Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Przelew pieniędzy do Chorwacji

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
ynka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1655
Dołączył(a): 17.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) ynka » 18.06.2013 12:43

Aldonka napisał(a):
artas666 napisał(a):Ja robiłem miesiac temu przelew na kwotę 500 euro i prowizja 15 pln. Bank PKO bp sa. Jak się robi samemu przez internet to jest taniej.

Obstawiam, że za około miesiąc ściągną Ci kolejną kwotę za ten przelew, koszty banków pośredniczących czy coś w tym stylu. Ja tam przynajmniej kiedyś miałam.

Na bank!
spejsi
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 18.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) spejsi » 18.06.2013 14:10

Ja robiłem w zeszłym tygodniu przelew z banku Nordea na kwotę 50EUR do "Zagrebacka banka d.d."
Nordea pobrała sobie 30zł, a banki pośredniczące.... 87zł.
Marny interes zrobiłem na tej rezerwacji... :-(

pzdr
SP
ynka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1655
Dołączył(a): 17.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) ynka » 18.06.2013 14:25

spejsi napisał(a):Ja robiłem w zeszłym tygodniu przelew z banku Nordea na kwotę 50EUR do "Zagrebacka banka d.d."
Nordea pobrała sobie 30zł, a banki pośredniczące.... 87zł.
Marny interes zrobiłem na tej rezerwacji... :-(

pzdr
SP

A to rzeczywiście :x
Headstar
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 17.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Headstar » 18.06.2013 14:42

W ING koszt takiego przelewu jest stały - 40 zł. Bez dodatkowych opłat. Przelewałem 125 euro.
Mysle ze po 1 lipca kiedy to HR znajdzie sie w UE opłaty znacząco zmaleją to raz, a dwa okres oczekiwania na pieniadze po stronie odbiorcy tez bedzie krótszy. Miesiac temu jak przelewałem to trwało to 6 dni roboczych.
Mysle ze dla tych ktorym sie nie spieszy z rezerwacją opcja z poczekaniem do lipca moze sie bardzo opłacać, zwlaszcza przy kwotach od 400 euro w górę. W UE przelewy są o wiele tańsze.
ynka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1655
Dołączył(a): 17.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) ynka » 18.06.2013 15:04

Headstar napisał(a):W ING koszt takiego przelewu jest stały - 40 zł. Bez dodatkowych opłat. Przelewałem 125 euro.
Mysle ze po 1 lipca kiedy to HR znajdzie sie w UE opłaty znacząco zmaleją to raz, a dwa okres oczekiwania na pieniadze po stronie odbiorcy tez bedzie krótszy. Miesiac temu jak przelewałem to trwało to 6 dni roboczych.
Mysle ze dla tych ktorym sie nie spieszy z rezerwacją opcja z poczekaniem do lipca moze sie bardzo opłacać, zwlaszcza przy kwotach od 400 euro w górę. W UE przelewy są o wiele tańsze.

Mam konto w Śląskim, zanim poszłam na pocztę, byłam też w banku... zgadza się opłata stała 40 zł + koszty przelewu przez banki pośredniczące, więc na pewno ściągną ci tą dodatkową kwotę lub ukryją ją w jakiś "prowizjach zalęgłych".
Headstar
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 17.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Headstar » 18.06.2013 15:20

Minal miesiac od kiedy robilem przelew i do tej pory konto nie zostalo obciazone zadnymi dodatkowymi prowizjami. Generalnie to dobrze ze to ostatni rok takich bandyckich opłat w bankach. A w zasadzie ostatnie dni.
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 18.06.2013 15:25

Headstar napisał(a):Minal miesiac od kiedy robilem przelew i do tej pory konto nie zostalo obciazone zadnymi dodatkowymi prowizjami. Generalnie to dobrze ze to ostatni rok takich bandyckich opłat w bankach. A w zasadzie ostatnie dni.

Właśnie sprawdziłam historię konta. Mnie tą dodatkowa opłatę ściągnęli dokładnie po 62 dniach od dokonania przelewu.
kodens79
Cromaniak
Posty: 836
Dołączył(a): 11.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) kodens79 » 18.06.2013 16:34

Headstar napisał(a):W ING koszt takiego przelewu jest stały - 40 zł. Bez dodatkowych opłat. Przelewałem 125 euro.
Mysle ze po 1 lipca kiedy to HR znajdzie sie w UE opłaty znacząco zmaleją to raz, a dwa okres oczekiwania na pieniadze po stronie odbiorcy tez bedzie krótszy. Miesiac temu jak przelewałem to trwało to 6 dni roboczych.
Mysle ze dla tych ktorym sie nie spieszy z rezerwacją opcja z poczekaniem do lipca moze sie bardzo opłacać, zwlaszcza przy kwotach od 400 euro w górę. W UE przelewy są o wiele tańsze.


Żeby coś potaniało ? nie wieżę w BZWBK nic nie wiedzą by coś się zmieniło pani na infolinii powiedziała że info o obniżce cen musi być wcześniej ustalone i to przynajmniej na 1 miesiąc przed wejściem w życie .
Dziwne 6 dni jaki to bank .
Ja przelałem w ubiegły czwartek i w piątek były na koncie w Zagrzebskim banku .
A przelew był normalny.
A co do UE w zeszłym roku robiłem przelew do Włoch i Chorwacji włochy były tylko o 3 pln tańsze.
Mosqito
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 845
Dołączył(a): 28.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mosqito » 18.06.2013 16:41

.
Ostatnio edytowano 13.01.2014 01:22 przez Mosqito, łącznie edytowano 1 raz
kodens79
Cromaniak
Posty: 836
Dołączył(a): 11.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) kodens79 » 18.06.2013 17:16

Powinno byc tak jak z telefonami za minutę co roku coraz to taniej i może kiedys UE zabierze się za to .
Jedne stawki dla całej UE i było by po kłopocie :)
artas666
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 664
Dołączył(a): 17.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) artas666 » 18.06.2013 18:04

barti75 napisał(a):
artas666 napisał(a):Ja robiłem miesiac temu przelew na kwotę 500 euro i prowizja 15 pln. Bank PKO bp sa. Jak się robi samemu przez internet to jest taniej.


to w końcu PKO BP czy PEKAO SA :?: bo to są 2 rożne banki, jak ten drugi to nie chce mi się wierzyć, jak się dowiadywałem w listopadzie ur. o przelew 200euro to mi wyliczyli coś ok 150zł, natomiast jeśli PKO BP to też kwota tych 15 zł jest zbyt niska, i jak pisze Aldonka też obstawiam że z czasem coś Ci za ten przelew z konta jeszcze ściągną bo temat jest tu wałkowany przez masę ludzi mających konta w różnych bankach.



to jest PKO BP ale pałna nazwa to PKO bp sa :) ( jeden jest pko BP SA a drugi pko SA) :mrgreen: teraz sie upewniłem i tak: przelew wysłany 25.04 i pomylilem sie bo koszt to 8 pln a wyslalem na nasze 2351,02 pln :) bez sciemy
Headstar
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 17.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Headstar » 18.06.2013 18:10

Oczywiscie mialem na mysli przelewy z konta walutowego (EUR) w Polsce na konto walutowe w HR (EUR).
artas666
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 664
Dołączył(a): 17.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) artas666 » 18.06.2013 18:14

artas666 napisał(a):
barti75 napisał(a):
artas666 napisał(a):Ja robiłem miesiac temu przelew na kwotę 500 euro i prowizja 15 pln. Bank PKO bp sa. Jak się robi samemu przez internet to jest taniej.


to w końcu PKO BP czy PEKAO SA :?: bo to są 2 rożne banki, jak ten drugi to nie chce mi się wierzyć, jak się dowiadywałem w listopadzie ur. o przelew 200euro to mi wyliczyli coś ok 150zł, natomiast jeśli PKO BP to też kwota tych 15 zł jest zbyt niska, i jak pisze Aldonka też obstawiam że z czasem coś Ci za ten przelew z konta jeszcze ściągną bo temat jest tu wałkowany przez masę ludzi mających konta w różnych bankach.



to jest PKO BP ale pałna nazwa to PKO bp sa :) ( jeden jest pko BP SA a drugi pko SA) :mrgreen: teraz sie upewniłem i tak: przelew wysłany 25.04 i pomylilem sie bo koszt to 8 pln a wyslalem na nasze 2351,02 pln :) bez sciemy



ja pisze o koncie walutowym (EUR) a nie normalny (ROR) 8)
barti75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 729
Dołączył(a): 15.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) barti75 » 19.06.2013 09:11

artas666 napisał(a):............ ja pisze o koncie walutowym (EUR) a nie normalny (ROR) 8)


może i tak jest w PKO BP nie wiem, bo nigdy nie miałem tam żadnego konta, choć dla mnie nadal ta kwota jest za niska, natomiast w Pekao SA, te opłaty co ja podałem dotyczyły przelewu z konta tzw ROR-u
artas666
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 664
Dołączył(a): 17.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) artas666 » 19.06.2013 16:39

barti75 napisał(a):
artas666 napisał(a):............ ja pisze o koncie walutowym (EUR) a nie normalny (ROR) 8)


może i tak jest w PKO BP nie wiem, bo nigdy nie miałem tam żadnego konta, choć dla mnie nadal ta kwota jest za niska, natomiast w Pekao SA, te opłaty co ja podałem dotyczyły przelewu z konta tzw ROR-u



jak mnie coś jeszcze doliczą to dam znać :evil:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Przelew pieniędzy do Chorwacji - strona 28
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone