Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pytania od "tekstylnej"

Plaże, kempingi, ośrodki FKK i wszystkie inne nietekstylne sprawy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
ooloo
zbanowany
Posty: 143
Dołączył(a): 25.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) ooloo » 25.08.2009 17:24

piotrulex napisał(a):
ooloo napisał(a):
piotrulex napisał(a): ... duzy blad popelnilismy kilka lat temu ladujac od razu na campie Ulika. Moze i widokow brakuje ale wypas i komfort jest przeogromny. Non stop porownujemy i kazdy inny kiepsko wypada ...


Czy byłeś na kempingu FKK Istra w Funtanie? Jeśli tak, to jak wypada porównanie go z kempingiem w Ulice? Też kiepsko?

ooloo :lol: :lol:


Nie

Maja basen ze slodka woda, animacje dla dzieciakow, super pachnace sanitariaty i doba za 2+1+auto+namiot kosztuje mniej niz 30 euro?

Jesli tak to z pewnoscia za jakis czas porownam :lol:


A my w 2008 na kempingu Istra k. Funtany za 2 dorosłe osoby + auto + namiot + parcela ok. 100 m2 z wodą i prądem na miejscu + wynajęcie lodówki za 11 dni pobytu zapłaciliśmy kartą i bank obciążył nas kwotą 1159 PLN. Czyli 116 PLN za dzień. To chyba niewiele?

ooloo :lol: :lol:

Dopiszę jeszcze, że na kampie Istra nie ma co prawda basenu ze słodką wodą, ale kilka takich basenów to mamy w Krakowie :D, więc nie szukam ich w Chorwacji.
Sanitariaty też bardzo czyste, morze i plaża super!!
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5195
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 26.08.2009 09:06

ooloo napisał(a):
A my w 2008 na kempingu Istra k. Funtany za 2 dorosłe osoby + auto + namiot + parcela ok. 100 m2 z wodą i prądem na miejscu + wynajęcie lodówki za 11 dni pobytu zapłaciliśmy kartą i bank obciążył nas kwotą 1159 PLN. Czyli 116 PLN za dzień. To chyba niewiele?

ooloo :lol: :lol:

Dopiszę jeszcze, że na kampie Istra nie ma co prawda basenu ze słodką wodą, ale kilka takich basenów to mamy w Krakowie :D, więc nie szukam ich w Chorwacji.
Sanitariaty też bardzo czyste, morze i plaża super!!


116 + podwyzki w 2009 + roznice kursowe nawet z 30% to juz troche wiecej niz niewiele :wink:

Jesli nie ma basenu to jak wspomnialem z zalozenia odpada :wink:

W Toruniu i okolicach tez mamy kilka basenow ale jesli 3 letnia corka ma ochote pluskac sie w basenie raczej ciezko bylo by mi jezdzic z cro do Torunia czy nawet Krakowa. Wole miec ten standard na miejscu. Moja zona w jadranie w tym roku zamoczyla moze nogi do kolan. wystarcza jej piekne plaze, widoki, zwiedzanie i slonko non stop a plywac w woli slodkiej wodzie z rownym dnem i basen jest do tego idealny. Kazdy ma inne wymagania i nalezy to uszanowac :D
hajduczek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3657
Dołączył(a): 23.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) hajduczek » 28.09.2009 12:48

tomb napisał(a):Oczywiście żarty sobie stroiłem w powyższym poście, a teraz poważnie:
niech osoby, które nigdy na plaży naturystycznej nie były, nie mylą jej z jakimiś np. wyborami miss czy mister natura. Naturyści nie idą tam oceniać innych czy też eksponować swoich wartych tego lub nie wdzięków, tylko cieszyć się swobodą odpoczynku na golaska. Sporo osób jest w zaawansowanym wieku (szczególnie na zdominowanych przez niemieckich emerytów kampingach na Istrii) i normalne, że figura już u nich mało zachwycająca. Przychodzą osoby naprawdę otyłe, przychodzą niepełnosprawni np. o kuli czy bez ręki, odpoczywają obok dzieci czy osób średniego wieku i wyglądu czy też młodych i pięknych. Nikt nikomu nie przeszkadza, nikt się na nikogo nie gapi i nie komentuje. No pewnie, zawsze ktoś sobie coś może pomyśleć o wyglądzie kogoś innego, ale tak jest przecież wszędzie, a naturyści są przeciętnie bardziej tolerancyjni. Tolerancja dotyczy również tekstylności, tzn. facet w gatkach do kolan wygląda dość dziwnie na takiej plaży, ale jeśli nie gapi się na nikogo bezczelnie, to nikt mu złego słowa nie powie. A dziewczyny mogą spokojnie być w majteczkach, a nawet i w staniczkach, jeśli są nieśmiałe i chcą się stopniowo przyzwyczaić. Nikogo też nie dziwi rodzina, w której dzieci/nastolatki są bardziej wstydliwe od rodziców i biegają w kostiumach. Po prostu luzik.
Osoby, które chciałyby spróbować, ale się trochę krępują czy nie są do końca przekonane, chciałbym jednak ostrzec przez zbyt pochopnym odwiedzaniem plaż naturystycznych. Wielu ludzi bardzo szybko "łapie nastrój" i jest niebezpieczeństwo, że błyskawicznie poczujecie swobodę, wygodę i przyjemność nagiego plażowania. A wtedy może pojawić się taki problem, że plażowanie tekstylne nie będzie już Wam sprawiać takiej przyjemności jak wcześniej.


właśnie odpowiedziałes na moje niezadane pytanie :wink: :lol:
Mamy zamiar w przyszłym roku z córka odwiedzić plaże Nugal koło Makarskiej (o ile dobrze pamiętam nazwę)....głównie ze względu na jej piękno i właśnie zastanawiałam sie nad reakcja córki (11 la) ale mnie uspokoiłeś informacją ,że bieganie w majtkach lub kostiumie nie jest na takiej plaży "przestępstwem",wiec spokojnie bedzie mogła wybrać opcje dla siebie :)
martabartek
Croentuzjasta
Posty: 122
Dołączył(a): 02.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) martabartek » 28.09.2009 22:09

Właśnie mnie na takiej plaży zdziwił fakt, żejednak nie było to tak, że nikt się nie gapi. Znaleźliśmy fjną zatoczkę, położyliśmy się nago a tu zaraz koło kamienia niemiec się jakiś wyłożył i patrzył się na mnie cały czas. Trochę mnie to krępowało. Zwinęliśmy się, to odprowazał mnie wzrokiem aż nie zeszłam z plaży...

Dziwnie mi było. To samo inni panowie ( ale już nie tak nachalnie jak ten poprzedni)

Jednak mimo to plażowanie na golaska jest super. Świetnie się wówczas odpoczywa. Nic nigdzie nikogo nie ciśnie. Nie trzeba odpinać stanika a potem leżąc na brzuchu męczyć się z zapięciem - luz na maksa. Polecam
Sławek i Bogusia
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 187
Dołączył(a): 31.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sławek i Bogusia » 29.09.2009 09:14

martabartek napisał(a):Właśnie mnie na takiej plaży zdziwił fakt, żejednak nie było to tak, że nikt się nie gapi. Znaleźliśmy fjną zatoczkę, położyliśmy się nago a tu zaraz koło kamienia niemiec się jakiś wyłożył i patrzył się na mnie cały czas. Trochę mnie to krępowało. Zwinęliśmy się, to odprowazał mnie wzrokiem aż nie zeszłam z plaży...

Nugal koło Makarskiej jest dziką plażą Fkk gdzie 70% plażowiczów jest rozebrana a 30% to tekstylni
Z tych 30% tekstylnych 5% to ludzie którzy przyszli na tą plaże z powodu jej położenia (jedna z piękniejszych plaż na riwierze) a 25% przyszło popatrzeć na te 70% golasów :lol:
I tym się różni dzikie Fkk od oficjalnych miejsc nudystycznych gdzie jest wymóg bycia rozebranym i "nikt się nie gapi"
hajduczek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3657
Dołączył(a): 23.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) hajduczek » 29.09.2009 09:30

Nugal koło Makarskiej jest dziką plażą Fkk gdzie 70% plażowiczów jest rozebrana a 30% to tekstylni


no to super...... :D ........łagodny poczatek przygody z naturyzmem :wink:
Sławek i Bogusia
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 187
Dołączył(a): 31.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sławek i Bogusia » 29.09.2009 10:39

W tym roku odwiedziliśmy kilka plaż Fkk i np na Ulice na Istri żonie się trafił okres gdzie musiała przez 3 dni nosić majtki.
I to okazało się problemem nie mogła korzystać z basenu z którego została wyproszona (nie z powody okresu lecz tylko dla tego że jest w majtkach) oczywiście się nie chciała się kąpać w basenie tylko pilnowała naszą 5 letnią córkę - wiadomo dziecko w wodzie może przebywać tylko pod naszym nadzorem- a tu zonk
Z plaży na szczęście jej nie wypraszali lecz o dziwo to inne panie a nie panowie "oczyma ciskały pioruny" z powodu jej majtek, przez co przenieśliśmy się na miej zaludnione skałki
Tak więc z tą tolerancją na Fkk to uwaga, jak się wchodzi na oficjalną plaże nudystyczną - trzeba być rozebrany w 100% :roll:
Sławek i Bogusia
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 187
Dołączył(a): 31.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sławek i Bogusia » 29.09.2009 10:44

hajduczek napisał(a):
no to super...... :D ........łagodny poczatek przygody z naturyzmem :wink:

Jak się chce spróbować bycia nudystą a nie jest się do końca pewny czy da rade rozebrać to lepiej skorzystać z dzikich plaż Fkk
Lecz wtedy trzeba się liczyć z taką sytuacją jak :
Będąc w Baśce na Krk zrobiliśmy sobie wycieczkę w góry
Piękna sprawa szlak się zaczyna w zatoczce Bunculuka a kończy się w przepięknej zatoczce Vela Luka
Obrazek
Obrazek
Plaża w zatoczce jest tekstylna lecz po bokach ludzie plażują nago
Oczywiście dołączyliśmy do nich było fajnie spoko atmosfera póki nie zjawił się tekstylny jegomość z bródką siadł se na kamieniu 50 metrów od nas i się bezczelnie gapi i żeby było jeszcze fajniej to wyją lornetkę !!! :oops:
W końcu jedna para nie wytrzymała i poszła do gościa przepędzić
Z tego co zrozumiałem to człowiek się tłumaczył że jest to plaża publiczna że nie robi nic złego i nigdzie nie pójdzie, dopiero gdy się zebrało wokół niego z 6 osób to klient zwątpił i się zawinął
Tak grze Uwaga na dzikich plażach też może być dziwnie :roll:
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5195
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 29.09.2009 14:05

Sławek i Bogusia napisał(a):Tak więc z tą tolerancją na Fkk to uwaga, jak się wchodzi na oficjalną plaże nudystyczną - trzeba być rozebrany w 100% :roll:


pare lat temu nagosc na plazy tez byla pilnowana przez gosci na skuterkach :wink:

w tym roku byla opcja ze zona bedzie jeszcze miala okres wiec zastanawialismy sie nad rozwiazaniem. natura jest czasami nieprzewidywalna wiec wszystko skonczylo sie szybciej. zona bedac zainteresowana zauwazyla kilka nagich Pan ze skroconymi niebieskimi sznureczkami miedzy udami :wink:
mottom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 763
Dołączył(a): 02.09.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) mottom » 29.09.2009 14:09

piotrulex napisał(a):natura jest czasami nieprzewidywalna

Wychodzi na to, że natura jest "wrogiem" naturyzmu? - ciekawe :oops:
martabartek
Croentuzjasta
Posty: 122
Dołączył(a): 02.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) martabartek » 29.09.2009 19:13

Sławek i Bogusia napisał(a):
martabartek napisał(a):Właśnie mnie na takiej plaży zdziwił fakt, żejednak nie było to tak, że nikt się nie gapi. Znaleźliśmy fjną zatoczkę, położyliśmy się nago a tu zaraz koło kamienia niemiec się jakiś wyłożył i patrzył się na mnie cały czas. Trochę mnie to krępowało. Zwinęliśmy się, to odprowazał mnie wzrokiem aż nie zeszłam z plaży...

Nugal koło Makarskiej jest dziką plażą Fkk gdzie 70% plażowiczów jest rozebrana a 30% to tekstylni
Z tych 30% tekstylnych 5% to ludzie którzy przyszli na tą plaże z powodu jej położenia (jedna z piękniejszych plaż na riwierze) a 25% przyszło popatrzeć na te 70% golasów :lol:
I tym się różni dzikie Fkk od oficjalnych miejsc nudystycznych gdzie jest wymóg bycia rozebranym i "nikt się nie gapi"




Nie byliśmy na plaży Nugal tylko poszliśmy w drugą stronę na południe Tucepi i tam na końcu znaleźliśmy plażę nagusków - tam większość była naga 95%
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 29.09.2009 19:21

piotrulex napisał(a): zauwazyla kilka nagich Pan ze skroconymi niebieskimi sznureczkami miedzy udami :wink:


Ale jaja.
hajduczek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3657
Dołączył(a): 23.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) hajduczek » 29.09.2009 20:15

zebik napisał(a):
piotrulex napisał(a): zauwazyla kilka nagich Pan ze skroconymi niebieskimi sznureczkami miedzy udami :wink:


Ale jaja.



nieeee jaja to były OBObrazekObrazekObrazek
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 29.09.2009 20:22

hajduczek napisał(a):
zebik napisał(a):
piotrulex napisał(a): zauwazyla kilka nagich Pan ze skroconymi niebieskimi sznureczkami miedzy udami :wink:


Ale jaja.



nieeee jaja to były OBObrazekObrazekObrazek


A przepraszam jak nie jaja to zwracam honor.
mottom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 763
Dołączył(a): 02.09.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) mottom » 29.09.2009 20:30

jaja

Drążąc dalej - ciekawe jak "zachowują się" na takiej plaży transwestyci/transseksualiści (w obie strony) :roll: - zdarzają się, widział ktoś, ile to ma wspólnego z naturyzmem? 8O
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Naturystyczna Chorwacja



cron
Pytania od "tekstylnej" - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone