Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Rovinj

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Piotr.H
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 146
Dołączył(a): 11.07.2011
Rovinj

Nieprzeczytany postnapisał(a) Piotr.H » 14.07.2011 18:02

Jestem ciekaw czemu nikt o tym pięknym mieście nie pisze. Jak zauważyłem większość z Was wybiera Dalmację. Czemu?
AndrzejJ.
zbanowany
Posty: 7149
Dołączył(a): 01.12.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) AndrzejJ. » 14.07.2011 18:15

Piotr.H napisał(a):Jestem ciekaw czemu nikt o tym pięknym mieście nie pisze. Jak zauważyłem większość z Was wybiera Dalmację. Czemu?

Masz ochotę to napisz.Dla mnie Rovinj to miasto bez blasku.Daleko mu do dalmatyńskich perełek.
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 14.07.2011 18:16

W szukajce, Rovinj ma 621 wyników, a Rovinji dodatkowo 143.

Trochę się wspomina, jednak, zdaje się, bardziej jako o atrakcji turystycznej, niż lokum.

Ale fakt, że Dalmacja jest bardziej popularna.
Zresztą, poszukaj, tu gdzieś jest ankietka na ten temat.
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 14.07.2011 18:22

Piotr.H napisał(a):Jestem ciekaw czemu nikt o tym pięknym mieście nie pisze. Jak zauważyłem większość z Was wybiera Dalmację. Czemu?

Jedno miasto a kilkaset kilometrów wybrzeża to chyba nieporównywalne...
Idziol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 584
Dołączył(a): 27.06.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) Idziol » 15.07.2011 13:36

filmik:

jimmi
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 125
Dołączył(a): 20.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) jimmi » 16.07.2011 07:54

Ja też wmówiłem sobie że prawdziwa Chorwacja to Południowa Dalmacja, mam czasami przebłyski czy nie warto choć raz spróbować wylądować na Istrii ale szybko mnie prostuje i nie ryzykuję rozczarowania. Ale gdybym znalazł jakiś ciekawy argument to chyba bym się skusił. Ciekawość poznania nowych miejsc jest coraz większa.
_Piotrek_
Cromaniak
Posty: 992
Dołączył(a): 27.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) _Piotrek_ » 16.07.2011 10:28

Rovinj, a konkretnie jego starszą część, osobiście uważam za jedno z najładniejszych kontynentalnych miast w Chorwacji (oczywiście spośród tych które widziałem). Kontynentalnych teraz, bo jeszcze 250lat temu leżał na wyspie, a po zasypanej cieśninie nie ma już śladu.
Fakt, że jest inny niż miasta w Dalmacji, ale z pewnością warto go zwiedzić. Przybrzeżne kamieniczki naprawdę wyglądają pięknie. Za to jeśli chodzi o zakwaterowanie, to sam bym się tam nie "osiedlił", podobnie zresztą jak w Dubrovniku czy Trogirze.
Sam w tym roku jechałem na Istrię z pewną nieśmiałością, bo rzeczywiście zbyt wielu pochlebnych opinii o tym regionie tu nie ma. Na szczęście pobyt uważam za bardzo udany, i każdy kto świadomie rezygnuje ze zwiedzania półwyspu Istria według mie wiele traci. Wschodnie wybrzeże jest pełne uroku, są tam i góry i plaże żwirkowe i klify.
Poniżej Rovinj widziany moimi oczami.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Kościół św Eufemii

Obrazek

Obrazek

Brama miejska

Obrazek

Baptysterium

Obrazek

Obrazek

Więcej o moim tegorocznym pobycie na Istrii i nie tylko napisałem w dziale "nasze relacje z podróży".

Udanych wakacji dla wszystkich.
maniust
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7698
Dołączył(a): 02.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniust » 16.07.2011 20:14

_Piotrek_ napisał(a):Rovinj, a konkretnie jego starszą część, osobiście uważam za jedno z najładniejszych kontynentalnych miast w Chorwacji
Zgadzam się z tobą , nie tylko Rovinj , ale cała Istria jest Piękna , chociaż nie doceniona ........ale wiesz ja tyż jakoś wolę Dalmację :wink:
just3
Globtroter
Posty: 40
Dołączył(a): 14.07.2011
Poreć

Nieprzeczytany postnapisał(a) just3 » 17.07.2011 18:14

byl ktos z Was moze w miejscowosci Porec? na Istrii?
Spedzilam tam ubiegloroczne wakacje, jestem zadowolona z wyjazdu,
piekne miasto, mam duzo cudowanych zdjec.
w tym roku - Dalmacja ;)
Kejter
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 701
Dołączył(a): 26.07.2009
Re: Poreć

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kejter » 17.07.2011 18:28

just3 napisał(a):byl ktos z Was moze w miejscowosci Porec? na Istrii?
Spedzilam tam ubiegloroczne wakacje, jestem zadowolona z wyjazdu,
piekne miasto, mam duzo cudowanych zdjec.
w tym roku - Dalmacja ;)


Zdaj relacje fotograficzną tutaj :
http://cro.pl/forum/viewforum.php?f=23

Lub tutaj z opisem :
http://cro.pl/forum/viewforum.php?f=22
Arooo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 305
Dołączył(a): 08.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Arooo » 08.08.2011 11:25

maniust napisał(a):
_Piotrek_ napisał(a):Rovinj, a konkretnie jego starszą część, osobiście uważam za jedno z najładniejszych kontynentalnych miast w Chorwacji
Zgadzam się z tobą , nie tylko Rovinj , ale cała Istria jest Piękna , chociaż nie doceniona ........ale wiesz ja tyż jakoś wolę Dalmację :wink:

Tak tak
Zarówno Istria jak i Dalmacja jest piękna, ale różnią się bardzo.
Zgadzam się że Rovinj jest najpiękniejszym miasteczkiem Istrii.
Plusem na Istrii jest bliskość z Polski, jak i na samym półwyspie miasteczka rozrzucone są o rzut beretem.
Minusem jest brak bardzo gorącego dalmatyńskiego klimatu.
(choć dla niektórych to plus)
Tak więc trzeba odwiedzić i to i to :D
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5185
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 08.08.2011 11:41

Piotr.H napisał(a):Jestem ciekaw czemu nikt o tym pięknym mieście nie pisze. Jak zauważyłem większość z Was wybiera Dalmację. Czemu?


Rovinj to sliczne, urokliwe, zabytkowe miasteczko w ktorym warto sie znalezc. Nie polecam jednak jako miejsce pobytu a reczej odwiedzin. my zawsze bywamy na Istrii gdyz jest tam najwiecej campow nam odpowiadajacych. Znamy rowniez inne nadmorskie miejsca jak chocby okolice Zadaru czy wyspe Krk. Istria widokowo moze nie jest tak piekna jak dalsze rewiry ale i tam warto byc. Zabytki, miasteczka, targi, jest klimacik, koloseum w Puli mniejsze ale moim zdaniem piekiniejsze od tego w Rzymie. Warto tab byc :)
a to ja
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4755
Dołączył(a): 18.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) a to ja » 08.08.2011 12:33

W Rovinju spotkać można wielu "japończyków":
... drobią kroczki schodząc po wypolerowanych/śliskich kamykach, którymi wyłożone są staromiejskie uliczki :oczko_usmiech:

Czyli ... łapanie równowagi zakłóca nieco sposób oglądania/zaglądania do ulicznych sklepików i galeryjek.

Jest to opinia ... być może odosobniona, ale ... wypróbowana osobiście (to pewnie przez klapki, wino i brak poczucia rzeczywistości :oczko_usmiech: :lool: )
bonar
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2166
Dołączył(a): 18.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) bonar » 08.08.2011 18:49

co mogę powiedzieć o Rovinj?
Urlop 2004 w Rovinj, urlop 2010 w Rovinj, wg planu urlop 2016 w Rovinj.
http://www.fmix.pl/zdjecie/1990143/chorwacja-rovinj
forum/viewtopic.php?t=29530

pozdrav :papa: :hut:
ferster
Croentuzjasta
Posty: 167
Dołączył(a): 13.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ferster » 09.08.2011 14:03

Byłem pierwszy raz i na rozpoczęcie przygody z hr. to znakomite miejsce. Morze jest przecież takie samo. Architektura wspaniała, klimacik włoski i jedyne 10 godzin ze śląska.
Następna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone