Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Przepisy drogowe w krajach tranzytowych i w Chorwacji.

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Vader
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 24
Dołączył(a): 11.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vader » 21.09.2011 17:09

Leszek Skupin napisał(a):Marek coś kantujesz....
smoki3 napisał(a):Wybaczcie co znalazłem, to wpisałem. Informacji jest mało i bywają sprzeczne.

Albania (AL)
.......

- Dozwolona ilość alkoholu 0,1 procenta;
........

Tyle to nawet Polak nie da rady ;)


Jak się dobrze spręży to poradzi ale o takim przypadku jeszcze nie słyszałem
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 21.09.2011 19:19

Vader napisał(a):
Leszek Skupin napisał(a):Marek coś kantujesz....
smoki3 napisał(a):Wybaczcie co znalazłem, to wpisałem. Informacji jest mało i bywają sprzeczne.

Albania (AL)
.......

- Dozwolona ilość alkoholu 0,1 procenta;
........

Tyle to nawet Polak nie da rady ;)


Jak się dobrze spręży to poradzi ale o takim przypadku jeszcze nie słyszałem




Poprawiłem "Potwory" :wink: :lol:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 01.11.2011 10:21

Uwaga od dnia dzisiejszego 01.11.2011 wchodzą na Słowacji znowelizowane przepisy drogowe!

Te zamieszczone w dziale są częściowo nieaktualne.

Postaram się w miarę szybko je uaktualnć.

Przepraszam za zwłokę.



Marek.
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 01.11.2011 10:52

Ciekawe jak będą mierzyć odległość pomiędzy pojazdami?
Francja jest do tego przygotowana i przepis ten stosuje, lecz wymaga to infrastruktury technicznej.
Przepis jest dobry lecz egzekucja go przez tamtejszych przedstawicieli Policji będzie przypominało zasady na stepach Ukrainy - jaki kraj pochodzenia taka interpretacja.
Niestety mentalności ich ludzi nie da się zmienić.
demi-duox
Cromaniak
Posty: 1349
Dołączył(a): 15.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) demi-duox » 01.11.2011 19:22

wielbiciel napisał(a):Ciekawe jak będą mierzyć odległość pomiędzy pojazdami?
Francja jest do tego przygotowana i przepis ten stosuje, lecz wymaga to infrastruktury technicznej.
Przepis jest dobry lecz egzekucja go przez tamtejszych przedstawicieli Policji będzie przypominało zasady na stepach Ukrainy - jaki kraj pochodzenia taka interpretacja.
Niestety mentalności ich ludzi nie da się zmienić.


Czy możesz trochę jasniej? Dlaczego Francja, stepy Ukrainy i w ogóle o co chodzi?
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 05.11.2011 23:28

Mianowicie chodzi o zapis o 2s odstępie pomiędzy samochodami. Będzie znowu o czym pisać.
Francuzi mają do dyspozycji śmigłowce i odległość pomiędzy pojazdami określają na podstawie ilości pasów (linii) pomiędzy pojazdami namalowanych na jezdni, a nasi sąsiedzi wymyślili odstęp 2 sekundowy.
Jak oni to będą sprawdzać?
demi-duox
Cromaniak
Posty: 1349
Dołączył(a): 15.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) demi-duox » 06.11.2011 15:01

Zapewne podobnie. Przy prędkościach 100-130 km/h te 2s to jakieś 30-36 m. Nie wiem jak gesto są malowane pasy ale powiedzmy że pasek i przerwa mają łacznie 5m to daje 6-7 takich kawałków.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 07.11.2011 13:05

Poprawiłem wpisy w Słowacji jak i Czechach.

Pozdrawiam.
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 10.11.2011 23:50

smoki

Czy mógłbyś wyjaśnić o co dokładnie chodzi w tym zapisie dot. Austrii?

Pamiętajmy, że po zatrzymaniu pojazdu na krzyżówce następuje utrata pierwszeństwa;;
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 11.11.2011 13:26

Raul73 napisał(a):smoki

Czy mógłbyś wyjaśnić o co dokładnie chodzi w tym zapisie dot. Austrii?

Pamiętajmy, że po zatrzymaniu pojazdu na krzyżówce następuje utrata pierwszeństwa;;




No cóż, wyrocznią nie jestem. Rozumiem, to tak:

Jeśli dojeżdżamy do krzyżówki i stajemy na niej, a na tej krzyżówce stoi- stał już jakiś samochód ( niezależnie od strony: prawa-lewa) On ma pierwszeństwo w ruszeniu. (Ale dopytam się jeszcze znajomego Austriaka).

Pozdrawiam.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 12.11.2011 08:56

Od 1 stycznia zmiany cen winiet w Czechach :!:
waldis
Croentuzjasta
Posty: 293
Dołączył(a): 06.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) waldis » 12.11.2011 09:51

smoki3 napisał(a):No cóż, wyrocznią nie jestem. Rozumiem, to tak:

Jeśli dojeżdżamy do krzyżówki i stajemy na niej, a na tej krzyżówce stoi- stał już jakiś samochód ( niezależnie od strony: prawa-lewa) On ma pierwszeństwo w ruszeniu.

Mnie uczono tak: dojeżdżamy do skrzyżowania równorzędnego jednocześnie w kilka samochodów z różnych stron.W tej sytuacji nikt nie ma pierwszeństwa. Jeden z kierowców powinien wjechać na skrzyżowanie, wtedy kolejny ma wolną prawą i jedzie, potem następny a ostatni skrzyżowanie opuszcza ten, który wjechał pierwszy.
Ale to w Polsce.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 12.11.2011 10:08

waldis napisał(a):
smoki3 napisał(a):No cóż, wyrocznią nie jestem. Rozumiem, to tak:

Jeśli dojeżdżamy do krzyżówki i stajemy na niej, a na tej krzyżówce stoi- stał już jakiś samochód ( niezależnie od strony: prawa-lewa) On ma pierwszeństwo w ruszeniu.

Mnie uczono tak: dojeżdżamy do skrzyżowania równorzędnego jednocześnie w kilka samochodów z różnych stron.W tej sytuacji nikt nie ma pierwszeństwa. Jeden z kierowców powinien wjechać na skrzyżowanie, wtedy kolejny ma wolną prawą i jedzie, potem następny a ostatni skrzyżowanie opuszcza ten, który wjechał pierwszy.
Ale to w Polsce.


No właśnie :wink:
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 12.11.2011 22:11

smoki3 napisał(a):
Raul73 napisał(a):smoki

Czy mógłbyś wyjaśnić o co dokładnie chodzi w tym zapisie dot. Austrii?

Pamiętajmy, że po zatrzymaniu pojazdu na krzyżówce następuje utrata pierwszeństwa;;




No cóż, wyrocznią nie jestem. Rozumiem, to tak:

Jeśli dojeżdżamy do krzyżówki i stajemy na niej, a na tej krzyżówce stoi- stał już jakiś samochód ( niezależnie od strony: prawa-lewa) On ma pierwszeństwo w ruszeniu. (Ale dopytam się jeszcze znajomego Austriaka).

Pozdrawiam.



Ale jeśli on stał na skrzyżowaniu, to znaczy zatrzymał się - czyli stracił pierszeństwo! Strasznie to zagmatwane - chyba że chodzi o skrzyżowania równorzędne, to wtedy rozumiem to tak jak waldis.

Na wszelki wypadek w Austri na skrzyżowaniach nie będę się zatrzymywał ani nawet zwalniał - wszystkie na pełnym gazie :lol: :lol: :lol:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 16.12.2011 08:43

Od 1 stycznia 2012 zostaje zniesiony obowiązek posiadania zielonej karty do Serbii. Ubezpieczeniem obowiązującym będzie nasze OC.

Pozdrawiam smoki3
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Przepisy drogowe w krajach tranzytowych i w Chorwacji. - strona 8
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone