Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

przewodniki - subiektywny ranking

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 14.03.2017 11:12

piekara114 napisał(a):
__monia napisał(a):Szukałam informacji na forum, ale inforamacje raczej sprzed kilku lat. Może ktoś coś doradzi?

Chyba nic nie czytałaś. Wystarczy, że zajrzysz do relacji z zeszłego roku z miejsca, które planujesz odwiedzić. To raczej informacje w przewodniki mają kilka lat, nawet jak jest aktualny przedruk, to wydawnictwom nie chce się nawet zaktualizować cen wejściówek i godzin otwarcia popularnych miejsc....

Dla mnie książkowy przewodnik to tylko ze wzg leu na mapki centrów miast, aby wygodnie było się poruszać. 80% informacji co warto i kiedy to z forum.


Szukałam informacji na temat przewodników. Nie miejsc.

Każdy ma swój sposób podróżowania. Czytam forum przed - jak najbardziej. Ale na miejscu nie będę miała internetu, dlatego zależy mi na aktualnym przewodniku książkowym.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 14.03.2017 11:14


Mam dwa...Baedekera i zielony Michelin...żaden nie jest idealny, ale z grubsza się uzupełniają...też korzystam głównie z mapek i opisów...większość wiedzy czerpię z relacji na forum :papa:


Dzięki za info :)
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15634
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 14.03.2017 11:57

__monia napisał(a):
piekara114 napisał(a):
__monia napisał(a):Szukałam informacji na forum, ale inforamacje raczej sprzed kilku lat. Może ktoś coś doradzi?

Chyba nic nie czytałaś. Wystarczy, że zajrzysz do relacji z zeszłego roku z miejsca, które planujesz odwiedzić. To raczej informacje w przewodniki mają kilka lat, nawet jak jest aktualny przedruk, to wydawnictwom nie chce się nawet zaktualizować cen wejściówek i godzin otwarcia popularnych miejsc....

Dla mnie książkowy przewodnik to tylko ze wzg leu na mapki centrów miast, aby wygodnie było się poruszać. 80% informacji co warto i kiedy to z forum.


Szukałam informacji na temat przewodników. Nie miejsc.

Każdy ma swój sposób podróżowania. Czytam forum przed - jak najbardziej. Ale na miejscu nie będę miała internetu, dlatego zależy mi na aktualnym przewodniku książkowym.


Ale po co Ci net? Sama na wakacjach używam, go tylko do sprawdzenia pogody.
Jak czytasz informacje, relacje to wpisujesz do kajetu czy do worda i powstaje Twój prywatny przewodnik. Baedekera przewodnik był chyba aktualizowany 5 lat temu....
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 14.03.2017 12:02


Ale po co Ci net? Sama na wakacjach używam, go tylko do sprawdzenia pogody.
Jak czytasz informacje, relacje to wpisujesz do kajetu czy do worda i powstaje Twój prywatny przewodnik. Baedekera przewodnik był chyba aktualizowany 5 lat temu....


Nadal się nie rozumiemy. To nie jest moja pierwsza podróż w ogóle - mam swoje sposoby nie zamierzam ich zmieniać. Nie pytałam - jak szukać informacji, tylko czy ktoś może mi polecić ciekawy przewodnik książkowy. EOT
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 07.06.2017 11:32

No i już wróciłam z Chrowacji ;) Zakochana w kraju absolutnie!

Jakby ktoś potrzebował - znalazłam moim zdaniem świetny przewodnik:
"Explore! Guide Chorwacja", wyd. ComfortMap
Sporo ciekawostek historycznych, czytelny, przejrzysty, mapa Chorwacji gratis. Naprawdę się przydał.
Poprzednia strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
przewodniki - subiektywny ranking - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone