Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Przeprowadzka do Chorwacji

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
wikol
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikol » 13.05.2020 22:45

A ile na tej emeryturze przeżyjemy statystycznie. Jeśli pójdziemy w wieku 65 lat to będziemy jeździć, latać do 80-tki ?
Pod warunkiem że będziemy mega zdrowi, mieli siłę ogarniać taki dom itd. Dla młodych ok ale dla starców wg mnie niekoniecznie.
Edit: ogólnie jest tendencja że młodzi nie chcą mieszkać pod miastem ze starymi a starzy nie chcą mieszkać sami na 200m2. Młodzi wolą mieć blisko uczelnie, pracę niż tracić pół dnia na dojazdy i babranie się w porządki wokół domu.
Tendencja jest taka że full domów jest na sprzedaż pod Warszawą.
Ostatnio edytowano 13.05.2020 23:31 przez wikol, łącznie edytowano 2 razy
sito_zabrze
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) sito_zabrze » 13.05.2020 22:55

Chociaż raz przyznam Ci rację Wikol :mrgreen:

My celujemy w domek 80 mkw, oczywiście wszyscy nas gnoją że za mały... My chcemy większe mieszkanie na kąsku trawy i tyle. Na dole 45m , góra 35m. Żadnych skalniaków, grządek, sama trawa i jakieś iglaki. Jak najmniej roboty. No ale ja z natury leń jestem :oczko_usmiech:
yzedef
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) yzedef » 14.05.2020 08:47

Nie wszystko musi mieć sens i być statystyczne, 65 lat to co wiek już do umierania czy jak ?. Znam kilka osób bardzo dynamicznych co zaskoczą nie jednego 40-latka. Każdy może mieć ochotę na swoją "fanaberię" i marzenie, nawet po 70tce. Sito jak jesteś leniwy to daruj sobie dom bo chyba nie wiesz na co się porywasz, nawet przy iglakach jest robota... ewentualnie możesz mieć wyrąbane i mieć "niezbyt pęknie", wiele ludzi tak ma. Jednak dom to ciągła praca jak chce się mieć ładnie i na tiptop, zawsze do roboty coś się znajdzie. Ja to uwielbiam i to daje mi relaks, jakieś zmiany, udoskonalenia... zawsze piękna zielona trawka, kwiaty, krzewy, nowe dodatki. Każdy jest inny i ma swoje potrzeby i kaprysy... np. domek w Chorwacji :)
boboo
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 14.05.2020 09:16

sito_zabrze napisał(a):Jak najmniej roboty. No ale ja z natury leń jestem :oczko_usmiech:
Bardzo słuszne podejście.
Każdy robi lub nie robi to, co lubi.
Od czasu do czasu mamy gości. Czasem takich, którzy przyjeżdżają do nas po raz pierwszy.
- a to sporo do roboty w obejściu macie.
Wtedy odpowiadam pytaniem (zapożyczonym z Pulp Fiction i przeinaczonym na moje potrzeby):
- czy wjeżdżając do wioski zauważyłeś przy rogatkach tablicę z napisem "obóz koncentracyjny, obóz pracy albo tym podobne"?
Skonsternowany odpowiada, że nie.
- a wiesz, dlaczego jej nie zauważyłeś?
- nie.
- bo jej tam nie ma.
mums71
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) mums71 » 14.05.2020 11:16

Przerabiałem temat zakupu w ubiegłym roku.Ze względu na stan prawny odradzam zakup bezpośredni.Skorzystałem z agencji mimo,iż dom znalazłem sam i miałem bardzo dobry kontakt z właścicielami.Prowizja 2 procent.Większość działek i domów stoi na ziemi rolnej,nie do kupienia dla obcokrajowców(ma się to zmienić).Obejrzałem kilkanaście posesji i tylko jedna miała wszystkie papiery.Chorwaccy notariusze proponują ,,zakup''przez wpisanie hipoteki w księdze wieczystej,czyli pożyczkę pod zastaw do momentu wprowadzenia ustawy umożliwiającej kupno.Mnie to nie pasowało.Szukałem około 3 lat.
yzedef
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) yzedef » 14.05.2020 12:04

Dzięki za konkretne informacje.
Ural
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ural » 14.05.2020 19:23

Pomysł jest bardzo dobry tylko co robić po za sezonem, co robić jesienią i zima. Samemu można się rozpić. No chyba, że jakąś babę tam poznasz to co innego. Od rodziny niełatwo tak się oderwać. Każdy liczy, że dziad coś sypnie, wnuki pobawi, a jak będzie daleko to nici z tego. Przepije albo na baby wyda. :D
yzedef
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) yzedef » 14.05.2020 19:27

Ural napisał(a): Każdy liczy, że dziad coś sypnie, wnuki pobawi, a jak będzie daleko to nici z tego. Przepije albo na baby wyda. :D

Ciekawe porównanie, sypanie kasą i bawienie wnuków vs picie z różnymi babami :D. Może zrobisz ankietę ?
wikol
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikol » 14.05.2020 19:37

Ural napisał(a):Pomysł jest bardzo dobry tylko co robić po za sezonem, co robić jesienią i zima. Samemu można się rozpić. No chyba, że jakąś babę tam poznasz to co innego. Od rodziny niełatwo tak się oderwać. Każdy liczy, że dziad coś sypnie, wnuki pobawi, a jak będzie daleko to nici z tego. Przepije albo na baby wyda. :D

Kolego #Ural czy myślałeś nad otworzeniem gabinetu psychologicznego. Twoje uwagi i porady jak zawsze w punkt.
Mądrego, obytego i przede wszystkim bystrego psychologa zawsze dobrze wysłuchać póki nie strzeli się własnej głupoty.
Ural
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ural » 14.05.2020 19:43

wikol napisał(a):
Ural napisał(a):Pomysł jest bardzo dobry tylko co robić po za sezonem, co robić jesienią i zima. Samemu można się rozpić. No chyba, że jakąś babę tam poznasz to co innego. Od rodziny niełatwo tak się oderwać. Każdy liczy, że dziad coś sypnie, wnuki pobawi, a jak będzie daleko to nici z tego. Przepije albo na baby wyda. :D

Kolego #Ural czy myślałeś nad otworzeniem gabinetu psychologicznego. Twoje uwagi i porady jak zawsze w punkt.
Mądrego, obytego i przede wszystkim bystrego psychologa zawsze dobrze wysłuchać póki nie strzeli się własnej głupoty.

Dla Ciebie porada gratis.
yzedef
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) yzedef » 14.05.2020 21:53

Ural napisał(a):
wikol napisał(a):

Dla Ciebie porada gratis.

A jaka to będzie porada ?
kaeres
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 20.05.2020 15:24

Haha :)
namo
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) namo » 23.05.2020 15:08

yzedef napisał(a):namo skoro jesteś tam już tyle czasu, wydaje się że Masz też go sporo wolnego... nie planujesz inwestycji w swój własny kąt ?.

Nie wykluczone, ale wpierw muszę uporządkować swoje sprawy w Polsce żebym mógł oficjalnie coś nabyć.
namo
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) namo » 24.05.2020 21:50

Można już jechać do Chorwacji?

polako.jpg
Poprzednia strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko

Przeprowadzka do Chorwacji - strona 45
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019