Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Przez Czechy, przez Austrię, przez Słowację, przez Węgry

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
ruwado
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1024
Dołączył(a): 06.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruwado » 02.07.2016 22:44

Powiem tak:
- kilka lat (chyba z 12) jeździłem po SK
- potem 8 lat jeździłem przez SK do Cro
i mimo różnych opowieści nikt mnie nawet nie zatrzymał - tylko raz zapłaciłem mandat za złe parkowanie, bo chciałem sobie zaoszczędzić drogi do sklepu
W tym roku w pierwszy majowy weekend pojeździłem po CZ - od Harrachova do Pragi i nad Łabę do granicy z D - zero problemów.
eStefan
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 229
Dołączył(a): 14.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) eStefan » 03.07.2016 00:22

Mnie się zdarzyło. Samochód którym podróżowałem został zatrzymany za przekroczenie prędkości w lesie. Jak się okazało mieliśmy jechać 50km/h gdzie ponoć było ograniczenie 40km/h.
mzwp
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 30.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) mzwp » 05.07.2016 09:00

Wyjazd 02.07 z Sosnowiec o 17,dojazd 9:20 następnego dnia do Dubrownika.
Trasa przez Czechy,Austrię, objazd MLP.

Kilka informacji,może komuś się przydadzą.

Czechy - pusto,praktycznie zerowy ruch w kierunku Wiednia. Za to w stronę PL masakra za Brnem i przed Olomucem.Drugi korek,to wyglądał na lekko 2h stania.

Austria - do Wiednia spokój,w samym mieście straciłem +/- 20 minut przez remonty w tunelach.

MLP - kolejny raz utwierdzilem się,że to dobre rozwiązanie. Od momentu zjazdu z austostrady do powrotu tamże - 50 minut.

Na granicy pusto. Z resztą cała Cro w stronę południa to jakaś masakra,spotykałem jedno auto,raz na parę minut.Parkingi puste. Aha - suszarka o 1 w nocy na Lucko (60 km/h) więc uwaga.

Najwięcej czasu poszło na granicy Cro/Bih i Bih/Cro. I tu i tu szczegółowe sprawdzanie samochodów z DE, my nawet nie pokazujemy paszportów.

Jeszcze jedna uwaga,do granicy Slo/Cro. Czynne dwie bramki,jedna dla EU,druga oznaczona jako All.Do pierwszej około 7 aut z PL i CZ,druga pusta,dlatego przejeżdżamy od kopa.Patrzcie poprostu na znaki :-)
joajer
Cromaniak
Posty: 638
Dołączył(a): 15.09.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) joajer » 05.07.2016 09:11

Z Bratysławy na Węgry autostradą. Orientuje się ktoś czy jest możliwy zjazd z autostrady na granicy lub czy te pareset metrów do najbliższego zjazdu ale już na terenie Wegier oznaczone jako płatne/ matrica? Czy może będę musiał zjechać z autostrafy jeszcze w Słowacji? Nie kupuję winiwry węgierskiej bo autostrada mi nie po drodze za wyjątkiem tych kilkuset metrów.
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 05.07.2016 17:42

Płatna jest od granicy, popatrz na watek o 86.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 05.07.2016 20:09

joajer napisał(a):Z Bratysławy na Węgry autostradą. Orientuje się ktoś czy jest możliwy zjazd z autostrady na granicy lub czy te pareset metrów do najbliższego zjazdu ale już na terenie Wegier oznaczone jako płatne/ matrica? Czy może będę musiał zjechać z autostrafy jeszcze w Słowacji? Nie kupuję winiwry węgierskiej bo autostrada mi nie po drodze za wyjątkiem tych kilkuset metrów.


Musiałbyś zjechać w Bratce z autostrady i tak przekraczać granice bo autostrada jest płatna od początku.
joajer
Cromaniak
Posty: 638
Dołączył(a): 15.09.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) joajer » 06.07.2016 08:44

Na mapach googla widać jakby zjazd na samej granicy ale wygląda jakby to nie było połączone , brakuje kilku metrów. Bład map czy faktyczny brak połączenia autostrady z drogą krajową?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 06.07.2016 09:04

joajer napisał(a):Na mapach googla widać jakby zjazd na samej granicy ale wygląda jakby to nie było połączone , brakuje kilku metrów. Bład map czy faktyczny brak połączenia autostrady z drogą krajową?


Wg StreetView, stoją tam zakaz ruchu i betonowe szykany ;) Za bramkami można zjechać ale to już jest płatny odcinek.
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 06.07.2016 16:31

joajer napisał(a):Na mapach googla widać jakby zjazd na samej granicy ale wygląda jakby to nie było połączone , brakuje kilku metrów. Błąd map czy faktyczny brak połączenia autostrady z drogą krajową?

Połączone jest, ale zjazd na Węgry zamknięty tzn. znak zakaz ruchu, potem opuszczone zapory na przejeździe kolejowym, betonowa zapora.
Na Rajkę zjazd jest przed granicą po słowackiej stronie.
ufokking
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 561
Dołączył(a): 21.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) ufokking » 06.07.2016 19:23

mzwp napisał(a):Najwięcej czasu poszło na granicy Cro/Bih i Bih/Cro. I tu i tu szczegółowe sprawdzanie samochodów z DE, my nawet nie pokazujemy paszportów.


Czy ktoś jeszcze zauważył kontrole na BiH kierunek Dubrownik bo my w tamtym roku widzieliśmy jak trzepali tylko francuzów całe auta (na poboczach maja takie specjalne stoły ) i nie wiem jak jest w tym roku jak maja jakieś złe/dobre dni to ja wole jechać promem na półwysep niż całe auto rozładowywać :roll:
funkyman3
Odkrywca
Posty: 72
Dołączył(a): 02.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) funkyman3 » 07.07.2016 10:23

Witam,

W tym roku w drodze do Chorwacji chcę zatrzymać się Triestcie. Nawigacja wskazuje mi dwie trasy Praga-Brno-Lublana-Triest trasa, która bardzo dobrze znam i mniej mi znana, ale kusząca, ponieważ krótsza o godzinę Praga-Salzburg-Lublana-Triest. Macie jakieś doświadczenia z tą drugą trasą?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 07.07.2016 11:47

funkyman3 napisał(a):Witam,

W tym roku w drodze do Chorwacji chcę zatrzymać się Triestcie. Nawigacja wskazuje mi dwie trasy Praga-Brno-Lublana-Triest trasa, która bardzo dobrze znam i mniej mi znana, ale kusząca, ponieważ krótsza o godzinę Praga-Salzburg-Lublana-Triest. Macie jakieś doświadczenia z tą drugą trasą?


Kiedy chcesz jechać? Nie powinno być w zasadzie problemu, ja wjeżdżałem przez Kozinę i Basovizzę (Salzburg - Villach - Lublana) a innym razem "po staremu", przez tunel Carso.

PS: w Trieście, nie Triestcie ;)
funkyman3
Odkrywca
Posty: 72
Dołączył(a): 02.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) funkyman3 » 07.07.2016 12:13

Pääkäyttäjä napisał(a):
funkyman3 napisał(a):Witam,

W tym roku w drodze do Chorwacji chcę zatrzymać się Triestcie. Nawigacja wskazuje mi dwie trasy Praga-Brno-Lublana-Triest trasa, która bardzo dobrze znam i mniej mi znana, ale kusząca, ponieważ krótsza o godzinę Praga-Salzburg-Lublana-Triest. Macie jakieś doświadczenia z tą drugą trasą?


Kiedy chcesz jechać? Nie powinno być w zasadzie problemu, ja wjeżdżałem przez Kozinę i Basovizzę (Salzburg - Villach - Lublana) a innym razem "po staremu", przez tunel Carso.

PS: w Trieście, nie Triestcie ;)


... a właśnie zastanawiałem się nad pisownią :-) Teraz już będę wiedział. Wyjeżdżam w nocy z 17 na 18 lipca. Są na tej trasie jakieś dodatkowe opłaty np. za tunel? Czy na tym odcinku jedziemy autostradą? Dziękuję za odpowiedź.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 07.07.2016 14:21

funkyman3 napisał(a):... a właśnie zastanawiałem się nad pisownią :-) Teraz już będę wiedział. Wyjeżdżam w nocy z 17 na 18 lipca. Są na tej trasie jakieś dodatkowe opłaty np. za tunel? Czy na tym odcinku jedziemy autostradą? Dziękuję za odpowiedź.


Wjeżdżając do Włoch od strony Słowenii, nie płaciłem za nic. Autostrada płatna jest dopiero "za" Triestem - A4/RA13. Płaci się na bramkach. Tunel nie jest płatny. Na obrazku poniżej, na zielono zaznaczone sa drogi płatne.

A4_Italy.PNG
andywiki
Croentuzjasta
Posty: 334
Dołączył(a): 11.11.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) andywiki » 07.07.2016 22:15

Wczoraj wróciłem z Cro przez Cz-A-objazd i napisze tak jak by ktoś pisał że jest tyle zwężek/ograniczeń w Czechach i Austrii to jechał bym przez Słowację i Węgry i współczuję tym co muszą jechać w okresie taki jak np: wekend,godziny szczytu, itp.
Pisz to bo uważam że po to jadę autostrada by jechać te 130km a nie np.90 bo wydłuża to podróż na tak długim przyjeździe i jak by chciał się wlec to wybrał był inna alternatywę przejazdu, oczywiście to jest moje odczucie z przejazdu w dwie strony a każdy zrobi tak jak uważa szerokości życzę .
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Przez Czechy, przez Austrię, przez Słowację, przez Węgry - strona 120
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone