Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Sedam Bisera

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Agatek85
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 08.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Agatek85 » 05.06.2017 14:37

Witam serdecznie wszystkich:)
W lipcu wybieramy się do Kasteli Luksic;) czytałem poprzednie opinie zawarte w tym wątku i jednak po dogłębnej analizie nie odrzuciliśmy rezerwacji w powyższej miejscowości. Źle chyba być nie powinno jak na pierwszy raz, będzie potem dopiero można porównać po dalszych eskapadach:). Jedziemy tam na tydzień, będziemy zwiedzać i Split i Togir, trochę też na pewno posiedzimy na plaży. Chcemy również wybrać się do Parku Krka. Może jakaś wyspa warta odwiedzenia w pobliżu?:) i jak tam wygląda plażowanie i atrakcje:)? będzie dobrze;P)?
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 05.06.2017 16:20

Agatek85 napisał(a):Witam serdecznie wszystkich:)
W lipcu wybieramy się do Kasteli Luksic;) czytałem poprzednie opinie zawarte w tym wątku i jednak po dogłębnej analizie nie odrzuciliśmy rezerwacji w powyższej miejscowości. Źle chyba być nie powinno jak na pierwszy raz, będzie potem dopiero można porównać po dalszych eskapadach:). Jedziemy tam na tydzień, będziemy zwiedzać i Split i Togir, trochę też na pewno posiedzimy na plaży. Chcemy również wybrać się do Parku Krka. Może jakaś wyspa warta odwiedzenia w pobliżu?:) i jak tam wygląda plażowanie i atrakcje:)? będzie dobrze;P)?

Będzie dobrze. :idea:
Hakla
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 17.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Hakla » 17.07.2017 11:01

Witam wszystkich na forum :)

W niedługim czasie wybieramy się ze znajomymi do Starej Kasteli - natomiast mam pytanie nieco mniej typowe, na którego temat nic nie mogę znaleźć: Czy w Kasteli lub niedalekiej okolicy są ogólnodostępne boiska do siatkówki plażowej?

Jedyne co udało mi się znaleźć to zdjęcie: https://s-ec.bstatic.com/images/hotel/m ... 070732.jpg

Z góry dziękuję za wszelkie informacje :)
luk006
Mistrz Świata FIFA
Avatar użytkownika
Posty: 1505
Dołączył(a): 19.12.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) luk006 » 17.07.2017 17:57

TO boisko znajduje się w Lukśću,na pograniczu z Kaśtelem Starim. Kilka stron wcześniej wkleiłem mapkę. To punkt oznaczony literką "D".
Hakla
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 17.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Hakla » 18.07.2017 08:05

luk006 napisał(a):TO boisko znajduje się w Lukśću,na pograniczu z Kaśtelem Starim. Kilka stron wcześniej wkleiłem mapkę. To punkt oznaczony literką "D".


Bardzo dziękuje :)

W takim razie warto będzie wziąć ze sobą piłkę :)

Gdyby ktoś miał informację o jakiś innych boiskach będę równie wdzięczny :)
kasiaNC
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 10.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) kasiaNC » 11.01.2018 19:43

Agatek85 napisał(a):Witam serdecznie wszystkich:)
W lipcu wybieramy się do Kasteli Luksic;) czytałem poprzednie opinie zawarte w tym wątku i jednak po dogłębnej analizie nie odrzuciliśmy rezerwacji w powyższej miejscowości. Źle chyba być nie powinno jak na pierwszy raz, będzie potem dopiero można porównać po dalszych eskapadach:). Jedziemy tam na tydzień, będziemy zwiedzać i Split i Togir, trochę też na pewno posiedzimy na plaży. Chcemy również wybrać się do Parku Krka. Może jakaś wyspa warta odwiedzenia w pobliżu?:) i jak tam wygląda plażowanie i atrakcje:)? będzie dobrze;P)?


I jak, jakie wrażenia? Warto? Pytam, bo też myślę o tej miejscowości na 2018 :)
Anitaradzi
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 14.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Anitaradzi » 02.02.2018 12:41

WITAM,
JESTEM PIERWSZY RAZ NA FORUM, WIELE JUŻ WĄTKÓW CZYTAŁAM, BO TO NASZA PIERWSZA PODRÓŻ DO CRO, WIĘC WSZYSTKO MNIE INTERESUJE. ALE NAJBARDZIEJ OKOLICA KASTEL NOVI, BO WŁAŚNIE TAM SIĘ WYBIERAMY. JEDZIEMY W DRUGIEJ POŁOWIE CZERWCA. KTOŚ MOŻE PODZIELI SIĘ JAKIMIŚ POLECANYMI KNAJPKAMI, PLAŻAMI, OKOLICĄ - CO CIEKAWEGO, GDZIE SIĘ WYBRAĆ. JEDZIEMY Z DWÓJKĄ DZIECI WIĘC JAKIEŚ ATRAKCJE DLA NICH MOŻE?
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 02.02.2018 12:51

Anitaradzi napisał(a):WITAM,
JESTEM PIERWSZY RAZ NA FORUM, WIELE JUŻ WĄTKÓW CZYTAŁAM, BO TO NASZA PIERWSZA PODRÓŻ DO CRO, WIĘC WSZYSTKO MNIE INTERESUJE. ALE NAJBARDZIEJ OKOLICA KASTEL NOVI, BO WŁAŚNIE TAM SIĘ WYBIERAMY. JEDZIEMY W DRUGIEJ POŁOWIE CZERWCA. KTOŚ MOŻE PODZIELI SIĘ JAKIMIŚ POLECANYMI KNAJPKAMI, PLAŻAMI, OKOLICĄ - CO CIEKAWEGO, GDZIE SIĘ WYBRAĆ. JEDZIEMY Z DWÓJKĄ DZIECI WIĘC JAKIEŚ ATRAKCJE DLA NICH MOŻE?

Witam. :papa:

W następnych postach proszę wyłączyć Caps Lock.
Użytkownik usunięty
Kaštela Stafilic - pierwszy wyjazd

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 06.02.2018 08:38

Po kilku dniach poszukiwań, wybrałem ten apartament na pierwszy wyjazd do Horwacji, Kaštela Stafilic Samac
W sumie kierowałem się tylko położeniem, opini za dużo nie było, a na forum też za bardzo nie pomogliscie. Jak myślicie, czy na pierwszych raz to dobry wybór?
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012
Re: Kaštela Stafilic - pierwszy wyjazd

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 06.02.2018 09:13

Samfisher1974 napisał(a): na forum też za bardzo nie pomogliscie. Jak myślicie, czy na pierwszych raz to dobry wybór?


Jak dotąd nie doczekałam się bardziej szczegółowej informacji, o którą prosiłam w innym wątku - żebyś zastanowił się nad regionem, wielkością miejscowości i tym, co chcesz robić / zwiedzać na miejscu. Bez tego nie da się sensownie nikomu doradzić, bo nie wiadomo nic o oczekiwaniach. Czy wybór miejsca na wakacje oznacza dla Ciebie tylko wybór samego mieszkania? Oczywiście nawet nie mieszkając nigdy w nim mogę Ci podać krótką "charakterystykę" okolicy:
1 samoloty startujące i lądujące na położonym BARDZO blisko lotnisku
2 woda wątpliwej jakości między Splitem (port!) a Trogirem
3 blisko do zabytków i miast wartych odwiedzenia.
Niewielu użytkowników poleci Kaštele, choć tacy też istnieją. Jest cały wątek na ten temat:
sedam-bisera-t30422-120.html#p778789
Sugerowałabym mimo wszystko poszukanie mieszkania bardziej na zachód/północ od Trogiru lub mocniej na południowy wschód od wszystkich dzielnic Splitu, jeśli to ma być Twój wybrany region, czego mogę się tylko domyślać.
Żeby było jasne: odradzam Kaštele.
bank-kwater-f39.html
Popraw nazwę kraju w swoim poście.
Użytkownik usunięty
Re: Kaštela Stafilic - pierwszy wyjazd

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 06.02.2018 17:50

Mikromir napisał(a):
Samfisher1974 napisał(a): na forum też za bardzo nie pomogliscie. Jak myślicie, czy na pierwszych raz to dobry wybór?


Jak dotąd nie doczekałam się bardziej szczegółowej informacji, o którą prosiłam w innym wątku - żebyś zastanowił się nad regionem, wielkością miejscowości i tym, co chcesz robić / zwiedzać na miejscu. Bez tego nie da się sensownie nikomu doradzić, bo nie wiadomo nic o oczekiwaniach. Czy wybór miejsca na wakacje oznacza dla Ciebie tylko wybór samego mieszkania? Oczywiście nawet nie mieszkając nigdy w nim mogę Ci podać krótką "charakterystykę" okolicy:
1 samoloty startujące i lądujące na położonym BARDZO blisko lotnisku
2 woda wątpliwej jakości między Splitem (port!) a Trogirem
3 blisko do zabytków i miast wartych odwiedzenia.
Niewielu użytkowników poleci Kaštele, choć tacy też istnieją. Jest cały wątek na ten temat:
sedam-bisera-t30422-120.html#p778789
Sugerowałabym mimo wszystko poszukanie mieszkania bardziej na zachód/północ od Trogiru lub mocniej na południowy wschód od wszystkich dzielnic Splitu, jeśli to ma być Twój wybrany region, czego mogę się tylko domyślać.
Żeby było jasne: odradzam Kaštele.
bank-kwater-f39.html
Popraw nazwę kraju w swoim poście.

A tak mi sie wystrzeliło z tym "nie pomogliście" , jadę pierwszy raz , wybrałem to miejsce bo oprócz kąpieli i leżakowania chcę zwiedzić Split i Trogir. Jadę samochodem tak że na pewno troche pojezdzimy po regionie na pewno chce odwiedzić jeziora plitwickie, traktuje ten wyjazd jako poligon doświadczalny. Następnym razem będe wiedział więcej, co i jak zorganizować, gdzie sie zatrzymać, będe miał tez większa wiedzę na temat tego kraju. Trudno juz nie odkręcam tej rezerwacji , i tak na pewnoo będzie lepsza od Międzyzdroi czy Dziwnowa. Chociaz po chwili zastanowienia , może cos jednak dla mnie znajdziecie?
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012
Re: Kaštela Stafilic - pierwszy wyjazd

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 06.02.2018 18:28

Samfisher1974 napisał(a): Chociaz po chwili zastanowienia , może cos jednak dla mnie znajdziecie?

:?: :?: :?:
Nie wiem, jak mam to rozumieć.

Plitvickie po drodze, oczywiście...
Użytkownik usunięty
Re: Kaštela Stafilic - pierwszy wyjazd

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 06.02.2018 19:03

Mikromir napisał(a):
Samfisher1974 napisał(a): Chociaz po chwili zastanowienia , może cos jednak dla mnie znajdziecie?

:?: :?: :?:
Nie wiem, jak mam to rozumieć.

Plitvickie po drodze, oczywiście...

postanowiłem szukać kwatery w okolicy Rogoznicy, uważasz że to lepszy kierunek od Kastele?
rafalisko30
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1368
Dołączył(a): 17.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) rafalisko30 » 06.02.2018 19:18

Przepraszam że się wtrącam...
Powiem tak, jak na pierwszy raz w Chorwacji będziesz zachwycony Kastelą. Moje pierwsze 2 urlopy w Cro spędziłem w Kastel Kambelovac, chociaż gdy posmakowałem innych miejsc np. Igrane i Pag, to do tej pory nie mogę zrozumieć, dlaczego byłem w Kasteli aż dwa razy. Ale pierwszy raz był dla mnie wyjątkowy, byłem wręcz zachwycony i wniebowzięty, kolor morza, krajobrazy, ciepła woda, super autostrady, atrakcyjna droga nr 8, zaliczone po drodze Plitvice, to wszystko sprawiało, że siedzieliśmy cały czas na jednej i tej samej, niezbyt atrakcyjnej jak się później okazało plaży. A przelatujące nad głowami samoloty nie przeszkadzały, moja wtedy 3 letnia Ninka wręcz nie mogła się napatrzeć. Za drugim razem zaczeliśmy podjeżdżać na inne plaże i wtedy otworzyły nam się oczy. Do Kasteli mam ogromny sentyment, nawet w ubiegłym roku podjechaliśmy do niej na pół dnia poplażować i zjeść obiad w "naszej" restauracji, ale na dłuższy pobyt już na pewno tam nie zagościmy.
Podsumowując dobre miejsce wypadowe dla lubiących zwiedzać, niedaleko do Splitu, Omisia, NPA Krka, Trogiru, miejscowość fajnie położona. Dla lubiących plażowanie raczej polecam inne miejscówki.
A okolice Rogoźnicy z czystym sumieniem mogę polecić.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 06.02.2018 19:21

rafalisko30 napisał(a):Przepraszam że się wtrącam...
Powiem tak, jak na pierwszy raz w Chorwacji będziesz zachwycony Kastelą. Moje pierwsze 2 urlopy w Cro spędziłem w Kastel Kambelovac, chociaż gdy posmakowałem innych miejsc np. Igrane i Pag, to do tej pory nie mogę zrozumieć, dlaczego byłem w Kasteli aż dwa razy. Ale pierwszy raz był dla mnie wyjątkowy, byłem wręcz zachwycony i wniebowzięty, kolor morza, krajobrazy, ciepła woda, super autostrady, atrakcyjna droga nr 8, zaliczone po drodze Plitvice, to wszystko sprawiało, że siedzieliśmy cały czas na jednej i tej samej, niezbyt atrakcyjnej jak się później okazało plaży. A przelatujące nad głowami samoloty nie przeszkadzały, moja wtedy 3 letnia Ninka wręcz nie mogła się napatrzeć. Za drugim razem zaczeliśmy podjeżdżać na inne plaże i wtedy otworzyły nam się oczy. Do Kasteli mam ogromny sentyment, nawet w ubiegłym roku podjechaliśmy do niej na pół dnia poplażować i zjeść obiad w "naszej" restauracji, ale na dłuższy pobyt już na pewno tam nie zagościmy.
Podsumowując dobre miejsce wypadowe dla lubiących zwiedzać, niedaleko do Splitu, Omisia, NPA Krka, Trogiru, miejscowość fajnie położona. Dla lubiących plażowanie raczej polecam inne miejscówki.
A okolice Rogoźnicy z czystym sumieniem mogę polecić.

Super , dzieki za informacje . Własnie zacząłem sie rozglądać za kwaterą w Rogoznicy, Trogir i tak odwiedzę bo jest blisko.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne

cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone