Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Skok z Bałtyku do Jadranu, czyli nowe zauroczenie

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
robertpeti
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) robertpeti » 26.01.2020 17:41

My planujemy: prom Trelleborg -Rostock i nocleg albo na pld Austrii albo w okolicach Maribor. A mieszkamy w ehipnie Skåne ok 40 km od Baltyku i dlatego wszystko zgodnie z tytulem "Skok z Baltyku do Jadranu... "
Beatka73
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) Beatka73 » 26.01.2020 19:27

Fajnie się czyta gdy ktoś jedzie tam pierwszy raz, zaraz się lawina wspomnień nasuwa :). Nasz 1 raz to była Brela w 2014, i pomimo pogody wtedy w kratkę przepadliśmy na amen :P . W tym roku po raz piąty Cro :lol: :lol: :lol:
Yaroo
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) Yaroo » 27.01.2020 00:53

Tak przywykliśmy do czystej kamienistej plaży, że gdy pewnego dnia odwiedziliśmy słynny Nin z jego laguną, czuliśmy się dziwnie wchodząc do wody po piasku :wink:. Ba, ten piasek, do którego tak ambitnie zmierzaliśmy co roku w Polsce, nagle zaczął nam przeszkadzać. Był w plecaku, na karimacie, w ustach, owocach... Nawet woda na ninskiej lagunie była mętna od piasku. Normalnie w głowie się poprzewracało :mrgreen:. Żarty, żartami, ale sama kąpiel dla dzieciaków była super, woda jeszcze cieplejsza niż na Virze. No i to nietypowe, jak na Chorwację, plażowanie boso. Zabawa bez obawy o skaleczenie stóp. Wszędzie piach, tylko piach... Jeden dzień inny od pozostałych :lol:
Nie zapomnę też widoków, a konkretnie tego zderzenia przyjaznej plaży i turkusowej wody z groźnymi, zimnymi górami Parku Narodowego Paklenica w tle. Coś niesamowitego.

velebit_z_Ninu2.jpg

velebit_z_Ninu.jpg

Po kąpieli zajrzeliśmy też do najmniejszej katedry świata, czyli Kościoła Św. Krzyża.
Nin_mini_katedra.jpg
Epepa
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Epepa » 27.01.2020 13:51

Te góry w tle wyglądają po prostu nieziemsko. 8O Jakby zostały doklejone do zdjęcia. :D Ja też za piaszczystymi plażami nie przepadam, ale od czasu do czasu fajna odmiana. :D
Yaroo
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) Yaroo » 27.01.2020 16:18

Epepa napisał(a):Te góry w tle wyglądają po prostu nieziemsko. 8O Jakby zostały doklejone do zdjęcia. :D

Dokładnie
:papa:
kaeres
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 27.01.2020 16:41

Ale fajnie, od razu przypomina mi się pierwszy wyjazd do Breli.
Też podjarani jak polski grill od maja do września, oszołomieni widokami.
Później wymagania wzrastają, ogłada oraz chęć poznawania jeszcze i jeszcze prowadzi w mniej dostępne miejsca, później wyspy, zabytki, uliczki, niedostępne plaże.
Czekam na dalsze przygody "pierwszo klasistów" bo na prawdę wracają wspomnienia.
dids76
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 27.01.2020 17:45

Yaroo napisał(a):Ba, ten piasek, do którego tak ambitnie zmierzaliśmy co roku w Polsce, nagle zaczął nam przeszkadzać. Był w plecaku, na karimacie, w ustach, owocach...

Ja jeszcze do tego dodaję auto, z którego się go (tego piasku) pozbywałem po wizytach nad Bałtykiem mniej wiecej w okolicach Bożego narodzenia po kilkukrotnym odkurzaniu. :wink:
Brak piasku w Chorwacji to jak dla mnie baaardzo duży plus :oczko_usmiech: :mrgreen:
Ps. Ja do tego opalam się naczerwono wiec każde ziarenko piasku czuję pod koszulką :oczko_usmiech: :mrgreen:
Yaroo
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) Yaroo » 28.01.2020 09:31

dids76 napisał(a):Ja jeszcze do tego dodaję auto, z którego się go (tego piasku) pozbywałem po wizytach nad Bałtykiem mniej wiecej w okolicach Bożego narodzenia po kilkukrotnym odkurzaniu. :wink:
Brak piasku w Chorwacji to jak dla mnie baaardzo duży plus :oczko_usmiech: :mrgreen:

I na kwaterze czyściej, nic nie zgrzyta pod stopami :wink:
kai_30
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) kai_30 » 29.01.2020 15:52

dids76 napisał(a):Ja do tego opalam się naczerwono wiec każde ziarenko piasku czuję pod koszulką :oczko_usmiech: :mrgreen:

Mam to samo :mrgreen: Znajomi z różnych części Polski zazdroszczą nam tego, że na plażę mamy 15 minut drogi, i zawsze z lekką zazdrością dopytują, jak często bywamy w sezonie. Eeee, jak mamy gości z różnych części Polski którzy się domagają plażowania? :mrgreen: Jak dzieci były małe, to owszem, zagryzałam zęby i jeździłam, żeby sobie z piasku zamki pobudowały, ale na szczęście już im przeszło :wink: Po sezonie owszem, ale po to, żeby sobie połazić i jodu powdychać.
piotrekbeti
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrekbeti » 29.01.2020 17:13

Szczerze nam też bardziej pasuje żwir i skałki niż piasek. Mniej uciążliwy jednak. Po 8 urlopach z rzędu na Bałtykiem, po ostatnim razie gdy lało 10/14 dni i do tego sinice i bakterie w wodzie plus zakaz kąpieli powiedzieliśmy dosyć. Dosyć syfiastego morza przeludnionych plaż i pogody w lecie jak jesienią i wody 12 stopni C w sezonie i cen za frytki z flądrą jak za frykasy w 5 gwiazdkowym hotelu z noclegiem. Efekt WOW niezapomniany gdy po kilkunastogodzinnej podróży zobaczysz Jadran za Zadarem, Pogoda zwykle 14/13.5 dni, czasem jakiś deszczyk lub chmurki. Woda kryształ, takich tłumów jednak zwykle w Cro nie ma, nie musisz lecieć skoro świt żeby parawan rozstawiać. Temperatura zwykle 30plus a nie 12 woda 18 powietrze nad Bałtykiem co w sumie daje tyle samo? Niekoniecznie. Nad Jadranem 30 kilka plus 20 kilka daje 60stopni?Różnica jest, bluzy zwykle potrzebne są na dojazd a nie na miejscu w sezonie. Ceny zwykle niewiele wyższe w Cro, wiadomo ze względu na odległości dojazd będzie droższy ale niekiedy niewiele dłuższy. Ja osobiście nasze morze odwiedzałem tylko wędkarsko ostatnio ale ze względu na obecny zakaz, brak ryb i syf w wodzie to też już odpadło. Następny wyjazd na dorsze to chyba Dania i Norwegia bo mimo tego samego akwenu tam ryby są jednak jeszcze? Turystycznie Bałtyk odpadł na stałe
Trajgul
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Trajgul » 29.01.2020 18:29

Co prawda wątek o Bałtyku już mamy ale powtórzę się. Mam 100 km do naszego Morza, a tylko 2 razy życiu byłem tam na urlopie, 4-dniowym, tyle ze pogoda wowczas była w porządku. Oczywiście zdarza się raz w roku/2 lata podjechać nad zatokę, żeby dzieci się popluskały. Nigdy nie rozumiałem, że aż takim zainteresowaniem cieszy się nasz Bałtyk, patrząc na ilość samochodów z rejestracjami z płd Polski, a szczególnie ze Śląska.
Epepa
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Epepa » 29.01.2020 18:55

Trajgul napisał(a):Nigdy nie rozumiałem, że aż takim zainteresowaniem cieszy się nasz Bałtyk, patrząc na ilość samochodów z rejestracjami z płd Polski, a szczególnie ze Śląska.

Może dlatego, że dla nas Bałtyk jest daleki i na co dzień nie tak łatwo osiągalny. Teraz są inne drogi, więc czas podróży znacznie się skrócił, ale to i tak zupełnie inne krajobrazy i przez to są atrakcyjne. Nad "naszym morzem" nie byłam już prawie 10 lat i ciężko mi sobie wyobrazić wypoczynek między parawanami, ale już na przykład taki spacer z Pogorzelicy w stronę Mrzeżyna, gdzie jest tylko morze, las i plaża to już zupełnie inna bajka. :mrgreen:
agata26061
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 29.01.2020 19:05

Epepa napisał(a):Może dlatego, że dla nas Bałtyk jest daleki i na co dzień nie tak łatwo osiągalny. Teraz są inne drogi, więc czas podróży znacznie się skrócił, ale to i tak zupełnie inne krajobrazy i przez to są atrakcyjne. Nad "naszym morzem" nie byłam już prawie 10 lat i ciężko mi sobie wyobrazić wypoczynek między parawanami, ale już na przykład taki spacer z Pogorzelicy w stronę Mrzeżyna, gdzie jest tylko morze, las i plaża to już zupełnie inna bajka. :mrgreen:

Ja chciałabym pojechać na majówkę lub we wrześniu troszkę pospacerować nad brzegiem Bałtyku, ale jakoś zawsze nie po drodze... Ostatni raz w 2011 roku byłam właśnie we wrześniu i spacerki były bardzo przyjemne...
Yaroo
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) Yaroo » 31.01.2020 21:39

Z tych kliku wyjazdowych dni był jeszcze wypad na Księżycową Wyspę. Witał nas Paski Most ze średniowieczną Fortica Pag.

ruiny_Pag.jpg

Klimat wyspy jest specyficzny i urzekający. Musiałem stanąć i zrobić zdjęcie mojej wysłużonej karecie na tle tej Route 50 w Nevadzie :lol:

Pag_auto.JPG

Chorwacja jest piękna, mimo, że w swojej pierwszej podróży widziałem tylko jej niewielką cząstkę. Pozostałe dni to błogie lenistwo i faszerowanie się witaminami D i B :mrgreen:
Pag1.jpg
agniecha0103
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) agniecha0103 » 05.02.2020 20:37

Nasz Bałtyk jest cudny... piękny i zimny
Ostatnio byliśmy w 2018 roku, po wielu
latach przerwy... chcieliśmy zobaczyć,
czy coś zmieniło się na lepsze...
Niestety... Więc w tym roku Brać...
Cieszę się , że zdecydowaliście się na
Chorwację...ją albo się kocha albo nienawidzi
Czekam na dalszą opowieść...
Pozdrawiam Agniecha
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze Relacje z podróży

Skok z Bałtyku do Jadranu, czyli nowe zauroczenie - strona 6
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019