Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Przyciemnione szyby

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
pabbllo_ldz
Croentuzjasta
Posty: 325
Dołączył(a): 17.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) pabbllo_ldz » 25.06.2018 14:20

madziaimaciek napisał(a):Rozwazalem zakup podobnego, ale w tej cenie mam przyciemnione wszystkie tylne szyby

Mnie za Grand Scenica III powiedzieli troszkę więcej, bo 700 zł.
Kupiłem dziś dojdzie to napiszę czy warte ceny.
madziaimaciek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 845
Dołączył(a): 26.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) madziaimaciek » 25.06.2018 20:23

pabbllo_ldz napisał(a):
madziaimaciek napisał(a):Rozwazalem zakup podobnego, ale w tej cenie mam przyciemnione wszystkie tylne szyby

Mnie za Grand Scenica III powiedzieli troszkę więcej, bo 700 zł.
Kupiłem dziś dojdzie to napiszę czy warte ceny.

No właśnie warto poznac opinie tzw.naocznego swiadka :papa:
pabbllo_ldz
Croentuzjasta
Posty: 325
Dołączył(a): 17.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) pabbllo_ldz » 26.06.2018 15:13

Jak szybko kupiłem, tak szybko odesłałem.
Ogólnie wrażenia na plus, z małym ale.
Tylna szyba i boczne małe szybki ładnie dopasowane, ale tylne drzwi to tak troszkę na odczep.
Według mnie żeby był sens tego stosowania to powinna ta osłona wejść jak najbliżej szyby.
A to już było nie możliwe, bo wystawała na 1 cm z każdej strony z boku.
Przy takim montażu oryginalne, wyciągane zasłonki nie miały prawa działać.
Kupiłem za 150 zł, folię firmy 3 M, plus trochę gadżetów i będę sam oklejał.
madziaimaciek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 845
Dołączył(a): 26.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) madziaimaciek » 27.06.2018 07:01

pabbllo_ldz napisał(a):Jak szybko kupiłem, tak szybko odesłałem.
Ogólnie wrażenia na plus, z małym ale.
Tylna szyba i boczne małe szybki ładnie dopasowane, ale tylne drzwi to tak troszkę na odczep.
Według mnie żeby był sens tego stosowania to powinna ta osłona wejść jak najbliżej szyby.
A to już było nie możliwe, bo wystawała na 1 cm z każdej strony z boku.
Przy takim montażu oryginalne, wyciągane zasłonki nie miały prawa działać.
Kupiłem za 150 zł, folię firmy 3 M, plus trochę gadżetów i będę sam oklejał.

I to chyba najlepsze rozwiazanie.Folia nakladana na cieplo czy mokro?
pabbllo_ldz
Croentuzjasta
Posty: 325
Dołączył(a): 17.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) pabbllo_ldz » 27.06.2018 11:21

Folia kształtowana na ciepło i zakładana na mokro.
Z tym iż u mnie po za tylną to wszystkie szyby proste.
W weekend jak będzie pogoda będę oklejał.
madziaimaciek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 845
Dołączył(a): 26.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) madziaimaciek » 27.06.2018 21:20

Powodzenia
fly
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1416
Dołączył(a): 16.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) fly » 13.08.2018 10:00

Cze!
20180813_095057_resized.jpg

...bez problemu można używać orginalne zasłonki-sprawdzone u kumpla, bo ja zasłonek nie mam.
może zależy to od modelu auta (u mnie S-max MkI).
...w każdym razie u mnie się sprawdzają, tymbardziej iż zależało mi na nie wlatywaniu owadów do wnętrza auta.
fly
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 13.08.2018 10:44

Ciągle sią zastanawiam, czy wybulić na to prawie cztery stówy czy za tę samą kasę przyciemnić se szyby folią...
Lechoo
Cromaniak
Posty: 1417
Dołączył(a): 13.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lechoo » 13.08.2018 11:13

Ja bym wybrał folię :)
fly
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1416
Dołączył(a): 16.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) fly » 13.08.2018 11:26

Pääkäyttäjä napisał(a):Ciągle sią zastanawiam, czy wybulić na to prawie cztery stówy czy za tę samą kasę przyciemnić se szyby folią...

Kwestia potrzeb...
...potrzebowałem coś co pozwoli i na jazdę/parkowanie z uchylonymi/otwartymi oknami w celu zabezpieczenia głównie przed owadami -sprawdza się.
...osłona przeciw słońcu, a co za tym idzie nagrzewaniu się foteika i tapicerki (spora różnica teperatury po dotknięciu np. tapicerki drzwi przy szybie pasażera z przodu a pasażera z tyłu) -sprawdza się.
W przypadku sprzedaży samochodu, można odsprzedać po tzw. okazyjnej cenie.
pozdro
fly
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 13.08.2018 12:12

fly napisał(a):
Pääkäyttäjä napisał(a):Ciągle sią zastanawiam, czy wybulić na to prawie cztery stówy czy za tę samą kasę przyciemnić se szyby folią...

Kwestia potrzeb...
...potrzebowałem coś co pozwoli i na jazdę/parkowanie z uchylonymi/otwartymi oknami w celu zabezpieczenia głównie przed owadami -sprawdza się.
...osłona przeciw słońcu, a co za tym idzie nagrzewaniu się foteika i tapicerki (spora różnica teperatury po dotknięciu np. tapicerki drzwi przy szybie pasażera z przodu a pasażera z tyłu) -sprawdza się.


Dzięki, właśnie o taką opinię mi chodziło. Pozostaje jeszcze kwesta trwałości montażu ale to akurat mniej istotne.
fly
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1416
Dołączył(a): 16.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) fly » 13.08.2018 12:33

Pääkäyttäjä napisał(a):Pozostaje jeszcze kwesta trwałości montażu ale to akurat mniej istotne.

Ad.1 Zdarzało się że te trzy blaszko-uchwyty utrzymujące zasłonę w otworze okiennym wysuwały się spod uszczelki, co powodowało szczelinę około 5-7 mm w górnej części, usunąłem ten problem poprzez wklejenie taśm rzepowych pod uszczelkę.
Ad. Trwałość samego produktu oceniam wysoko, posiadam je od grudnia 2016, i ponieważ cieszyły się dużym zainteresowaniem synka były wypychane szarpane etc. trochę straciły pierwotny kształt co widać na jednym ze zdjęć-ale to można dogiąć by pasowało 100%. Były dwukrotnie prane ( z wymiocin) myjką ciśnieniową na myjni samoobsługowej.
Jedyny problem to...
...nie ma za bardzo co z nimi zrobić gdybyśmy nie chcieli ich mieć założonych,
...ja mam taki patent:
-albo wkładam pod siedzenie trzeciego rzędu (S-max) ,ale jest utrudniony dostęp w przypadku ewentualnych bagaży.
-albo wkładam dwie w jedno okno, tak robie najczęściej.
pozdro
fly
Ostatnio edytowano 14.08.2018 14:51 przez fly, łącznie edytowano 1 raz
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 13.08.2018 21:39

Cool, takk.
Poprzednia strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone