Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Rafy prosto z Marsa... Alam

Afryka jest drugim co do wielkości kontynentem. W Afryce są 54 kraje. Prawie jedna trzecia światowych języków jest używanych w Afryce. Jezioro Wiktoria w Afryce jest największym jeziorem i drugim co do wielkości jeziorem słodkowodnym na świecie. Nigeria ma najwyższy na świecie wskaźnik urodzeń bliźniąt. W Sudanie znajduje się ponad 200 piramid, czyli więcej niż w Egipcie.
Niedzwiad
zbanowany
Posty: 1419
Dołączył(a): 07.04.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Niedzwiad » 11.09.2013 12:10

Roxi napisał(a):
Niedzwiad napisał(a):Melduje dołączenie :mrgreen:
Relacja super. Fotki też.
Lepiej tam niż w Hurghadzie i sharmie 8O
Ludzi nawet mało a ta fotka z rekinem po prostu 8O
MISTRZOSTWO :!: :!:


Fajnie, że zajrzałeś :)
Ludzi mało, bo chyba troszeczkę się wystraszyli wiadomości podawanych w TV. Ja też miałam trochę stracha... ale jak już byliśmy na miejscu nie było czasu na to, żeby się tym przejmować :)



W planach mamy być tam w styczniu
ale na takie nurkowanie trochę zimna woda
z tego co pamiętam dwa lata temu z Sharmy.
Też byliśmy w styczniu. Zimna woda no ale rafy
gorsze niż w alam :mrgreen:
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 12.09.2013 08:11

weldon napisał(a):Z tego co się zorientowałem, to dopiero wasz wyjazd spowodował nasilenie się rozruchów ;)


Wstrzeliliśmy się w ostatni moment zanim nie wstrzymali wylotów.
Właściwie nie wiem co o tym myśleć... wiadomo ryzyko większe, ale tam naprawdę było cicho i spokojnie. W planach i tak nie mieliśmy wycieczek na Piramidy czy inne Nile, więc w ogóle nie odczuliśmy jakiegoś napięcia... no chyba że pod wodą z rekinem :)

Niedzwiad napisał(a):W planach mamy być tam w styczniu
ale na takie nurkowanie trochę zimna woda
z tego co pamiętam dwa lata temu z Sharmy.
Też byliśmy w styczniu. Zimna woda no ale rafy
gorsze niż w alam :mrgreen:


W styczniu rzeczywiście woda zimniejsza, wtedy przydałyby się grubsze pianki albo nawet suchary.
Rafy w Marsa ładniejsze, bo jeszcze niezniszczone :)
Niedzwiad
zbanowany
Posty: 1419
Dołączył(a): 07.04.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Niedzwiad » 12.09.2013 15:38

W styczniu rzeczywiście woda zimniejsza, wtedy przydałyby się grubsze pianki albo nawet suchary.
Rafy w Marsa ładniejsze, bo jeszcze niezniszczone :)[/quote]

No , to racja :D ale wiesz? Pod Giftunem ( hurghada )też były ładne rafy. Rekiny też były ale jednak w marsa chyba najbardziej dziewicze , tak patrze po fotkach :D
Niedzwiad
zbanowany
Posty: 1419
Dołączył(a): 07.04.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Niedzwiad » 12.09.2013 15:40

darek1 napisał(a):Koleżance Roxi to nawet pod wodą w masce nurka ładnie. Proszę jakie ma włosy elegancko uczesane jakby z salonu mody przed chwilą wyszła. Na rękach droga biżuteria i firmy Patek zegarek.



No i jak piknie nurkuje. Weśśś znajdz taką Laskę co nie boi się nurkować hehehhe...
A ta śmiga jak rybka :mrgreen:
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 12.09.2013 17:25

Koleżanka Roxi jest zapalonym nurkiem zresztą jak i jej szanowny mąż. Nigdy nie nurkowałem chyba, że po 5 zł na głębokość 1 m albo po zimne piwo w krzaczory tataraku, Podziwiam zapał entuzjastów tego poniekąd jednak wyczynowego sportu. To nie takie proste zejść pod wodę. Trzeba wielodniowego przygotowania organizmu. No ale, że Roxi pisze ładne wodne relacje, ma poczucie humoru, nie obraża się wielce na moje interpersonalne zaczepki to stałem się jej sympatykiem. Uderza mnie w niej jej bezpośredniość i prostolinijność.

No chyba, że się tak bardzo mylę 8O 8O 8O
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 13.09.2013 08:30

Niedzwiad napisał(a):No , to racja :D ale wiesz? Pod Giftunem ( hurghada )też były ładne rafy. Rekiny też były ale jednak w marsa chyba najbardziej dziewicze , tak patrze po fotkach :D


Nie mam porównania do innych miejsc w Egipcie. To był mój, że tak powiem, pierwszy raz :mrgreen:
Z komentarzy znajomych wiem jednak, że rafy na Marsie ;) rzeczywiście są najbardziej dziewicze.

Niedzwiad napisał(a):No i jak piknie nurkuje. Weśśś znajdz taką Laskę co nie boi się nurkować hehehhe...
A ta śmiga jak rybka :mrgreen:


Ja znam kilka "Lasek" ;) które nie boją sie nurkować i też śmigają jak rybki... ale to tylko dlatego że obracam się w takim szemranym towarzystwie :mrgreen:

darek1 napisał(a):No chyba, że się tak bardzo mylę 8O 8O 8O


Kolego Darku chyba się zbytnio nie pomyliłeś ;)
Dziękuję za miłe słowa odnośnie mojej pisaniny. Co do obrażania się na interpersonalne zaczepki, to na strzelanie fochów szkoda czasu :) Lepiej potraktować to z przymrużeniem oka... chociaż czasami przeginasz i przydałaby Ci się solidna reprymenda :twisted:
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 13.09.2013 09:11

Piątek: Dolphin House cd

Po pierwszym nurkowaniu trzeba było zrobić przerwę. Mogliśmy się troszeczkę poopalać, chociaż słońce było tak mocne, że rozsądniej było siedzieć w cieniu ;)

Co tam siedzenie, trzeba było się trochę pobawić :mrgreen:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obiadek, pół godziny dla słoniny ;) i pod wodę.
Drugie nurkowanie, ten sam atol, ale trochę inna trasa.
Ukwiałów z Nemo wszędzie było pełno, więc o zdjęcie nie było trudno ;)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pola Anemonków ;)

Obrazek

Nareszcie!
Nareszcie udało nam się zobaczyć murenę z prawdziwego zdarzenia!

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Mogliśmy się poczuć jak prawdziwi grotołazi :)
Ahmed poprowadził nas do małej jaskini. Chociaż... ona wcale nie była taka mała. Przepłynięcie przez nią zajęło nam trochę czasu, a od głównej trasy odchodziło sporo tuneli, więc jakby ktoś chciał to mógłby trochę w niej popływać.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Gra świateł była piękna.
Jeszcze troszeczkę pomęczyliśmy Nemo...

Obrazek

Obrazek

... i trzeba było się wynurzyć.

Obrazek

Obrazek

W międzyczasie wróciła też grupa ze snurkowania.

Obrazek

W następnym odcinku powrót i w końcu trochę Delfinów :)
longtom
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12170
Dołączył(a): 17.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) longtom » 13.09.2013 10:28

Roxi napisał(a):Obrazek


Dałaś czadu 8O 8O 8O
Jaskiniowy spacer wspaniały :!:

pzdr :wink:
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 13.09.2013 11:37

longtom napisał(a):
Roxi napisał(a):Obrazek


Dałaś czadu 8O 8O 8O
Jaskiniowy spacer wspaniały :!:

pzdr :wink:


Pełna zgoda!

I jeszcze to:

Roxi napisał(a):Obrazek


Cudownie...i ten spokój, kolory...

Pozdrawiam
mama_Kapiszonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2042
Dołączył(a): 30.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) mama_Kapiszonka » 13.09.2013 12:00

Roxi napisał(a):Gra świateł była piękna.



Ale klimacik! Cuuudo!
Niedzwiad
zbanowany
Posty: 1419
Dołączył(a): 07.04.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Niedzwiad » 13.09.2013 13:03

darek1 napisał(a):Koleżanka Roxi jest zapalonym nurkiem zresztą jak i jej szanowny mąż. Nigdy nie nurkowałem chyba, że po 5 zł na głębokość 1 m albo po zimne piwo w krzaczory tataraku, Podziwiam zapał entuzjastów tego poniekąd jednak wyczynowego sportu. To nie takie proste zejść pod wodę. Trzeba wielodniowego przygotowania organizmu. No ale, że Roxi pisze ładne wodne relacje, ma poczucie humoru, nie obraża się wielce na moje interpersonalne zaczepki to stałem się jej sympatykiem. Uderza mnie w niej jej bezpośredniość i prostolinijność.

No chyba, że się tak bardzo mylę 8O 8O 8O


Bo to Dareczku trzeba czuć :mrgreen:
A jak czujesz to się Jarasz :mrgreen:
Snurkowanie jest super
Ale nurkowanie jest zaje...
Dla porównania wklejam Ci fotę z Brać ( 08.2013 )
Gdzie ona do Egiptu hehhehe...
Roxi wie o czym pisze :mrgreen:
Załączniki:
1239824_639272306104149_1777732266_n.jpg
predatortata
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 316
Dołączył(a): 04.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) predatortata » 14.09.2013 12:16

Piękna relacja dołączam się późno ale zdjęcia przepiękne.
Mam pytanie ile płaciliście za wyjazdy na rafę a ile za pływanie koło hotelu.
Czy można wypożyczyć cały sprzęt do nurkowania w bazie.
Pozdrawiam Grzegorz
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 14.09.2013 19:50

longtom napisał(a):Dałaś czadu 8O 8O 8O
Jaskiniowy spacer wspaniały :!:


Jacek S napisał(a):Pełna zgoda!


mama_Kapiszonka napisał(a):Ale klimacik! Cuuudo!


Na żywo wyglądało to przepięknie. Promienie słońca, które przedostawały się do środka tworzyły niesamowity klimat.
Jaskinie same w sobie mnie nie przyciągają.
Trochę strach wpływać w coś, co nie wiadomo gdzie, ani jak się kończy i czy w ogóle jest wyjście i czy wtedy starczy powietrza na powrót. Tutaj na szczęście szlaki były przetarte, więc można było penetrować ;)

Niedzwiad napisał(a):Bo to Dareczku trzeba czuć :mrgreen:
A jak czujesz to się Jarasz :mrgreen:
Snurkowanie jest super
Ale nurkowanie jest zaje...
Dla porównania wklejam Ci fotę z Brać ( 08.2013 )
Gdzie ona do Egiptu hehhehe...
Roxi wie o czym pisze :mrgreen:


Chorwacji nie ma co do Egiptu porównywać.
Dla mnie Egipt to tylko i wyłącznie rafy- i tutaj przy okazji odpowiadam na pytanie, które kiedyś pojawiło się na forum: Czy warto jechać do Egiptu dla samych raf. Praktycznie większość odpowiedzi była w tonie, że absolutnie się nie opłaca. Jak można jechać taki kawał i tylko w wodzie i na plaży siedzieć i niczego nie zobaczyć, niczego nie zwiedzić.
Ja powiem tyle, że jeżeli ktoś nurkuje i przebywanie pod wodą sprawia mu radość, to warto.... zdecydowanie warto pojechać do Egiptu dla samych raf!

Nurkowanie w Cro też może być przepiękne. Rok temu spędziliśmy majówkę na Istrii i nuranko było całkiem całkiem :)

predatortata napisał(a):Piękna relacja dołączam się późno ale zdjęcia przepiękne.
Mam pytanie ile płaciliście za wyjazdy na rafę a ile za pływanie koło hotelu.
Czy można wypożyczyć cały sprzęt do nurkowania w bazie.
Pozdrawiam Grzegorz


Witam serdecznie.
Wyjazdy na rafę były dosyć kosztowne. Tutaj znajdziesz cennik bazy Diving Ocean
Cały sprzęt do nurkowania można oczywiście wypożyczyć na miejscu.
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 16.09.2013 09:16

Piątek: Dolphin House cd

Wszystko co dobre szybko się kończy.
Przyszedł czas na pakowanie całego majdanu i powrót na ląd.

Obrazek

Obrazek

Kiedyś marzył mi się wyjazd na nurkowe safari. Tydzień na łodzi i nic tylko nurkowanie.
Teraz wiem, że taka forma wyjazdu raczej się nie sprawdzi. Pływanie promami nie robi na mnie większego wrażenia, nawet przy sporej fali... ale mniejsze jednostki, takie jakimi właśnie wypływa się na nurkowania, to już całkiem inna historia :roll:

Dopadła mnie taka choroba morska, że jak usiadłam w jednym miejscu, to już nawet ręką ani nogą ruszyć nie mogłam. Straszne chwile ;) Było mi trochę raźniej, bo Ahmed przeżywał to samo :)

Podróż była męką… przerwaną przez delfiny :mrgreen:
Jak pojawiały się gdzieś w falach, to „marynarz” stojący za sterem oznajmiał to syreną. Delfiny się z nami zwyczajnie bawiły. Odpływały, ale na dźwięk syreny lub gwizdania wracały :)
Ciężko było uchwycić je na zdjęciach, bo są strasznie szybkie i nigdy nie wiadomo gdzie wyskoczą, ale widok był niesamowity.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Tutaj widać tylko ogonek ;)

Obrazek

Odpłynęły... ni ma :(

Obrazek

Przed nami ostatni dzień Egiptowa :)
Nurkowanie sobie odpuściliśmy 8O , ale za to będzie trochę pustyni. Zapraszam :)
Niedzwiad
zbanowany
Posty: 1419
Dołączył(a): 07.04.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Niedzwiad » 16.09.2013 09:30

Roxy? Ale wiesz? jest Bardzo dużo ludzi którzy wyjezdza właśnie do Cro czy Egiptu po to aby tylko wylegiwać się na plaży , nurkować czy snurkować. Nie każdy lubi zwiedzać i jezdzić od miasta do miasta dreptając między wąskimi alejkami. My osobiście lubimy snurkowanie i to nas jara. A jak zwiedzanie to tylko na pontonie :D ew. quadem tam wjechać gdzie auto nie da rady :wink:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Afryka


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Rafy prosto z Marsa... Alam - strona 11
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone