Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Sedam Bisera

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107680
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 06.02.2018 20:37

Samfisher1974 napisał(a):Super , dzieki za informacje . Własnie zacząłem sie rozglądać za kwaterą w Rogoznicy, Trogir i tak odwiedzę bo jest blisko.

To proponuję przenieść się z pytaniami do wątków o Rogoźnicy.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 06.02.2018 20:56

Janusz Bajcer napisał(a):
Samfisher1974 napisał(a):Super , dzieki za informacje . Własnie zacząłem sie rozglądać za kwaterą w Rogoznicy, Trogir i tak odwiedzę bo jest blisko.

To proponuję przenieść się z pytaniami do wątków o Rogoźnicy.

ok, spadam
asiakmaj11
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 22.06.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) asiakmaj11 » 23.06.2018 00:18

Witam, w lipcu wybieram się do Kastel Luksic czy ktoś ma może rozkład planowanych imprez?
luk006
Mistrz Świata FIFA
Avatar użytkownika
Posty: 1511
Dołączył(a): 19.12.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) luk006 » 23.06.2018 11:12

Robertino222
Podróżnik
Posty: 27
Dołączył(a): 12.02.2009
Kastele - deptak ?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Robertino222 » 15.07.2018 16:50

Witam. Czy wszystkie Kastele są połączone jakimś deptakiem czy w przypadku braku auta tylko transport publiczny ? Co powiecie o Kastel Gomilica , tam mam przystanek docelowy autokarem . Czy dojdę na piechotę do Splitu ? Ile km ? Jaka plaża , czy tłoczno ? Dzięki za jakieś info .
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013
Re: Kastele - deptak ?

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 15.07.2018 20:15

Kastele można przejść pieszo ale nie zawsze brzegiem morza, czasem trzeba odbić do ulicy. Kastel Gomilica to głównie marina jachtowa ale jest kilka plażyczek. Byłam tam w drugiej połowie września zeszłego roku ale tylko w dniu odbioru i zdawania jachtu. Plaże były wtedy prawie puste, dosłownie kilka osób, jak w sezonie to nie wiem. Do Splitu kawał drogi pieszo, ok. 14 km. Kursują autobusy, przystanek jest powyżej mariny. Jechałam z niego do Trogiru to bilet kosztował kilkanaście kun. Mam kilka zdjęć gdzieś, jak wygrzebie to wrzucę :)
Robertino222
Podróżnik
Posty: 27
Dołączył(a): 12.02.2009
Re: Kastele - deptak ?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Robertino222 » 15.07.2018 21:14

Bardzo dziękuję i proszę o zdjęcia . A jak z czystością wody ? Bo różnie czytamy . Czy oprócz Trigiru czy Splitu autobusem można pojechać gdzieś indziej ? Biorę też pod uwagę Rogoznice bo tam też zatrzymuje się nasz autokar. Czy tam będzie lepiej jeżeli chodzi o plaże , widoki ale też możliwość kursowania komunikacja miejska czy ewentualnie jakieś taksówki wodne . Jestem zdany na autokar a na miejscu chce też coś zobaczyć oprócz plażowania .
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013
Re: Kastele - deptak ?

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 15.07.2018 23:14

Jak wspomniałam w poprzednim poście w Kasteli spędziłam zaledwie kilka godzin, w dniu odbioru i potem zdawania jachtu w pobliskiej marinie. Przejrzałam zdjęcia i mam tylko takie z tej plaży, tuż przy marinie.
IMG_20170923_101501.jpg


W wodzie pływało przy brzegu kilka meduz, nigdzie indziej ich wcześniej ani później nie spotkałam w Cro. W sieci znajdziesz więcej fotek tej plaży.

Co do transportu w inne miejsca nie wiem, korzystałam tylko z wieczornego wypadu do Trogiru to wiem, że na pewno między Splitem a Trogirem kursował autobus. W Rogoznicy nie byłam więc nie mam porównania.
Robertino222
Podróżnik
Posty: 27
Dołączył(a): 12.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Robertino222 » 16.07.2018 00:51

Dziękuję za fotkę i info. Gdyby ktoś miał więcej info na temat Kastel Gomilica to będę wdzięczny.
luk006
Mistrz Świata FIFA
Avatar użytkownika
Posty: 1511
Dołączył(a): 19.12.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) luk006 » 16.07.2018 11:12

My będąc w Gomilicy korzystaliśmy z tej plaży. Jest tam obok nawet jakaś mała knajpka z zimnym browarkiem w przystępnej cenie. Plusem są prysznice i łagodne zejście do morza. Ponieważ dno było mieszanką kamoli i piasku/mułu, to przy dużej ilości kąpiących się, była lekko zamulona i dla mnie to był minus. Będąc w Gomilicy obowiązkowo trzeba odwiedzić restaurację "Baletna Śkola" (choć to już Kambelovac). Pysznie tam karmią, a ceny również dość przystępne. Niewątpliwym plusem pobytu w Gomilicy jest bliskość sporych marketów, gdzie można zrobić większe zakupy oraz bliskość Splitu i Trogiru. Jeśli znudzi Ci się kameralna astmosfera w Kaśteli wsiadasz w autobus 37 i za 15-20 minut jesteś w Splicie lub Trogirze.
Załączniki:
gomilica2.jpg
gomilica.jpg
kodziro3
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 21.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) kodziro3 » 10.01.2019 21:04

Witam
Z rodzinką byłem w Katsel Luksic i bardzo nam się podobało. Mieliśmy do tego jeszcze super urządzony apartament za niewielkie pieniądze. Kolejnego roku pojechaliśmy do Vodic i można powiedzieć że było ok z pewnym ale. Za praktycznie większe pieniądze niż w Kastelach mieliśmy kiepski ciasny apartament. Drugie ale, to woda, w Kastelach mogłem nurkować bo jest tak czysta woda, w Vodicach praktycznie nie było sensu wkładać maski. W tym roku też będą Kastele. Jeszcze jedna różnica, w Kastelach zawsze było miejsce na plaży w Vodicach to praktycznie po godz. 10 rano brak miejsc. Owszem nie ma tylu knajp i rozrywek w Kastelach co w Vodicach ale jest gdzie zjeść i wypić piwo. Też uważam że ceny w kastelach dużo niższe. Polecam te miejsca ze względu na spokój a jak chce się więcej ludzi i rozrywek to autobus i jechać do Trogiru i Splitu.Jeżeli ktoś myśli o nocowaniu w tych rejonach to bardziej kierować się do kasteli w kierunku lotniska bo jest tam troszkę więcej knajpek i miejsc do spędzenia czasu oprócz plażowania.

Pozdrawiam
komaciek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 351
Dołączył(a): 27.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) komaciek » 22.12.2019 15:51

Szkoda, że autorka wątku już na forum nie zagląda i nie uzupełnia go swoimi wpisami, a przede wszystkim zdjęciami Kaszteli z różnych pór roku, nie tylko z lata. Wątek był ciekawie prowadzony, może będzie powrót autorki?
rafalisko30
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1368
Dołączył(a): 17.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) rafalisko30 » 22.12.2019 23:28

Ciekawie prowadzony..., może i ciekawie ale sam rejon Kasteli do plażowania jest akurat mało ciekawy. Na plus ładne widoki plus fajna baza wypadowa
passat1978
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 16.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) passat1978 » 08.06.2020 07:53

Ja w tym roku wybieram się do Kastel Luksić, od 02- 14.08.2020, zbocze jak będzie , to już któryś raz w CRO.
Martyna1985
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 22.03.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) Martyna1985 » 22.03.2021 10:21

A w tym roku ktoś wybiera się do kastel .Apartament między kastel Luksic a kastel kambelovac . Jak z zaopatrzeniem . Sto lat nie byłam w Cro. Gdzie znajde sklep dobrze zaopatrzony typu lidl i gdzie kupię rano dobre bułeczki . ( chociaż thermomix jedzie z nami ) :papa:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne

cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone