Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Słowenia: Alpy Julijskie oraz Kamnisko-Savinjske

W Słowenii rośnie najstarsza winorośl na świecie, mająca ponad 400 lat. Jaskinia Postojna jest najczęściej odwiedzaną jaskinią w Europie. Jaskinia Vrtoglavica w Alpach Julijskich posiada najgłębszą studnię jaskiniową na świecie. Liczy 603 metry. Dopuszczalna zawartość alkoholu we krwi osoby prowadzącej samochód wynosi 0,5 promila. 135 osób na 1000 posiada broń palną. W Słowenii znajduje się druga największa na świecie skocznia narciarska – Letalnica bratov Gorišek.
AndrzejJ.
zbanowany
Posty: 7149
Dołączył(a): 01.12.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) AndrzejJ. » 06.03.2010 23:09

Niby ładne.Ale nuda.Nie wiem po co wędrujesz? Nuda ?
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 07.03.2010 17:48

AndrzejJ. napisał(a):Niby ładne.Ale nuda.Nie wiem po co wędrujesz? Nuda ?


Niby mi miło, że Ci się niby podoba.
Co do reszty wpisu - podejdę pozytywnie i nie będę się odnosił. :)

Jolu, Lidio, Mariuszu - dziękuję za Wasze słowa. Zawsze mnie cieszy, jeśli komuś się spodobają moje wynurzenia.

Pozdrawiam serdecznie,
Wojtek
Południowiec
Croentuzjasta
Posty: 131
Dołączył(a): 31.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Południowiec » 21.03.2010 19:12

Przeczytałem relację - super zdjęcia, widoki, super wszystko.
Mam kilka pytań. Wybieramy się na Majówkę. Pierwsze hasło było Rzym, ale ze względu na odległość i chęć obcowania z naturą wybraliśmy Alpy Słoweńskie-Julijskie. Jadę z żoną i 7 letnią córką. Wyjeżdżamy po pracy w piątek ok. 18.00 powrót planowany w nocy z pon na wt. Zatem mamy 3 pełne dni. Nocleg planujemy w Krjanskiej Gorze. Napisz proszę co warto zobaczyć, gdzie iść, gdzie wybrać nocleg??
Jadę z rodziną więc nie nastawiam się na intensywne chodzenie po górach, raczej wypoczynek, rekreacja.


Pozdrawiam
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 21.03.2010 20:18

Południowiec napisał(a):Przeczytałem relację - super zdjęcia, widoki, super wszystko.

Dziękuję bardzo. :)

Południowiec napisał(a):Mam kilka pytań. Wybieramy się na Majówkę. Nocleg planujemy w Krjanskiej Gorze. Napisz proszę co warto zobaczyć, gdzie iść, gdzie wybrać nocleg??
Jadę z rodziną więc nie nastawiam się na intensywne chodzenie po górach, raczej wypoczynek, rekreacja.

Ja nocuję w schroniskach, schronach, namiocie bądź samochodzie. Więc nie jestem w stanie pomóc w kwestii bardziej cywilizowanego noclegu.

Na początku maja w Alpach jeszcze trwa zima - więc słusznie, że nie wybierasz się wysoko w góry.
Możesz zajrzeć pod adres http://wfs.w.of.pl/Sloven09/Sloven09.html. W najbliższym czasie planuję sporządzenie relacji z tego wyjazdu, ale jeśli będziesz miał już jakieś pytania do zamieszczonych tam zdjęć, spróbuję odpowiedzieć.

Pozdrawiam,
Wojtek Franz
Południowiec
Croentuzjasta
Posty: 131
Dołączył(a): 31.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Południowiec » 22.03.2010 10:57

Jestem pod wrażeniem twoich wypraw, począwszy od Beskidów poprzez Alpy, Sardynię, Hiszpanię skończywszy na Hawajach, Andach...pięknie, aż żal człowiekowi.
Czasem się zastanawiam czy nie lepiej trochę odpuścić, zwolnić, zobaczyć coś pięknego a nie tylko non stop w biegu z jednej pracy do drugiej, a może jeszcze jakiś etat, a może to kupić, gdzieś zainwestować etc. - można zwariować, na Majówkę czas wyliczony piątek 18,00 wyjazd, wtorek najpóźniej 5.00 rano powrót - wiem, że jest to chore.

A wracając do tematu na pewno chciałbym pojechać nad jezioro Blejsko i Bohinjsko, przełęcz Vrsic, w zasadzie temat jest mi całkiem obcy i nie wiem gdzie damy radę wyjść z moją małą, u nas wychodziłem na Rysy, Orlą Percią ale to sam.
Czy pomysł wynajęcia lokum w Krjanskiej jest dobry??
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 22.03.2010 15:00

Południowiec napisał(a):Czasem się zastanawiam czy nie lepiej trochę odpuścić, zwolnić, zobaczyć coś pięknego a nie tylko non stop w biegu

No cóż, ja wjechałem na górkę, po czym zdjąłem nogę z gazu. Jeszcze przez jakiś czas powinien się wehikuł toczyć na luzie. ;)

Południowiec napisał(a):A wracając do tematu na pewno chciałbym pojechać nad jezioro Blejsko i Bohinjsko, przełęcz Vrsic, w zasadzie temat jest mi całkiem obcy i nie wiem gdzie damy radę wyjść z moją małą, u nas wychodziłem na Rysy, Orlą Percią ale to sam.
Czy pomysł wynajęcia lokum w Krjanskiej jest dobry??

Co do wycieczek górskich, to - tak jak wspomniałem - będą jeszcze warunki zimowe. Raczej ostrożnie!

Vrsic, jeziora Blejsko i Bohinjsko - są w zasięgu ręki z Kranjskej Gory. Byłoby to więc całkiem dobre miejsce na bazę.
Przy okazji warto rzucić okiem i na Radovljicę.

Gdybyś chciał też zobaczyć Kranj, Ljubljanę czy Skofja Lokę (dla mnie hit) - to lepsze byłoby miejsce w okolicy Bledu, Radovljicy. Ale za wiele w trzy dni też nie da się przecież zobaczyć.

Pozdrawiam,
Wojtek Franz
Południowiec
Croentuzjasta
Posty: 131
Dołączył(a): 31.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Południowiec » 24.03.2010 13:05

Dziękuję za informacje

Pozdrawiam
trinity
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 421
Dołączył(a): 07.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) trinity » 24.03.2010 21:46

łyknęłam Twoją relację jednym tchem i czuję jak zapał chodzenia po górach we mnie rośnie :D
Mam nadzieję, że choć część Twoich zdobytych szczytów i mi uda się kiedyś zaliczyć :wink: Zauroczyły mnie:
Triglav, Jof di Montasio i przejście ostrą jak żyleta granią 8O
Twoje relacje są pięknie opisywane i okraszane wspaniałymi fotkami, że mogą posłużyć jako przewodniki:)
Jak na razie, to z dziećmi wędrujemy po znaaaacznie łagodniejszych górach, ale mam smaka na konkretne wspinaczki :D
Pozdrawiam :D
Fatamorgana
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6257
Dołączył(a): 08.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fatamorgana » 25.03.2010 20:49

Franz napisał(a):
AndrzejJ. napisał(a):Niby ładne.Ale nuda.Nie wiem po co wędrujesz? Nuda ?


Niby mi miło, że Ci się niby podoba.
Co do reszty wpisu - podejdę pozytywnie i nie będę się odnosił. :)

Jolu, Lidio, Mariuszu - dziękuję za Wasze słowa. Zawsze mnie cieszy, jeśli komuś się spodobają moje wynurzenia.

Pozdrawiam serdecznie,
Wojtek


Wojtku, widzisz sam, że niektórym już tak nudno w biurach podróży, że zazdroszczą Ci Twojego braku nudy.

Najgorzej, jak ktoś czegoś nie rozumie i nie potrafi uszanować tego, że inni rozumieją...

Pozdr.
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 27.03.2010 15:22

trinity napisał(a):Jak na razie, to z dziećmi wędrujemy po znaaaacznie łagodniejszych górach, ale mam smaka na konkretne wspinaczki :D

Bardzo się cieszę, że potrafiłem czymś zainteresować i może zasugerować przyszłe trasy. :)
Trzymam kciuki za realizację planów. 8)

Fatamorgana napisał(a):Najgorzej, jak ktoś czegoś nie rozumie i nie potrafi uszanować tego, że inni rozumieją...

Ale i tak nie jest źle. Przecież mogłem się doczekać statystyk, ileż to ludzi rocznie ginie w górach, a może i jakichś hipotez na temat ich IQ poniżej zera. ;)

Nie wszyscy muszą wszystko rozumieć...

Pozdrawiam,
Wojtek
Jolanta M
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4523
Dołączył(a): 02.12.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jolanta M » 27.03.2010 20:26

Franz napisał(a):
Fatamorgana napisał(a):Najgorzej, jak ktoś czegoś nie rozumie i nie potrafi uszanować tego, że inni rozumieją...

Ale i tak nie jest źle. Przecież mogłem się doczekać statystyk, ileż to ludzi rocznie ginie w górach, a może i jakichś hipotez na temat ich IQ poniżej zera. ;)

Nie wszyscy muszą wszystko rozumieć...

Wojtku...
W świecie, gdzie tak mało tolerancyjni są ci, którzy domagają się tolerancji i tak mało rozumieją innych ci, którzy domagają się zrozumienia, Twoje podejście budzi szacunek i mój niekłamany podziw. Jeszcze większy niż Twoje wyprawy, foty i relacje. O ile to oczywiście możliwe. :D :D :D
Czapki z głów!!! 8) :D

Mam nadzieję, że nie namieszałam. :)

Serdecznie pozdrawiam
Jola
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 28.03.2010 21:02

Jolanta M napisał(a):W świecie, gdzie tak mało tolerancyjni są ci, którzy domagają się tolerancji i tak mało rozumieją innych ci, którzy domagają się zrozumienia, Twoje podejście budzi szacunek i mój niekłamany podziw. Jeszcze większy niż Twoje wyprawy, foty i relacje. O ile to oczywiście możliwe. :D :D :D

Trochę mnie zatkało. :oops:

Bardzo Ci dziękuję za Twoje słowa. Ale w tej sytuacji przyznam się od razu.
Wychowywano mnie w duchu tolerancji i brania pod uwagę argumentów każdej strony. Gdy byłem młodym człowiekiem, byłem pewien, że jestem tolerancyjny. A później... zrozumiałem, jakie to skomplikowane i jak mi wciąż wiele brakuje do pełnej tolerancji.
Uczę się jej stale i będę się uczył do końca życia.

Pozdrawiam,
Wojtek
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 01.10.2012 18:52

Krótka zajawka najnowszej wizyty w Alpach Julijskich.
Tym razem po stronie włoskiej.

P2130687.JPG


P2130717.JPG


P2130741.JPG


P2130772.JPG


P2130792.JPG
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 01.10.2012 19:02

I na granicy włosko-słoweńskiej.

P2130842.JPG


P2130866.JPG


P2130877.JPG


P2130883.JPG


P2130897.JPG
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 01.10.2012 19:10

Witaj.

Czy ten na ostatnim zdjęciu to Triglav?

Pozdrawiam.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Słowenia - Slovenija



cron
Słowenia: Alpy Julijskie oraz Kamnisko-Savinjske - strona 13
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone