Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Stacje benzynowe Chorwacja

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Tomrz
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 43
Dołączył(a): 18.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomrz » 20.06.2009 10:26

Zibi27 napisał(a):Ciekawe jest też to, że na chorwackich stacjach (np INA) można wlać do samochodu więcej niż wynosi pojemność zbiornika.


Wiecej jak się mieści w baku :lol:

Czyli należy omijac te stacje szerokim łukiem
norbert_p
Odkrywca
Posty: 102
Dołączył(a): 01.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) norbert_p » 05.10.2012 19:05

Czy jest jakaś mapka pokazująca gdzie się znajdują stacje paliw w Chorwacji? Planuję jechać do Makarskiej (ewentualnie okolice).
Baton605
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 15.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Baton605 » 05.10.2012 20:35

Było wielokrotnie, ale proszę http://map.hak.hr/en
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7937
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 05.10.2012 20:38

Tutaj:
http://map.hak.hr/
Zaznacz sobie z prawej strony "Benzinske postaje" i pokaże Ci gdzie znajdują się stacje i jakich firm.
hatatitla
Odkrywca
Posty: 117
Dołączył(a): 18.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) hatatitla » 05.10.2012 20:43

Czołem forumowicze. Stacja OMV na pewno jest (po prawej stronie jadąc od slo) przy autostradzie A2 w hrvatsku na wysokości bodajże Durmanec - Krapina. Także ten kto przegapi OMV w Mariborze to następna jest właśnie tam.
norbert_p
Odkrywca
Posty: 102
Dołączył(a): 01.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) norbert_p » 08.10.2012 05:48

Hm... Wskazuję z lewej strony np INA, OMV, na dole paliwo 95 i nic...
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 08.10.2012 07:00

norbert_p napisał(a):Hm... Wskazuję z lewej strony np INA, OMV, na dole paliwo 95 i nic...


U mnie działa (Chrome) więc podejrzewam, że problemem może być przeglądarka internetowa.
norbert_p
Odkrywca
Posty: 102
Dołączył(a): 01.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) norbert_p » 09.10.2012 19:28

Zgadza się. Problem tkwił w przeglądarce. Dzięki za podpowiedź. Czy są może takie mapki (ze stacjami paliw) np Czech, Austrii? Chciałbym na przyszłość wiedzieć, gdzie będę mógł spokojnie zatankować w drodze do Chorwacji. Co prawda pościągałem ze strony tomtoma pliki ze stacjami OMV z Czech i Chorwacji, ale nie wiem na ile są aktualne.
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 10.10.2012 08:14

norbert_p napisał(a):...


Trochę adresów stacji znajduje się w tym temacie:
przez-czechy-czy-slowacje-t32164-105.html i w tym o LPG.


Stacji Shell na Słowacji można poszukać na tej stronie :arrow: Klik
Wpisz w pasek np. "Bratyslava" (lub dowolne, inne) i kliknij na "najdi"
W Czechach :arrow: wpisz w pasek np. "Praga" (lub dowolne, inne) i kliknij na "szukaj"
W Austrii :arrow: wpisz np. "Vienna" (lub dowolne, inne) i kliknij na "szukaj"


Pozdrawiam
:papa:
norbert_p
Odkrywca
Posty: 102
Dołączył(a): 01.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) norbert_p » 01.02.2013 21:12

Na jakich stacjach paliw w Czechach, Austrii, Słowenii i Chorwacji tankowaliście paliwo. Chodzi mi o 95 lub 98Pb. Jakiej jest jakości? Nie chciałbym stanąć gdzieś w trasie z powodu jakichś ścieków w zbiorniku...
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 01.02.2013 21:14

norbert_p napisał(a):Na jakich stacjach paliw w Czechach, Austrii, Słowenii i Chorwacji tankowaliście paliwo. Chodzi mi o 95 lub 98Pb. Jakiej jest jakości? Nie chciałbym stanąć gdzieś w trasie z powodu jakichś ścieków w zbiorniku...

Tak jak w PL. Na większych i znanych firm. Ja na benzynie nigdy się nie zawiodłem, a miałem nawet wrażenie, że gdzie bym poza Polską tankował, to auto lepiej jechało. :oczko_usmiech:
Makar.....
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 164
Dołączył(a): 01.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Makar..... » 01.02.2013 21:24

norbert_p napisał(a):Na jakich stacjach paliw w Czechach, Austrii, Słowenii i Chorwacji tankowaliście paliwo. Chodzi mi o 95 lub 98Pb. Jakiej jest jakości? Nie chciałbym stanąć gdzieś w trasie z powodu jakichś ścieków w zbiorniku...



"Ścieki" to szybciej w Polsce nalejesz niż przy głównych drogach krajów które wymieniłeś :idea:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 01.02.2013 21:38

Tak ciekawostka z roku 2010.
Jadąc do Marusici zatankowałem w Opolu na Shellu, ON Shell V-Power według obsługi miałem dalej zajechać, przejechałem ok. 900 km i musiałem tankować. W drodze powrotnej zatankowałem Chorwacki ON, chyba na stacji Tifon i przejechałem też ok. 900 km, wracając tą samą trasą. Więc albo ten Shell V-power gó..o warty, a paliwo Chorwackie ma lepszą jakość od Polskiego.
Więc tankując na sieciowej stacji można być spokojnym o jakość paliwa, oni mają taki przerób(szczególnie przy autobanie) że nie mają czasu na dolewki.
pawelh
Cromaniak
Posty: 1318
Dołączył(a): 25.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelh » 01.02.2013 21:45

A obciążenie auta było bez zmian w drodze powrotnej?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 01.02.2013 21:55

Parę słoików mniej.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Stacje benzynowe Chorwacja - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone