Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Sedam Bisera

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Agnieszka.Kulik
Croentuzjasta
Posty: 473
Dołączył(a): 04.12.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Agnieszka.Kulik » 08.07.2011 21:26

Witam,

napisz do mnie proszę e-mail adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl.

Fascynacja... hmmmm lubię przenosić się z miejsca na miejsce... Dzisiaj tu, a jutro tam... :)

Teraz Chorwacja za rok może Australia? Kto wie


Pozdrawiam cieplutko,
Aga
BART PODRÓŻNIK
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 08.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) BART PODRÓŻNIK » 08.07.2011 21:50

Napisałem 8O
Agnieszka.Kulik
Croentuzjasta
Posty: 473
Dołączył(a): 04.12.2010
Uff jak gorąco :)

Nieprzeczytany postnapisał(a) Agnieszka.Kulik » 11.07.2011 18:34

Zapraszam do galerii dedykowanej kolejnej przepięknej plaży w Kasteli - Kastel Stafilic. Powiem krótko, żyć nie umierać :)

https://www.facebook.com/media/set/?set ... 4439523495

Aga
Agnieszka.Kulik
Croentuzjasta
Posty: 473
Dołączył(a): 04.12.2010
Nowe fotki

Nieprzeczytany postnapisał(a) Agnieszka.Kulik » 19.07.2011 13:59

Kilka nowych fotek w starych albumach... błękit, błękit, błękit


https://www.facebook.com/media/set/?set ... 4439523495

https://www.facebook.com/media/set/?set ... 4439523495

wezmę błękit nieba
myśl zroszoną słońcem
i purpurę maków
łany pól zdobiącą

wysnuję niteczkę
z aromatu ciepła
by żadna z chwil miłych
Tobie nie uciekła

Niech budzi całusy
pod dotykiem wiatru
maluje baśniami
scenerie teatru

Niech każdy dzień bywa
sztuką do przeżycia
głośną albo cichą
tonącą w zachwytach

w zieleni dryfując
pachnie bezpieczeństwem
i budzi namiętność
z miłości szaleństwem...
rafalisko30
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1368
Dołączył(a): 17.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) rafalisko30 » 21.07.2011 22:24

Witaj Agnieszko.
Mam na imię Rafał i mieszkam w Brzeszczach (woj. Małopolskie). 5 sierpnia wyjeżdżam do Chorwacji. Zabieram ze sobą żonę i 3-letnią córeczkę Ninę. Miejscem naszego pobytu będzie Kaśtel Kambelovac. Czy możesz coś więcej napisać o tym konkretnym miejscu? Nie będę ukrywał, nie nastawiam się na zwiedzanie Kasteli. Moim celem jest wygrzewanie zramolałych kości na plaży i kąpiel :D. Zamierzamy tylko odwiedzić Plitvickie Jeziora i Makarską (warto?). Czy są tam plaże, na których można się pobyczyć? Czy też będziemy musieli jeździć samochodem w inne miejsca? Poczytałem trochę Twoich opowieści na temat Kasteli. Są bardzo pomocne ale liczę na troszeczkę więcej informacji o Kambelovac.
Pozdrawiam.
Rafał
Agnieszka.Kulik
Croentuzjasta
Posty: 473
Dołączył(a): 04.12.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Agnieszka.Kulik » 22.07.2011 00:11

Witaj Rafale,

Niestety, tutaj Cię trochę rozczaruję... Ponieważ Kastele mają bardzo dużo do zaoferowania, a ja oprócz fascynacji Kastelami mam wiele innych projektów równolegle, nie udało mi się jeszcze ze wszystkimi zapoznać. Jestem za Pan brat z Luksic, Novi, Stari i Stafilic. I te cztery, jeżeli chodzi o plaże i byczenie polecam bez mrugnięcia okiem. Niemniej jednak zostały mi jeszcze trzy Kastele do przerobienia w tym Kambelowac.

Ważne, żebyś mieszkał blisko morza i nie poza drugą ulicą licząc od strony morza. Pierwsza jest wewnętrzna i ruch na niej jest niewielki, a dostęp do morza idealny. Gdybym mogła jeszcze jakoś pomóc, to pisz na e-mail adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 22.07.2011 07:50

A wystarczy poszukać na forum....
forum/viewtopic.php?t=33506
forum/viewtopic.php?t=32209
forum/viewtopic.php?t=32199
forum/viewtopic.php?t=28110
forum/viewtopic.php?t=19783
Co prawda większość o kampie.. ale i o samej miejscowosci też coś znajdziesz.. ja bym szczerze odradzała.
Pozdrawiam
Ostatnio edytowano 22.07.2011 13:01 przez Katarzyna Głydziak Bojić, łącznie edytowano 1 raz
Agnieszka.Kulik
Croentuzjasta
Posty: 473
Dołączył(a): 04.12.2010
Czystość wody

Nieprzeczytany postnapisał(a) Agnieszka.Kulik » 22.07.2011 08:45

Natomiast jeżeli chodzi o czystość wody, to zapraszam do kolejnego raportu

http://www.izor.hr/bathing/bathing.html

Większość Chorwacji wciąż super - Kastela znów na 5

Aga
Agnieszka.Kulik
Croentuzjasta
Posty: 473
Dołączył(a): 04.12.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Agnieszka.Kulik » 22.07.2011 15:30

Katarzyna Głydziak Bojić napisał(a):A wystarczy poszukać na forum....
forum/viewtopic.php?t=33506
forum/viewtopic.php?t=32209
forum/viewtopic.php?t=32199
forum/viewtopic.php?t=28110
forum/viewtopic.php?t=19783
Co prawda większość o kompie.. ale i o samej miejscowosci też coś znajdziesz.. ja bym szczerze odradzała.
Pozdrawiam


Kasiu, Twoje komentarze odnośnie Kasteli nie są korelatywne z rzeczywistością. Nie wiem, kiedy ostatni raz byłaś tutaj, ale zapraszam do Kasteli, do nas, w jakiś słoneczny, letni dzień. Pokażę Ci jak Kastela teraz wygląda i ocenisz na nowo :)

Pozdrawiam,
Agnieszka Kulik
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 22.07.2011 16:07

Agnieszko, nie wiem, w ilu miejscowościach na chorwackim wybrzeżu byłaś... ale moim zdaniem trudno uznać Kaštele za wymarzone miejsce na wakacje..
Naturalnie o gustach się nie dyskutuje.. ale jeśli ktoś pyta o zdanie, mogę chyba odpowiedzieć zgodnie z moimi przekonaniami?
Po pierwsze Jadranka (a jak nie Jadranka to droga krajowa pomiędzy Trogirem a Splitem.. zakorkowana non stop), po drugie rzut beretem do splitskiej zony przemysłowej, że o lotnisku nie wspomnę.. to już w moich oczach dyskwalifikuje miejsca typu Kaštel Kambelovac jako miejsce wypoczynku. Bez urazy dla mieszkańców Kašteli, bo mieszkać tam pewnie i tak lepiej niż w samym Splicie. Ale wakacje to innego, niż mieszkać gdzieś na stałe.

Rankingi nt. czystości wody dotyczą tzw. publicznych kąpielisk, a to nie one są w Chorwacji najpiękniejsze (i najczystrze). To samo dotyczny plaż na wyspie, na której mieszkam.. Większość kąpielisk ma najwyższa klasę czystości, a ja wybieram jednak inne miejsca do kąpieli...
Są miejsca czyste i czystrze....przyjemniejsze i mniej przyjemne...

Pozdrawiam
mkm
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5455
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mkm » 22.07.2011 22:52

Zgadzam się z panią Kasią w temacie Kasteli ... wg mnie , biseri są tylko na wyspach i na jednym półwyspie :wink:
Agnieszka.Kulik
Croentuzjasta
Posty: 473
Dołączył(a): 04.12.2010
Oczywiście każdy ma swoje zdanie i ja je w pełni szanuję...

Nieprzeczytany postnapisał(a) Agnieszka.Kulik » 22.07.2011 23:46

mkm napisał(a):Zgadzam się z panią Kasią w temacie Kasteli ... wg mnie , biseri są tylko na wyspach i na jednym półwyspie :wink:



Witam, "sedam bisera" czyli siedem pereł odnosi się do siedmiu Kasteli i ma znaczenie symboliczne...

Niemniej jednak siedem perełek w pełni zaspokaja apetyty osób, które:

1. Od wakacji oczekują czegoś więcej, niż tylko leżenia na plaży;
2. Mają potrzebę integracji z "Autochthonami";
3. Chcą poznać chorwacką kulturę;
4. Marzą o odkryciu chorwackiej historii oraz historii dziejów (np. Jaskinia Mujina datowana jest na 45 000 lat przed Chrystusem. Za czasów panowania Greków i Rzymian tereny te (Kastela) przeżywały gospodarczy i cywilizacyjny rozkwit, o czym świadczą pozostałości licznych antycznych willi i osiedli Siculi na dzisiejszym osiedlu Resnik. W VII wieku Chorwaci osiedlili się na łagodnych stokach Kozjaka i założyli swoje osady, o czym świadczą starochorwackie kościółki - niemi świadkowie tamtych czasów.)


Kastela podczas wakacji oprócz plaż:

https://www.facebook.com/media/set/?set ... 4439523495 - Kastel Stari
https://www.facebook.com/media/set/?set ... 4439523495 - Kastel Stari
https://www.facebook.com/media/set/?set ... 4439523495 - Kastel Stari
https://www.facebook.com/media/set/?set ... 4439523495 - Pantan
https://www.facebook.com/media/set/?set ... 495&type=1 - Stari Resnik
https://www.facebook.com/media/set/?set ... 495&type=1 - Kastel Stafilic

ma do zaoferowania niesamowitą ilość atrakcji muzycznych, teatralnych itd. Nie płacąc niczego można posłuchać utwory klasyczne wykonywane przez osoby takie jak:
Ana Granik, James Scott, Nikola Ruzevic, Vesna Podrug, Mario Hossen, Wladimir Kossjanenko ... Zbyt wielu, żeby wszystkich wymienić. Wszystko w przepięknej, kamiennej scenerii zamków kastelanskich... W ruinach leżącej nieopodal Salony można zaszaleć w rytmie muzyki ento... dla przykładu:


Tylko część imprez artystycznych w lipcu:

http://www.kastela-info.hr/pl/43/events/


Pozdrawiam wszystkich tych na tak i na nie i wszystkim życzę udanych, słonecznych i przede wszystkim uśmiechniętych wakacji czy to na plaży czy w akcji :)))

Aga
szarywg
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 05.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) szarywg » 23.07.2011 19:20

Katarzyna Głydziak Bojić napisał(a):
Rankingi nt. czystości wody dotyczą tzw. publicznych kąpielisk, a to nie one są w Chorwacji najpiękniejsze (i najczystrze). To samo dotyczny plaż na wyspie, na której mieszkam.. Większość kąpielisk ma najwyższa klasę czystości, a ja wybieram jednak inne miejsca do kąpieli...
Są miejsca czyste i czystrze....przyjemniejsze i mniej przyjemne...

Pozdrawiam


Dziwię się bardzo..., że jakie... ?

"czystrze" ??
Arek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8749
Dołączył(a): 15.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Arek » 23.07.2011 19:57

szarywg napisał(a):...


Pilnie tropisz Kasię, ale jak widać z twoich postów niewiele masz poza tym do powiedzenia.
Może zamiast łapać za słówka napiszesz relację ?
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 23.07.2011 23:50

szarywg napisał(a):
Katarzyna Głydziak Bojić napisał(a):Rankingi nt. czystości wody dotyczą tzw. publicznych kąpielisk, a to nie one są w Chorwacji najpiękniejsze (i najczystrze). To samo dotyczny plaż na wyspie, na której mieszkam.. Większość kąpielisk ma najwyższa klasę czystości, a ja wybieram jednak inne miejsca do kąpieli...
Są miejsca czyste i czystrze....przyjemniejsze i mniej przyjemne...
Pozdrawiam

Dziwię się bardzo..., że jakie... ?
"czystrze" ??

No i "byk".. a może prowokacja? :wink:

P.S.
Prawda jest taka, że post napisał mój mąż.. ja dyktowałam mieszając w garach, a Marko "wklepywał" (w sezonie, z uwagi na chroniczny brak czasu, takie "sztuczki" stosujemy bardzo często). Zważywszy na to, że jest Chorwatem, myślę, że i tak całkiem nieźle sobie poradził (w głowie ma zasadę, że po "t" zawsze "rz".. dlatego nie prosił o przeliterowanie, tylko pewny na 100% zapisał)... Mnie też się zdarza, ale ja "sadzę" inne "byki" (błędy interpunkcyjne, ale przede wszystkim literówki .. nałogowo "zjadam litery" i przestawiam kolejność liter w wyrazie...pisząc, patrzę na klawiaturę, nie na monitor; ...)
To cała nasza "tajemnica"...
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne

cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone