Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Przelew pieniędzy do Chorwacji

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
arek_sosnowiec
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 523
Dołączył(a): 08.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) arek_sosnowiec » 18.07.2013 22:05

alessandro1977 napisał(a):
arek_sosnowiec napisał(a):Do niedawna było lepiej i taniej ale teraz ponoć podnieśli opłaty :(

21 zł z tego co wiem...bo chodzi o kopertówę :)


Aaa to chyba że tak. Ja zawsze przekazem płaciłem. Ale skoro podnieśli opłaty to chyba trzeba będzie na kopertówę się przerzucić. 21 zł to żaden koszt.
Zonzi
Globtroter
Posty: 51
Dołączył(a): 21.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zonzi » 29.07.2013 12:52

Uwaga z przelewami SEPA bo z tego co znalazłem to tylko jeden bank w Chorwacji na dziś to obsługuje (National Bank).

Przed zleceniem przelewu sprawdźcie czy nr BIC jest na liście https://www.ebaclearing.eu/Repository.aspx?ID=edc83dc1-dcb9-4a06-bf53-13a067cefc67

Np SOGEHR22 Czyli Splitska Banka jeszcze nie jest i można do nich wysłać tylko standardowy przelew.
mariucous
Globtroter
Posty: 45
Dołączył(a): 09.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariucous » 12.08.2013 15:15

to teraz mam dylemat jak przelać pieniądze 100euro za apartament pan podał mi dwa sposoby przelew badź western union ;/ mam konto w mbank i sync ale czytając są dość duże prowizje ;/
algirdas
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 211
Dołączył(a): 20.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) algirdas » 12.08.2013 16:33

Ja, jak już wcześniej pisałem, zrobiłem tak:

"Ja w zeszły poniedziałek postanowiłem wysłać pieniądze w kopercie tzw. przesyłką wartościową. Wystarczy wypełnić 2 kwity, spakować kasę w 2 koperty, z czego 1 bąbelkowa, i słać. Za wysyłkę 70E zapłaciłem 17,30zł ( wartość przesyłki to 310zł) z wszystkimi możliwymi opcjami (priorytet, za potwierdzeniem, zabezpieczona). Bank chciał mnie skroić (bo inaczej się tego nazwać nie da) na 170zł!!!
A co najwazniejsze - postępy można śledzić na stronie poczty wpisując numer nadania i tym sposobem okazało się, że całośc operacji, od wysyłki do odbioru w Chorwacji trwała 5 dni!
Polecam ten sposób."


Oczywiście ustaliłem z właścicielem możliwość dokonania takiej operacji. Szybko i bezboleśnie to wyszło :)
KDW
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 144
Dołączył(a): 07.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) KDW » 12.08.2013 16:35

Pisałem w tym wątku o tym jak to Credit Agricole skasował nas mimo zapewnień pracownika info linii 100zł zamiast 5zł.

A więc po miesiącu od reklamacji, przeanalizowali rozmowy z infolinii i zwrócili na nasze konto 95 zł.

Tak więc przelew wyszedł nas 5zł !!!

Jak ktoś z Was chce dokonać przelewu sugeruję siedzieć na telefonie i postępować krok po kroku wg. wskazówek konsultanta, zapisać jego imię i nazwisko i w razie czego składać reklamację powołując się dokładnie na pracownika obsługującego nas na infolinii.

KAŻDY podkreślam KAŻDY bank jeśli wysyłamy pieniążki do konta znajdującego się w UE ma przelewy płatne 5 zł !!! Kwestia tego jak poinformuje nas pracownik !!!


>>mariucous - mBank gdy dzwoniłem też pobiera opłatę 5 zł, więc dzwoń na infolinię i niech pracownik prowadzi Cię za rączkę.
mariucous
Globtroter
Posty: 45
Dołączył(a): 09.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariucous » 12.08.2013 19:54

wybrałem opcje Western Union przelałem 420zł czyli równowartość HRK755,19 czyli około 100euro ;) opłata za przelew 25zł kasa dostępna od razu do wybrania w Chorwacji
sernikowy
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 48
Dołączył(a): 19.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) sernikowy » 12.08.2013 20:03

Ja również skorzystałem z western union, wysłałem 90euro - wyszło ok 551 kun, koszt ok 20zł i pieniążki Chorwat może po dosłownie chwili wybrać - (prawie w każdym banku jest oddział western union). W zeszłym roku w pekao sa zapłaciłem za przelew podobnej kwoty ponad 140zł.....koszmar.
sernikowy
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 48
Dołączył(a): 19.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) sernikowy » 12.08.2013 20:08

Czytam o tych przelewach za 5 zł....ja wysyłałem pieniążki w marcu - Chorwacja nie była jeszcze w UE. Oczywiście w przyszłości sprawdzę i skorzystam. 5zł brzmi bardzo dobrze
agnieszka_j85
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 12.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) agnieszka_j85 » 19.08.2013 09:43

Ja własnie dziś wysłałam pieniądze. otworzyłam w ING konto w euro (konto za darmo), przelew w EURO do krajów UE tzw. europejski kosztuje 5 zł.
renask
Globtroter
Posty: 54
Dołączył(a): 05.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) renask » 19.08.2013 14:43

rzeczywiście w ing przelew po założeniu konta kosztuje 5 zł, ale koszty banku zagranicznego ponosi odbiorca kwoty
kiniaa
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 14.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kiniaa » 06.09.2013 17:12

Ja polecam ta stronke http://transferwise.com/pl, za przelew z UK zaplacilam tylko 1 funta a moj bank chcial az 22! Transfer trwa 3 dni :)
konopackir
Odkrywca
Posty: 112
Dołączył(a): 30.12.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) konopackir » 18.02.2014 13:25

Ja w tym roku zastosowałem opcję 150 E w kopertę i nadanie listu wartościowego Poczta Polska (od deklarowanej wartości). Doszedł do cro na trzeci dzień bez problemu. Opcja: potwierdzenie odbioru+zabezpieczenie przesyłki+expres+koperta bąbelkowa = 25,30PLN
Crocodyl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1017
Dołączył(a): 13.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Crocodyl » 18.02.2014 18:24

Mnie przelanie do Chorwacji 150 E zaliczki kosztowało w PKO BP (z wykorzystaniem bankowości elektronicznej) 8 PLN w opcji, że kosztami dzielą się nadawca i odbiorca. Zaliczka dotarła, została zaksięgowana i nie było informacji zwrotnej od adresata aby te koszty go powaliły na kolana. :D
sviva
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2768
Dołączył(a): 05.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) sviva » 18.02.2014 18:51

Crocodyl napisał(a):Mnie przelanie do Chorwacji 150 E zaliczki kosztowało w PKO BP (z wykorzystaniem bankowości elektronicznej) 8 PLN w opcji, że kosztami dzielą się nadawca i odbiorca. Zaliczka dotarła, została zaksięgowana i nie było informacji zwrotnej od adresata aby te koszty go powaliły na kolana. :D


No to trafiłeś na wyrozumiałego Chorwata ;)
W 2012 r. moją koleżankę, która nam wtedy przelewała pieniądze z iPKO na chorwackie konto z tym, że za wszystkie opłaty płaciliśmy my zaiwanili 100 zł. Ona jednak nie miała konta walutowego. Pobrało jej tyle złotówek aby po przeliczniku wyszła dokładnie taka kwota jaka była umówiona.
Jest jeszcze jeden minus takich przelewów. Przelicznik banku - a ten często jest złodziejski. Dlatego najlepiej wysłać pocztą albo kupić euro w kantorze wpłacić na konto walutowe i przelać euro. Bez czekania w okienku na poczcie, bez stresu a cena 7,29 euro.
Crocodyl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1017
Dołączył(a): 13.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Crocodyl » 18.02.2014 20:02

Ja także zrobiłem przelew ze zwykłego konta. Co do przelicznika (a było to 2 tyg. temu gdy euro było droższe niż dzisiaj i wynosiło ok.4.2 ) moim zdaniem nie był taki straszny bo przeliczyli po 4,29. Dewizowe konto założyłem dopiero później w Alior Banku - kantorze walutowym (po lekturze forum) aby taniej kupować euro przed wakacjami. Z tego co wiem przelew z takiego konta jest bezpłatny a i kurs waluty jest OK. Dodatkowa karta debetowa w E jest także - ale to moje zdanie - wygodna.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Przelew pieniędzy do Chorwacji - strona 30
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone