Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Radio CB na trasie PL-HR-PL?

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
PavveL
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 153
Dołączył(a): 28.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) PavveL » 23.05.2014 08:23

Ja używam helikalnego Pirata. Gwizdał nieprzyjemnie od 80km/h. Nawinąłem więc kilka zwojów cienkiego sznureczka, przykleiłem to taśmą izolacyjną i nastała cisza :) . Wygląda jak fabryczny wyciszacz, 2 rok się trzyma. Teraz sprzedają Piraty v2 z taką spiralką nawiniętą fabrycznie.
Podkleiłem tez magnes folią miedzianą którą podłączyłem do ekranu w koncentryku. Antena działa lepiej a WFS nie zmienia się już przy zmianie ułożenia przewodu antenowego.
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 23.05.2014 09:26

luminox napisał(a):"obiadek" - wsiowo to jest jak masz 30cm antene na dachu...to co masz Ty swiadczy tylko o tym ze masz pojecie dlaczego antena do CB powinna byc jak najdluzsza....


moja ma koło 30cm i jest idealna gdyż:
- do nasłuch wystarczy
- nie wali na parkingach podziemnych o sufit a na takowych jestem mczasami kilka razy dziennie
- nie muszę jej ściagać jak wjeżdzam do swojego garażu

Do anteny mogę dokręcic taką z 30-40cm przedłużkę ale nie używam tego, jeździ w razie czego w schowku auta a te "w razie czego" jakos nie było jeszcze konieczne. Dodam, ze miesięcznie robie z 6 tysi km ...
grzesiek_lbn
Odkrywca
Posty: 79
Dołączył(a): 01.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) grzesiek_lbn » 23.05.2014 13:14

piotrulex napisał(a):
Do anteny mogę dokręcic taką z 30-40cm przedłużkę ale nie używam tego, jeździ w razie czego w schowku auta a te "w razie czego" jakos nie było jeszcze konieczne. Dodam, ze miesięcznie robie z 6 tysi km ...


Co to za wynalazek z przedłużką? 8O
PavveL
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 153
Dołączył(a): 28.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) PavveL » 23.05.2014 13:35

Pewnie kawałek plastiku działający na świadomość użytkownika. Jeżeli antena jest zaprojektowana i zestrojona na konkretną długość to nie możne jej tak po prostu przedłużyć.
Ale robi się takie rzeczy: http://mikrokontroler.pl/content/niespo ... nten%C4%85
edo
Croentuzjasta
Posty: 151
Dołączył(a): 18.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) edo » 23.05.2014 15:19

jeśli masz 30 cm na dachu to może ci się wydać, że słychać dobrze i zasięg dobry ale to słyszysz kogoś kto nadaje z 1,5-2 metrów, albo z ciężarówki (jest po prostu wyżej), natomiast jeśli ktoś będzie miał taką antenę jak ty to zasięg na prostej w dobrych warunkach max 1-2 km i nie opowiadaj bajek o 6-12 km.
luminox
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 26
Dołączył(a): 13.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) luminox » 23.05.2014 15:48

....edo - daj sobie spokuj - nie wszyscy kumaja o co w tym wszystkim biega, ale to jest kazdego indywidualna sprawa...jesli komus to wystarczy to OK...wazne ze sie miesci na parking centrum handlowego a na trasie to tak jak piasalem , pyta co 3km " jak drozka do" :( ,ja woze na dachu 204cm i radio tez mam niezle,wiec slysze go 10km przed soba i 10 km za soba jak mnie minie conajmniej 6 razy jak pyta jak drozke....a ciezarowcy go jebia z 15 kilometrow ze przeciez koledzy ci juz 4 razy mowili ze czysto a on i tak nic nie lapie bo ma fajna ,zgrabna antene.....hahhaaaaaa KATASTROFA
kierowca bombowca
Croentuzjasta
Posty: 403
Dołączył(a): 16.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) kierowca bombowca » 23.05.2014 15:59

osobiście polecam antene SIRIO TURBO 5000 - super zasięg i składana w 1 sekunde - wystarczy chwycić ręką, przekręcić i położyć.
edo
Croentuzjasta
Posty: 151
Dołączył(a): 18.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) edo » 23.05.2014 17:39

luminox, a tego megawatta 4000 masz w dziurce, na uchwycie czy magnesie? ja z nim pomykam na magnesie sirio mag 145, ale jak mam zamiar jechać po autostradach to zmieniam na krótszego 3000.
jasio
Cromaniak
Posty: 747
Dołączył(a): 02.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jasio » 23.05.2014 20:59

PavveL napisał(a):Ja używam helikalnego Pirata. Gwizdał nieprzyjemnie od 80km/h. Nawinąłem więc kilka zwojów cienkiego sznureczka, przykleiłem to taśmą izolacyjną i nastała cisza :) . Wygląda jak fabryczny wyciszacz, 2 rok się trzyma. Teraz sprzedają Piraty v2 z taką spiralką nawiniętą fabrycznie.
Podkleiłem tez magnes folią miedzianą którą podłączyłem do ekranu w koncentryku. Antena działa lepiej a WFS nie zmienia się już przy zmianie ułożenia przewodu antenowego.

Sam to wymyśliłeś czy skorzystałeś z czyjegoś pomysłu, jeżeli to drugie to proszę o link :D
luminox
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 26
Dołączył(a): 13.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) luminox » 23.05.2014 21:04

...na magnesie 160 - nie ma zadnego problemu.
edo
Croentuzjasta
Posty: 151
Dołączył(a): 18.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) edo » 24.05.2014 19:36

czyli spokojnie można pomykać z takim zestawem po autostradzie? bo ja miałem pewne obawy(chociaż magnes trzyma że prawie blachę wygina) dlatego zmieniałem na krótszą.
luminox
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 26
Dołączył(a): 13.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) luminox » 24.05.2014 19:41

- nie ma najmniejszego problemu na autostradzie jak rowniez na normalnych drogach..,jezdze z nia od 10 lat
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 24.05.2014 19:55

CB na autostradzie bardzo przydatne. :roll:
Zwłaszcza na A4.
Pie....nia kierowców o d... Maryni trudno znieść.
Nastawiając 150 na tempomacie radio w zasadzie nie potrzebne.
luminox
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 26
Dołączył(a): 13.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) luminox » 24.05.2014 20:01

...masz racje, w PL na autostr raczej nieprzydatne...w CHR predzej, jadac np; na Split,Dubr, na dlugich prostych,miski z laserem lubia czasami wisiec nad autostrada na poprzecznych kladkach...zam sie przydaje, ale jesli ustawiasz temp;na 150 to faktycznie nigdzie Ci nie jest potrzebny....
PavveL
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 153
Dołączył(a): 28.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) PavveL » 26.05.2014 09:31

jasio napisał(a):Sam to wymyśliłeś czy skorzystałeś z czyjegoś pomysłu, jeżeli to drugie to proszę o link :D

Wyczytałem na forach CB. Niektóre anteny magnesowe mają to fabrycznie.
Folia tworzy jedną okładkę kondensatora, drugą jest blacha dachu. Dzięki temu dach zaczyna pełnić rolę przeciwwagi elektrycznej, prawie jak w antenach zamontowanych w dziurę w dachu.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Radio CB na trasie PL-HR-PL? - strona 32
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone