Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Przepisy drogowe w krajach tranzytowych i w Chorwacji.

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 04.04.2012 18:57

Witam, mam pytanie do częstych bywalców w Austrii.

W lipcu planuję zwiedzanie Wiednia. W związku z tym chcę zostawić auto na parkingu typu Park & Ride - piętrowy podziemny. Wiadomo, że jest niby przepis, który zabrania wjazduy na takie parkingi samochodom z LPG. Wiadomo też, że jest to w wielu krajach przepis martwy - i tak wszyscy wjeżdżają. Czy tak samo jest w Wiedniu?
gonzo
Croentuzjasta
Posty: 409
Dołączył(a): 01.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) gonzo » 04.04.2012 22:32

Raul73 napisał(a):Witam, mam pytanie do częstych bywalców w Austrii.

W lipcu planuję zwiedzanie Wiednia. W związku z tym chcę zostawić auto na parkingu typu Park & Ride - piętrowy podziemny. Wiadomo, że jest niby przepis, który zabrania wjazduy na takie parkingi samochodom z LPG. Wiadomo też, że jest to w wielu krajach przepis martwy - i tak wszyscy wjeżdżają. Czy tak samo jest w Wiedniu?

Zgadza się w Wiedniu też jest taki przepis ja często stałem na takich parkingach chodź mam instalację LPG, te parkingi podziemne są o wiele droższe niż jak byś stanął na ulicy.
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 04.04.2012 23:59

gonzo napisał(a): Zgadza się w Wiedniu też jest taki przepis ja często stałem na takich parkingach chodź mam instalację LPG, te parkingi podziemne są o wiele droższe niż jak byś stanął na ulicy.


Te P&R są akurat tanie - 3 euro za dobę :D

Ponieważ będzie to niedziela, więc mogę równie dobrze zaparkować na ulicy za darmo. Problem w tym, że to będzie cały dzień i to w tamta stronę - więc wolę parking w cieniu (pod dachem najlepiej), żeby się auto zbytnio nie nagrzało.

Ale skoro mówisz, że z LPG bez problemu na te podziemne wpuszczają, więc jestem dobrej myśli. Dzięki za info! :D


EDIT: A tak w ogóle to czytam teraz dokładnie o tym parkingu Erdberg i okazuje się, że to nie jest typowy parking podziemny, tylko wielopiętrowy. To znaczy część poziomów jest nad ziemią - czyli bez problemu powinienem na nie wjechać. Gdyby ktoś mógł potwierdzić, byłbym wdzięczny.
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 05.04.2012 08:36

A w Wiedniu, podobnie jak np. w Berlinie, nie sa konieczne naklejki ekologiczne?
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 05.04.2012 10:40

FUX napisał(a):A w Wiedniu, podobnie jak np. w Berlinie, nie sa konieczne naklejki ekologiczne?


Nie są! Umweltzone to tylko w Niemczech w kilkunastu miastach.
gonzo
Croentuzjasta
Posty: 409
Dołączył(a): 01.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) gonzo » 05.04.2012 10:50

Przy wjeździe są bramki, także nikt ci auta nie ogląda.
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 05.04.2012 18:26

gonzo napisał(a):Przy wjeździe są bramki, także nikt ci auta nie ogląda.


Dzięki wielkie - w takim razie jadę prosto na Erdberg! :D :D
PawelG_wawa
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 05.04.2012
Orebic - przejazd przez BiH bez paszportu

Nieprzeczytany postnapisał(a) PawelG_wawa » 05.04.2012 22:26

witam,

wybieram sie z rodzina na majowke do Orecica.
moja 3 letnia corka nie ma paszportu i ni e ma mozliwosci aby do tego czasu go wyrobic. Czy aby przejechac ten mały odcinek trasy przez Bośnię i Hercegowinę (przejscie w Neum) wymagany jest paszport? czy moze odbywa sie to na zasadach jakiegos specjalalnego tranzytu i nie sprawdzaja.
Wiem ze mozna skorzystac z promu ale on kursuja o okreslonych godzina i boje sie ze z roznych przyczyn nie dojade na ostatni kurs a wtedy nocka w samochodzie:(

bede wdzieczny za wszelkie wskazowki.

Pozdrawiam,
Pawel
grga
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 133
Dołączył(a): 13.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) grga » 05.04.2012 22:30

Hej
Dowody dla wszystkich pasażerów i zielona karta dla pojazdu.
Wystarczy.
PETERENZO
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4042
Dołączył(a): 30.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) PETERENZO » 05.04.2012 22:42

grga napisał(a):Hej
Dowody dla wszystkich pasażerów i zielona karta dla pojazdu.
Wystarczy.


Ma rację. Wyrabiaj na CITO dowód dla dziecka!

Inne opcje trudne - chyba, że tak samo poprosisz o paszport. Wiem, że w 3 tygodnie się da.
PawelG_wawa
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 05.04.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) PawelG_wawa » 05.04.2012 22:48

dowód moja córka ma tylko bałem się ze paszport jest wymagany.

ale dowiedzialem sie przy okazji ze musze wykupic zielona karte;) nawet nie wiem ile to kosztuje. musze poszukac.

dzieki!!!
PETERENZO
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4042
Dołączył(a): 30.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) PETERENZO » 05.04.2012 22:56

PawelG_wawa napisał(a):dowód moja córka ma tylko bałem się ze paszport jest wymagany.

ale dowiedzialem sie przy okazji ze musze wykupic zielona karte;) nawet nie wiem ile to kosztuje. musze poszukac.

dzieki!!!


Jeżeli masz OC w jakim sensownym TU to powinieneś mieś to w pakiecie. Sprawdź polisę, zadzwoń - dopytaj.

Jest teraz dziwny przepis, że o ZK musisz poprosić. MOże wystarczy zwrócić się z prośbą o wydanie ZK do Tu i dostaniesz pocztą gratis.

W jakim TU masz OC to CI podpowiem.
PawelG_wawa
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 05.04.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) PawelG_wawa » 05.04.2012 23:04

InterRisk - na ich stronie nic nie znalazlem ze ZK jest w pakiecie. jutro zadzwonie zapytac.
PETERENZO
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4042
Dołączył(a): 30.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) PETERENZO » 05.04.2012 23:12

PawelG_wawa napisał(a):InterRisk - na ich stronie nic nie znalazlem ze ZK jest w pakiecie. jutro zadzwonie zapytac.


Rzeczywiście, jeżeli masz samo OC to możesz nie mieć ZK w komplecie, ale można dokupić na 15 dni - jak piszą. Może nie będzie drogo:
http://www.interrisk.pl/dla_ciebie/samo ... ona_karta/

Na granicy z BiH można też kupić, ale cena waha się (zgodnie z informacjami forumowiczów) od 20 do 50 Euro.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107682
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Orebic - przejazd przez BiH bez paszportu

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 05.04.2012 23:36

PawelG_wawa napisał(a):witam,

wybieram sie z rodzina na majowke do Orecica.

bede wdzieczny za wszelkie wskazowki.

Pozdrawiam,
Pawel


Proszę poczytać :arrow: http://cro.pl/forum/viewtopic.php?t=32883
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Przepisy drogowe w krajach tranzytowych i w Chorwacji. - strona 12
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone