłe osoby.

Platforma do skoków? Z supa nie wybijesz się, aby dobrze skoczyć, bardziej to będzie upadek niż skok.

Czy przy swojej wadze, będziesz w stanie podciągnąć się na deskę z wody?


Cztery osoby to trochę dużo ważne żeby mnie utrzymała :lol:
Z tą platformą to może przesadziłem.
Przy swojej wadze na skuter wodny sie podciągam jak wpadnę do wody przy zabawie :) . Wiem że tutaj może być ciężej ale mam nadzieję nie będę musiał :D
shrek
Croentuzjasta
Posty: 490
Dołączył(a): 11.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) shrek » 10.07.2023 13:02

rufus295
Croentuzjasta
Posty: 455
Dołączył(a): 28.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) rufus295 » 10.07.2023 13:04

300 kilogramów równomiernie rozłożone oczywiście że utrzyma ale pływalność praktycznie nie istnieje. W tym budżecie raczej ciężko będzie coś znaleźć.
Wejdź na stronę Uone, przykładowo model Traveler ma 180kg punktowo obciążeni, dodatkowo możesz pompować do 25psi a nie jak większość do 15. Pływałem na niej i spoko, chociaż z małżonką mamy Wanderery, szybsze i więcej miejsca na pokładzie.
Odnośnie wejścia na deskę, to często takie osoby mają łatwiej, bo pływalność mają bardzo dobrą.
shrek
Croentuzjasta
Posty: 490
Dołączył(a): 11.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) shrek » 26.07.2023 18:16

Mam takie pytanie do was
Czy pływacie na SUPach z oparciami , siedziskami, czy tylko na stojąco?
Jakie używacie wiosła do pływania na siedząco?
przepol
Odkrywca
Posty: 60
Dołączył(a): 23.10.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) przepol » 26.07.2023 18:22

na stojąco lub na "kolanach" jak mocno wieje. Tylko z pagajem.

Do pływania na siedząco z oparciem to raczej wiosło kajakarskie.
shrek
Croentuzjasta
Posty: 490
Dołączył(a): 11.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) shrek » 26.07.2023 23:20

Ale czy masz oddzielne wiosło kajakowe, czy jedno wiosło z dokładaną końcówką?
clawis
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 179
Dołączył(a): 06.02.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) clawis » 27.07.2023 09:42

Ostatnio edytowano 27.07.2023 20:29 przez clawis, łącznie edytowano 1 raz
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Plaże & Adriatyk - żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie...



cron
SUP pompowany - co polecacie i dlaczego? - strona 33
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone