Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Rovinj 2010

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
bonar
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2166
Dołączył(a): 18.05.2006
Rovinj 2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) bonar » 08.08.2010 22:50

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ostatnio edytowano 09.08.2010 12:50 przez bonar, łącznie edytowano 1 raz
Jacek 46
Globtroter
Posty: 40
Dołączył(a): 28.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jacek 46 » 09.08.2010 09:56

Witam - wybieramy się do Rovinj we wrześniu - 4 osoby - napisz coś o kwaterze, co ciekawego do zwiedzania ( nie to co w przewodnikach), fajne knajpki itp. z góry dzięki - mój adres- adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
Clis
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 80
Dołączył(a): 06.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Clis » 09.08.2010 10:08

Pisz Plis ;) ja tam jade w sobote ;) knajpki , kwaterki , Pisz Plis ;)
bonar
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2166
Dołączył(a): 18.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) bonar » 09.08.2010 14:54

Witam

Był to nasz drugi pobyt w Rovinj, tym razem w towarzystwie dorosłych już naszych dzieci, pracowaliśmy jako ich przewodnicy, ale to było zaplanowane, nasz to już szósty pobyt w Chorwacji, ich dopiero trzeci, a więc plan był prosty, pokazać im piękno Istrii.

Rovinj to bliskość centrum starego miasta i plaż, początkowo plażowaliśmy na znanej nam plaży pomiędzy Hotelem Park a Hotelem Eden, plażowaliśmy też w okolicy auto-campingu Porton Biondi tuż przy szkole nurkowania i to miejsce polecam, dojazd autkiem wskazany, darmowy parking. Dla młodych polecam knajpę Havana (atmosfera, muzyka), dla wszystkich jest miejsce w knajpkach w centrum miasteczka, można usiąść przy stoliku nad samą wodą w porcie jachtowym, (kalmary z rusztu (to ja) i pizza to wydatek 170Kn) ale warto.

Warto odbyć rejs stateczkiem (Delfin, proszę pozdrowić Władymira ze Słowacji) po Kanale Limskim w pakiecie z panoramą Rovinjskich wysepek. Koszt całościowy z panoramą i Kanałem Limskim w tym posiłek (ryba, sznycel, sałatka), rakija, wino woda bez ograniczeń utargowaliśmy do 200 KN od osoby, a sama panorama (około 2 godz) kosztowała 130KN bez posiłku.
Koniecznie trzeba odwiedzić Bazylikę św. Eufemii i wejść na wieżę widokową (opłata 10KN) dla widoków (własna lornetka) i okazja do zrobienia pięknych zdjęć!!!

Zakupy większe można zrobić w markecie Valalta (kierunek wyjazd z Rovinj a drogowskazem wysoki komin (nieczynny) z czerwonej cegły widoczny z daleka)a w nim piwo Karlovacko 5,68Kn, piwo Ożujsko 5.78Kn (plastikowe obydwa piwa 1L 12.98Kn bez kaucji), jogurt 2.35Kn, pomidory 9.60Kn, jajka 10 szt 10.90Kn, chleb 7Kn w piekarni czynnej "Dan i Noc" na ul. Carducci 11 (powyżej dworca autobusowego i poczty).
Wymiana Eu na KN w Banku ERSTE w centrum miasta tuż przy bramie miejskiej najlepszy przelicznik w całym mieście: 1 Eu = 7.18KN (7.16). Benzyna Super 95 na stacji INA 8.25Kn, Eurosuper 95 8.45KN.

Nasza trasa: Czechy 350 Koron, Austria 7.90Eu, Słowenia (2x15Eu) 30Eu, przekraczając granicę w Dragonja na drodze A9 jest most na rzece Mirna opłata 14Kn.

W drodze powrotnej POLECAM trasę nadmorską przez Vrsar (po drodze KONIECZNIE dopływ Kanału Limskiego), przed Porecem koniecznie zatrzymać się w Zielonej Lagunie pomiędzy Funtaną a Novigradem, dalej przed Novigradem piękne tereny (delta) ujście rzeki Mirna (zatrzymać się piękne fotki) a w oddali most za który płaciliśmy 14Kn. Warto tak jak my, wyruszyć w drogę powrotną tuż po opuszczeniu kwatery (po 10.00) i rozkoszować się urokiem widoków małych nadmorskich miejscowości.
Dalej A9 w kierunku Buje, w pizzeri-konobie San Leonardo bardzo smaczne i duże porcje pizzy nie do pokonania (resztę pani zapakuje), dalej już tylko granica Dragonja i do domu.

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

Dodając, warto zakupić ichniejsze płyny, na ulicy - via Cademia tuż na rogu znajduje się prywatna firma oferująca naprawdę dobre wino 16KN/Litr (certyfikaty,dyplomy) w markecie to wino kosztuje 45KN/0.75L, a przed tym czerwonym budynkiem wchodząc tą zieloną bramką u takiego młodego małżeństwa można zakupić coś mocniejszego 30 KN/Litr (sprawdzone 53%). Należy mieć swoje butelki:)
Obrazek
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 09.08.2010 19:09

A w którym to miejscu jest ta "meta" tj. dzielnica,ulica.
bonar
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2166
Dołączył(a): 18.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) bonar » 09.08.2010 19:30

wielbiciel napisał(a):A w którym to miejscu jest ta "meta" tj. dzielnica,ulica.


przecież napisałem, (dokładnie na rogu obok znaków drogowych) na ulicy - via Cademia
Clis
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 80
Dołączył(a): 06.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Clis » 09.08.2010 20:11

My chcemy więęęęcejjj ;) dawaj dalej, no !!! ;) kwaterki np.
woka
Koneser
Posty: 5458
Dołączył(a): 20.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) woka » 09.08.2010 20:16

Clis napisał(a):My chcemy więęęęcejjj ;) dawaj dalej, no !!! ;) kwaterki np.


:lol: :lol: :lol:
Clis
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 80
Dołączył(a): 06.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Clis » 09.08.2010 20:24

woka napisał(a):
Clis napisał(a):My chcemy więęęęcejjj ;) dawaj dalej, no !!! ;) kwaterki np.


:lol: :lol: :lol:

Woka i co się hihrasz ;) w Podkarpackie tez się wybieram, ostatni weekend , "pożegnanie lata z hucułem" w Rudawce Rymanowskiej ;) Pozdrówki
bonar
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2166
Dołączył(a): 18.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) bonar » 09.08.2010 21:50

Rozumie każdego pytającego, tez dużo pytałem na początku moich podróży do tego uroczego kraju (subiektywna ocena), i choć wiem, że Chorwacja to jedna wielka kwatera dla turystów, to jednak zawsze przed wyjazdem robię rozeznanie odnośnie kwater meilując z Chorwatami, tak i tym razem zrobiłem. W rozmowie z gospodarzem "Martinem" wł naszej kwatery bez zdziwienia dowiedziałem się, że kryzys spowodował mniejszy napływ turystów i to widać na plażach (luzy) i wieczorem nie trudno o stolik w pizzerii, tylko Havana była ciągle oblegana, nie udało się nam załapać na sześć wolnych miejsc:)

Dobrym miejscem na poszukiwanie kwatery jest ul. Istarske Dyvizije
Obrazek

pozdrav

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone