Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Przez Czechy, przez Austrię, przez Słowację, przez Węgry

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 08.07.2016 14:01

W związku z dużymi korkami na trasie Ostrava-Brno-Bratysława, zastanawiam się jak lepiej jechać: z Ostrawy na Frydek-Mistek i wjechać na D1 w Bytca, czy może przez Cieszyn-Zilina. Jechał ktoś przez Frydek_Mistek :?: :?: Która droga na dzień dzisiejszy lepsza (winietę na Czechy mam więc to nie problem) :?: :roll:
fabio007
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 245
Dołączył(a): 31.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) fabio007 » 08.07.2016 14:11

andywiki napisał(a):Wczoraj wróciłem z Cro przez Cz-A-objazd i napisze tak jak by ktoś pisał że jest tyle zwężek/ograniczeń w Czechach i Austrii to jechał bym przez Słowację i Węgry i współczuję tym co muszą jechać w okresie taki jak np: wekend,godziny szczytu, itp.
Pisz to bo uważam że po to jadę autostrada by jechać te 130km a nie np.90 bo wydłuża to podróż na tak długim przyjeździe i jak by chciał się wlec to wybrał był inna alternatywę przejazdu, oczywiście to jest moje odczucie z przejazdu w dwie strony a każdy zrobi tak jak uważa szerokości życzę .


O remontach w Czechach i Austrii trabią tu cały czas :) Sam też sygnalizowałem takowe w Wiedniu, między Wiedniem a Grazem i w Czechach (montowanie barier na pasie zieleni).

Autostrady też czasem muszą być remontowane.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 08.07.2016 14:28

szaki17 napisał(a):W związku z dużymi korkami na trasie Ostrava-Brno-Bratysława, zastanawiam się jak lepiej jechać: z Ostrawy na Frydek-Mistek i wjechać na D1 w Bytca, czy może przez Cieszyn-Zilina. Jechał ktoś przez Frydek_Mistek :?: :?: Która droga na dzień dzisiejszy lepsza (winietę na Czechy mam więc to nie problem) :?: :roll:


Jakby Ci to napisać... 8)

slovensko.PNG


Za zjazdnost.sk
andywiki
Croentuzjasta
Posty: 334
Dołączył(a): 11.11.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) andywiki » 08.07.2016 15:27

fabio007 napisał(a):
andywiki napisał(a):Wczoraj wróciłem z Cro przez Cz-A-objazd i napisze tak jak by ktoś pisał że jest tyle zwężek/ograniczeń w Czechach i Austrii to jechał bym przez Słowację i Węgry i współczuję tym co muszą jechać w okresie taki jak np: wekend,godziny szczytu, itp.
Pisz to bo uważam że po to jadę autostrada by jechać te 130km a nie np.90 bo wydłuża to podróż na tak długim przyjeździe i jak by chciał się wlec to wybrał był inna alternatywę przejazdu, oczywiście to jest moje odczucie z przejazdu w dwie strony a każdy zrobi tak jak uważa szerokości życzę .


O remontach w Czechach i Austrii trabią tu cały czas :) Sam też sygnalizowałem takowe w Wiedniu, między Wiedniem a Grazem i w Czechach (montowanie barier na pasie zieleni).

Autostrady też czasem muszą być remontowane.

Tak jak pisałem dla mnie autostrada jest po to by jechać 130km a remonty oczywiście muszą być tylko za całym odcinku przejazdu nie zdawałem sobie sprawy że to tak spowolni.
fabio007
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 245
Dołączył(a): 31.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) fabio007 » 08.07.2016 15:37

andywiki napisał(a):
fabio007 napisał(a):
andywiki napisał(a):Wczoraj wróciłem z Cro przez Cz-A-objazd i napisze tak jak by ktoś pisał że jest tyle zwężek/ograniczeń w Czechach i Austrii to jechał bym przez Słowację i Węgry i współczuję tym co muszą jechać w okresie taki jak np: wekend,godziny szczytu, itp.
Pisz to bo uważam że po to jadę autostrada by jechać te 130km a nie np.90 bo wydłuża to podróż na tak długim przyjeździe i jak by chciał się wlec to wybrał był inna alternatywę przejazdu, oczywiście to jest moje odczucie z przejazdu w dwie strony a każdy zrobi tak jak uważa szerokości życzę .


O remontach w Czechach i Austrii trabią tu cały czas :) Sam też sygnalizowałem takowe w Wiedniu, między Wiedniem a Grazem i w Czechach (montowanie barier na pasie zieleni).

Autostrady też czasem muszą być remontowane.

Tak jak pisałem dla mnie autostrada jest po to by jechać 130km a remonty oczywiście muszą być tylko za całym odcinku przejazdu nie zdawałem sobie sprawy że to tak spowolni.


No niestety. W tym roku sporo tych punktów remontowych w drodze do Chorwacji. Pozostaje tylko uzbroić się w cierpliwość i tak zaplanować przejazd, żeby za długo nie stać, bo której by drogi nie wybrał to i tak się trafi na jakieś remonty.
andywiki
Croentuzjasta
Posty: 334
Dołączył(a): 11.11.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) andywiki » 08.07.2016 15:48

fabio007 masz rację ,choć to już za mną, też nie było aż takie tragedii no ale trzeba dobrze przemyśleć ten przejazd bo to szmat drogi ,albo szukać alternatywy przejazdu ,pozdrawiam.
fabio007
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 245
Dołączył(a): 31.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) fabio007 » 08.07.2016 15:54

Takie remonty zawsze wydłużają podroż, ale nie ma co oczekiwać, że na tak długiej trasie nie trafimy na jakieś utrudnienia. Co jakiś czas jeżdżę do Włoch, ale akurat w takich godzinach, że te remonty w Czechach i Austrii jedynie spowalniają na trochę ruch. I chyba nie chcę wiedzieć jak to wygląda jak się tam zakorkuje :P
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 08.07.2016 15:55

fabio007 napisał(a):
No niestety. W tym roku sporo tych punktów remontowych w drodze do Chorwacji. Pozostaje tylko uzbroić się w cierpliwość i tak zaplanować przejazd, żeby za długo nie stać, bo której by drogi nie wybrał to i tak się trafi na jakieś remonty.


Mam tylko nadzieję, że nagle wszyscy nie ruszą tak aby jechać tam nocą tak jak my robimy od lat ;)
Koenig
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 879
Dołączył(a): 03.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Koenig » 08.07.2016 16:03

andywiki w jakich godzinach jechałeś przez CZ?
andywiki
Croentuzjasta
Posty: 334
Dołączył(a): 11.11.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) andywiki » 08.07.2016 17:10

Do Chorwacji w sobotę wyjechałem z Katowic o 18.30 czyli po 19ej byłem w Czechach a wracałem w środę i byłem po 15ej, nie było i nie robię z tego tytułu tragedii.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 08.07.2016 17:57

Pääkäyttäjä napisał(a):
szaki17 napisał(a):W związku z dużymi korkami na trasie Ostrava-Brno-Bratysława, zastanawiam się jak lepiej jechać: z Ostrawy na Frydek-Mistek i wjechać na D1 w Bytca, czy może przez Cieszyn-Zilina. Jechał ktoś przez Frydek_Mistek :?: :?: Która droga na dzień dzisiejszy lepsza (winietę na Czechy mam więc to nie problem) :?: :roll:


Jakby Ci to napisać... 8)



Za zjazdnost.sk

Czyli jak się nie obrócisz dupa zawsze z tyłu, czyli wszędzie remonty :? i bądź tu mądry 8O
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 08.07.2016 19:56

Żeby było ciekawie to :
dids76 napisał(a):No to jeszcze info z Wiednia http://www.asfinag.com/newsroom?-100597 ... -view-full
W okresie od 10.07.2016 do 04.09.2016 będzie na A23 zwężenie do jednego pasa. Tutaj jest propozycja objazdu:
http://www.asfinag.com/documents/10180/ ... 6080397933
Natko_
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 444
Dołączył(a): 23.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Natko_ » 09.07.2016 10:53

dids76 napisał(a):Tak oglądam Twoje trasy i widzę że zawsze HR robicie autostradą, nie chcecie może tego zmienić? :oczko_usmiech: :mrgreen:
Kilka razy myślałem o jeździe przez Słowację i Węgry ale jakoś odstrasza mnie dojazd do Zyliny, jadąc przez Czechy w tym samym czasie jestem w okolicach Brna :wink: W Austrii zjeżdżam na drogę B66 w Ilz i nią jadę do Słowenii, natomiast w Chorwacji z autostrady zjeżdżam w Karlovac i D1 jadę do Splitu. Moja trasa z grubsza wygląda tak:
https://goo.gl/maps/kLrk55PeBSF2
W tym roku raczej zmienię końcówkę Austrii na coś takiego: https://goo.gl/maps/kLrk55PeBSF2




No i jechalismy "twoim" kawalkiem id zjazdu na Ilz.
W Lenarcie spotkalismy auta widziane na czeskich parkingach i zwezkach w Wiedniu - czyli trasa na Graz autostrada i zjazd na Ilz zajmuja czasowo tyle samo. Nie gnalismy, jechalismy przepisowo. Spotkalismy w nocy 1 lisa i 1 sarne ;) ale nie byly zainteresowane blizszym poznawaniem :D

Wracamy z Peljesaca do Tribunj Jadranka - na pewno do Makarskiej, a potem albo tunel i kawalek autostrada na Szybenik, albo dalej wybrzezem, ale Drazan ostrzega przed sporymi korkami w Omisu i Splicie. Dlatego zobaczymy po drodze ;)
A do Pl wracamy pionowo w gore, Ptuj, Lenart i przez Austrie do wjazdu w Ilz :) Dzieki @dids76 :D
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7949
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 09.07.2016 12:21

Qrcze zaczynam się bać że na B66 ruch sie dzięki mnie zrobi ;) :)
Cieszę się że trasa sie spodobała.
W ubiegłym roku wracając jechałem z Makarskiej do Splitu i wiecej tego nie zrobię.
joajer
Cromaniak
Posty: 638
Dołączył(a): 15.09.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) joajer » 10.07.2016 06:52

Jeszcze raz o trasie Bratysława - Węgry i płatny odcinek wegierskiej autostrady od samej granicy. Jechałem nią właśnie i zjechałem a autostrady już w Słowacji aby nie wjechać na wegierską M5
Jadąc dalej widziałem na Węgrzech znaki na autostradę z przekreślonymi znaczkami: matrica winette.
Wygląda jakby ten odcinek był dalej bezpłatny choć wg strony węgierskiej powinien być płatny.
Może jakiś protest jakiegoś miasta któremu ten odcinek służy jak obwodnica i coś sie zmieniło.
Jechał może ktoś teraz tą drogą?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Przez Czechy, przez Austrię, przez Słowację, przez Węgry - strona 121
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone