Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pytania od "tekstylnej"

Plaże, kempingi, ośrodki FKK i wszystkie inne nietekstylne sprawy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Roma
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 14.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roma » 14.07.2009 12:45

nowalijka napisał(a):... A chciałabym poznać (w jakimś tam zakresie, może tylko teoretycznie)... Naturystę spotkałam na plaży tylko raz w życiu i to jako dzieciak i w sumie nie było to obojętne. Coś jakby "szok"? :roll: Naturystki nie spotkałam nigdy, jedynie panie opalające się topless...


Jeżeli był to samotny pan, przechadzający się nago po plaży, gdzie wszyscy inni byli w strojach, mógł to być szok dla dziecka.
Nie każdego, kto się rozebrał nazywamy naturystą. Niektórzy to ekshibicjoniści. Ta granica jest wyraźna i czytelna.
Chociaż na plażach naturystycznych ekshibicjoniści też się pojawiają i na pierwszy rzut oka trudno ich odróżnić od samotnych naturystów, to gubią się w tłumie, nie zwracają na siebie uwagi, a więc nie osiągają swojego celu i szybko zmieniają miejsce pobytu.
Nam też nie przeszkadzają, chyba, że swoim zachowaniem ujawniają swoje preferencje, ale takich szybko wypraszamy, to naprawdę margines na plażach naturystycznych.

Naturyzmu poznać teoretycznie nie można ... i nie potrzeba.
Trzeba spróbować.
Ostatnio edytowano 14.07.2009 13:23 przez Roma, łącznie edytowano 5 razy
Roma
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 14.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roma » 14.07.2009 12:50

nowalijka napisał(a): ... Z powodów rodzinnych nie zdecyduję się spróbować w tym roku (a może i nigdy :idea: ), ale nie będę udawać, że temat w ogóle mnie nie interesuje...

Z wypowiedzi wynika, że nie próbowaliście naturyzmu razem z mężem.
Nie piszesz, czy mąż podziela Twoje zainteresowania.
Bo jeżeli nie, będzie Ci trudno zacząć.
Zacznij od męża.
Roma
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 14.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roma » 14.07.2009 13:13

nowalijka napisał(a):może kiedyś... Póki co to jedziemy z dziećmi, a syn jest na etapie zadawania setki pytań na minutę... ;) Ma 6 lat.

Jeżeli mąż chce tego co Ty, to bardzo dobry czas, żeby zacząć.
1. Później będzie trudniej wytłumaczyć synowi, bez emocji, dlaczego jest tak, że czasem plażujemy w majteczkach, a jak są do tego sprzyjające warunki, bez.
2. Warto 6-latka do tego przygotować. Możesz pokazać mu się nago razem z mężem, w naturalnej sytuacji, na przykład kąpieli w miejscu gdzie jesteście tylko Wy a przypadkiem zapomnieliście zabrać na wycieczkę stroje kąpielowe (w mokrej bieliźnie nie będziecie przecież wracać do domu), lub pod prysznicem.
3. Córka nie będzie się niczemu dziwić, dla niej wasze zachowanie będzie naturalne.

Życzę powodzenia w realizacji marzeń, udanych wakacji i odwagi.

PS Czekamy na Twoje odpowiedzi na postawione w pierwszym poście pytania. R.
Roma
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 14.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roma » 14.07.2009 15:48

CinnamonGirl napisał(a):Ja nigdy nie miałam okazji choc czasami chciałoby sie spróbować. Pal licho kompleksy, z moim chłopem pewnie bym sie rozebrała ale np bedąc z osobami ktore znam opory bym miałą np przed rozebraniem przy chłopaku koleżanki, itp. ale już przy obcych nie ;) bo ich i tak drugi raz pewnie nie zobaczę w życiu.
Samej nagosc innych mi nie przeszkadza i nie zwracam uwagi na tego typu sprawy i niedoskonałosci urody innych.


Jeżeli Tobie nagość innych nie przeszkadza, to innym, którzy też chcieliby spróbować, nie będzie przeszkadzała Twoja nagość.
Więc czemu by, w czasie wspólnych wakacji, nie spróbować razem z koleżanką i jej chłopakiem.
Ci obcy często zmieniają się w przyjaciół, bo naturyści to ludzie którzy mniej ukrywają, więc są, jak to
kopaj napisał(a):tolerancyjni, wyrozumaili, uprzejmi, radośni, otwarci na innych...

a to ułatwia nawiązywanie kontaktów.

Teraz odpowiedzi na pytania i przy okazji coś o mnie.

Pamiętam dobrze (a były to lata 70-te) swoją pierwszą wizytę na plaży naturystów. Czułam się bardzo niepewna, oceniałam wygląd innych pań, porównując ich krągłości ze swoimi niezbyt bujnymi kształtami, ale szybko zauważyłam, że wszyscy na plaży uśmiechali się do siebie i nikt na wygląd uwagi nie zwracał. Dzięki temu wszyscy dobrze się bawili. Bardzo spodobała mi się panująca na plaży wzajemna tolerancja.
Od tego czasu nie mam kompleksów związanych z moim wyglądem.
Nie oceniam na plaży wyglądu innych, więc odpowiedź na trzecie pytanie brzmi - nie.
Tego nauczył mnie naturyzm.
nowalijka
Croentuzjasta
Posty: 200
Dołączył(a): 20.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) nowalijka » 15.07.2009 12:34

Roma, widzę, że mój post sprowokował Cię do pierwszego wpisu na forum... Witaj, to forum jest fajne. :)

A co do tego...
Roma napisał(a):Jeżeli był to samotny pan, przechadzający się nago po plaży, gdzie wszyscy inni byli w strojach, mógł to być szok dla dziecka.
Nie każdego, kto się rozebrał nazywamy naturystą. Niektórzy to ekshibicjoniści.


To akurat my-dzieciaki wybraliśmy się na kilkukilometrową wycieczkę brzegiem morza z jednej miejscowości do drugiej i miejsce było odludne.
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5195
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 27.07.2009 09:52

nowalijka napisał(a):Tgniw, może kiedyś... Póki co to jedziemy z dziećmi, a syn jest na etapie zadawania setki pytań na minutę... ;) Ma 6 lat.


zabralismy tym razem z soba znajomych. ich syn ma nieca 7 lat i jest tekstylny. jak na poczatku zdjal gacie tak dopiero na koncu je zalozyl i nie bylo absolutnie ani jednego pytania dlaczego non stop chodzimy, opalamy sie, plywamy, wypoczywamy nago. sam bylem zdziwiony. nie przygladal sie ani matce, ojcu ktorych nago nie ogladal czy innym osobom

zaufaj madrosci dziecka, w naturyzmie nie ma nic zlego ...
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 27.07.2009 22:36

Na plaży naturystycznej nie ma udawania, sa normalni ludzie ze swoimi zaletami i wadami................. nie ma Adonisów i Venus ...wszystko jest kawa na ławę............ tylko młodzi ludzie karmieni zdjęciami z kolorowych czasopism poprawianych za pomoca dobrych programów graficznych sa zmanierowani..... na plaży sa wszyscy równi ........ z małym czy z dużym biustem, z rozstępami i celulitisem, z dużymi i małymi brzuszkami oraz sadełkiem...... Panowie z niespecjalnie okazałymi ptaszkami......... samo życie ...... ale jest fajnie i miło, jak ktoś wcześniej napisał większe wrażenie robi pani ubrana niż rozebrana ;)))))) a kompleksy?? każdy je ma z tym, że będąc na takiej plaży widzi się ludzi, którzy specjalnie od nas się nie różnia więc i kompleksy znikają ;))
tomb
Odkrywca
Posty: 108
Dołączył(a): 18.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomb » 21.08.2009 11:09

No i co kłamiecie niezorientowanej dziewczynie?
Ja napiszę szczerze, jak jest naprawdę. Przy wejściu na plażę trzeba się od razu rozebrać i zaprezentować komisji (panie ocenia komisja męska, panów żeńska, czasem z udziałem geja), która ocenia figurę i rozmiary, ze szczególnym uwzględnieniem tych ukrywanych na plażach tekstylnych.
Oceny są od 1 do 6, i jeśli osoba oceniana dostaje średnią powyżej 4, to jest wpuszczana, a jeśli poniżej, to nie jest wpuszczana i słyszy odpowiednie komentarze (np. a ty gdzie się ładujesz, tłusta stara babo).
tomb
Odkrywca
Posty: 108
Dołączył(a): 18.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomb » 21.08.2009 11:57

Oczywiście żarty sobie stroiłem w powyższym poście, a teraz poważnie:
niech osoby, które nigdy na plaży naturystycznej nie były, nie mylą jej z jakimiś np. wyborami miss czy mister natura. Naturyści nie idą tam oceniać innych czy też eksponować swoich wartych tego lub nie wdzięków, tylko cieszyć się swobodą odpoczynku na golaska. Sporo osób jest w zaawansowanym wieku (szczególnie na zdominowanych przez niemieckich emerytów kampingach na Istrii) i normalne, że figura już u nich mało zachwycająca. Przychodzą osoby naprawdę otyłe, przychodzą niepełnosprawni np. o kuli czy bez ręki, odpoczywają obok dzieci czy osób średniego wieku i wyglądu czy też młodych i pięknych. Nikt nikomu nie przeszkadza, nikt się na nikogo nie gapi i nie komentuje. No pewnie, zawsze ktoś sobie coś może pomyśleć o wyglądzie kogoś innego, ale tak jest przecież wszędzie, a naturyści są przeciętnie bardziej tolerancyjni. Tolerancja dotyczy również tekstylności, tzn. facet w gatkach do kolan wygląda dość dziwnie na takiej plaży, ale jeśli nie gapi się na nikogo bezczelnie, to nikt mu złego słowa nie powie. A dziewczyny mogą spokojnie być w majteczkach, a nawet i w staniczkach, jeśli są nieśmiałe i chcą się stopniowo przyzwyczaić. Nikogo też nie dziwi rodzina, w której dzieci/nastolatki są bardziej wstydliwe od rodziców i biegają w kostiumach. Po prostu luzik.
Osoby, które chciałyby spróbować, ale się trochę krępują czy nie są do końca przekonane, chciałbym jednak ostrzec przez zbyt pochopnym odwiedzaniem plaż naturystycznych. Wielu ludzi bardzo szybko "łapie nastrój" i jest niebezpieczeństwo, że błyskawicznie poczujecie swobodę, wygodę i przyjemność nagiego plażowania. A wtedy może pojawić się taki problem, że plażowanie tekstylne nie będzie już Wam sprawiać takiej prtzyjemności jak wcześniej.
Sławek i Bogusia
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 187
Dołączył(a): 31.05.2008
witam

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sławek i Bogusia » 23.08.2009 15:35

wróciliśmy 20 sierpnia pogoda była przepiękna tylko dwie godz burzy w nocy i mały deszcz
byliśmy 9 dni na istri na ulice
11 dni na bunculuce na wyspie krk
Frisco
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 109
Dołączył(a): 26.07.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Frisco » 24.08.2009 11:32

do "Sławek i Bogusia"
Proszę o relację z Waszego wyjazdu i tegoroczny opis kampingu.
Mam nadzieję że w przyszłym roku podążymy Waszym śladem
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5195
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 24.08.2009 13:05

Frisco napisał(a):do "Sławek i Bogusia"
Proszę o relację z Waszego wyjazdu i tegoroczny opis kampingu.
Mam nadzieję że w przyszłym roku podążymy Waszym śladem


nam tez ta Bunculuka od kilku lat chodzi po glowie tylko ten brak basenu ...

duzy blad popelnilismy kilka lat temu ladujac od razu na campie Ulika. Moze i widokow brakuje ale wypas i komfort jest przeogromny. Non stop porownujemy i kazdy inny kiepsko wypada ...
ooloo
zbanowany
Posty: 143
Dołączył(a): 25.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) ooloo » 24.08.2009 19:21

piotrulex napisał(a): ... duzy blad popelnilismy kilka lat temu ladujac od razu na campie Ulika. Moze i widokow brakuje ale wypas i komfort jest przeogromny. Non stop porownujemy i kazdy inny kiepsko wypada ...


Czy byłeś na kempingu FKK Istra w Funtanie? Jeśli tak, to jak wypada porównanie go z kempingiem w Ulice? Też kiepsko?

ooloo :lol: :lol:
Sławek i Bogusia
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 187
Dołączył(a): 31.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sławek i Bogusia » 24.08.2009 19:22

nie ma co ukrywać na ulice jest ful wypas pole przede wszystkim sanitariaty bardzo blisko gdziekolwiek by sie nie rozbił to blisko do nich
basen też super , plaża trochę kiepska , ale zawsze się coś tam dzieje,
ale porównywaliśmy do bunculuki brakowało widoków pięknych gór.
Bunuluka pole u góry ok więcej miejsca, sanitariaty ful wypas nawet palma w toaletach, ale my standardowo rozbici za mostkiem, 15m do plaży, plac zabaw tylko trzeba się czaić na miejsce, toalety wymagają dużego remontu na dole , ale i tak jest jest lepiej niż u góry, od czasu do czasu chodziliśmy do góry do sanitariatów
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5195
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 25.08.2009 08:36

ooloo napisał(a):
piotrulex napisał(a): ... duzy blad popelnilismy kilka lat temu ladujac od razu na campie Ulika. Moze i widokow brakuje ale wypas i komfort jest przeogromny. Non stop porownujemy i kazdy inny kiepsko wypada ...


Czy byłeś na kempingu FKK Istra w Funtanie? Jeśli tak, to jak wypada porównanie go z kempingiem w Ulice? Też kiepsko?

ooloo :lol: :lol:


Nie

Maja basen ze slodka woda, animacje dla dzieciakow, super pachnace sanitariaty i doba za 2+1+auto+namiot kosztuje mniej niz 30 euro?

Jesli tak to z pewnoscia za jakis czas porownam :lol:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Naturystyczna Chorwacja



cron
Pytania od "tekstylnej" - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone