Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

REVOLUT - karta wielowalutowa

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Thomas81
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 112
Dołączył(a): 02.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Thomas81 » 11.07.2018 10:03

Prot666 napisał(a):
piotrekbeti napisał(a):Revolutem zapłaciłem dzisiaj za winiety z Tooltickets.[...]


Hej,

Mam pytanie odnośnie płatności w Tooltickets za winiety. Z jakiej waluty została dokonana płatność?

Pytam dlatego, bo ceny podane są w EUR, ale karta Revolut domyślnie rozponawana jest w sklepach internetowych jako GBP. To oznacza, że jeśli sklep przy płatności online korzysta z DCC nie ma możliwości odrzucenia konwersji. Ja w ten sposób naciąłem się w chińskim sklepie chcąc zapłacić w USD. Mimo, że miałem je na koncie, operator płatności dla tamtego sklepu wykrył, że karta jest w GBP i zastosował konwersję USD->GBP. Ponieważ nie miałem GBP na koncie, Revolut zakupił je dla mnie płacąc złotówkami. To jest przypadłość małych sklepów, podobno duzi typu GearBest, AliExpress mają możliwość zaznaczenie opcji "bez konwersji" czyli odpowiednik żółtego przycisku na terminalu płatniczym.

pozdr
Prot

Mnie to samo spotkało kupując na eBay'u. W przypadku Tolltickets płacisz w euro bez zbędnego przewalutowania.
P.S. Ja płaciłem kartą wirtualną
Prot666
Odkrywca
Posty: 67
Dołączył(a): 11.07.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Prot666 » 11.07.2018 10:38

Thomas81 napisał(a):Mnie to samo spotkało kupując na eBay'u. W przypadku Tolltickets płacisz w euro bez zbędnego przewalutowania.[...]

Dzieki za info.

Odnośnie eBay, który jest dużym graczem jest zdaje się tak jak podpowiedziano mi na forum Revoluta, że czasem opcja "bez konwersji" jest w ustawieniach. Niestety nie mogę zamieścić linka, ale pierwszy wynik z Googla z frazą "ebay avoid conversion" chyba odpowiada jak to zrobić.

pozdr
Prot
jacencjusz
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 56
Dołączył(a): 28.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jacencjusz » 11.07.2018 12:11

Jedyny problem jaki napotkałem w Chorwacji to wypłata z bankomatu Splitska banka. po włożeniu karty dostałem komunikat, że bankomat nie obsługuje tej karty. W innym bankomacie transakcja przeszła bez problemu.
Udało się komuś wypłacić z bankomatu tej sieci?
Może miałem pecha związanego z awarią revoluta, lub też nie wszystkie bankomaty obsługują tą kartę.
seraf
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 12.07.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) seraf » 12.07.2018 11:57

Mam pytanie czy można mieć subkonto w kunach (HRK). Przewalutować sobie większą kwotę z PLN na subkonto i potem płacić kartą w Chorwacji z tego konta.
dominikzw
Croentuzjasta
Posty: 390
Dołączył(a): 19.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) dominikzw » 12.07.2018 12:01

Nie ma takiej możliwości
wikol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1903
Dołączył(a): 19.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikol » 12.07.2018 12:15

REVOLUT jest poza kontrolą KNFu.

Zastanówcie się czy warto powierzać swoje pieniądze instytucji bez żadnego parasola ochronnego.
Wolę mieć spokoje wakacje i zaufać komu innemu.
Garo&Justa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1053
Dołączył(a): 11.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Garo&Justa » 12.07.2018 12:22

To prawda ale można sobie robić w 3 sek małe przelewy i wiele nie tracimy jakby co.
Mnie zastanawia lub nawet martwi że Revolut jest rosyjski. Wszelkie dane co do kont które zasilają Revoluta kto wie kto ma...
Rosji się nie ufa i juz
Bartolski
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 523
Dołączył(a): 22.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bartolski » 12.07.2018 13:07

wikol napisał(a):REVOLUT jest poza kontrolą KNFu.

Zastanówcie się czy warto powierzać swoje pieniądze instytucji bez żadnego parasola ochronnego.
Wolę mieć spokoje wakacje i zaufać komu innemu.

Parasol ochronny, to Financial Conduct Authority w Wielkiej Brytanii - odpowiednik naszego KNF
Marcinusik
Croentuzjasta
Posty: 257
Dołączył(a): 31.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marcinusik » 12.07.2018 17:40

wikol napisał(a):REVOLUT jest poza kontrolą KNFu.
Zastanówcie się czy warto powierzać swoje pieniądze instytucji bez żadnego parasola ochronnego.
Wolę mieć spokoje wakacje i zaufać komu innemu.

Czyli komu?
Wiesz, że z Revolut od ponad 3 lat korzysta ponad 1,5mln ludzi na całym świecie? Nie panikuj. Doładowanie konta trwa kilka sekund i nie trzeba tam trzymać dużych kwot. Można sobie spokojnie doładować kiedy się chce i ile się chce. Idziesz do restauracji, dostajesz rachunek, robisz doładowanie i płacisz ale to już ekstremalne akcje dla paranoików ;)
Ja i żona mamy tam od dłuższego czasu po kilkaset złotych i nic nie zginęło.


seraf napisał(a):Mam pytanie czy można mieć subkonto w kunach (HRK). Przewalutować sobie większą kwotę z PLN na subkonto i potem płacić kartą w Chorwacji z tego konta.

Nie ma ale to nic nie zmienia. Trzymasz PLN i płacisz w Chorwacji w sklepach normalnie kunami z aktualnego kursu Revolut. Tak samo jak jesteś w kraju strefy euro to nie musisz mieć subkonta w euro.
markx
Globtroter
Posty: 30
Dołączył(a): 02.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) markx » 14.07.2018 13:20

blatko napisał(a):wypowiem się jako praktyk. używam revoluta (mastercard) od ok. 10 miesięcy.
Nie mam żadnych subkont, tylko PLN. Konto doładowuję swoją kartą płatniczą (T-mobile bankowe) lub żony (Ing)....

Jakby macie jakieś pytania - zapraszam.


Czy na pewno mozna użyć karty płatniczej żony, do zasilenia swojego konta?

Przeczytałem cały wątek i (chyba) nikt nie zauważył, że Revoult to idealne narzędzie do darmowego kredytu przez 50 parę dni, lub szybkiej pożyczki gotówkowej na jakiś tam procent. Zasilamy konto naszą kartą kredytową, a potem wypłacamy z bankomatu lub przelewamy kase dalej. Wakacje z odroczoną płatnością :) Praktykował ktoś? :) Czy może Revoult przy zasilaniu z kredytówek pobiera jakąś prowizję?

I na koniec takie pytanie. Konkretny przykład związany z tą opłatą weekendową.
W piatek kupuje 100 euro na subkonto
W sobotę jestem w Austrii.
Na koncie mam 100 zł i 100 euro. Do zapłaty mam 10 euro. Pobierze w zł (i naliczy opłatę wekeendową), czy w euro (bez opłaty wekeendowej)?
dominikzw
Croentuzjasta
Posty: 390
Dołączył(a): 19.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) dominikzw » 14.07.2018 13:25

Wplata od kredytowej pobierana jest prowizja od revolut gdzies to widzialem tutaj
Thomas81
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 112
Dołączył(a): 02.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Thomas81 » 14.07.2018 13:46

dominikzw napisał(a):Wplata od kredytowej pobierana jest prowizja od revolut gdzies to widzialem tutaj

Też to czytałem, ale osobiście zasiliłem konto Revolut z karty kredytowej ING kwotą 300 złotych i żadnej dodatkowej prowizji nie zapłaciłem.
markx
Globtroter
Posty: 30
Dołączył(a): 02.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) markx » 14.07.2018 16:09

Thomas81 napisał(a):
dominikzw napisał(a):Wplata od kredytowej pobierana jest prowizja od revolut gdzies to widzialem tutaj

Też to czytałem, ale osobiście zasiliłem konto Revolut z karty kredytowej ING kwotą 300 złotych i żadnej dodatkowej prowizji nie zapłaciłem.


No właśnie ciekawy jestem jak to dokładnie wyglada. Za piękne trochę... :)
lary504
Podróżnik
Posty: 27
Dołączył(a): 12.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) lary504 » 14.07.2018 16:12

Ja zasilam z Google Pay do którego mam podpiętą kredytówkę z Alioru i nie zapłaciłem jeszcze żadnej prowizji od wpłaty.
Marcinusik
Croentuzjasta
Posty: 257
Dołączył(a): 31.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marcinusik » 14.07.2018 21:27

Revolut nie pobiera żadnej prowizji za doładowanie kartą kredytową/debetową. To tak jak byście płacili za zakupy w necie podając numer karty, datę ważności i CVV. Jedynie Wasz bank może Wam coś naliczyć.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
REVOLUT - karta wielowalutowa - strona 28
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone