Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

REVOLUT - karta wielowalutowa

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
t_i_t_o
Globtroter
Posty: 56
Dołączył(a): 21.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) t_i_t_o » 08.07.2018 14:12

dominikzw napisał(a):https://www.dobreprogramy.pl/Czarne-chmury-nad-Revolut-Komisja-Nadzoru-Finansowego-chce-wiekszej-kontroli,News,89167.html

Taa, jak pada mbank czy inne pekao, wyciekają dane klientów, to KNF nie wyraża zaniepokojenia...
Lobby bankowe jak widać jest bardzo silne. Nie żebym był jakimś szczególnym obrońcą Revoluta, ale to wygląda po prostu na nagonkę na konkurencję, której nie można pokonać "normalnymi" metodami.
dareksi
Croentuzjasta
Posty: 120
Dołączył(a): 16.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) dareksi » 08.07.2018 15:41

t_i_t_o napisał(a):
dominikzw napisał(a):https://www.dobreprogramy.pl/Czarne-chmury-nad-Revolut-Komisja-Nadzoru-Finansowego-chce-wiekszej-kontroli,News,89167.html

Taa, jak pada mbank czy inne pekao, wyciekają dane klientów, to KNF nie wyraża zaniepokojenia...
Lobby bankowe jak widać jest bardzo silne. Nie żebym był jakimś szczególnym obrońcą Revoluta, ale to wygląda po prostu na nagonkę na konkurencję, której nie można pokonać "normalnymi" metodami.


Nad środkami zgromadzonymi w Revolut, do...na zmiana nie ma nadzoru, a to bardzo musi ich boleć...
spiryt4
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 04.07.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) spiryt4 » 08.07.2018 23:49

Mogę potwierdzić że po płatności wczoraj kartą z użyciem pinu na terminalu wyskoczyło info czy chcę płacić funtami czy złotówkami ,lecz miła pani na kasie zapytała mnie o to w jakiej walucie chcę zrealizować płatność.Sama na terminalu zmieniła na naszą narodową walutę.
piroman
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 08.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) piroman » 09.07.2018 17:33

W jakich bankomatach w Polsce wypłacę gotówkę w euro bez prowizji? Euronet jak wiemy już niestety odpada.
twism23
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 07.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) twism23 » 09.07.2018 19:58

Dziś zakup winiet na Słowację i Węgry. Szybko i łatwo poszło kartą revolut.
Słowacja 14 euro - 60,49 zł
Węgry 4780 HUF - 63,85 zł
Garo&Justa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1053
Dołączył(a): 11.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Garo&Justa » 09.07.2018 20:01

14 E? A to gdzie jest taniej o 1E?
roykssop
Odkrywca
Posty: 68
Dołączył(a): 25.05.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) roykssop » 09.07.2018 20:03

Garo&Justa napisał(a):14 E? A to gdzie jest taniej o 1E?

Słowacja, nie Słowenia.
twism23
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 07.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) twism23 » 09.07.2018 20:09

roykssop napisał(a):
Garo&Justa napisał(a):14 E? A to gdzie jest taniej o 1E?

Słowacja, nie Słowenia.

Byłeś szybszy dokładnie Słowacja
Marcinusik
Croentuzjasta
Posty: 257
Dołączył(a): 31.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marcinusik » 09.07.2018 21:49

piroman napisał(a):W jakich bankomatach w Polsce wypłacę gotówkę w euro bez prowizji? Euronet jak wiemy już niestety odpada.

Nie do końca wiem czy to jest możliwe.
Pieniądze po kursie revolut wypłaca się w lokalnej walucie kraju w którym stoi bankomat. Czyli w Polsce PLN, w Cro kuny, w Czechach korony itd. Chcąc w polskim bankomacie wypłacić euro chyba będziesz narażony na przewalutowanie po kursie właściciela bankomatu.
Euronet odpada z wiadomych powodów. Ale wydaje mi się, że nawet jak znajdziesz bankomat który ma euro to nie będzie to kurs revoluta.

Taki numer natomiast bez problemu przejdzie w Austrii czy Słowenii. Tam bankomat wypluje Ci Euracze po kursie revolut bo to tak jak byś wybierał kuny w Cro.
piroman
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 08.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) piroman » 10.07.2018 10:49

Dzięki Marcinusik.
No szkoda, tutaj będę trochę stratny - chciałem wypłacić część z pieniędzy na kwaterę u nas w Polsce (jeśli właśnie gdziekolwiek by się dało), żeby nie tracić limitu 200 Euro wypłacając na miejscu w Chorwacji. W międzyczasie wyczytałem że ING ma kilkanascie bankomatów w Polsce, które wypłacają euro. Informacje są sprzeczne - podobno mozliwość istnieje, ale tylko dla klientów banku. To samo z paroma sztukami bankomatów Citi Handlowy.
shpath
Globtroter
Posty: 56
Dołączył(a): 22.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) shpath » 10.07.2018 13:14

piroman napisał(a):Dzięki Marcinusik.
No szkoda, tutaj będę trochę stratny - chciałem wypłacić część z pieniędzy na kwaterę u nas w Polsce (jeśli właśnie gdziekolwiek by się dało), żeby nie tracić limitu 200 Euro wypłacając na miejscu w Chorwacji. W międzyczasie wyczytałem że ING ma kilkanascie bankomatów w Polsce, które wypłacają euro. Informacje są sprzeczne - podobno mozliwość istnieje, ale tylko dla klientów banku. To samo z paroma sztukami bankomatów Citi Handlowy.

Nie wiem którędy jedziesz, ale nie lepiej wypłacić € w kraju przelotowym, w którym ta waluta obowiązuje? Wtedy będzie najkorzystniej.
piroman
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 08.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) piroman » 10.07.2018 13:27

shpath, nie do końca się rozumiemy. Pewnie że lepiej. Chodzi o to, że w ten sposób, jak już będę je wybierał w trakcie wyjazdu tracę praktycznie cały limit na Revolucie na wypłaty z bankomatu (200 euro na miesiąc). Jeśli wybrałbym gdzieś teraz, to limit do czasu wyjazdu zdążyłby mi się wyzerować ;) Tylko tyle
Marcinusik
Croentuzjasta
Posty: 257
Dołączył(a): 31.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marcinusik » 10.07.2018 13:29

@shpath ale wtedy wypłacając po pierwsze zużyje cały limit na darmowe wypłaty z bankomatu i w Cro już nie będzie miał a po drugie ješli ma tylko jedną kartę a reset nie wypada mu w środku wyjazdu to bez opłaty wyjmie ledwie 200e.
Potem te 2% to wyjdzie tak jak by w kantorze wyjął.
W revolut obecnie 4.33zł a w kantorze pod domem 4.36.
shpath
Globtroter
Posty: 56
Dołączył(a): 22.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) shpath » 10.07.2018 14:43

Macie rację. Zapomniałem o tych limitach.
A to z tego względu, że ja nastawiam się tylko na płatność kartą. € dla gospodarza to już mam od dawna kupione (akurat udało mi się jeszcze w kwietniu wstrzelić i kupić po 4.17)
Prot666
Odkrywca
Posty: 67
Dołączył(a): 11.07.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Prot666 » 11.07.2018 09:56

piotrekbeti napisał(a):Revolutem zapłaciłem dzisiaj za winiety z Tooltickets.[...]


Hej,

Mam pytanie odnośnie płatności w Tooltickets za winiety. Z jakiej waluty została dokonana płatność?

Pytam dlatego, bo ceny podane są w EUR, ale karta Revolut domyślnie rozponawana jest w sklepach internetowych jako GBP. To oznacza, że jeśli sklep przy płatności online korzysta z DCC nie ma możliwości odrzucenia konwersji. Ja w ten sposób naciąłem się w chińskim sklepie chcąc zapłacić w USD. Mimo, że miałem je na koncie, operator płatności dla tamtego sklepu wykrył, że karta jest w GBP i zastosował konwersję USD->GBP. Ponieważ nie miałem GBP na koncie, Revolut zakupił je dla mnie płacąc złotówkami. To jest przypadłość małych sklepów, podobno duzi typu GearBest, AliExpress mają możliwość zaznaczenie opcji "bez konwersji" czyli odpowiednik żółtego przycisku na terminalu płatniczym.

pozdr
Prot
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
REVOLUT - karta wielowalutowa - strona 27
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone