Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Przeprowadzka do Chorwacji

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2917
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 05.06.2020 08:53

Oba Zatony, Slana - piękne plażyczki.
Zabrakło Maskalič, wg. mnie najładniejszej plaży Pagu.
Myślę, że mieszkając tam odwiedzicie w końcu wszystkie plaże Pagu, a jest tego, oj jest.
namo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 452
Dołączył(a): 19.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) namo » 17.06.2020 23:22

Alternatywa dla apartamentów w Chorwacji

foresail2.jpg
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2917
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 18.06.2020 10:09

Super sprawa takie wakacje na morzu.
Myślę, że bez dzieci, z bandą znajomków jak najbardziej.
ruwado
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1024
Dołączył(a): 06.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruwado » 18.06.2020 20:44

Za ile?

Z dojazdem i bez dojazdu :D o ile ktoś z okolic stolicy dopłynie :D :D :D
niuniek
Croentuzjasta
Posty: 406
Dołączył(a): 10.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) niuniek » 18.06.2020 22:39

Tu znajdziesz nie tylko ceny: https://foresail.pl/
Rodzinka3
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 20.06.2020
Chorwacja jesień zima + światłowód

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rodzinka3 » 20.06.2020 21:29

Chcemy na jesień zime (juz od wrzesnia) wyjechać do Chorwacji żeby popracować zdalnie i skorzystać ze słońca i pogody.

Mąż (IT), żona (obecnie opieka nad dzieckiem) i 3,5 letnie dziecko. Spokojna grzeczna i cicha rodzinka ;)

Szukamy miejscowości, które spełnią takie kryteria:
1. Szybki Internet-światłowód
2. Dużo słońca (bywalismy turystycznie w Chorwacji i niektóre miejscowości mają szybko cień np.od gór, za które chowa się słońce).
3. Plaża z płytką wodą na pieszo z dzieckiem lub ewentualnie autem z wygodnym parkingiem. Choć lepiej pieszo.
4. Market w okolicy na zakupy spozywcze.

Wiem że słońce market i plaża to jeszcze nie jest jakaś trudność ale ten Internet jest konieczny...
Może ktoś się orientuje?
Szukamy domu lub mieszkania z ogródkiem.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107650
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Chorwacja jesień zima + światłowód

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 20.06.2020 22:46

Rodzinka3 napisał(a):Chcemy na jesień zime (juz od wrzesnia) wyjechać do Chorwacji żeby popracować zdalnie i skorzystać ze słońca i pogody.

Na jak długo wyjazd. :?:
Poczytaj ten wątek >>> przeprowadzka-do-chorwacji-t55016.html
Rodzinka3
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 20.06.2020
Re: Chorwacja jesień zima + światłowód

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rodzinka3 » 21.06.2020 08:53

Na pewno 2-3 miesiące ale jeśli dziecko wytrzyma dłużej i nas nie wywieje to dłużej :)
A w ogóle to z 10 lat temu bardzo chcieliśmy zamieszkać w Chorwacji na zawsze ale zabrakło odwagi żeby rzucić dobra prace. No i pieniędzy też zabrakło. Strach było rzucić wszystko i postawić na jedną kartę. Nawet spory wątek się rozwinął na innym forum o tym.
Dziękuję, poczytam.
Rodzinka3
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 20.06.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rodzinka3 » 21.06.2020 18:09

Cześć. Ogladalam Twoje filmiki wybrane i nie trafilam na takie informacje a Szukam miejscowości w Chorwacji z szybkim Internetem światłowód do zamieszkania od września do listopada lub dłużej. Podpowiesz nam coś? Chociaż gdzie taki super Internet znajdziemy na wysokości zadar-split?
namo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 452
Dołączył(a): 19.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) namo » 21.06.2020 18:47

Rodzinka3 napisał(a):super Internet


Mi za drogą kładą światłowód więc liczę, że na jesieni podepnę się. Każde większe miasto ma już kabel z dobrym internetem. Możesz na przypale dzwonić do HT i pytać czy pod danym adresem jest możliwość instalacji.
Rodzinka3
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 20.06.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rodzinka3 » 21.06.2020 23:00

Dzięki. Będę szukać czy jest jak znajdę nieruchomość do wynajęcia. Spodziewałam się że w splicie pewnie jest ok ale juz na obrzezach lub na obrzeżach zadaru pewnie będzie kiepsko. Internet mocny jest niezbędny mężowi do pracy ale znowu ceny wynajmu będą kosmiczne w duzych miastach...
Z innej beczki: czy karaluchy w nowszych domach i mieszkaniach też są czy raczej w tych starych domach? Nie znoszę tego i chyba mam lekką fobie
namo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 452
Dołączył(a): 19.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) namo » 22.06.2020 15:09

Rodzinka3 napisał(a):czy karaluchy


Tutaj masz, skorpiony, czarne wdowy, skolopendry, modliszki. Karaluchów nie widziałem.
Rodzinka3
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 20.06.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rodzinka3 » 24.06.2020 21:27

A jak to jest z korona wirusem i służba zdrowia w Chorwacji? Czy mało przypadków jest dlatego że się robi za mało testów i sa chorzy ale nieujawnieni czy te dane są w miarę wiarygodne?
Jak służba zdrowia w Chorwacji? Jedziemy z 3letnim dzieckiem wiec to ważne by było chociaż nie gorzej niż w Polsce. Chodzi mi o długość czekania na pogotowiu czy wizytę lekarską i ew. Jakieś Twoje prywatne uwagi...
ruwado
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1024
Dołączył(a): 06.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruwado » 24.06.2020 23:09

Na razie pewnie w Cro nie ma nowych przypadków. jak zjadą goście.... to sie bedzie działo. Zwłaszcza jak ITA, D i Skandynejwing zjedzie.

W PL już nad naszym SzamboBałtykiem pierwsze rekonwalescencje....
namo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 452
Dołączył(a): 19.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) namo » 24.06.2020 23:26

Rodzinka3 napisał(a):Czy mało przypadków jest dlatego że się robi za mało testów


Nie, tu jest populacja 10 razy mniejsza niż w Polsce. Odkąd otwarte zostały granice ilość przypadków wzrosła i są to w większości przyjedni.

Rodzinka3 napisał(a):Jak służba zdrowia w Chorwacji?


Miałem okazję hospitalizować swoje dziecko 5 dni rok temu. Pełen profesjonalizm.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko

cron
Przeprowadzka do Chorwacji - strona 47
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone