Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

SUP pompowany - co polecacie i dlaczego?

Piaszczyste plaże? To w Chorwacji jednak rzadkość. Ale może są tacy, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą na ten temat. Potrzebujesz łagodnego zejścia do morza? A może lubisz nurkować czy wędkować? Chcesz wypożyczyć łódkę i poznać Chorwację od strony morza? Albo masz skuter wodny i chcesz go zabrać?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Skimir
Croentuzjasta
Posty: 130
Dołączył(a): 20.06.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) Skimir » 11.06.2023 20:42

Nie spotkałem się z opcją dokupienia pióra do wiosła SUPowego tak aby zrobić podwójne „kajakarskie”. Te wiosła mają trochę inną geometrię.

W rozsądnej cenie mogę polecić podwójne składane wiosło na aluminiowej rurce z decathlonu. Jak na swoją cenę jest bardzo fajne. Mam takie dwa i się świetnie sprawdzają. Wiosło itivit, teraz coś za 170zł.
robertpeti
Croentuzjasta
Posty: 347
Dołączył(a): 03.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) robertpeti » 11.06.2023 22:22

Ktos moze uzywal supa z firmy Watery? Jakies opinie moze?
yarko2000
Cromaniak
Posty: 714
Dołączył(a): 24.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yarko2000 » 13.06.2023 13:23

Generalnie są pióra do wioseł, ale firma Aqua Marina nie przoduje w tych częściach.
Chyba rzeczywiście pozostanie zakup nowego wiosła. Plus jest taki, że wiosła (podwójne pióra) mają troszeczkę inny kształt niż pojedyncze.
Zazwyczaj są lżejsze a na pewno szybsze od standardowego.
MrOwA
Odkrywca
Posty: 101
Dołączył(a): 06.01.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) MrOwA » 13.06.2023 21:25

Skimir napisał(a):Nie spotkałem się z opcją dokupienia pióra do wiosła SUPowego tak aby zrobić podwójne „kajakarskie”. Te wiosła mają trochę inną geometrię.

W rozsądnej cenie mogę polecić podwójne składane wiosło na aluminiowej rurce z decathlonu. Jak na swoją cenę jest bardzo fajne. Mam takie dwa i się świetnie sprawdzają. Wiosło itivit, teraz coś za 170zł.


Chodzi o to wiosło?
https://www.decathlon.pl/p/wioslo-sklad ... R-p-303069
Jeszcze pytanie jaka długości bo widzę są dwie dostępne.
yarko2000
Cromaniak
Posty: 714
Dołączył(a): 24.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yarko2000 » 14.06.2023 10:12

Tutaj masz opcję - całkiem tanie, dobre wiosło kajakowe https://aquatone.pl/product-pol-6499-Wi ... akowe.html
Skimir
Croentuzjasta
Posty: 130
Dołączył(a): 20.06.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) Skimir » 15.06.2023 23:39

Tak, chodzi o to wiosło. Dłuższe jest dla większej osoby ale one i tak maja regulacje długości.
Może to krótsze jest bardziej dla dzieci…
sheliak
Podróżnik
Posty: 19
Dołączył(a): 22.07.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) sheliak » 18.06.2023 22:03

Mam jeszcze jedno pytanie odnośnie SUPa. Jeśli na SUPie jest napisane by napompować go do 15 PSI, to czy zawsze go tak pompujecie? Chodzi mi o to, że deska twarda jest już przy 10 PSI, natomiast obawiam się dwóch rzeczy: jeśli napompuję do 15 PSI, deska poleży na słońcu to się zrobi tam większe ciśnienie - czy to nie rozwali deski? I przeciwnej opcji, jeśli napompuję do 10 PSI, rzucę do wody + niska temperatura czy deska się nie "złoży" i nie pójdziemy na dno :)
Jakie są Wasze doświadczenia i co byście polecali? Pompować tak jak jest napisane na desce? Czy zostawić odrobinę marginesu? I ile?
marecky81
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 575
Dołączył(a): 24.03.2023

Nieprzeczytany postnapisał(a) marecky81 » 18.06.2023 22:10

sheliak napisał(a):Cześć wszystkim.
Niedawno zakupiłem sobie pierwszego w życiu SUPa Aqua Marina Monster z wiosłem aqua marina sports III (wiosło z jednym piórem). Czy orientujecie się może czy jest możliwość dokupienia drugiego pióra tak by przerobić wiosło na wiosło "kajakowe" z dwoma piórami?


Za kilkadziesiąt zł kupujesz sobie regulowane wiosło kajakowe

https://allegro.pl/oferta/wioslo-kajako ... 3304946920
Skimir
Croentuzjasta
Posty: 130
Dołączył(a): 20.06.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) Skimir » 18.06.2023 23:32

Nie polecam tego wiosła. Miałem kiedyś takie - tandeta straszna. Te złącza z plastiku nie zapewniają sztywności.

Co do pompowania. Nie powinno się przekraczać zalecanego ciśnienia bo faktycznie jest ryzyko, że wzrost ciśnienia może uszkodzić deskę. Jednak pompowanie dużo poniżej też nie jest dobre bo deska będzie wiotka i jak będziesz pływać na takiej wygiętej desce to się „banan” utrwali. Jak deska jest dobrej jakości to pompuj pod normę i będzie OK. Mam deski z normą 18psi i je pompuję spokojnie do 17. Inna sprawa to dokładność manometrów w pompkach do SUPów :-) więc może te 10psi gdzie deska jest już twarda to w rzeczywistości 15psi - a może Ci się wydaje, że deska już jest twarda, to nie jest materac.
yarko2000
Cromaniak
Posty: 714
Dołączył(a): 24.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yarko2000 » 19.06.2023 11:33

Tak jak pisze Skimir, pompuj jak zaleca producent. Kupiłeś AM - tam są dobre manometry :)
Fakt, deska wydaje sie twarda ale jak położysz na wodę i wejdziesz na nią, to zauważysz że robi się banan :) 10 psi to zdecydowanie za mało.
Jak nie chcesz do 15 zostaw na 13,5-14, to wystarczy :)
Generalnie warto dbać o deski, zostawiaj w cieniu lub na wodzie, w ostateczności przykryj wilgotnym ręcznikiem lub właśnie zmniejsz ciśnienie.
Ale deski AM naprawdę są wytrzymałe :)
ts.1
Croentuzjasta
Posty: 327
Dołączył(a): 02.01.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) ts.1 » 19.06.2023 21:19

lima napisał(a):Cześć. Syn dopytuje po ile w tym sezonie wynajęcie SUPa za 1h, na Rivierze Makarskiej. Może ktoś już obczaił?
Dziękujemy :)


Hej, dziś rozmawiałem z kolegą który był na początku czerwca w Biograd na Moru (wiem że to nie Makarska)i choć wypożyczalnia była zamknięta to wywieszono był cennik w euro i za wypożyczenie supa na pół godziny płatność 10e a na godzinę 15 euro.
shrek
Croentuzjasta
Posty: 490
Dołączył(a): 11.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) shrek » 21.06.2023 14:21

sheliak napisał(a):Cześć wszystkim.
Niedawno zakupiłem sobie pierwszego w życiu SUPa Aqua Marina Monster z wiosłem aqua marina sports III (wiosło z jednym piórem). Czy orientujecie się może czy jest możliwość dokupienia drugiego pióra tak by przerobić wiosło na wiosło "kajakowe" z dwoma piórami?

Widziałem tylko pióra do wioseł Aztron i Aquatone.
Do Aqua Marina Brak
shrek
Croentuzjasta
Posty: 490
Dołączył(a): 11.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) shrek » 21.06.2023 14:31

ts.1 napisał(a):
lima napisał(a):Cześć. Syn dopytuje po ile w tym sezonie wynajęcie SUPa za 1h, na Rivierze Makarskiej. Może ktoś już obczaił?
Dziękujemy :)


Hej, dziś rozmawiałem z kolegą który był na początku czerwca w Biograd na Moru (wiem że to nie Makarska)i choć wypożyczalnia była zamknięta to wywieszono był cennik w euro i za wypożyczenie supa na pół godziny płatność 10e a na godzinę 15 euro.


Na kamerach z plaż widać pełno desek na wodzie i brzegu.
Załączniki:
Screenshot_20230621_143014_com.android.chrome_edit_141185425451372.jpg
shrek
Croentuzjasta
Posty: 490
Dołączył(a): 11.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) shrek » 21.06.2023 15:02

MrOwA napisał(a):
Skimir napisał(a):Nie spotkałem się z opcją dokupienia pióra do wiosła SUPowego tak aby zrobić podwójne „kajakarskie”. Te wiosła mają trochę inną geometrię.

W rozsądnej cenie mogę polecić podwójne składane wiosło na aluminiowej rurce z decathlonu. Jak na swoją cenę jest bardzo fajne. Mam takie dwa i się świetnie sprawdzają. Wiosło itivit, teraz coś za 170zł.


Chodzi o to wiosło?
https://www.decathlon.pl/p/wioslo-sklad ... R-p-303069
Jeszcze pytanie jaka długości bo widzę są dwie dostępne.



Chyba już takie wiosło lepiej kupiś, nie trzeba brać dwóch.
https://www.decathlon.pl/p/mp/enero/wio ... voPQyTurpU
shrek
Croentuzjasta
Posty: 490
Dołączył(a): 11.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) shrek » 21.06.2023 15:28

sheliak napisał(a):Mam jeszcze jedno pytanie odnośnie SUPa. Jeśli na SUPie jest napisane by napompować go do 15 PSI, to czy zawsze go tak pompujecie? Chodzi mi o to, że deska twarda jest już przy 10 PSI, natomiast obawiam się dwóch rzeczy: jeśli napompuję do 15 PSI, deska poleży na słońcu to się zrobi tam większe ciśnienie - czy to nie rozwali deski? I przeciwnej opcji, jeśli napompuję do 10 PSI, rzucę do wody + niska temperatura czy deska się nie "złoży" i nie pójdziemy na dno :)
Jakie są Wasze doświadczenia i co byście polecali? Pompować tak jak jest napisane na desce? Czy zostawić odrobinę marginesu? I ile?


Zobacz co masz podane w instrukcji, bo 15 Psi to raczej maksymalne ciśnienie.
Przeważnie jest podane 12 PSI
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Plaże & Adriatyk - żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie...



cron
SUP pompowany - co polecacie i dlaczego? - strona 31
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone