Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Przelew pieniędzy do Chorwacji

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
kazow
Croentuzjasta
Posty: 173
Dołączył(a): 21.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) kazow » 21.05.2013 12:30

wczoraj odwiedzilem poczte zeby wplacic zaliczke..na moje pytanie o taka mozliwosc na poczatek dostalem druczek do wyslania paczki za granice a potem druk przelewu krajowego :) wiec jak widac swojej oferty nie znaja i postanowilem odpuscic

nie wiem dlaczego tutaj nikt tego nie poleca, ale ostatecznie pieniadze wyslalem przelewem z xendpay (mam nadzieje ze nikt nie potraktuje tego za reklame). W zeszlym roku tez uzywalem i oplata byla okolo 30zl. W tym roku 7.5zl :). Kurs tez nie jakis kosmiczny.

Przelew na koncie odbiorcy po 3-4 dniach.
Burbon
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 10
Dołączył(a): 04.12.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Burbon » 06.06.2013 17:52

Aldonka napisał(a):Wpłacałam 80 euro, tyle dokładnie ile napisałam mi właścicielka :) Wieczorem sprawdzę dokładnie jaki przelicznik zastosowali, ale wpłacałam coś koło 340 zł + opłata 13 zł właśnie.
Faktycznie poczta ma przelicznik euro jakiś z kosmosu, ale i czas dotarcia pieniędzy i niska opłata to rekompensują.


Ze strony Kalkulatora Poczty http://cennik.poczta-polska.pl/usluga,z ... ztowy.html najtańszy koszt przekazu zagranicznego to 23 zł. jak się udało zapłacić tylko 13 zł?
arek_sosnowiec
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 523
Dołączył(a): 08.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) arek_sosnowiec » 07.06.2013 10:48

Burbon napisał(a):
Aldonka napisał(a):Wpłacałam 80 euro, tyle dokładnie ile napisałam mi właścicielka :) Wieczorem sprawdzę dokładnie jaki przelicznik zastosowali, ale wpłacałam coś koło 340 zł + opłata 13 zł właśnie.
Faktycznie poczta ma przelicznik euro jakiś z kosmosu, ale i czas dotarcia pieniędzy i niska opłata to rekompensują.


Ze strony Kalkulatora Poczty http://cennik.poczta-polska.pl/usluga,z ... ztowy.html najtańszy koszt przekazu zagranicznego to 23 zł. jak się udało zapłacić tylko 13 zł?


Ja również płaciłem (w tym i w zeszłym roku) za tą usługę 13 zł. Może podnieśli opłatę?
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 07.06.2013 10:52

Burbon napisał(a):
Aldonka napisał(a):Wpłacałam 80 euro, tyle dokładnie ile napisałam mi właścicielka :) Wieczorem sprawdzę dokładnie jaki przelicznik zastosowali, ale wpłacałam coś koło 340 zł + opłata 13 zł właśnie.
Faktycznie poczta ma przelicznik euro jakiś z kosmosu, ale i czas dotarcia pieniędzy i niska opłata to rekompensują.


Ze strony Kalkulatora Poczty http://cennik.poczta-polska.pl/usluga,z ... ztowy.html najtańszy koszt przekazu zagranicznego to 23 zł. jak się udało zapłacić tylko 13 zł?

Najprawdopodobniej podnieśli opłatę. Nie wiem, zeskanuję Ci wieczorem dowód wpłaty celem udowodnienia, że sobie tego nie wymyśliłam :D
fiordek
Odkrywca
Posty: 97
Dołączył(a): 31.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) fiordek » 07.06.2013 11:04

Burbon napisał(a):
Aldonka napisał(a):Wpłacałam 80 euro, tyle dokładnie ile napisałam mi właścicielka :) Wieczorem sprawdzę dokładnie jaki przelicznik zastosowali, ale wpłacałam coś koło 340 zł + opłata 13 zł właśnie.
Faktycznie poczta ma przelicznik euro jakiś z kosmosu, ale i czas dotarcia pieniędzy i niska opłata to rekompensują.


Ze strony Kalkulatora Poczty http://cennik.poczta-polska.pl/usluga,z ... ztowy.html najtańszy koszt przekazu zagranicznego to 23 zł. jak się udało zapłacić tylko 13 zł?


Nowość na Poczcie Polskiej : http://cennik.poczta-polska.pl/usluga,z ... ztowy.html
Załącznik z dniem 15 maja tego roku : Dla Ciebie ---> Zagraniczny przekaz pocztowy ---> Cennik_przekazów _pocztowych w formacie pdf

jakby coś za mało się wpłaciło to z Poczty Polskiej przyjdzie dodatkowy rachunek czy blankiet :mrgreen:

chyba że są inne opłaty i być może faktycznie tańsze :)

pozdrawiam :oczko_usmiech:
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 07.06.2013 22:34

ja płaciłam 30 kwietnia więc widać przed podwyżką :)
Jakby mi poczta przysłała teraz jakiś dodatkowy blankiet do wpłaty to do sądu bym poszła a nie zapłaciła :)
Szymon1277
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 148
Dołączył(a): 10.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Szymon1277 » 07.06.2013 22:53

Burbon napisał(a):
Aldonka napisał(a):Wpłacałam 80 euro, tyle dokładnie ile napisałam mi właścicielka :) Wieczorem sprawdzę dokładnie jaki przelicznik zastosowali, ale wpłacałam coś koło 340 zł + opłata 13 zł właśnie.
Faktycznie poczta ma przelicznik euro jakiś z kosmosu, ale i czas dotarcia pieniędzy i niska opłata to rekompensują.


Ze strony Kalkulatora Poczty http://cennik.poczta-polska.pl/usluga,z ... ztowy.html najtańszy koszt przekazu zagranicznego to 23 zł. jak się udało zapłacić tylko 13 zł?



(Fuck)tycznie jakaś podwyżka :evil: , jeszcze 3 m-ce temu słałem 200€ przekazem i zapłaciłem za to 20zł, teraz wychodzi 31,60zł 8O .
Ale spoko to już zapłacone, a za chwilę będą śmigać pewnie przelewy po 5zł, no góra 10 :mrgreen:
algirdas
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 211
Dołączył(a): 20.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) algirdas » 10.06.2013 09:32

Ja w zeszły poniedziałek postanowiłem wysłać pieniądze w kopercie tzw. przesyłką wartościową. Wystarczy wypełnić 2 kwity, spakować kasę w 2 koperty, z czego 1 bąbelkowa, i słać. Za wysyłkę 70E zapłaciłem 17,30zł ( wartość przesyłki to 310zł) z wszystkimi możliwymi opcjami (priorytet, za potwierdzeniem, zabezpieczona). Bank chciał mnie skroić (bo inaczej się tego nazwać nie da) na 170zł!!!
A co najwazniejsze - postępy można śledzić na stronie poczty wpisując numer nadania i tym sposobem okazało się, że całośc operacji, od wysyłki do odbioru w Chorwacji trwała 5 dni!

Polecam ten sposób.
ynka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1655
Dołączył(a): 17.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) ynka » 10.06.2013 16:16

Aldonka napisał(a):ja płaciłam 30 kwietnia więc widać przed podwyżką :)
Jakby mi poczta przysłała teraz jakiś dodatkowy blankiet do wpłaty to do sądu bym poszła a nie zapłaciła :)

Aldonko, kupowałaś euro na poczcie? Czy wpłacałaś złotówki jak w banku? Czy gotowe euro przyniosłaś?
martika71
Podróżnik
Posty: 25
Dołączył(a): 05.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) martika71 » 10.06.2013 17:00

A mieliście taką sytuację,że przelew pocztą nie doszedł ? Pierwszy raz wysyłałam pocztą i trochę się boję czy dojdą.
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 10.06.2013 19:37

ynka napisał(a):
Aldonka napisał(a):ja płaciłam 30 kwietnia więc widać przed podwyżką :)
Jakby mi poczta przysłała teraz jakiś dodatkowy blankiet do wpłaty to do sądu bym poszła a nie zapłaciła :)

Aldonko, kupowałaś euro na poczcie? Czy wpłacałaś złotówki jak w banku? Czy gotowe euro przyniosłaś?

ynka zadeklarowałam na poczcie, że chcę wpłacić 80 euro (ten ichniejszy druczek wypisałam), pani sobie wg kursu z komputera (4,2969) przeliczyła i skasowała mnie w złotówkach. Tak to działa, nawet nie wiem, czy euro by przyjęli. Zdecydowanie złotówki.
ynka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1655
Dołączył(a): 17.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) ynka » 10.06.2013 20:10

Aldonka napisał(a):
ynka napisał(a):
Aldonka napisał(a):ja płaciłam 30 kwietnia więc widać przed podwyżką :)
Jakby mi poczta przysłała teraz jakiś dodatkowy blankiet do wpłaty to do sądu bym poszła a nie zapłaciła :)

Aldonko, kupowałaś euro na poczcie? Czy wpłacałaś złotówki jak w banku? Czy gotowe euro przyniosłaś?

ynka zadeklarowałam na poczcie, że chcę wpłacić 80 euro (ten ichniejszy druczek wypisałam), pani sobie wg kursu z komputera (4,2969) przeliczyła i skasowała mnie w złotówkach. Tak to działa, nawet nie wiem, czy euro by przyjęli. Zdecydowanie złotówki.

Pięknie dziękuję :D
Jutro się udam na główną pocztę, bo obiecałam mojej gospodynie że jutro wpłacę, zrobiła już mi rezerwację :)
algirdas
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 211
Dołączył(a): 20.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) algirdas » 10.06.2013 20:10

Spokojnie możesz zrobić tak jak ja, a pieniądze wymieniłem w kantorze. Plusem jest możliwość śledzenia przesyłki. Pierwszy raz przesyłałem pieniądze w taki sposób i jak widac jest to skuteczne :) 5 dni to moim zdaniem szybko. I jest też ciut taniej niż przekazem.
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 10.06.2013 20:12

ynka napisał(a):Jutro się udam na główną pocztę, bo obiecałam mojej gospodynie że jutro wpłacę, zrobiła już mi rezerwację :)

Idź koniecznie i wpłacaj. Widok na Korculę jest tego wart :D
ynka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1655
Dołączył(a): 17.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) ynka » 10.06.2013 20:18

algirdas napisał(a):Spokojnie możesz zrobić tak jak ja, a pieniądze wymieniłem w kantorze. Plusem jest możliwość śledzenia przesyłki. Pierwszy raz przesyłałem pieniądze w taki sposób i jak widac jest to skuteczne :) 5 dni to moim zdaniem szybko. I jest też ciut taniej niż przekazem.

Przeczytałam twoją relację, jest warta zastanowienia, z tym że moja gospodica woli na konto bankowe :)
Ja generalnie nie wpłacam zaliczek, jedziemy albo w ciemno albo ponownie w to same miejsce, raz tylko mi się zdarzyło i było to lata temu, wówczas dokonałam przelew środków pieniężnych przez bank ;)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Przelew pieniędzy do Chorwacji - strona 26
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone