Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Sedam Bisera

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 05.03.2017 17:40

maciej23021983 napisał(a):Witam
Jestem tu nowy, w tym roku pierwszy raz wybrałem miejsce na na wakacje Kastel Kambelować czy ktoś moze coż powiedzieć o tej miejscowości???
do tej pory bywałem w okolicy Baśka Voda


Witam.

kastel-czy-warto-t40100.html
jaka-woda-w-zatoce-kolo-kastel-t32209.html
cro-2010-kastel-stari-splitu-camp-bilus-relacja-rwana-t29009.html

Jest tak trochę "ciasno" ale może być kameralnie.

Pzdr
rafalisko30
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1368
Dołączył(a): 17.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) rafalisko30 » 05.03.2017 21:50

Maciej, jeśli jesteś nastawiony na zwiedzanie czy wieczorne spacery, to miejscówka jest jak najbardziej w porządku. Jeśli chcesz plażować, to dobrze radzę, zmień adres. Kastele, a już na pewno Kambelovac, są pod tym względem miejscówką dla mało wymagających. Sprawdzone osobiście, aczkolwiek mam duży sentyment do Kambelovac, bo tam były moje pierwsze i drugie wakacje w Chorwacji. Wspominam dobrze (wyłącznie przez mój sentymentalizm), ale moje najprzyjemniejsze wspomnienia z Chorwacji dotyczą jednak innych miejscowości.
lidziasc
Podróżnik
Posty: 27
Dołączył(a): 14.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) lidziasc » 06.03.2017 10:31

Maciej Ja byłam w tamtym rejonie 4 lata temu i dla mnie woda była piękna.
Ale byliśy ze znajomymi, którzy wcześniej byli w innym rejonie i mówili że w porównaniu do innych miejscowości jest różnica- jednak widać to przy nurkowaniu a nie "tak na oko"

W tym sezonie też pragniemy jechać do Chorwacji tylko wszystko zależy od funduszy...
maciej23021983
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 04.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) maciej23021983 » 12.03.2017 12:38

Dzięki za odpowiedzi. Jedziemy do Kastel Kambelowac ale nie wykluczone że będziemy jeździli po całym wybrzeżu a Kambelovac będzie naszą bazą wypadową.
Czy polecacie jakieś fajne miejsca do zwiedzania w tej miejscowościi jakieś godne polecenia niedrogie knajpki.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 12.03.2017 16:42

maciej23021983 napisał(a):Dzięki za odpowiedzi. Jedziemy do Kastel Kambelowac ale nie wykluczone że będziemy jeździli po całym wybrzeżu a Kambelovac będzie naszą bazą wypadową.
Czy polecacie jakieś fajne miejsca do zwiedzania w tej miejscowościi jakieś godne polecenia niedrogie knajpki.



to sa małe miejscowości połozone przy jednej drodze.Jak sie rozpedzisz to zaliczysz kilka na raz.
Do zwiedzania to masz rzut beretem do Trogiru i Splitu.
W samych kastelach to sa baszty.
W jednym jest ogród botaniczny czy dendrologiczny.Nie pamiętam,byłem dwa lata temu to był zamknięty.
Knajpki masz nad zalewem na promenadzie.
Hotel Tamaris i szkoła Baletu.
Kambelovac nie jest taki zły.
Można popodziwiać samoloty nad zalewem.
Moja rada.Zobacz gdzie masz kościół ,bo chyba o 5 rano jest 3 minutowa seria dzwonów.Masakra.
lidziasc
Podróżnik
Posty: 27
Dołączył(a): 14.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) lidziasc » 13.03.2017 18:34

Maciej- na pewno jedzcie sobie do Splitu, i zróbcie sobie wycieczkę na górę Św Jerzego. W trogirze też cudny klimat i wspaniałe lody- a na górze gdzie jest cmentarz- pięknie widać zachód słońca.
Tak jak pisze Dabecja - Trogir i Split trzeba odwiedzić.
W Kaštel Štafilić jest też taka góra,niestety nie pamiętam nazwy.... ale jest tam ogród biblijny- drzewo oliwne które poświęcił Jan Paweł 2
Trochę wyżej jest chyba nie cmentarz- ale pomnik mężczyzn i chłopców którzy zgineli na wojnie. Z tamtąd widok na lotnisko- można poobserwować :)

A co do dzwonów to my mieszkaliśmy obok kościoła i takie serie były co rano :)
TJL
Croentuzjasta
Posty: 207
Dołączył(a): 04.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) TJL » 13.03.2017 19:48

W Kastelach jest wiele przyjemnych knajp. Mi podobało się w Intrada chyba w K. Novi.
maciej23021983
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 04.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) maciej23021983 » 13.03.2017 19:50

Dziękuję za odpowiedzi na pewno wybierzemy się na jakąś wycieczkę.
Wybrałem w tym roku Kastel Kambelovač ponieważ jedziemy z 4 letnim synkiem i nie chciałem pchać się w zatłoczone miejscowości.
Czy może ktoś z was był kiedyś w Apartamentach Vagabundo?, bo właśnie tam mamy zarezerwowany apartament. Jeśli macie jakieś doświadczenie z tym miejscem proszę o opinie.
Agnieszka.Kulik
Croentuzjasta
Posty: 473
Dołączył(a): 04.12.2010
Dom na sprzedaż

Nieprzeczytany postnapisał(a) Agnieszka.Kulik » 15.03.2017 21:34

Witam,

Gdyby ktoś był zainteresowany zakupem nieruchomości w Chorwacji, mam świetną ofertę. Proszę o kontakt na PW.

Obrazek
luk006
Mistrz Świata FIFA
Avatar użytkownika
Posty: 1510
Dołączył(a): 19.12.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) luk006 » 16.03.2017 20:17

Oooo!!! Agnieszka powróciła!!! Co dobrego słychać? Jak nasze stare dobre Kaśtele? Wrzuć może więcej zdjęć albo jakiegoś linka. Pewnie cena miażdżąca, ale przynajmniej człowiek poogląda sobie. Z drugiej strony dzisiaj kumulacja - 35 mln. zł. - więc mogę powiedzieć, że jestem zainteresowany ;-).
Agnieszka.Kulik
Croentuzjasta
Posty: 473
Dołączył(a): 04.12.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Agnieszka.Kulik » 16.03.2017 21:02

luk006 napisał(a):Oooo!!! Agnieszka powróciła!!! Co dobrego słychać? Jak nasze stare dobre Kaśtele? Wrzuć może więcej zdjęć albo jakiegoś linka. Pewnie cena miażdżąca, ale przynajmniej człowiek poogląda sobie. Z drugiej strony dzisiaj kumulacja - 35 mln. zł. - więc mogę powiedzieć, że jestem zainteresowany ;-).



:) Wysłać Ci na PW?
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 17.03.2017 18:27

Agnieszka.Kulik napisał(a):
luk006 napisał(a):Oooo!!! Agnieszka powróciła!!! Co dobrego słychać? Jak nasze stare dobre Kaśtele? Wrzuć może więcej zdjęć albo jakiegoś linka. Pewnie cena miażdżąca, ale przynajmniej człowiek poogląda sobie. Z drugiej strony dzisiaj kumulacja - 35 mln. zł. - więc mogę powiedzieć, że jestem zainteresowany ;-).



:) Wysłać Ci na PW?


Co prawda nie wygrałem ale poproszę.

Pzdr
luk006
Mistrz Świata FIFA
Avatar użytkownika
Posty: 1510
Dołączył(a): 19.12.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) luk006 » 17.03.2017 18:52

Ja również chętnie zobaczę.
maciej23021983
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 04.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) maciej23021983 » 24.04.2017 19:27

Co tam ciekawego słychać w Dalmacji. Może chociaż tam wiosna zawitała na dobre .
Jaka temperatura na wybrzeżu?, woda w Adriatyku o tej porze roku to pewno ukrop w porównaniu z polskim Bałtykiem

Pozdrawiam wszystkich jeszcze tylko dwa miesiące i będziemy się tam wygrzewać na plaży w Kasteli
ŁukaszS
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 02.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) ŁukaszS » 02.06.2017 16:47

Witam,
Chciałbym odświeżyć temat. Pod koniec czerwca wybieramy się dwoma rodzinami (w składzie dzieci) do Kastel Novi. Czy możecie napisać coś więcej o plaży i wodzie w tej miejscowości. Zawsze jeździliśmy na Makarską Rivierę i było super, ale z braku miejsc u sprawdzonych osób padło na Novi. Czy woda jest czysta a plaża dość szeroka i żwirowa? Ktoś może był tam z dziećmi? Będę wdzięczny za wszelkie informacje.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne

cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone