Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

SUP pompowany - co polecacie i dlaczego?

Piaszczyste plaże? To w Chorwacji jednak rzadkość. Ale może są tacy, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą na ten temat. Potrzebujesz łagodnego zejścia do morza? A może lubisz nurkować czy wędkować? Chcesz wypożyczyć łódkę i poznać Chorwację od strony morza? Albo masz skuter wodny i chcesz go zabrać?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
yarko2000
Cromaniak
Posty: 693
Dołączył(a): 24.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yarko2000 » 02.12.2022 08:57

Wiola-Tom napisał(a):
milczyk napisał(a):Hej.

Lidl ma promocje na

Mistral Deska do pływania SUP Allround 10'6'', dwukomorowa

Im więcej sprzeda tym będzie taniej.


Aktualizacja :D
Właśnie kupiłem za 1119 zł :papa:


Gratulacje, latem będzie niezła zabawa :)
Brunoxp
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 09.01.2023

Nieprzeczytany postnapisał(a) Brunoxp » 09.01.2023 15:57

waldekp napisał(a):Cześć wszystkim Supowiczom . Z mojego skromnego doświadczenia mogę polecić Windsupa Mistral Santa Anna 11,5 troszkę droższy ale z możliwością podpięcia żagla tak że więcej możliwości . Jakość wykonania na 5+ polecam , ja , żona i syn 11 lat pływa nad wodą a mamy ponad 200+ . W tym roku dokupiliśmy drugiego marki UNIFIBER 10.6 również Windsup , sprawdzony na jeziorze - rewelacja , moje dziewczyny zadowolone ja zresztą też ,choć niby jestem za ciężki deska jest super . mistral był już w Chorwacji , w Polsce użytkowany jest na okrągło na jeziorze . W połowie sierpnia będziemy pływać w okolicy Rogoźnicy no i będą próby z żaglami . Pozdrawiam.


Heja, planuje kupić WindSUP aby trochę posurfować z wiatrem. Jakie są wasze doświadczenia z użytkowania SUPA z żaglem?
coglin
Croentuzjasta
Posty: 343
Dołączył(a): 29.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) coglin » 09.01.2023 19:23

Przecena na deski Aqua Marina w Decathlonie: https://www.decathlon.pl/browse/b/aqua- ... t3hZrmup08
Skimir
Croentuzjasta
Posty: 130
Dołączył(a): 20.06.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) Skimir » 10.01.2023 11:15

Brunoxp, nie są to moje bezpośrednie doświadczenia ale znajomego, który taką deskę ma (miał).
Albo poszukasz deski bardzo wysokiej jakości, sztywności itp. - może takie są za duże pieniądze albo będziesz mieć problem z miejscem mocowania żagla. Znajomemu tam właśnie deska się wybuliła (bo była nieciągłość struktury) a w końcu się rozszczelniła. Ratował sprawę na wakacjach przyklejeniem dużej łaty, która i tak puchła...

Widziałem też taką deskę nieuszkodzoną w użyciu i jak dla mnie było to wszystko zbyt wiotkie. Jednak siła w miejscu montowania żagla jest spora jak na dmuchany sprzęt. Więc może są jakieś solidne konstrukcje - ja nie widziałem i nie wiem ile mogą kosztować. Na mój gust jedynym sensownym rozwiązaniem byłoby aby w okolicach montażu żagla deska miała dosyć sporą sztywną wstawkę ale to znów ograniczy zaletę pompowanej deski w postaci możliwości jej zwinięcia.
yarko2000
Cromaniak
Posty: 693
Dołączył(a): 24.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yarko2000 » 10.01.2023 16:53

Aby podtrzymać watek :)
Wszyscy piszą o firmach, ale pamiętajcie o odpowiednim dobraniu SUPa do wagi.
Oczywiście, zaprawieni będą wybierać jeszcze wg innych parametrów :)
Tomas12
Croentuzjasta
Posty: 122
Dołączył(a): 13.01.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomas12 » 10.01.2023 17:19

Dokładnie najlepiej SUP dobierać pod swoje wymiary czyli waga i wzrost lepiej aby był zgrzewany niż sklejany SUP.
Skimir
Croentuzjasta
Posty: 130
Dołączył(a): 20.06.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) Skimir » 10.01.2023 17:30

Łatwiej mają niżsi i lżejsi - na zbyt dużym supie popływają. Gorzej z wysokimi i ciężkimi.
kombiak
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 45
Dołączył(a): 14.04.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) kombiak » 02.02.2023 23:08

Dzieńdobrywieczór.
Nadeszła pora na pierwszego w życiu SUP-a, nigdy nie
miałem doczynienia z taką formą wypoczynku.
Czy ktoś poleci (lub nie) Zray ?
Czy ktoś miał pozytywne lub negatywne doświadczenia ?

Generalnie chodzi mi o samą markę - czym to się je.....
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 03.02.2023 08:25

Proponuję na początek wypożyczyć i zobaczyć czy Ci pasuje.
Ja miałam okazję w lipcu popływać na supie pierwszy raz na Morzu Egejskim i może być, ale sup najlepiej sprawdził się jako deska do opalania poza zasięgiem dzieci. Osobiście do pływania dla mnie lepszy ponton czy kajak.
yarko2000
Cromaniak
Posty: 693
Dołączył(a): 24.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yarko2000 » 03.02.2023 15:03

Interesowałem się tą marką w zeszłym roku, podobały mi się kolory oraz cena - która była bardzo niska. Widzę że w tym roku ceny skoczyły o ok 50%.
Nawet zadzwoniłem do decathlonu (sprzedawali), aby dopytać o jakość, oraz czy często są reklamacje. Niestety niczego się nie dowiedziałem, po za tym że dystrybutorem jest /był CampSus a sama deska jest robiona w Chinach.
Generalnie zdecydowałem się na inną sprawdzoną markę (nie chcę reklamować) :).
Ale jeszcze można znaleźć naprawdę fajną deskę w dużo niższych cenach, bo z 2022 r. Tylko jeżeli chcesz kupić to musisz się spieszyć, za chwilę ceny wzrosną.
przepol
Odkrywca
Posty: 60
Dołączył(a): 23.10.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) przepol » 03.02.2023 18:08

yarko2000 napisał(a):Aby podtrzymać watek :)
Wszyscy piszą o firmach, ale pamiętajcie o odpowiednim dobraniu SUPa do wagi.
Oczywiście, zaprawieni będą wybierać jeszcze wg innych parametrów :)


Swojego supa kupowałem pod rodzinna deskę plus promocja posezonowa na model turing. Nośnoś 160 kg pasażer , 34'' szeroka. Dwójka dorosłych plus bagaże lub w 4 osobowa rodzina tak na styk ... Zrobić tym pivota da się ale ile człowiek się namęczy....

Na nowy sezon myślę nad czym dużo zgrabniejszy.
sheliak
Podróżnik
Posty: 19
Dołączył(a): 22.07.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) sheliak » 13.05.2023 17:15

Witam

Chciałbym zakupić swojego pierwszego SUPa. Zależy mi przede wszystkim na tym by się nie rozpadła po kilku użyciach (słyszałem, że potrafią się rozklejać), nie chciałbym wydać zbyt dużo na początek i chyba najważniejsze, niestety ważę prawie 120kg.

Jakie firmy polecalibyście jeśli chodzi o jakość takiej deski?
marecky81
Cromaniak
Posty: 515
Dołączył(a): 24.03.2023

Nieprzeczytany postnapisał(a) marecky81 » 13.05.2023 18:03

sheliak napisał(a):Witam

Chciałbym zakupić swojego pierwszego SUPa. Zależy mi przede wszystkim na tym by się nie rozpadła po kilku użyciach (słyszałem, że potrafią się rozklejać), nie chciałbym wydać zbyt dużo na początek i chyba najważniejsze, niestety ważę prawie 120kg.

Jakie firmy polecalibyście jeśli chodzi o jakość takiej deski?


Lepiej zgrzewany. Sklejane lubią "wybuchać", widziałem jak coś takiego się stało na wodzie. Widok komiczny, huk spory, a delikwent na supie musiał się najeść strachu.

Co do wagi musisz dobrać model pod swoje parametry. Ale lepiej kupić coś bliżej 2000 zl niż 1000.
opet
Odkrywca
Posty: 63
Dołączył(a): 03.06.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) opet » 13.05.2023 22:27

kombiak napisał(a):Dzieńdobrywieczór.
Nadeszła pora na pierwszego w życiu SUP-a, nigdy nie
miałem doczynienia z taką formą wypoczynku.
Czy ktoś poleci (lub nie) Zray ?
Czy ktoś miał pozytywne lub negatywne doświadczenia ?

Generalnie chodzi mi o samą markę - czym to się je.....

Wiem, że późno odpowiadam, ale pewnie się zmieszczę przed sezonem.
Użytkowałem Zray. Jest to oczywiście chińczyk, ale nie jest zły.
Ogólnie wg mnie supy są bez sensu. Taka zabawka za 1500 zł dla dzieci.
Ale Zray, którego używałem miał kilka sezonów i się sprawdzał. Niestety zostawiłem go na słońcu bez spuszczenia powietrza i puścił przy zaworze. Naprawa w Polsce kosztowała ok 150 zł z przesyłką. Być może pojedzie na przyszły wyjazd jako ciekawostka.
yarko2000
Cromaniak
Posty: 693
Dołączył(a): 24.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yarko2000 » 14.05.2023 10:29

sheliak napisał(a):Witam

Chciałbym zakupić swojego pierwszego SUPa. Zależy mi przede wszystkim na tym by się nie rozpadła po kilku użyciach (słyszałem, że potrafią się rozklejać), nie chciałbym wydać zbyt dużo na początek i chyba najważniejsze, niestety ważę prawie 120kg.

Jakie firmy polecalibyście jeśli chodzi o jakość takiej deski?


Na pewno jakiś uniwersalny kształt, czyli bierz allroud, choć zawsze zwracaj uwagę na grubość i szerokość deski.
Na początek nie ma co sie szarpać na jakąś drożyznę, wybierz coś co jeszcze zakupisz w promocji. Śmiało kupuj zeszłoroczne modele, od tegorocznych różnią się kolorami a w niektórych modelach wręcz innym odcieniem :)Osobiście polecam firmy aqua marina i aquatone - dobre firmy przy dosyć niskich cenach. Ze względu na wagę, długość min. 11'0'', choć na 10'6'' pływam z córką lub żoną i spokojnie daje radę, tylko wtedy inaczej rozkłada się ciężar. Niestety od 10'6 ceny zaczynają znacznie wrastać. Ale poszukaj, poczytaj i szybko działaj bo zbliża się sezon :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Plaże & Adriatyk - żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie...



cron
SUP pompowany - co polecacie i dlaczego? - strona 29
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone