Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Przepisy drogowe w krajach tranzytowych i w Chorwacji.

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
demi-duox
Cromaniak
Posty: 1349
Dołączył(a): 15.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) demi-duox » 21.12.2011 18:36

Bocian napisał(a):Może być i 10000 euro a nasi kierowcy i tak tego nie zajarzą.


E tam, więcej wiary. U mnie to, czyli takie rozjeżdżanie się aut, normalne zachowanie jak się karetka lub inny "kogut" musi przeciskać przez przez miejski korek.
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 21.12.2011 18:40

demi-duox napisał(a):
Bocian napisał(a):Może być i 10000 euro a nasi kierowcy i tak tego nie zajarzą.


E tam, więcej wiary. U mnie to, czyli takie rozjeżdżanie się aut, normalne zachowanie jak się karetka lub inny "kogut" musi przeciskać przez przez miejski korek.

U mnie to gdzie? Siedziałeś kiedyś w środku takiego koguta?
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 21.12.2011 19:37

Na dołączonej fotce widzę autostradę w Szwajcarii. Czy to znaczy, że tam już ten przepis obowiązuje?


demi-duox

Myślę, że w momencie usłyszenia "koguta" to takie zachowanie jest normalnym odruchem u wszystkich. Ale w tym austriackim przepisie chodzi o utworzenie takiego przejazdu już w trakcie powstawania korka. Trzeba będzie o tym pamiętać, co może nie byc takie łatwe :D :D Jedyna nadzieja, że nie będziemy na początku korka - wtedy po ustawieniu aut przed nami będziemy wiedzeić co robić.
Ostatnio edytowano 21.12.2011 19:40 przez Raul73, łącznie edytowano 1 raz
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 21.12.2011 19:39

Bocian napisał(a):
demi-duox napisał(a):
Bocian napisał(a):Może być i 10000 euro a nasi kierowcy i tak tego nie zajarzą.


E tam, więcej wiary. U mnie to, czyli takie rozjeżdżanie się aut, normalne zachowanie jak się karetka lub inny "kogut" musi przeciskać przez przez miejski korek.

U mnie to gdzie? Siedziałeś kiedyś w środku takiego koguta?


A na tej plastikowej ławeczce z tyłu to się liczy :?:

:wink:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 21.12.2011 20:53

demi-duox napisał(a):
demi-duox

Myślę, że w momencie usłyszenia "koguta" to takie zachowanie jest normalnym odruchem u wszystkich. Ale w tym austriackim przepisie chodzi o utworzenie takiego przejazdu już w trakcie powstawania korka. Trzeba będzie o tym pamiętać, co może nie byc takie łatwe :D :D Jedyna nadzieja, że nie będziemy na początku korka - wtedy po ustawieniu aut przed nami będziemy wiedzeić co robić.


Trzeba trzmać się zawsze prawej krawędzi jezdni.


Raul73 napisał(a):Na dołączonej fotce widzę autostradę w Szwajcarii. Czy to znaczy, że tam już ten przepis obowiązuje?


Tego nie wiem ale bardzo prawdopodobne.
demi-duox
Cromaniak
Posty: 1349
Dołączył(a): 15.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) demi-duox » 21.12.2011 23:24

Bocian napisał(a):
demi-duox napisał(a):
Bocian napisał(a):Może być i 10000 euro a nasi kierowcy i tak tego nie zajarzą.


E tam, więcej wiary. U mnie to, czyli takie rozjeżdżanie się aut, normalne zachowanie jak się karetka lub inny "kogut" musi przeciskać przez przez miejski korek.

U mnie to gdzie? Siedziałeś kiedyś w środku takiego koguta?


Gdzie? Tam gdzie jeżdżą nasi.
Nauczą się jak będzie treba. Tak samo jak powoli ale jednak uczą się zasady zamka błyskawicznego.

A swoją drogą ciekawy ten przepis ale jak on się ma do dróg z pasem awaryjnym?
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 22.12.2011 00:55

demi-duox napisał(a):
A swoją drogą ciekawy ten przepis ale jak on się ma do dróg z pasem awaryjnym?




Bardzo dobre pytanie! Czy zostawiać przejazd środkiem czy właśnie pas awaryjny? Dobrze by było, gdyby się jakiś policjant wypowiedział, bo inaczej trzeba będzie patrzeć na drodze co robią Austriacy.
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 22.12.2011 10:14

demi-duox napisał(a):Gdzie? Tam gdzie jeżdżą nasi.

No to póki co, tam gdzie jeżdżą nasi, co by to nie miało oznaczać, w polskich miastach , jest w tym temacie padaczka i zero zrozumienia tematu. Duża część kierowców stosuje zasadę, zatrzymania się i patrzenia jak krowa na wrota, kolejna część obraża się i stosuje zasadę, że "mi to mogą" i "na pewno nie chcą stać w korku i ja im pokażę". Bardzo wielu kierowców u nas jest totalnie głuchych i ślepych.
demi-duox
Cromaniak
Posty: 1349
Dołączył(a): 15.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) demi-duox » 22.12.2011 11:57

Są na takich sposoby i trzeba je permanentnie stosować.
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 22.12.2011 15:57

Rysio napisał(a):
Bocian napisał(a):
demi-duox napisał(a):
Bocian napisał(a):Może być i 10000 euro a nasi kierowcy i tak tego nie zajarzą.


E tam, więcej wiary. U mnie to, czyli takie rozjeżdżanie się aut, normalne zachowanie jak się karetka lub inny "kogut" musi przeciskać przez przez miejski korek.

U mnie to gdzie? Siedziałeś kiedyś w środku takiego koguta?


A na tej plastikowej ławeczce z tyłu to się liczy :?:

:wink:

Na takiej ławeczce to ci się raczej nie spieszy, gorzej jak leżysz na noszach...
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 22.12.2011 15:58

demi-duox napisał(a):Są na takich sposoby i trzeba je permanentnie stosować.

Na przykład?
demi-duox
Cromaniak
Posty: 1349
Dołączył(a): 15.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) demi-duox » 22.12.2011 19:09

Na przykład poprzez działania służb porządkowych.
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 23.12.2011 11:47

demi-duox napisał(a):Na przykład poprzez działania służb porządkowych.

To gadanie w stylu Rysia :) pod tytułem "gdzie jest milicja jak ktoś mi blokuje lewy pas" :):)
demi-duox
Cromaniak
Posty: 1349
Dołączył(a): 15.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) demi-duox » 23.12.2011 13:09

Bocian napisał(a):
demi-duox napisał(a):Na przykład poprzez działania służb porządkowych.

To gadanie w stylu Rysia :) pod tytułem "gdzie jest milicja jak ktoś mi blokuje lewy pas" :):)


:( Powyżej podawałeś lepsze przykłady polskości na drogach, w przypadku których droga służb "zza biurka" w miejsce ich występowania nie wymagałaby nawet zużywania drogocennego paliwa.
demi-duox
Cromaniak
Posty: 1349
Dołączył(a): 15.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) demi-duox » 23.12.2011 13:13

Raul73 napisał(a):
demi-duox napisał(a):
A swoją drogą ciekawy ten przepis ale jak on się ma do dróg z pasem awaryjnym?


Bardzo dobre pytanie! Czy zostawiać przejazd środkiem czy właśnie pas awaryjny? Dobrze by było, gdyby się jakiś policjant wypowiedział, bo inaczej trzeba będzie patrzeć na drodze co robią Austriacy.


Może i dobrze że żaden specjalista się jeszcze nie wypowiadał :wink:

Tutaj jest wyjaśnienie:
http://www.oeamtc.at/?id=2500%2C1372745%2C%2C
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Przepisy drogowe w krajach tranzytowych i w Chorwacji. - strona 10
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone