Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Skok z Bałtyku do Jadranu, czyli nowe zauroczenie

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
robertpeti
Croentuzjasta
Posty: 347
Dołączył(a): 03.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) robertpeti » 26.01.2020 17:41

My planujemy: prom Trelleborg -Rostock i nocleg albo na pld Austrii albo w okolicach Maribor. A mieszkamy w ehipnie Skåne ok 40 km od Baltyku i dlatego wszystko zgodnie z tytulem "Skok z Baltyku do Jadranu... "
Beatka73
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 120
Dołączył(a): 18.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Beatka73 » 26.01.2020 19:27

Fajnie się czyta gdy ktoś jedzie tam pierwszy raz, zaraz się lawina wspomnień nasuwa :). Nasz 1 raz to była Brela w 2014, i pomimo pogody wtedy w kratkę przepadliśmy na amen :P . W tym roku po raz piąty Cro :lol: :lol: :lol:
Yaroo
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 78
Dołączył(a): 09.01.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) Yaroo » 27.01.2020 00:53

Tak przywykliśmy do czystej kamienistej plaży, że gdy pewnego dnia odwiedziliśmy słynny Nin z jego laguną, czuliśmy się dziwnie wchodząc do wody po piasku :wink:. Ba, ten piasek, do którego tak ambitnie zmierzaliśmy co roku w Polsce, nagle zaczął nam przeszkadzać. Był w plecaku, na karimacie, w ustach, owocach... Nawet woda na ninskiej lagunie była mętna od piasku. Normalnie w głowie się poprzewracało :mrgreen:. Żarty, żartami, ale sama kąpiel dla dzieciaków była super, woda jeszcze cieplejsza niż na Virze. No i to nietypowe, jak na Chorwację, plażowanie boso. Zabawa bez obawy o skaleczenie stóp. Wszędzie piach, tylko piach... Jeden dzień inny od pozostałych :lol:
Nie zapomnę też widoków, a konkretnie tego zderzenia przyjaznej plaży i turkusowej wody z groźnymi, zimnymi górami Parku Narodowego Paklenica w tle. Coś niesamowitego.

velebit_z_Ninu2.jpg

velebit_z_Ninu.jpg

Po kąpieli zajrzeliśmy też do najmniejszej katedry świata, czyli Kościoła Św. Krzyża.
Nin_mini_katedra.jpg
Epepa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 518
Dołączył(a): 29.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Epepa » 27.01.2020 13:51

Te góry w tle wyglądają po prostu nieziemsko. 8O Jakby zostały doklejone do zdjęcia. :D Ja też za piaszczystymi plażami nie przepadam, ale od czasu do czasu fajna odmiana. :D
Yaroo
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 78
Dołączył(a): 09.01.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) Yaroo » 27.01.2020 16:18

Epepa napisał(a):Te góry w tle wyglądają po prostu nieziemsko. 8O Jakby zostały doklejone do zdjęcia. :D

Dokładnie
:papa:
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2921
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 27.01.2020 16:41

Ale fajnie, od razu przypomina mi się pierwszy wyjazd do Breli.
Też podjarani jak polski grill od maja do września, oszołomieni widokami.
Później wymagania wzrastają, ogłada oraz chęć poznawania jeszcze i jeszcze prowadzi w mniej dostępne miejsca, później wyspy, zabytki, uliczki, niedostępne plaże.
Czekam na dalsze przygody "pierwszo klasistów" bo na prawdę wracają wspomnienia.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7944
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 27.01.2020 17:45

Yaroo napisał(a):Ba, ten piasek, do którego tak ambitnie zmierzaliśmy co roku w Polsce, nagle zaczął nam przeszkadzać. Był w plecaku, na karimacie, w ustach, owocach...

Ja jeszcze do tego dodaję auto, z którego się go (tego piasku) pozbywałem po wizytach nad Bałtykiem mniej wiecej w okolicach Bożego narodzenia po kilkukrotnym odkurzaniu. :wink:
Brak piasku w Chorwacji to jak dla mnie baaardzo duży plus :oczko_usmiech: :mrgreen:
Ps. Ja do tego opalam się naczerwono wiec każde ziarenko piasku czuję pod koszulką :oczko_usmiech: :mrgreen:
Yaroo
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 78
Dołączył(a): 09.01.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) Yaroo » 28.01.2020 09:31

dids76 napisał(a):Ja jeszcze do tego dodaję auto, z którego się go (tego piasku) pozbywałem po wizytach nad Bałtykiem mniej wiecej w okolicach Bożego narodzenia po kilkukrotnym odkurzaniu. :wink:
Brak piasku w Chorwacji to jak dla mnie baaardzo duży plus :oczko_usmiech: :mrgreen:

I na kwaterze czyściej, nic nie zgrzyta pod stopami :wink:
kai_30
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 78
Dołączył(a): 01.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) kai_30 » 29.01.2020 15:52

dids76 napisał(a):Ja do tego opalam się naczerwono wiec każde ziarenko piasku czuję pod koszulką :oczko_usmiech: :mrgreen:


Mam to samo :mrgreen: Znajomi z różnych części Polski zazdroszczą nam tego, że na plażę mamy 15 minut drogi, i zawsze z lekką zazdrością dopytują, jak często bywamy w sezonie. Eeee, jak mamy gości z różnych części Polski którzy się domagają plażowania? :mrgreen: Jak dzieci były małe, to owszem, zagryzałam zęby i jeździłam, żeby sobie z piasku zamki pobudowały, ale na szczęście już im przeszło :wink: Po sezonie owszem, ale po to, żeby sobie połazić i jodu powdychać.
piotrekbeti
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 689
Dołączył(a): 26.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrekbeti » 29.01.2020 17:13

Szczerze nam też bardziej pasuje żwir i skałki niż piasek. Mniej uciążliwy jednak. Po 8 urlopach z rzędu na Bałtykiem, po ostatnim razie gdy lało 10/14 dni i do tego sinice i bakterie w wodzie plus zakaz kąpieli powiedzieliśmy dosyć. Dosyć syfiastego morza przeludnionych plaż i pogody w lecie jak jesienią i wody 12 stopni C w sezonie i cen za frytki z flądrą jak za frykasy w 5 gwiazdkowym hotelu z noclegiem. Efekt WOW niezapomniany gdy po kilkunastogodzinnej podróży zobaczysz Jadran za Zadarem, Pogoda zwykle 14/13.5 dni, czasem jakiś deszczyk lub chmurki. Woda kryształ, takich tłumów jednak zwykle w Cro nie ma, nie musisz lecieć skoro świt żeby parawan rozstawiać. Temperatura zwykle 30plus a nie 12 woda 18 powietrze nad Bałtykiem co w sumie daje tyle samo? Niekoniecznie. Nad Jadranem 30 kilka plus 20 kilka daje 60stopni?Różnica jest, bluzy zwykle potrzebne są na dojazd a nie na miejscu w sezonie. Ceny zwykle niewiele wyższe w Cro, wiadomo ze względu na odległości dojazd będzie droższy ale niekiedy niewiele dłuższy. Ja osobiście nasze morze odwiedzałem tylko wędkarsko ostatnio ale ze względu na obecny zakaz, brak ryb i syf w wodzie to też już odpadło. Następny wyjazd na dorsze to chyba Dania i Norwegia bo mimo tego samego akwenu tam ryby są jednak jeszcze? Turystycznie Bałtyk odpadł na stałe
Trajgul
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1776
Dołączył(a): 26.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Trajgul » 29.01.2020 18:29

Co prawda wątek o Bałtyku już mamy ale powtórzę się. Mam 100 km do naszego Morza, a tylko 2 razy życiu byłem tam na urlopie, 4-dniowym, tyle ze pogoda wowczas była w porządku. Oczywiście zdarza się raz w roku/2 lata podjechać nad zatokę, żeby dzieci się popluskały. Nigdy nie rozumiałem, że aż takim zainteresowaniem cieszy się nasz Bałtyk, patrząc na ilość samochodów z rejestracjami z płd Polski, a szczególnie ze Śląska.
Epepa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 518
Dołączył(a): 29.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Epepa » 29.01.2020 18:55

Trajgul napisał(a):Nigdy nie rozumiałem, że aż takim zainteresowaniem cieszy się nasz Bałtyk, patrząc na ilość samochodów z rejestracjami z płd Polski, a szczególnie ze Śląska.

Może dlatego, że dla nas Bałtyk jest daleki i na co dzień nie tak łatwo osiągalny. Teraz są inne drogi, więc czas podróży znacznie się skrócił, ale to i tak zupełnie inne krajobrazy i przez to są atrakcyjne. Nad "naszym morzem" nie byłam już prawie 10 lat i ciężko mi sobie wyobrazić wypoczynek między parawanami, ale już na przykład taki spacer z Pogorzelicy w stronę Mrzeżyna, gdzie jest tylko morze, las i plaża to już zupełnie inna bajka. :mrgreen:
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 29.01.2020 19:05

Epepa napisał(a):Może dlatego, że dla nas Bałtyk jest daleki i na co dzień nie tak łatwo osiągalny. Teraz są inne drogi, więc czas podróży znacznie się skrócił, ale to i tak zupełnie inne krajobrazy i przez to są atrakcyjne. Nad "naszym morzem" nie byłam już prawie 10 lat i ciężko mi sobie wyobrazić wypoczynek między parawanami, ale już na przykład taki spacer z Pogorzelicy w stronę Mrzeżyna, gdzie jest tylko morze, las i plaża to już zupełnie inna bajka. :mrgreen:

Ja chciałabym pojechać na majówkę lub we wrześniu troszkę pospacerować nad brzegiem Bałtyku, ale jakoś zawsze nie po drodze... Ostatni raz w 2011 roku byłam właśnie we wrześniu i spacerki były bardzo przyjemne...
Yaroo
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 78
Dołączył(a): 09.01.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) Yaroo » 31.01.2020 21:39

Z tych kliku wyjazdowych dni był jeszcze wypad na Księżycową Wyspę. Witał nas Paski Most ze średniowieczną Fortica Pag.

ruiny_Pag.jpg

Klimat wyspy jest specyficzny i urzekający. Musiałem stanąć i zrobić zdjęcie mojej wysłużonej karecie na tle tej Route 50 w Nevadzie :lol:

Pag_auto.JPG

Chorwacja jest piękna, mimo, że w swojej pierwszej podróży widziałem tylko jej niewielką cząstkę. Pozostałe dni to błogie lenistwo i faszerowanie się witaminami D i B :mrgreen:
Pag1.jpg
agniecha0103
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 555
Dołączył(a): 30.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) agniecha0103 » 05.02.2020 20:37

Nasz Bałtyk jest cudny... piękny i zimny
Ostatnio byliśmy w 2018 roku, po wielu
latach przerwy... chcieliśmy zobaczyć,
czy coś zmieniło się na lepsze...
Niestety... Więc w tym roku Brać...
Cieszę się , że zdecydowaliście się na
Chorwację...ją albo się kocha albo nienawidzi
Czekam na dalszą opowieść...
Pozdrawiam Agniecha
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Skok z Bałtyku do Jadranu, czyli nowe zauroczenie - strona 6
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone