Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Sprzątanie psich odchodów w Chorwacji- trzeba?

Dział dla miłośników nie tylko czystej turystyki i wypoczynku. Nauka języka chorwackiego. Tematy publicystyczne, historia, film, muzyka, literatura, sport i kuchnia chorwacka.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Dayana
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 62
Dołączył(a): 01.05.2011
Sprzątanie psich odchodów w Chorwacji- trzeba?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dayana » 02.05.2011 20:27

Jadę w tym roku z rodziną i psem do Chorwacji. Dlatego, że jedziemy tam pierwszy raz, to nie wiemy, czy jest tam przepis, aby sprzątać po psie kupy. Może wiecie coś na ten temat?
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 02.05.2011 20:31

A jeśli nie ma to nie sprzątasz?
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 02.05.2011 20:37

Tak, trzeba sprzątać. W małych miejscowościach nadmorskich przeważnie nie można też wprowadzać psów do parków i miejskich skwerów (są tablice z zakazami).
Pozdrawiam
Ostatnio edytowano 02.05.2011 20:41 przez Katarzyna Głydziak Bojić, łącznie edytowano 1 raz
ziomek
Croentuzjasta
Posty: 428
Dołączył(a): 15.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) ziomek » 02.05.2011 20:37

To chyba należy do kultury czlowieka przepis nie przepis
Dayana
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 62
Dołączył(a): 01.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dayana » 02.05.2011 20:49

Bocian napisał(a):A jeśli nie ma to nie sprzątasz?


Mieszkam w domku więc po psie sprzątać nie muszę, bo pies załatwia się w wyznaczonym miejscu, a w Chorwacji takiej możliwości mieć nie będę, więc się pytam...
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 02.05.2011 20:51

Dayana napisał(a):
Bocian napisał(a):A jeśli nie ma to nie sprzątasz?


Mieszkam w domku więc po psie sprzątać nie muszę, bo pies załatwia się w wyznaczonym miejscu, a w Chorwacji takiej możliwości mieć nie będę, więc się pytam...

I ja pytam o Cro. Jeśli pytasz to znaczy , że dopuszczasz możliwość nie sprzątania...
mirko
Rezydent
Avatar użytkownika
Posty: 3659
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirko » 02.05.2011 21:15

Osoba, która bierze psa na spacer bez zestaw do czyszczenia, kara wynosi 300 kun. :?
Jeśli, pies załatwia się na trawniku w parku, kara wynosy 1000 kun. 8O

Obrazek
pocztówka28
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 423
Dołączył(a): 25.10.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pocztówka28 » 02.05.2011 21:50

mirko napisał(a):Osoba, która bierze psa na spacer bez zestaw do czyszczenia, kara wynosi 300 kun. :?
Jeśli, pies załatwia się na trawniku w parku, kara wynosy 1000 kun. 8O

Obrazek


Mirko, ale rozumiem, że kara 1000 kun obowiazuje tylko wtedy, kiedy nie posprzątasz po swoim psie? Czy pies w ogóle nie może załatwiać swoich potrzeb na parkowym trawniku?

Dayana polecam woreczki trixie. Lekkie, mieszczą się wszędzie, poręczne i tanie.
http://allegro.pl/trixie-woreczki-na-ps ... 70116.html
Ostatnio edytowano 02.05.2011 21:57 przez pocztówka28, łącznie edytowano 1 raz
Jurek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3965
Dołączył(a): 28.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jurek » 02.05.2011 21:52

Dayana napisał(a):Jadę w tym roku z rodziną i psem do Chorwacji. Dlatego, że jedziemy tam pierwszy raz, to nie wiemy, czy jest tam przepis, aby sprzątać po psie kupy. Może wiecie coś na ten temat?


A po co przepis!!! O zgrozo! Sprzatać i już!!
Jurek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3965
Dołączył(a): 28.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jurek » 02.05.2011 21:54

Dayana napisał(a):
Bocian napisał(a):A jeśli nie ma to nie sprzątasz?


Mieszkam w domku więc po psie sprzątać nie muszę, bo pies załatwia się w wyznaczonym miejscu, a w Chorwacji takiej możliwości mieć nie będę, więc się pytam...


Jak to zrobiliście? Pies w wyznaczonym miejscu? Czy jesteście pewni,że chcecie psa?
mirko
Rezydent
Avatar użytkownika
Posty: 3659
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirko » 02.05.2011 22:04


Mirko, ale rozumiem, że kara 1000 kun obowiazuje tylko wtedy, kiedy nie posprzątasz po swoim psie? Czy pies w ogóle nie może załatwiać swoich potrzeb na parkowym trawniku?



Kiedy nie posprzątasz po swoim psie :roll:
Madzik68
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 426
Dołączył(a): 04.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Madzik68 » 02.05.2011 22:46

Trzeba i chyba wszyscy to robią, będąc rok temu po raz pierwszy w Chorwacji byłam pod wrażeniem braku psich odchodów, w Polsce jak jest każdy wie i mnie to mega wkurza. W tym roku po raz pierwszy w Polsce w życiu widziałam dziewczynę, która zbierała po swoim psie, aż Jej chciałam zdjęcie zrobić ale się opamiętałam w porę :D w Trogirze nawet zrobiliśmy fotkę tabliczki z zakazem "srania psem" sorry :oops: ale chyba nie chodzi o zakazy tylko o ogólne wrażenie, gdybym miała psa i poszła z nim na wypadzik gdziekolwiek to na sto procent zaopatrzona w coś do posprzatania, bo takich uliczek i plaż i innych miejsc nie można lekceważyć :) aczkolwiek... niestety ludzie nie sprzątają po sobie, szczególnie na plaży :(
Leszek W
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 552
Dołączył(a): 14.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek W » 03.05.2011 09:11

W Tribunj niestety od miejskiej betonówki w kierunku Morskiego Raka psich kupek na ścieżce całe serie - nie widziałem aby ktokolwiek miał woreczki ze sobą.
Dayana
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 62
Dołączył(a): 01.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dayana » 03.05.2011 10:57

mirko napisał(a):Osoba, która bierze psa na spacer bez zestaw do czyszczenia, kara wynosi 300 kun. :?
Jeśli, pies załatwia się na trawniku w parku, kara wynosy 1000 kun. 8O

Obrazek


Ale co do sikania, to bez zastrzeżeń mam rozumieć? :D
Madzik68
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 426
Dołączył(a): 04.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Madzik68 » 03.05.2011 11:18

Średnio na temat, ale jednak.. a koty, jest ich całe mnóstwo w Chorwacji a nigdzie nie czułam charakterystycznego zapaszku i nie widziałam sladu odchodów :D wiadomo, ze koty-turyści przyjeżdżają ze swoimi kuwetami :D aaa właśnie kiedyś była relacja jak ktoś jechał z kotem bodajże MCO do Cro, nie moge jej znaleźć :(
Następna strona

Powrót do Kultura chorwacka


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Sprzątanie psich odchodów w Chorwacji- trzeba?
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone